Rajd Turcji

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Turcji

Postprzez Loeb1987 » niedziela, 15 wrz 2019, 13:51

adamlen napisał(a):Szkoda, że Kajto nie udało się wygrać w kategorii RC2 z powodu uszkodzeń, ale kolejny raz pokazuje na tym rajdzie tempo na wygraną. Brawa.
Pierwsze punkty w WRC też przepadły. Mało brakowało. Może następnym razem.

Liczy się klasa ;) Tempo pokazał świetne w RC2, tym bardziej że nie ma sprzętu tak dobrego jak fabryczni. Kawał dobrej roboty. Może się ciekawie zakończyć ten sezon.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków


Re: Rajd Turcji

Postprzez trebor » niedziela, 15 wrz 2019, 14:13

adamlen napisał(a):Szkoda, że Kajto nie udało się wygrać w kategorii RC2 z powodu uszkodzeń, ale kolejny raz pokazuje na tym rajdzie tempo na wygraną. Brawa.
Pierwsze punkty w WRC też przepadły. Mało brakowało. Może następnym razem.

Jakie to uszkodzenia Kajtka dopadły, że roztrwonił prawie minutę nad Greensmithem ? Szkoda, ale w końcu wynik idzie w świat - WRC2 wygrał, więc gratulacje!
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: Rajd Turcji

Postprzez Aro90 » niedziela, 15 wrz 2019, 14:16

adamlen napisał(a):Szkoda, że Kajto nie udało się wygrać w kategorii RC2 z powodu uszkodzeń, ale kolejny raz pokazuje na tym rajdzie tempo na wygraną. Brawa.
Pierwsze punkty w WRC też przepadły. Mało brakowało. Może następnym razem.


Niby szkoda ale najważniejsze ze udało się wygrać WRC 2. Jeśli chodzi o całe RC2 to trzeba powiedzieć że od początku tempo było naprawdę konkurencyjne w tym rajdzie :wink: Wygrana i wskakuje na fotel lidera klasyfikacji. Może powalczy nawet o zwycięstwo na koniec ale łatwo nie będzie bo Kajto pierwszy raz jedzie GB i patrząc na zgłoszenia będzie bardzo mocna stawka. W Katalonii podobnej listy można się spodziewać. Na ostatnim oesie kajto jechał tylko z tylnym napędem
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajd Turcji

Postprzez Mad Max » niedziela, 15 wrz 2019, 15:07

trebor napisał(a):Jakie to uszkodzenia Kajtka dopadły, że roztrwonił prawie minutę nad Greensmithem ?
Połoś się ujeb*** na ostatnim oesie
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Turcji

Postprzez trebor » niedziela, 15 wrz 2019, 18:26

Mad Max napisał(a):
trebor napisał(a):Jakie to uszkodzenia Kajtka dopadły, że roztrwonił prawie minutę nad Greensmithem ?
Połoś się ujeb*** na ostatnim oesie

Też nie miała kiedy! Widzę, ze trochę ciężko Kajtkowi powyżej ME. Jako "drajver" jest ok, ale cała otoczka trochę szwankuje. Gruby hajs jest tu niezbędny. Ciekaw jestem, czy za wpadkę w Argentynie i w konsekwencji brak startu w Chile, VW cos się poczuwa w stosunku do BRR i Kajtka.
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: Rajd Turcji

Postprzez DonCorrado » niedziela, 15 wrz 2019, 21:54

Bardzo dobry wynik, nie ma co narzekać.

P.S

Rajmund i Kajto maja otrzymać pięć Golfów do podziału co płyną z Kalifornii do Rostoku - w ramach rekompensaty za Argentyne i Chile :wink:
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Rajd Turcji

Postprzez woocasch » poniedziałek, 16 wrz 2019, 08:34

Pierwsza wygrana Kajto w WRC2 i to w jakim stylu, od początku miał bardzo dobre tempo i gdyby nie problemy techniczne w niedzielę to była realna szansa na triumf w całym RC2. Kolejne rundy będą jeszcze bardziej wymagające, ale w sumie szansa na tytuł w WRC2 nadal jest. Tylko jak to się dokładnie liczy punkty, 6 najlepszych wyników z 7 pierwszych startów w WRC2, tak? Czyli Gryazin ma jeszcze do zaliczenia jeszcze tylko jeden rajd. Ale np. Guerra i Loubet mogą jeszcze wystartować w 3 rajdach, a Kajto tylko w dwóch. No będzie ciekawie pod koniec sezonu.

Tak samo jak będzie ciekawie w generalce WRC, stawka się nieco ścieśniła, a Ogier pojechał stosunkowo spokojnie i zgarnął ładną ilość punktów. Można w sumie narzekać, że był to wyniszczający rajd, ale jak dla mnie jeden taki rajd w sezonie musi się odbywać, to są mistrzostwa świata i trzeba sobie radzić w każdych warunkach :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rajd Turcji

Postprzez Aro90 » poniedziałek, 16 wrz 2019, 10:01

woocasch napisał(a):Pierwsza wygrana Kajto w WRC2 i to w jakim stylu, od początku miał bardzo dobre tempo i gdyby nie problemy techniczne w niedzielę to była realna szansa na triumf w całym RC2. Kolejne rundy będą jeszcze bardziej wymagające, ale w sumie szansa na tytuł w WRC2 nadal jest. Tylko jak to się dokładnie liczy punkty, 6 najlepszych wyników z 7 pierwszych startów w WRC2, tak? Czyli Gryazin ma jeszcze do zaliczenia jeszcze tylko jeden rajd. Ale np. Guerra i Loubet mogą jeszcze wystartować w 3 rajdach, a Kajto tylko w dwóch. No będzie ciekawie pod koniec sezonu.

Tak samo jak będzie ciekawie w generalce WRC, stawka się nieco ścieśniła, a Ogier pojechał stosunkowo spokojnie i zgarnął ładną ilość punktów. Można w sumie narzekać, że był to wyniszczający rajd, ale jak dla mnie jeden taki rajd w sezonie musi się odbywać, to są mistrzostwa świata i trzeba sobie radzić w każdych warunkach :)


Dokładnie tak, 6 wyników się zalicza z 7 rajdów. Szansę są, problemem może być Loubet który ma b. szybkie tempo w tym roku o mało w Finlandii nie wygrał. Guerra też bo wysokie miejsca jak do tej pory i pewnie pojedzie Australię... To jest minus tego cyklu, gość który w dobrze obsadzonych rajdach jedzie koło 8-9 miejsca ale wybiera sobie wszystkie egzotyczne rundy i ma spore szanse na tytuł... w przyszłym roku to już wgle największe szanse będzie miał ten który będzie dysponował największym budżetem na podróże po świecie :) może dobrym pomysłem było by wrócić do pomysłu sprzed kilku lat - 3 obowiązkowe rundy
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajd Turcji

Postprzez Loeb1987 » poniedziałek, 16 wrz 2019, 17:34

Guerra jest dobrym zawodnikiem ;) Nie oceniałbym go tak nisko, tym bardziej, że kiedyś wygrał PCWRC czy jak to się tam nazywało. Szkoda, że potem nie miał kasy na starty w WRC.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajd Turcji

Postprzez Rules » niedziela, 20 wrz 2020, 12:05

Czy już niemal tradycyjnie podzieli się ktoś linkiem do Power Stag'a? Z góry dziękuję.
Avatar użytkownika
Rules
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 26 kwi 2007, 20:27

Re: Rajd Turcji

Postprzez Aro90 » niedziela, 20 wrz 2020, 12:29

Rules napisał(a):Czy już niemal tradycyjnie podzieli się ktoś linkiem do Power Stag'a? Z góry dziękuję.

https://www.twitch.tv/chxta wchodzisz na twitcha wpisujesz wrc i prawie zawsze jest jakiś stream całego rajdu
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajd Turcji

Postprzez Rules » niedziela, 20 wrz 2020, 12:32

Dzięki Aro, a tak myślałem że jeśli ktoś wrzucił to zapytam jak to wyszukać samemu żeby za każdym razem nie zawracać głowy :)
Avatar użytkownika
Rules
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 26 kwi 2007, 20:27

Re: Rajd Turcji

Postprzez woocasch » wtorek, 22 wrz 2020, 09:17

Widać, że niestety to forum już całkiem zdechło, bo o rajdzie ani słowa, tylko prośba o link do PS. Co do oglądania czy to PS czy całego rajdu, to jednak chyba lepiej opłacić WRC+ i móc oglądać co się chcę i kiedy chcę. Właśnie muszę znaleźć czas i pooglądać sobie kilka onboardów Kajty :)
Sam rajd wg mnie genialny, ilość wydarzeń na pierwszym odcinku w niedzielę wręcz aż za duża. Wiadomo, że rajdy typu Turcja, czy kiedyś Cypr i Grecja, są trochę na zasadzie, kto złapie mniej kapci i przetrwa, ale to też trzeba umieć. Kajto widać ma te zdolności, bo drugi rok z rzędu pokazał klasę. Cholernie teraz brakuje tego podium w Estonii, bo nawet zakładając, że spadłby na 3 miejsce to byłby niemal na równo z punktami z Bulacia, a gdyby był drugi to by prowadził. Ale takie są rajdy i nie ma co gdybać. Tempo jest i teraz trzeba trzymać kciuki za dobre wyniki do końca roku :)
A co do czołówki WRC to pięknie się to wszystko mieszało i nawet Loeb prowadził i zdobył podium, kurde szacun. Ale coś czuję, że to będzie koniec bardziej regularnych startów. Może będzie się czasem pojawiać na trasach Monte, ale Hyundai ma tak szeroki skład, że spokojnie bez Loeba da sobie radę.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rajd Turcji

Postprzez ToKu » piątek, 25 wrz 2020, 16:52

Panowie, byłem w lesie więc rajdu nie śledziłem na bieżąco, ale jeżeli prawdą jest to co dzisiaj usłyszałem to dramat: Odwoływali odcinki, bo byli przy nich kibice, a rajd miał być bez kibiców.

Na forum chyba o tym nie było (przejrzałem ostatnie 3 podstrony). Może to wskazywać, że oglądania poza strefą już nie będzie.
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rajd Turcji

Postprzez andrew88 » piątek, 25 wrz 2020, 21:47

Z tego co czytałem, to żadnego oesu nie odwołano. Jeden tylko na kilka minut przerwano z powodu pojawienia się przy trasie kibiców. Co swoją drogą jest absurdem.
Mam nadzieję, że się mylisz, bo to nie po to się jedzie na WRC żeby oglądać czyjeś plecy w strefie kibica, jeśli nie stoi się w pierwszej linii.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości