Nowy team w RSMŚ!!!

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Postprzez boczo » niedziela, 16 lut 2003, 15:22

ja stawiam na Golfa V WRC, Merca Sportcoupe albo BMW 2, a co mysliscie o dalekowschodnich tygrysach??? myslicie ze Accent WRC nie pomoogl Hyundaiowi wykrecic rekorodwe obroty i zyski, moim zdaniem taka KIA baaardzo zazdrosnie patrzy na bilanse konkurenta......... Rio WRC:-))))))
Avatar użytkownika
boczo
N2
 
Posty: 103
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 22:20
Lokalizacja: chicago


Postprzez maciekd » niedziela, 16 lut 2003, 15:44

Kia jest na garnuszku Hyundai'a więc nic takiego się nie stanie. Twój scenariusz dotyczący zaangażowania się w ten sport wyżej wymienionych niemieckich marek to moim zdaniem najczarniejszy scenariusz dla tego sportu... :?
Avatar użytkownika
maciekd
A6
 
Posty: 1148
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 21:08
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez thompson40 » niedziela, 16 lut 2003, 16:06

Mercedes, BMW - nie w rajdach. VW - Skoda już ma swoje WRC więc chyba raczej nie. ja stawiam na Seata, chociaż Seat to też VW :wink:
pzdr
...jk1dL......................................
...cky.pl.2kx.pm..........................
Avatar użytkownika
thompson40
N3
 
Posty: 457
Dołączył(a): poniedziałek, 2 wrz 2002, 11:46
Lokalizacja: józefów

Postprzez kocie_ruchy » poniedziałek, 17 lut 2003, 19:58

Oczywiście to tylko gdybanie,ale niezastanawialiście się np. nad Chryslerem?
Taki Neon WRC...hmmm
A tak swoją drogą, to ciekawe,że mr. David R. nagle przestał mówić o nowych zespołach
...Drive the Revolution....
Avatar użytkownika
kocie_ruchy
N2
 
Posty: 153
Dołączył(a): środa, 27 lis 2002, 21:01
Lokalizacja: Łódź

Postprzez mototom » poniedziałek, 17 lut 2003, 20:07

kocie_ruchy napisał(a):Oczywiście to tylko gdybanie,ale niezastanawialiście się np. nad Chryslerem?
Taki Neon WRC...hmmm


Też o tym myślałem. Była kiedyś dwudrzwiowa wersja, idealnie by się nadawała.
Avatar użytkownika
mototom
A6
 
Posty: 1996
Dołączył(a): środa, 4 gru 2002, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez marcin » poniedziałek, 17 lut 2003, 21:50

No a ja myślałem nad Jeepem Wranglerem WRC :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Pugi by sie chowały. Mówie wam czad na maxa by był.... :D :) :wink: :wink:
marcin
A5
 
Posty: 982
Dołączył(a): sobota, 5 paź 2002, 12:46
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez mototom » wtorek, 18 lut 2003, 01:26

Taaaa, i Hummer S1600 :D
Avatar użytkownika
mototom
A6
 
Posty: 1996
Dołączył(a): środa, 4 gru 2002, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Tomisny » wtorek, 18 lut 2003, 14:11

Amerykanskie WRC klociloby sie ze spojrzeniem na motoryzacje i samochody w tym kraju... poza tym tam nie ma prawie zadnego zainteresowania takimi rajdowymi autami wedlug specyfikacji FIA. To niemozliwe...
Avatar użytkownika
Tomisny
N3
 
Posty: 351
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 16:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Wilu » poniedziałek, 31 mar 2003, 23:43

przyznam byłem sceptycznie nastawiowiony ale stało się:

Powrót Seata - Leon WRC w RSMŚ 2004!

Po czterech latach nieobecności na trasy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata powraca fabryczny zespół Seata! Ich nową bronią będzie Leon WRC.

Kilka miesięcy temu David Richards, właściciel praw do transmisji z eliminacji RSMŚ, informował, że podczas Rajdu Monte Carlo nowy producent ogłosi swoje rychłe wejście do Mistrzostw. W istocie, podczas pierwszej eliminacji tegorocznego serialu Prezes Seat Sport, Winfried Bargert, miał zdradzić plany marki.

Tak się jednak nie stało, z przyczyn czysto technicznych. "Ukończenie budowy Leona WRC przed końcem 2003 roku stanęło na początku sezonu pod znakiem zapytania. Mieliśmy spore problemy. Teraz, po przekonstruowaniu układu dolotowego, wymianie pompy paliwa i zmianie elektroniki, jesteśmy już pewni, że nasz plan się powiedzie" - powiedział Bargert.

Od początku marca trwają intenstwne testy Leona WRC na hiszpańskich szutrach, później zespół przeniesie się na francuskie asfalty. "Chcemy mieć pewność, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik" - kontynuował prezes. "Po niezbyt udanych dwóch sezonach z Cordobą WRC, liczymy na diametralną zmianę sytuacji i walkę o podium konstruktorów już w 2004 roku".

Podstawą do budowy rajdowej wersji Leona będzie seryjny, quasi-wyczynowy Leon Cupra R. Dwulitrowy silnik, pochodzący z Toledo GT startującego w European Touring Car Championship, będzie wyposażony w turbosprężarkę Garret. Do dyspozycji kierowcy pozostawało będzie 300 KM przy około 5500 obr./min i jeden z większych wśród aut WRC momentów obrotowych - około 580 Nm przy 3300 obr./min.

"Samochód będzie miał układ przeniesienia napędu z sekwencyjną, 6-biegową skrzynią biegów i trzema aktywnymi dyferencjałami" - mówił Jaime Poig, Dyrektor Techniczny Seat Sport. "Podobnie jak baza silnikowa, podstawy konstrukcji skrzyni także zostaną zapożyczone z Toledo GT".

Strategicznymi sponsorami zespołu mają być koncern paliwowy Statoil i olejowy Valvoline. Dołączy do nich najprawdopodobniej także francuska firma telekomunikacyjna Inmarsat.

Prezes Seat Sport nie potrafił niestety określić, kto zasiądzie za kierownicami nowych Leonów. "Za wcześnie jeszcze wyrokować" - powiedział. "Jesteśmy po wstępnych rozmowach z Francois Delecourem i Bruno Thirim. O ile ten pierwszy był wyraźnie zainteresowany naszą propozycją, drugi uzależnia wszystko od wyniku w tegorocznych Mistrzostwach Europy. Możliwe, że podpiszemy całoroczny kontrakt z Harrim Rovanperą, który zgłaszał ostatnio chęć uczestniczenia w całym cyklu. Naszym asfaltowym specjalistą zostanie najprawdopodobniej Jesus Puras".

Wydaje się, że chude lata w rajdach samochodowych powoli ustępują. Jeżeli zespołowi Hyundaia uda się utrzymać w RSMŚ, w 2004 roku na rajdowych trasach zobaczymy aż ośmiu producentów: Peugeota, Citroena, Forda, Subaru, Skodę, Hyundaia, Mitsubishi i Seata.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez !ADI! » wtorek, 1 kwi 2003, 00:13

Wilu z kąd o tym wiesz? To z naczy z której witryny??? Podaj adres!
!ADI!
S1600
 
Posty: 2699
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:59
Lokalizacja: Żywiec/Kraków

Postprzez _mb » wtorek, 1 kwi 2003, 10:15

a mi sie zdaje, że to info o seacie to żart prima-aprillisowy :D
_mb
 
Posty: 17
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 19:49
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Baca » wtorek, 1 kwi 2003, 10:52

Zupełnie przyzwoity tekst jak na pierwszego kwietnia. Podobnie zresztą jak wiadomość o promowaniu sportów motorowych przez TVP.
Baca
A5
 
Posty: 704
Dołączył(a): czwartek, 20 lut 2003, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Wilu » wtorek, 1 kwi 2003, 11:07

znalazłem to info 30 marca jeszcze a dziś pojawiło się na autoklubie, nie wiem może to tylko jaja sobie z nas robią, a może nie. ale dwa różne serwisy rajdowe podawały by tą samą wiadomość w formie żartu?
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez **FanKuzaja** » wtorek, 1 kwi 2003, 11:09

Jesli Tak Będzie jak to Wilu napisało to sezon 2004 zapowiada się ciekawie 8 zespołów Fabrycznych tego chyba jeszcze niebyło. W końcu mogę się mylić.

W końcu się doczekałem i me oczy ujżą Leona WRC w 2004 roku moje marzenie się spełniło. :D :D :D :D :D :D

Jak na Pierwszego Kwietnia to jest dobra wiadomość jak i też o Relacji przez TVP.
Janusz Kulig 1969-2004
Michael Park 1966-2005
Na zawsze w sercach kibiców
______________________________________
Michael Park - Marko Where Are You...Where Are You
______________________________________
GG: 2963175

Leszeeek Ogień na Tłoki !!
Avatar użytkownika
**FanKuzaja**
A6
 
Posty: 1891
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 15:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez żółtodziób » wtorek, 1 kwi 2003, 12:09

mnie się też wydaje ze to prima aprilisowy żart. Wilu, na jakim sajcie wcześniej znalazłeś ten news? jeśli np. na motoklubie to niebój nic, oni tam często sciemniają, a autoklubik dla lepszej zmyły przedrukował istniejącego niusa. Skoro już od kilku dni podobno a tym wiadomo to dlaczego akurat teraz ukazała się tutaj ta wiadomośc?
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości