Rally de Portugal

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rally de Portugal

Postprzez okun911 » piątek, 6 kwi 2012, 20:28

Viper idąc twoim tokiem myślenia wychodzi że w tym sezonie najszybszy jest Hirvonen (gdyby nie dyskwalifikacja byłby liderem generalki), drugi jest Loeb (2 zwycięstwa i 2 błędy) a trzeci Ostberg. Zgadza się ?
Avatar użytkownika
okun911
N2
 
Posty: 151
Dołączył(a): wtorek, 13 kwi 2010, 21:56
Lokalizacja: Iława


Re: Rally de Portugal

Postprzez speedyzxz » piątek, 6 kwi 2012, 21:14

okun911 napisał(a):Viper idąc twoim tokiem myślenia wychodzi że w tym sezonie najszybszy jest Hirvonen (gdyby nie dyskwalifikacja byłby liderem generalki), drugi jest Loeb (2 zwycięstwa i 2 błędy) a trzeci Ostberg. Zgadza się ?

Pominąłeś Solberga


ta cała kłótnia się opiera generalnie na różnym definiowaniu pojęcia szybkość

dla Matthiasa to czysto fizyczne pojęcie - im więcej wygranych oesów im większa przewaga już na międzyczasach tym szybszy zawodnik. A dzwon - brak skuteczności
dla vipera jak czytam to chodzi o to że szybkość to coś co nas doprowadzi na najwyższy stopień podium, a nie w krzaki i chyba dobrze zobrazuje to to:
Obrazek
img804.imageshack.us/img8...tavalanowymcrae.jpg

Więc jeśli drzewko/przepaść nas zatrzyma to szybkość=0
viper jeśli źle Cię rozumiem, skoryguj :wink:

Jak dla mnie TOP6: Hirvonen, Latvala, Loeb, Ogier, Solberg, Sordo. Jest prawie tak samo szybka, to inne czynniki pokazują kto jest najlepszy
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Rally de Portugal

Postprzez Matthias Schmidt » piątek, 6 kwi 2012, 21:46

Konczmy tą dyskusję, ale pragnę jeszcze Cie viper zacytować:

bo dla mnie szybkość to skuteczność
POST Z 30 MARCA 2012 5.11 PM

A teraz piszesz: "nie napisałem że szybkość to skuteczność bo to bez sensu".

I co? Nie próbuj mi teraz udowadniać, że zarzucam Ci zaprzeczanie samemu sobie, bo nie mam argumentów. Tutaj pięknie to wyłożyłeś, jak umiesz.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rally de Portugal

Postprzez viper » sobota, 7 kwi 2012, 00:54

okun911 napisał(a):Viper idąc twoim tokiem myślenia wychodzi że w tym sezonie najszybszy jest Hirvonen (gdyby nie dyskwalifikacja byłby liderem generalki), drugi jest Loeb (2 zwycięstwa i 2 błędy) a trzeci Ostberg. Zgadza się ?

tak oczywiście Loeb ma swoją markę i każdemu może się przytrafić błąd, ale generalnie tak. Można brać poprawką Ostberka bo młody, a do końca sezonu jeszcze parę rajdów jest, a nie było jeszcze asfaltów, ale reszta dla mnie ma karty mniej więcej odkryte. odkryte.
Matthias Schmidt napisał(a):Konczmy tą dyskusję, ale pragnę jeszcze Cie viper zacytować:

bo dla mnie szybkość to skuteczność
POST Z 30 MARCA 2012 5.11 PM

A teraz piszesz: "nie napisałem że szybkość to skuteczność bo to bez sensu".

I co? Nie próbuj mi teraz udowadniać, że zarzucam Ci zaprzeczanie samemu sobie, bo nie mam argumentów. Tutaj pięknie to wyłożyłeś, jak umiesz.

W tej wypowiedzi chodziło mi konkretnie o zdobycie tytułu MŚ, bo o tym między innymi rozmawialiśmy, a żeby był ten tytuł musi być jedno i drugie, a nie o luźne stwierdzenie. Być może mój błąd, że tego nie sprecyzowałem, ale myślałem, że to logiczne.
speedyzxz napisał(a):
okun911 napisał(a):Viper idąc twoim tokiem myślenia wychodzi że w tym sezonie najszybszy jest Hirvonen (gdyby nie dyskwalifikacja byłby liderem generalki), drugi jest Loeb (2 zwycięstwa i 2 błędy) a trzeci Ostberg. Zgadza się ?

Pominąłeś Solberga


ta cała kłótnia się opiera generalnie na różnym definiowaniu pojęcia szybkość

dla Matthiasa to czysto fizyczne pojęcie - im więcej wygranych oesów im większa przewaga już na międzyczasach tym szybszy zawodnik. A dzwon - brak skuteczności
dla vipera jak czytam to chodzi o to że szybkość to coś co nas doprowadzi na najwyższy stopień podium, a nie w krzaki i chyba dobrze zobrazuje to to:
Obrazek
img804.imageshack.us/img8...tavalanowymcrae.jpg

Więc jeśli drzewko/przepaść nas zatrzyma to szybkość=0
viper jeśli źle Cię rozumiem, skoryguj :wink:

Jak dla mnie TOP6: Hirvonen, Latvala, Loeb, Ogier, Solberg, Sordo. Jest prawie tak samo szybka, to inne czynniki pokazują kto jest najlepszy

Tak o to mi chodzi. Tego rysunku trochę nie trybie :D , ale tekst sie zgadza.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rally de Portugal

Postprzez makki » sobota, 7 kwi 2012, 09:42

MSG Racing napisał(a):
makki napisał(a):Panowie - rajd trzeba ukończyć, a miejsce się samo znajdzie.

Tak mówią woziwody.
Szybkość to szybkość.
Wynik (nie ważne jaki) to suma szybkości, czystej jazdy i taktyki.
Tyle w ogólnym temacie.
CO JML to widzę, że jak pół roku albo więcej był najszybszy obok Loeba i dojeżdżał to nikt nic nie mówił. Absolutnie nie było tematu. Tyle że dobrze pojechał.
A jak mu się zaliczyły dwa dzwony przez szybkość (Monte to nieco inny przypadek) to jest kierowcą do wywalenia. Może Allatiyah (wolniejszy) jest lepszy? Może Block (wolniejszy a też dzwoni) ? Może Novikov albo Tanak (obaj niepewni) ? Może ktoś kto jeździł do tej pory Fiestą R2 ?
A Mikko jest jak dla mnie bezpłciowym kierowcą.

Jeżeli tak mówią woziwody, a Ciebie interesuje szybkość to przenieś się do wyścigów na 1/4 mili. Tam jest szybkość i przyśpieszenie. 35 lat włóczę się po rajdach (rajdy to choroba). Za moich młodych lat mówiło się, że:,, nie ważna jak szybko wejdziesz w zakręt tylko jak z niego wyjdziesz". Dlatego nie mów tylko o szybkości - rajdy to naprawdę złożona dyscyplina nie polegająca tylko na za...niu.
makki
N2
 
Posty: 161
Dołączył(a): czwartek, 8 mar 2012, 15:20

Re: Rally de Portugal

Postprzez speedyzxz » sobota, 7 kwi 2012, 10:20

viper napisał(a):Tak o to mi chodzi. Tego rysunku trochę nie trybie :D , ale tekst sie zgadza.


mówiąc krótko szybkość maksymalna to szybkość na jaką pozwala fizyka, a ta pod wpływem czynników (sprzęt, umiejętności itp) zmniejsza się i zamienia się w szybkość osiągniętą :wink:
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Rally de Portugal

Postprzez viper » sobota, 7 kwi 2012, 11:22

speedyzxz napisał(a):
viper napisał(a):Tak o to mi chodzi. Tego rysunku trochę nie trybie :D , ale tekst sie zgadza.


mówiąc krótko szybkość maksymalna to szybkość na jaką pozwala fizyka, a ta pod wpływem czynników (sprzęt, umiejętności itp) zmniejsza się i zamienia się w szybkość osiągniętą :wink:

Jednym słowem chodzi o to, ze masz być na drodze, bo inaczej ta fizyka może sprawić że będziesz do góry kołami po za drogą :D , ale dzięki za definicje :wink:
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rally de Portugal

Postprzez Matthias Schmidt » sobota, 7 kwi 2012, 11:30

Panowie, może skończmy już tą dyskusję, ciągniemy temat rajdu Portugalii tydzień od jego zakończenia. viper ma inne zdanie, ja mam inne, normalna sprawa :). Wrzućmy na luz, są święta :)
Pozdrowienia i Wesołych Świąt dla wszystkich Forumowiczów :)
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rally de Portugal

Postprzez viper » sobota, 7 kwi 2012, 12:25

Matthias Schmidt napisał(a):Panowie, może skończmy już tą dyskusję, ciągniemy temat rajdu Portugalii tydzień od jego zakończenia. viper ma inne zdanie, ja mam inne, normalna sprawa :). Wrzućmy na luz, są święta :)
Pozdrowienia i Wesołych Świąt dla wszystkich Forumowiczów :)

no to WESOŁYCH ŚWIĄT :D :wink:
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Poprzednia strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości

cron