Suzuki SX4 WRC

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Suzuki SX4 WRC

Postprzez Świder » poniedziałek, 17 gru 2007, 15:11

Fabryczny zespół Suzuki podał informację dotyczącą obsady załóg modelu SX4 WRC na rok 2008. Pierwszymi kierowcami zespołu zostali Toni Gardemeister i Per Gunnar Andersson. Nie są to wielkie niespodzianki, przecieki przed oficjalnym przedstawieniem wskazywały głównie na te dwa nazwiska. W zespole Suzuki wszyscy są zadowoleni z takiego obrotu sprawy.
Oficjalna prezentacja załóg zespołu Suzuki miała nastąpić w ubiegłym tygodniu. Jednak z powodu śmierci jednego z konstruktorów podjęto decyzję o przesunięciu zapowiadanej gali.

W poniedziałek rano władze Suzuki Motors zaprezentowały swoich przedstawicieli w mistrzostwach świata w najwyższej klasie WRC. Gardemeister i Andersson to dwie różne postaci w świecie rajdów. Fin ma za sobą ponad 100 startów w mistrzostwach za kierownicą Skody, Forda, podczas gdy młody Szwed nie miał sposobności ścigania się w żadnym z fabrycznych teamów w MŚ WRC.

Pilotem Toniego Gardemeistera będzie Tomi Tuominen, który nie raz udowodnił, że wespół z nowym kierowcą SX4 potrafią osiągać naprawdę dobre wyniki. Takie też zamierzenia wobec załogi mają władze zespołu. Natomiast u boku P.G. Anderssona zasiądzie Jonas Andersson. Jego sukcesem jest dwukrotne zdobycie mistrzostwa świata juniorów w samochodach marki Suzuki: Ignis S1600 (2004) i Swift S1600 (2007). Załogi zadebiutują na trasach mistrzostw świata podczas styczniowego Rajdu Monte Carlo, rozpoczynając tym samym pierwszy pełen sezon w tych rozgrywkach.

Toni jest wyróżniającym się kierowcą na świecie, świetnie radzi sobie na każdej nawierzchnii, a w dodatku jest znakomitym i bardzo wartościowym testerem rajdówki. P-G to z kolei pierwszy kierowca, który dwukrotnie zdobył tytuł mistrza świata juniorów - samochodem Suzuki Ignis Super 1600 w 2004 i w tym roku za kierownicą Suzuki Swift Super 1600. Chcemy kontynuować tę owocną współpracę", powiedział Nobuhiro "Monster" Tajima, prezes Suzuki Sport i szef Suzuki World Rally Team. "Wraz ze swymi pilotami Tomi i Jonasem stworzą bardzo dobrą drużynę, która pozwoli nam skutecznie rozwijać konstrukcję SX4.

Zawsze miło jest pracować w nowym zespole, powiedział Toni Gardemeister. Suzuki ma wspaniały team. Ja sam jestem bardzo szczęśliwy, że mam okazję uczestniczyć w tym fascynującym progcederze. Wiem, że musimy włożyć wiele pracy wspólnie z pozostałą częścią zespołu, ale wierzę, że przed nami jest wielka przyszłość.

Inaczej na swój angaż zareagował związany od lat z Suzuki Andersson- to będzie mój pierwszy sezon w aucie WRC. Już nie mogę się doczekać pierwszego startu. Chcę się wiele nauczyć, i wiem, na co stać zespół fabryczny Suzuki. W końcu należę do tej rodziny już od 4 lat powiedział młodszy kierowca SX4.
Avatar użytkownika
Świder
N3
 
Posty: 359
Dołączył(a): sobota, 30 cze 2007, 12:38


Postprzez Marmetal » poniedziałek, 17 gru 2007, 18:23

Dobry skład, dwóch utalentowanych kierowców w nowym aucie, które może być konkurencyjne. Zapowiada się ciekawy sezon, oby tylko Stobart się nie wycofał z rozgrywek.
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez rallyspeed » poniedziałek, 17 gru 2007, 23:57

Lancer wrc był słaby , ale Garde był 7 w monte, teraz nie wiem czy nie będzie niżej w suzuki, bo nie zapowiada się zbyt dobrze dla Japończyków.
Obrazek
Avatar użytkownika
rallyspeed
A5
 
Posty: 981
Dołączył(a): piątek, 22 lip 2005, 08:41
Lokalizacja: lubelskie

Postprzez Świder » wtorek, 18 gru 2007, 16:55

rallyspeed napisał(a): nie zapowiada się zbyt dobrze dla Japończyków.


a co masz na myśli? ja wierzę w ich sukces, zwłaszcza młodego P-G.
Avatar użytkownika
Świder
N3
 
Posty: 359
Dołączył(a): sobota, 30 cze 2007, 12:38

Postprzez ToMi888 » piątek, 21 gru 2007, 19:30

Choć wydaje mi się, że wiele nie namieszają, to jednak zostawiam taki "margines", że mogą coś zdziałać. Myślę, że w Monte jest szansa na punkty.
Petter Solberg!
Kris Meeke!
Avatar użytkownika
ToMi888
N2
 
Posty: 148
Dołączył(a): czwartek, 11 paź 2007, 15:28
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez solota_RallyPL.com » niedziela, 30 gru 2007, 12:29

Suzuki zrobiło małe czystki, wywaliło Nandana odpowiedzialnego za projekt SX4 oraz menadżera. Za to do zespołu trafili dobrze znani Tajimie Japończycy. Czy to dobry krok :?:

Nie wydaje mi się, kto może miec większe doświadczenie w budowie aut WRC niż Nandan, który ma na koncie 206 i 307 :?: Może Mario Fornaris, który pracował kiedyś dla Mitsubishi, ale on zrezygnował z powodów osobistych, więc na rynku raczej wiele takich osób nie ma.
JANUSZ KULIG 1969-2004
RICHARD BURNS 1971-2005
MICHAEL PARK 1966-2005
COLIN MCRAE 1968-2007

"Forever in Memory"
Avatar użytkownika
solota_RallyPL.com
A5
 
Posty: 565
Dołączył(a): czwartek, 18 sie 2005, 10:42
Lokalizacja: Kwidzyn/Trójmiasto

Postprzez Świder » niedziela, 30 gru 2007, 17:37

poza tym SX4 ma nowe barwy:)
Avatar użytkownika
Świder
N3
 
Posty: 359
Dołączył(a): sobota, 30 cze 2007, 12:38

Postprzez KMart » piątek, 4 sty 2008, 17:54

watersplash- najefektowniejsza forma mycia rajdówki
Avatar użytkownika
KMart
A5
 
Posty: 695
Dołączył(a): środa, 11 maja 2005, 17:07
Lokalizacja: Cieszyn

Postprzez Marmetal » piątek, 4 sty 2008, 19:06

^ Naprawdę ładna ta bestia :).
Ostatnio edytowano środa, 2 lip 2008, 18:45 przez Marmetal, łącznie edytowano 1 raz
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez Świder » środa, 2 lip 2008, 10:22

nie wiem czy się śmiać, czy płakać, ale nowym sponsorem Suzuki WRT został POLSAT :) Zgadnijcie, kto może być tym trzecim kierowcą do SX4 WRC....?? :D :D
Avatar użytkownika
Świder
N3
 
Posty: 359
Dołączył(a): sobota, 30 cze 2007, 12:38

Postprzez darude » środa, 2 lip 2008, 10:33

Świder napisał(a):nie wiem czy się śmiać, czy płakać, ale nowym sponsorem Suzuki WRT został POLSAT :) Zgadnijcie, kto może być tym trzecim kierowcą do SX4 WRC....?? :D :D


:shock: :shock: co?? jak to jest możliwe?? :shock:
Prędzej niż Ruta trzecim kierowcą na Nową Zelandię będzie MiKo. :)
Obrazek
Michał Elżbieciak / Bartek Wątroba - OGIEŃ!!! :D
Avatar użytkownika
darude
N3
 
Posty: 393
Dołączył(a): piątek, 6 paź 2006, 17:01
Lokalizacja: Lachowice

Postprzez MarcinRally » środa, 2 lip 2008, 10:49

:shock: Wiadomośc ta mnie zaskoczyła :shock: , ale wątpię żeby Rute wpakowali do SX4 wtedy to była by sensacja :D
Avatar użytkownika
MarcinRally
A5
 
Posty: 749
Dołączył(a): niedziela, 25 lut 2007, 10:48
Lokalizacja: Krosno

Postprzez grzessWRC » środa, 2 lip 2008, 10:53

Świder napisał(a):nie wiem czy się śmiać, czy płakać, ale nowym sponsorem Suzuki WRT został POLSAT :) Zgadnijcie, kto może być tym trzecim kierowcą do SX4 WRC....?? :D :D


Z jakiego źródła jest ta informacja? :shock:
Avatar użytkownika
grzessWRC
 
Posty: 23
Dołączył(a): poniedziałek, 30 kwi 2007, 22:35
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez thydisease » środa, 2 lip 2008, 12:01

nie wiem skad wziales info o sponsoringu, ale jak dla mnie to tym trzecim moze byc Kosciuszko... szkoda, bo sie zmarnuje

ps: Ruta w suzuki? jasne, to ja w b grupowym trabancie... rzecz wydaje sie absolutnie nierealna, bo chyba oczywiste jest to, ze pierwszenstwo ma Kosciuszko, a to dlatego, ze robi im wyniki w jwrc
http://tomaszscibior.blogspot.com/ - nie tylko rajdy
Avatar użytkownika
thydisease
N3
 
Posty: 272
Dołączył(a): wtorek, 29 kwi 2008, 14:03
Lokalizacja: Ś-ca

Postprzez Mad Max » środa, 2 lip 2008, 12:46

grzessWRC napisał(a):
Świder napisał(a):nie wiem czy się śmiać, czy płakać, ale nowym sponsorem Suzuki WRT został POLSAT :) Zgadnijcie, kto może być tym trzecim kierowcą do SX4 WRC....?? :D :D


Z jakiego źródła jest ta informacja? :shock:


ponawiam pytanie skąd ta informacja o Polsacie ??

a tak wogóle to nie zapominajcie że Polsat w fabryce już kiedyś kogoś miał i wcale bym się nie zdziwił gdyby zainteresował się sponsoringiem MiKo, Ruta tak ale w Polsce - jak zrobi wynik to może kiedyś pojedzie gdzieś dalej
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Następna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości