--= Relacje z RSMS!!!! =--

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

--= Relacje z RSMS!!!! =--

Postprzez Ford Anglia » środa, 12 lut 2003, 20:59

Po raz kolejny poruszam temat relacji z MS.

Co mnie do tego skłoniło...myślę , że uwidacznia się w nich brak profesjonalizmu i w pewnym sensie odwalanie swojej pracy po przysłowiowych łebkach. Przypomnijmy sobie zatem relacje z Rajdu Szwecji. Myślę, że Szanowny Pan Gac...powinien zapoznawać się wcześniej z materiałem filmowym, a nie przychodzić do studia na ?pał?? i pleć co mu ślina na język przyniesie. Podpatruje codziennie pracę profesjonalnych dziennikarzy...stad wnioskuje ze Pan Gac przychodzi całkowicie nieprzygotowany. Plecie trzy po trzy....robi kilkusekundowe przerwy. Nie nadąża z komentarzem za obrazami pokazywanymi na ekranie. Opisuje zawodnika, którego realizator pokazał kilka sekund wcześniej. Myślę , ze nagrywając relację , można by zaczerpnąć pomocy jakiegoś technika...i ewentualne YYYYYYYYYYYY, czy EEEEEEEEEE i te wszędobywalskie ?przepraszam?....albo martwą ciszę na zastanowienie się nad następnym zdaniem, wyciąć i komentarz nagrać ponownie. Przecież to nie wymaga jakiegoś heroicznego poświęcenia! Przy okazji należało by się spotkać z jakimś lingwistą na konsultacje językowe, bowiem ?Markus Grenholm, Tomi Mekinen Kolin Macrej? i inne dziwactwa..... powodują , ze skupiam się na nieodpowiednich akcentach i zaczynam skarpetkami ciskać w TV. Przecież Euro-Sport, to potężna stacja , dlaczego nie zakwestionują kompetencji Pana Gaca? Nie twierdze, że się nie nadaje...ale myślę, że raz na miesiąc można się wysilić i zamiast lakonicznego konspektu, przygotować obszerniejsze notatki. Słuchając relacji na Euro Sporcie...dochodzę do wniosku, ze cała relacja jest prowadzona na jednym poziomie rytmicznym...a co za tym idzie z biegnącym czasem staje się jeszcze bardziej nużąca. .. Brakuje zwiększenia nasilenia głosu...i innych potęgujących doznania didaskali.
Dla mnie ta relacje to 6 za w skali do 10 za materiał filmowy....i 2 za komentarz.

Przyjrzyjmy teraz na relacje na TV 4 . Tam płynność słowa jest dalece bardziej zaawansowana. Widać , że komentarz Pana Borowczyka ,jest zdecydowanie bardziej przemyślany i odpowiednio zaakcentowany. Co prawda zdarzają się wpadki typu Peugeot 206 T16 i inne.. ale nie ma róży bez kolców. Przynajmniej Groenholm jest tym kim powinien być. Sam materiał zdjęciowy też jest bardzo dobry... znowuż z małymi wyjątkami . W minionym Rajdzie Szwecji, kamera zespołu TV 4 gościła przez kolejne OS w teamach Tomka Kuchara ( i chwal im za to), oraz Krzysztofa Hołowczyca i Łukasza Sztuki. No tak...ale gdzie były mistrz polski Janusz Kulig? Czy na widok ekipy TV 4 brał nogi za pas? Pojawił się w relacji, dopiero wówczas, gdy okazało się, że zwyciężył w PC! Już na samym materiale filmowym, widoczne było jego zaskoczenie. Ale zostawmy już sprawę Janusza w spokoju! Czy ktokolwiek wie???? Ktokolwiek widział?? jakikolwiek wywiad z Michałem Sołowowem? Ja nawet nie wiem jak wyglądały barwy jego samochodu....
W tym przypadku przyznaje 8 albo nawet 9 za materiał filmowy....i pełne 8 za komentarz!


Pozostaje jeszcze apel do Szefów stacji TV!
Szanowni Prezesi: Kibic Rajdowy ( to kibic oddany całym sercem swojej dyscyplinie) , jest zbudowany na wzór każdego innego człowieka. Musi chodzić do pracy no i sypiać.. a zapewniam , że nie jest sową ani nietoperzem....a nocne godziny relacji powodują że nie raz tak się właśnie czuję! Nie pozwalają się wyspać a powtórki...całe szczęście, że są!!!! Prawdziwy kibic....nie położy się spać....będzie wytrwale czekał....aby zobaczyć poczynania swoich idoli....
Ford Anglia deLuxe
Avatar użytkownika
Ford Anglia
 
Posty: 34
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 21:09
Lokalizacja: Balice


Re: --= Relacje z RSMS!!!! =--

Postprzez grandmaster » środa, 12 lut 2003, 21:17

Ford Anglia napisał(a):Pozostaje jeszcze apel do Szefów stacji TV!
Szanowni Prezesi: Kibic Rajdowy ( to kibic oddany całym sercem swojej dyscyplinie) , jest zbudowany na wzór każdego innego człowieka. Musi chodzić do pracy no i sypiać.. a zapewniam , że nie jest sową ani nietoperzem....a nocne godziny relacji powodują że nie raz tak się właśnie czuję! Nie pozwalają się wyspać a powtórki...całe szczęście, że są!!!! Prawdziwy kibic....nie położy się spać....będzie wytrwale czekał....aby zobaczyć poczynania swoich idoli....


Modlmy sie zeby to przeczytali :!:
rally's are not a crime
.............................................
www.extreme.pl - is not a crime
Avatar użytkownika
grandmaster
N3
 
Posty: 438
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 14:23
Lokalizacja: Niemcza

Postprzez rav » środa, 12 lut 2003, 21:43

Dajcie spokój.
Gac jest świetnym komentatorem. Nie wiem o czym mówicie z tymi błędami językowymi. Makinen jest Makinenem a Colin McRae jest Colinem McRae. Trzeba się dokładnie wsłuchować żeby znaleźć jakieś błędy. Z Gronholmem to nawet nie wiem o co chodzi.
Czy jak ktoś do was mówi to przerywacie mu kiedy się zająknie, albo poprawiacie go za każdym razem kiedy zrobi błąd. Jeśli tak to wam współczuję. Lepiej jest jeśli ktoś komentuje spontanicznie według powierzchownych notatek niż jeśli wręczczyta z kartki. Komentarz Gaca trafia do mnie znakomicie. Uważam też że w czasie relacji przydaje się trochę czasem trochę oryginalnego dżwięku, nie przerywanego komentarzem. Oglądałem MŚ jeszcze wtedy jak był tylko angielski komentarz. Komentarz Gaca jest bardzo podobny. W skali od 1 do 10 oceniam go na 8. Oczywiści 10 dostałby Szaya.
www.rafalmalinski.pl
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Truskawa » środa, 12 lut 2003, 22:50

Ja takze zauwazylem bledy w komentarzach pana Gaca i to ze relacja prowadzona jest bez tzw. dydaskalii. Ale póki nie zaczeliście tematu nie denerwowało mnie to tak bardzo jak teraz - dlaczego ? Bo zacząłem zwracać na to coraz większą uwagę wsłuchując się w głos pana Gac-a a nie oglądając relację. Wcześniej nawet jak pan Gac popełnił bład zaraz rękompensoweał mi to widok topowej rajdówki, dźwięku rajdówki czy szalenie ciekawe jak dla mnie wypowiedzi zawodników........
.:: Do zobaczenia na oesach ::.
Avatar użytkownika
Truskawa
N2
 
Posty: 168
Dołączył(a): poniedziałek, 21 paź 2002, 15:17
Lokalizacja: Kraków

Postprzez marcin » środa, 12 lut 2003, 23:19

Dla mnie Borowczyk jest dobrym komentatorem . Zdarzają mu się jakieś błędy (komu się nie zdarzają :wink: ) ale to są małe błedy. Co do niepokazania Sołowowa to myśle że to nie wina Borowczyka tylko TV4 . W końcu komentator jest tylko komentatorem i to nie on ustala co bedzie pokazane a co nie.
marcin
A5
 
Posty: 982
Dołączył(a): sobota, 5 paź 2002, 12:46
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez Wilu » środa, 12 lut 2003, 23:28

no nie on jest redaktorem tego programu, on przygotowuje teksty i decyduje co tam Zientarski ma powklejać - przynajmniej tak mi się wydaje.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez Max9 » środa, 12 lut 2003, 23:56

Oglądając relacja MŚ na EuroSport można odnieśc wrażenie że komentator dostał tekst tuż przed programem, albo wogóle go nie dostał i cała relacja to wielka improwizacja.
Brakuje mi komentarzy po angielsku, pamiętam czasy kiedy jeszcze były, chyba były najlepsze, jeśli chodzi o EuroSport.
Avatar użytkownika
Max9
A5
 
Posty: 695
Dołączył(a): wtorek, 24 wrz 2002, 17:50
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez rav » czwartek, 13 lut 2003, 18:59

Gac na pewno nie dostaje tekstu. żaden profesjonalny komentator nie czyta z kartki, nawet jeśli program nie jest na żywo. Z kartki czytają politycy i właśnie dla tego ich nie słucham.
www.rafalmalinski.pl
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez rly » czwartek, 13 lut 2003, 21:49

To, ze wywiad z Januszem robiony był dopiero po zakończeniu rajdu wiąże się niechęcią pana borowczyka do jego osoby. Zresztą vice versa .Borowczykl był przez pewien okres rzecznikiem Hołka i zrobił wiele dobrego żeby pogorszyć stosunki z oboma panami. Niestety po tak spektakularnym sukcesie musiał pofatygować się z kamerą i do Janusza.
Avatar użytkownika
rly
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek, 17 paź 2002, 17:15
Lokalizacja: Wieliczka

Postprzez -=Mich@l=- » piątek, 14 lut 2003, 00:50

A mnie we wszystkich relacjach denerwowało pomijanie Sołowowa - może "król sedesów" nie jest topowym draiverem, ale nie często się zdaża by 5 kierowców z naszego kraju jechało w eliminacji mistrzostw świata. Co do relacji na eurosporcie brakuje mi N i S1600 - a tam naprawdę wiele ciekawego się dzieje. A jeśli chodzi o komentowanie w euro i TV4, to jeszcze nie jest to takie tragiczne - a pewne niedociągnięcia jak dla mnie naprawiają zdjęcia śmigających rajdówek.
Avatar użytkownika
-=Mich@l=-
 
Posty: 15
Dołączył(a): wtorek, 7 sty 2003, 00:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez rly » piątek, 14 lut 2003, 09:56

Troszke z innej beczki ogladał ktoś może kiedyś polska wersje ABMoteurs.Tam mozna bylo polac toyota karola,odcinek specjalistyczny nie jestem w stanie sobie przypomniec innych gaf a le bylo ich mase
Avatar użytkownika
rly
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek, 17 paź 2002, 17:15
Lokalizacja: Wieliczka

dokladnie...

Postprzez grandmaster » piątek, 14 lut 2003, 18:18

Wlasnie...czy ktos z Was ogladal kiedys to ABMoteurs...ja mialem okazje bo kiedys byl to program w pakiecie Cyfry+.
Nie ma co spekulowac na temat komentarzy w TV4 czy Eurosporcie bo te komentarze przy ABM to poprostu profesjonalizm do kwadratu.

Raz kiedy ogladalem relacje z jakiegos belgijskiego rajdu to mialem wrazenie ze ogladam horror. Glos komentatora byl taki...dziwny, ze nawet pedzace i dzwoniace rajdowki nie pozwalaly mi sie skupic na programie. Gosc mial taki glos jakby go doslownie ze skory obdzierali albo jakby zamiast rajdu komentowal i podstawial glos w bajkach z Kaczorem Duffy. Mowie Wam totalny szok dla uszu :shock:
rally's are not a crime
.............................................
www.extreme.pl - is not a crime
Avatar użytkownika
grandmaster
N3
 
Posty: 438
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 14:23
Lokalizacja: Niemcza

Postprzez rav » piątek, 14 lut 2003, 21:54

Bardzo miło to wspominam.

"Cóż za fatalny wypadek. Samochód z piskiem opon zapłonął zupełnie w tym dymie. Wogóle na torze jest durzo tego piasku. Co o tym sądzisz Bogdanie?"
www.rafalmalinski.pl
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez WRC » sobota, 15 lut 2003, 20:01

do Mich@la: relacje z PCWRC nie ma na eurosporcie, ale od tego roku sa relacje z jWRC, w osobnym 45 minutowym programie, tak było przynajmniej po Monte... A co do komentatorów to pan Borowczyk ma tą przewagę że komentuje dopiero we wtorek :D Ma więc więcej czasu na przygotowanie :D
Avatar użytkownika
WRC
N3
 
Posty: 311
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 18:47
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez -=Mich@l=- » niedziela, 16 lut 2003, 00:10

do WRC: Jakoś mi umkneła ta relacja, szkoda :( - ale dzieki za info po następnej eliminacji jWRC będę uważniejszy
Avatar użytkownika
-=Mich@l=-
 
Posty: 15
Dołączył(a): wtorek, 7 sty 2003, 00:39
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 116 gości