Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

Postprzez Miko » środa, 7 paź 2015, 17:11

Dziękuję 8)
Team Deputa.
Avatar użytkownika
Miko
N3
 
Posty: 317
Dołączył(a): wtorek, 9 maja 2006, 15:39
Lokalizacja: Kamieniec Ząbkowicki


Re: Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

Postprzez andrew88 » piątek, 16 paź 2015, 09:58

junior44 napisał(a):Podzieli sie ktoś wrażeniami z Rajdu Hiszpani?
Jak z zabezpieczniem itd

http://rajdy.autoklub.pl/news/prezentac ... onie,64158
"Postawiono szczególny akcent na bezpieczeństwo. Organizatorzy zwrócili się do Daniego Sordo z prośbą o nagranie video z apelem do kibiców. Przed odcinkami kierowane będą takie apele z wykorzystaniem nagłośnienia."
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

Postprzez zachu » wtorek, 5 sty 2016, 14:39

Ktoś może podać garść praktycznych informacji odnośnie rajdu Szwecji? Wiem że jest zimno i karnety są drogie :) Ale chodzi mi o polecenie jakichś miejscówek, w sumie odcinki raczej znane z tego co się orientuję. Jak tam wygląda kwestia dojazdów na odcinki, parkingów, zabezpieczenia i ogólnie podejścia do kibiców?
Avatar użytkownika
zachu
A5
 
Posty: 580
Dołączył(a): poniedziałek, 15 paź 2007, 11:16
Lokalizacja: Ryglice koło Tarnowa

Re: Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

Postprzez Gates » czwartek, 7 sty 2016, 17:53

Monte Carlo
Czy jakaś ekipa z Polski, wybiera się na Monte Carlo? Może ma 1-2 miejsca wolne? A może ktoś jest chętny, ale nie ma transportu?
Gates
 
Posty: 13
Dołączył(a): czwartek, 2 cze 2011, 11:29

Re: Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

Postprzez Sebekrally » czwartek, 7 sty 2016, 18:57

Trochę późno ze 3 tyg temu zalatwialem wyjazd ale znalazlem tylko jednego chętnego i odpuscilem
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

Postprzez Tomek K » czwartek, 7 sty 2016, 21:21

zachu napisał(a):Ktoś może podać garść praktycznych informacji odnośnie rajdu Szwecji? Wiem że jest zimno i karnety są drogie :) Ale chodzi mi o polecenie jakichś miejscówek, w sumie odcinki raczej znane z tego co się orientuję. Jak tam wygląda kwestia dojazdów na odcinki, parkingów, zabezpieczenia i ogólnie podejścia do kibiców?


No tak, jest zimno, karnety również drogie:) Co do opłacalności kupowania to przyznam, że już nie wiem. Trzeba by dokładnie usiąść z harmonogramem i mapami. Jeśli chodzi o generalne podejście. Oglądanie w dużej mierze jest "zorganizowane" co znaczy, że przygotowane są wybrane dojazdy i na miejscu parkingi. Część dróg jest na pewno zamknięta, ale jaki % to ciężko powiedzieć, bo wiadomo, że w leśnych terenach dróg i dróżek jest sporo. Niektóre zapewne zamykają się same ze względu na śnieg. Na pewno % zamkniętych intencyjnie dróg jest mniejszy niż na Rajdzie Polski. Nie ma zwykle zamykania X km wcześniej po to by same VIPY wjechały. Jeśli jest możliwość to parking jest blisko, jeśli do oesu dochodzi wąska droga, to zwykle trzeba dojść ale nie jakiś niewyobrażalnie duży dystans. Parking na drogach dojazdowych też się zdarzają. Wszystko jest zrobione tak, aby kibic miał jak najłatwiej, oczywiście biorąc wszystkie uwarunkowania pod uwagę. Co do zabezpieczenia - wiadomo, Skandynawia, więc wolenj amerykanki rodem z Grecji czy Monte nie ma, ale nie ma też "durnotaśmy", albo strefy wyznaczonej zupełnie bez pomyślunku. Oczywiście sprawdza się też to co zwykle - spacer większy lub mniejszy ze strefy kibica pozwala cieszyć się większą swobodą.

Co do konkretnych miejscówek. Ciężko coś doradzić. Na oglądarę zawsze się coś znajdzie. Odcinków 1 dnia nie znam, większość w Norwegii. Kirkenaer znam, fajny, ma hopy, ma szybkie fragmenty oraz miejsca gdzie porobili spychaczem pętelki i auto widać dłużej. Natomiast jest to odcinek gdzie auta ogląda się w oddaleniu, z wału przeciwpowodziowego i baaaardzo ciężko jest się przedrzeć gdzieś, gdzie jest się blisko rajdówek.
Z 2 dnia Fredriksberg, Rammen (ten jest fajny i tam spacerek pozwoli znaleźć niezłe miejsca) i Vargasen ze słynną hopą (tam z parkingu nieopodal głównej drogi, spacerek bodaj około 20min). Trzeci dzień to głównie Varmullsasen, którego końcówka biegnie po stoku narciarskim i jest potężna hopa. Na migawkach z PS z zeszłych lat widać, że gdy podejdzie się pod górę, i cofnie oesem to można stanąć relatywnie blisko.

Reasumując - rajd bardzo szybki, jak ktoś ludzi szybkie łuki i slajdy, i nie boi sie spacerków to powinien wrócić zadowolony.

A nocleg już masz?
www.RallyMedia.pl
Avatar użytkownika
Tomek K
A5
 
Posty: 673
Dołączył(a): czwartek, 25 sty 2007, 22:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

Postprzez Gates » czwartek, 7 sty 2016, 21:33

Sebekrally napisał(a):Trochę późno ze 3 tyg temu zalatwialem wyjazd ale znalazlem tylko jednego chętnego i odpuscilem


Dopiero dzisiaj pojawiła się taka możliwość i przyszedł pomysł do głowy. Nie mam niestety planów, noclegów itd. Najchętniej podczepiłbym się pod jakąś zorganizowaną ekipę, za mało czasu, żeby ogarniać coś na własną rękę niestety.
Gates
 
Posty: 13
Dołączył(a): czwartek, 2 cze 2011, 11:29

Re: Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

Postprzez zachu » piątek, 8 sty 2016, 12:00

Tomek K dzięki wielkie za odpowiedź.
Kibiców chyba też tam mniej niż na Polskim?
Noclegu nie mam jeszcze, siostra z chłopakiem mieszkają niedaleko i mnie zapraszają żebym przyjechał na rajd, jej chłopak też by chętnie zobaczył. Ale to jeszcze nic pewnego że pojadę. O noclegu to będzie można pomyśleć jak już będę wiedział na pewno że pojedziemy, a myślisz że może być problem z miejscami noclegowymi?
Avatar użytkownika
zachu
A5
 
Posty: 580
Dołączył(a): poniedziałek, 15 paź 2007, 11:16
Lokalizacja: Ryglice koło Tarnowa

Re: Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

Postprzez Tomek K » piątek, 8 sty 2016, 13:37

Nie ma sprawy.
Co do kibiców - sumarycznie pewnie mniej, natomiast zdarzają się miejsca, gdzie widać jak dużo ich jednak jest. Np wspomniany Kirkenaer. Oes na mapie idzie z północy na południe, a równolegle do niego są duże połacie otwartego terenu, na których porobione są parkingi, liczone w hektarach i pełne aut. Zwłaszcza, że jest to świetnie rozwiązane i odcinek kończy pierwszą i zaczyna drugą pętlę.

Noclegi - na pewno nie ma miodów w bliskiej okolicy. Na pensjonaty czy hotele nie patrzyłem nigdy dokładnie, z racji ceny i małej dostępności. Oba moja dwa wypady kończyły się w domkach campingowych. Brzmi to śmiesznie, ale tam domki są przystosowane do całorocznego pobytu i ogrzewanie jest bardzo porządne. W 2010 wypad planowałem z większym wyprzedzeniem. Udało się wziąć jeden duży domek na 5 osób, który potem został wymieniony przez właścicieli na dwa mniejsze, ze względu na jakąś awarię. W domku była lodówka oraz kuchenka + garnki więc gotowaliśmy, a raczej podgrzewaliśmy samemu jedzenie wzięte z PL. Prysznic był na zewnątrz, więc marsze przy -25 stopniach były ciekawym przeżyciem.

Natomiast w 2013 roku jechałem na sam weekend, sobota-niedziela. Wtedy decyzję podjąłem bardzo późno i udało się znaleźć jakąś chatkę bodaj nawet tydzień czy 10 dni przed rajdem.

Campingów z takimi domkami jest sporo. Są zbiorcze strony gdzie owe campingi w danym rejonie Szwecji można przeszukiwać. Ceny zwykle były od 200zł wzwyż za dobę za domek.
www.RallyMedia.pl
Avatar użytkownika
Tomek K
A5
 
Posty: 673
Dołączył(a): czwartek, 25 sty 2007, 22:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

Postprzez krupson » niedziela, 10 sty 2016, 00:53

Gdyby ktoś organizował jakiś wypad na Monte 2016 i brakowałoby mu jednej osoby to proszę o PW, chętnie się wybiorę. Żadnych specjalnych wygód nie potrzebuję:)
www.motosp.pl
Avatar użytkownika
krupson
N1
 
Posty: 80
Dołączył(a): wtorek, 19 paź 2010, 14:45

Re: Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

Postprzez junior44 » poniedziałek, 8 lut 2016, 20:17

Wybiera się jakaś ekipa na Sardynie ?
Avatar użytkownika
junior44
N2
 
Posty: 150
Dołączył(a): środa, 14 sty 2009, 22:33
Lokalizacja: K-Z

Re: Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

Postprzez Miko » poniedziałek, 8 lut 2016, 21:27

Tak ja się wybieram.
Team Deputa.
Avatar użytkownika
Miko
N3
 
Posty: 317
Dołączył(a): wtorek, 9 maja 2006, 15:39
Lokalizacja: Kamieniec Ząbkowicki

Re: Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

Postprzez szeler » sobota, 13 lut 2016, 19:38

A myśli ktoś o wypadzie na Azory albo na MŚ do Portugalii? Chętnie bym do kogoś dołączył :)
„Jeśli mężczyzna robic coś głupiego, to zawsze z powodów najszlachetniejszych”
O. Wilde
Avatar użytkownika
szeler
N3
 
Posty: 239
Dołączył(a): środa, 8 cze 2005, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

Postprzez Tomek K » sobota, 13 lut 2016, 20:34

Nie zbieram ekipy ale w przypadku Azorów służę radą. W przypadku WRC Portugalii niestety nie pomogę.
www.RallyMedia.pl
Avatar użytkownika
Tomek K
A5
 
Posty: 673
Dołączył(a): czwartek, 25 sty 2007, 22:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

Postprzez szeler » poniedziałek, 28 mar 2016, 18:10

Halo, halo, nie zmienił ktoś decyzji i nie planuje się wybrać na tegoroczną Portugalię albo Azory ? Jeśli tak to prosił bym o kontakt :)
„Jeśli mężczyzna robic coś głupiego, to zawsze z powodów najszlachetniejszych”
O. Wilde
Avatar użytkownika
szeler
N3
 
Posty: 239
Dołączył(a): środa, 8 cze 2005, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron