Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 11 mar 2013, 11:18

Jeśli chcecie zrobić to w miarę tanim kosztem to wygląda to tak:
- 4os w samochodzie, najlepiej coś w stylu kombi - musi być wygonie i pakownie bo to jednak 1300km - trasa oczywiście przez Litwe, Łotwe i Estonie, prom - obmyślenie trasy jest też bardzo ważną rzeczą bo może się okazać że tak jak my pojedziecie "na pałe" i zdążycie na ostatni w ciągu dnia prom do Finlandii który może się okazać paręnaście euro droższym (taki mały szybki który zamiast 3h płynie 1,5h) niż normalnie byście zapłacili.
- spanie w namiotach a przy najmniej jeden namiot - u nas cześć spała w namiocie/na świeżym powietrzu, część w samochodzie - ludzie w Finlandii są raczej przyjacielsko nastawieni więc bez problemu pozwalają się rozbić na swoim podwórku - u nas wyglądało to tak że od słynnej partii z hoopami na Mokkiperze spaliśmy jakieś 500m, na podwórzu nad jeziorem na pięknie skoszonej trawie.
- jak dla mnie bardzo ważną rzeczą ograniczającą koszty jest zabranie sporej ilości żarcia (kosztem napojów) z polski więc lodówka przenośna jest wskazana - proponuję też zabrać różne rodzaje piwa w ramach "małej podzięki za gościnę" - Seppo był bardziej niż zadowolony z takiej formy podzięki :)
- nie kupowaliśmy karnetów i ani razu nie były nam potrzebne bo rajd oglądaliśmy bardziej stacjonarnie - pomysł jeżdżenia za czołówką dla początkujących może okazać się dość trudny bo korki są niesamowite nawet w małych dróżkach bocznych.
- nie wiem jak teraz jest z wyjazdem ale my wyjeżdżaliśmy dzień po rajdzie jak już się cała Estonia zawinęła do domu (tylko w tedy Marko jeździł)

Generalnie w trakcie wyjazdu widzieliśmy testowy, 3 odcinki pierwszego dnia (Mokkipera i Lankamaa), drugiego dnia 2x Oninphoja (+ puścili coś takiego w stylu National Class a wiec jakieś 80 RWD) i ostatniego dnia 2 odcinki których z niewiadomych przyczyn nikomu za specjalnie nie chciało się już oglądać.

Nie wiem czy Cruz z Robeckim odwiedzają jeszcze forum ale oni byli na podobnej zasadzie w 2011 więc mogli by coś więcej powiedzieć o kosztach, ale jestem zdania że na 4 osoby w samochodzie to za 1000 na głowę można spokojnie pojechać. Zaznaczam też że tak wyglądało to za pierwszym razem więc pewne rzeczy pewnie byśmy teraz zrobili inaczej.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa


Re: Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

Postprzez woocasch » poniedziałek, 11 mar 2013, 13:07

moto_angel napisał(a):Oto ekipy które organizują wyjazdy:
http://www.grupawrc.pl/
http://www.sportsevents.pl/rajdy-wrc/

W zeszłym roku byłem na jednym rajdzie WRC z GrupaWRC, ale ja nie płaciłem za wycieczkę, ale podobno wartość dwuosobowego wyjazdu wynosiła 8000zł. Więc co do cen to trzeba się dopytać, ale na 99,9% wyjdzie taniej, gdy samemu sobie wszystko zorganizujesz. No ale może powiem coś o standardzie obsługi. Wyjazd w sumie był kamerlany i niemal jak w gronie kumpli, dojazd na miejsce samolotem, a na miejscu wynajęte auto. Noclegi w 4* hotelach, można powiedzieć, że wyjazd all inclusive, tzn. płaciłem tylko za to co sam sobie kupiłem, typu pamiątki/gadżety.
Jeżeli ktoś chce pojechać na wycieczkę na rajd i niczym się nie przejmować, i ma na to kasę, to polecam. Ale jeżeli ma się czas na zorganizowanie wszystkiego samemu, do tego ma się zgraną grupę np. 4 osób, to lepiej jechać na własną rękę :)
Gdyby ktoś chciał jeszcze jakieś szczegóły to zapraszam na PW.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

Postprzez michalrally » poniedziałek, 11 mar 2013, 13:52

ADAC Rallye Deutschland 2010.

fotki.
http://michalbak.blogspot.com/2010/08/a ... -2010.html

koszty około 800zł/os jechalismy we dwojke,


Rally Finland 2011.

fotki.
http://michalbak.blogspot.com/2011/08/n ... -2011.html

koszty około 1100zł/os jechalismy we dwojke,

ps. za 8000zl to 4 Wrc mozna organizowac :), w kalkulacje wchodza jedynie wyjazdy letnie czyli spanie pod namiotem.
http://www.michalbak.pl - http://michalbak.blogspot.com/2011/11/srt-silesia-rally-team.html
Avatar użytkownika
michalrally
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek, 13 mar 2012, 18:48

Re: Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

Postprzez qbus » poniedziałek, 11 mar 2013, 13:54

Ja planuję w tym roku wyjazd na Sardynie polaczony z malymi wakacjami, caly tydzien na wyspie chce zamknac w 2000 zł. W tym momencie bilet w obie strony to 380 zł.
"Janusz żyje wśród nas. My kibice nigdy o Nim nie zapomnimy."
www.racingshop.pl
Avatar użytkownika
qbus
S1600
 
Posty: 2756
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2003, 14:49
Lokalizacja: Myślenice

Re: Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

Postprzez moto_angel » poniedziałek, 11 mar 2013, 14:31

woocasch napisał(a):
moto_angel napisał(a):Oto ekipy które organizują wyjazdy:
http://www.grupawrc.pl/
http://www.sportsevents.pl/rajdy-wrc/

W zeszłym roku byłem na jednym rajdzie WRC z GrupaWRC, ale ja nie płaciłem za wycieczkę, ale podobno wartość dwuosobowego wyjazdu wynosiła 8000zł. Więc co do cen to trzeba się dopytać, ale na 99,9% wyjdzie taniej, gdy samemu sobie wszystko zorganizujesz. No ale może powiem coś o standardzie obsługi. Wyjazd w sumie był kamerlany i niemal jak w gronie kumpli, dojazd na miejsce samolotem, a na miejscu wynajęte auto. Noclegi w 4* hotelach, można powiedzieć, że wyjazd all inclusive, tzn. płaciłem tylko za to co sam sobie kupiłem, typu pamiątki/gadżety.
Jeżeli ktoś chce pojechać na wycieczkę na rajd i niczym się nie przejmować, i ma na to kasę, to polecam. Ale jeżeli ma się czas na zorganizowanie wszystkiego samemu, do tego ma się zgraną grupę np. 4 osób, to lepiej jechać na własną rękę :)
Gdyby ktoś chciał jeszcze jakieś szczegóły to zapraszam na PW.


W 100% zgadzam się z Tobą że organizując samemu wyjdzie taniej.
Mam nadzieję że kiedyś finanse pozwolą mi na taki wyjazd ;)
Linki podałem dla tych co nie patrzą aż tak na kasę.
Wymienię się kartkami polskich zawodników oraz ogólnie rajdowymi z autografami lub bez :)
Avatar użytkownika
moto_angel
N3
 
Posty: 301
Dołączył(a): piątek, 23 lis 2012, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 11 mar 2013, 14:49

michalrally napisał(a):Rally Finland 2011.
fotki.
http://michalbak.blogspot.com/2011/08/n ... -2011.html

Widzę ze Nortlandia dalej kursuje między Talinem a Helsinkami
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

Postprzez woocasch » poniedziałek, 11 mar 2013, 14:58

moto_angel napisał(a):
woocasch napisał(a):
moto_angel napisał(a):Oto ekipy które organizują wyjazdy:
http://www.grupawrc.pl/
http://www.sportsevents.pl/rajdy-wrc/

W zeszłym roku byłem na jednym rajdzie WRC z GrupaWRC, ale ja nie płaciłem za wycieczkę, ale podobno wartość dwuosobowego wyjazdu wynosiła 8000zł. Więc co do cen to trzeba się dopytać, ale na 99,9% wyjdzie taniej, gdy samemu sobie wszystko zorganizujesz. No ale może powiem coś o standardzie obsługi. Wyjazd w sumie był kamerlany i niemal jak w gronie kumpli, dojazd na miejsce samolotem, a na miejscu wynajęte auto. Noclegi w 4* hotelach, można powiedzieć, że wyjazd all inclusive, tzn. płaciłem tylko za to co sam sobie kupiłem, typu pamiątki/gadżety.
Jeżeli ktoś chce pojechać na wycieczkę na rajd i niczym się nie przejmować, i ma na to kasę, to polecam. Ale jeżeli ma się czas na zorganizowanie wszystkiego samemu, do tego ma się zgraną grupę np. 4 osób, to lepiej jechać na własną rękę :)
Gdyby ktoś chciał jeszcze jakieś szczegóły to zapraszam na PW.


W 100% zgadzam się z Tobą że organizując samemu wyjdzie taniej.
Mam nadzieję że kiedyś finanse pozwolą mi na taki wyjazd ;)
Linki podałem dla tych co nie patrzą aż tak na kasę.


Ja bym nie wydał takiej kasy na wyjazd, ale że wyjazd kosztował mnie 0zł to nie narzekałem. Gdybym miał taki budżet to chyba pojechałbym na miesiąc na Sardynię albo do Grecji/Hiszpanii/Portugalii i przy okazji zaliczył rajd :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

Postprzez rallyfun » poniedziałek, 11 mar 2013, 15:26

Jesli ktos kocha rajdy a nie ma odpowiedniego budzetu to dlaczego nie pojechac w ramach wakacji na rajd. Na kierunki poludniowe mozna dostac tanie bilety lotnicze, wynajem samochodu tez nie jest wielkim wydatkiem a jesli podzielic to na 4 osoby to grosze, mozna znalesc tani hotel przez internet albo zabrac namiot, przed i po rajdzie zobaczyc troche ciekawych miejsc i przywiesc setki pieknych zdjec. Koszty podobne do tulaczki samochodem a komfort nieporównywalny, nie martwie sie o auto, lot trwa okolo 2 godzin a wrazenia niezapomniane.
rallyfun
N3
 
Posty: 249
Dołączył(a): czwartek, 17 sty 2013, 22:14

Re: Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

Postprzez Gąsior » poniedziałek, 11 mar 2013, 17:37

Ja kombinowałem w tym roku kilka kierunków:
- wakacje na Sardynii - Ryanair lata tanio, ale na południe - trzeba doliczyć wynajem auta, wakacje gdzie indziej (rodzina)
- wyjazd na Finkę - dość tanie loty Warszawa-Helsinki Lotem ale tu też problem auta, a właściwie kosztów wynajmu - samochodem raz byłem, wersja namiot. Była marna pogoda i do dziś to pamiętam - namioty to spore ryzyko
- jadę na Deutschland - byłem w 2010 roku i było OK. - mimo, że namiot - a w tym roku bonus w postaci RK
Ostatnio edytowano poniedziałek, 11 mar 2013, 17:47 przez Gąsior, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Gąsior
N3
 
Posty: 353
Dołączył(a): środa, 14 lip 2004, 00:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

Postprzez robsol » poniedziałek, 11 mar 2013, 17:43

Ja tez lece na Deutschland moze Francja i napewno Uk;) bo tu mam najblizej. :D
ktos gdzies pisal ze na Portugalie sie wybiera????
robsol
N2
 
Posty: 181
Dołączył(a): wtorek, 25 paź 2011, 14:19

Re: Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

Postprzez moto_angel » poniedziałek, 11 mar 2013, 17:57

rallyfun napisał(a):Jesli ktos kocha rajdy a nie ma odpowiedniego budzetu to dlaczego nie pojechac w ramach wakacji na rajd. Na kierunki poludniowe mozna dostac tanie bilety lotnicze, wynajem samochodu tez nie jest wielkim wydatkiem a jesli podzielic to na 4 osoby to grosze, mozna znalesc tani hotel przez internet albo zabrac namiot, przed i po rajdzie zobaczyc troche ciekawych miejsc i przywiesc setki pieknych zdjec. Koszty podobne do tulaczki samochodem a komfort nieporównywalny, nie martwie sie o auto, lot trwa okolo 2 godzin a wrazenia niezapomniane.


Ja dokładnie coś takie planuję. Wyjazd na wakacje z rodziną a do tego zaliczyć rajd jakiś :)
Żona będzie zadowolona a mąż zrealizuje wreszcie marzenie hehe
Choć opcja 4-5 męskich fanatyków jest równie kusząca ;)
Wymienię się kartkami polskich zawodników oraz ogólnie rajdowymi z autografami lub bez :)
Avatar użytkownika
moto_angel
N3
 
Posty: 301
Dołączył(a): piątek, 23 lis 2012, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

Postprzez Gąsior » poniedziałek, 11 mar 2013, 21:10

moto_angel napisał(a):
rallyfun napisał(a):Jesli ktos kocha rajdy a nie ma odpowiedniego budzetu to dlaczego nie pojechac w ramach wakacji na rajd. Na kierunki poludniowe mozna dostac tanie bilety lotnicze, wynajem samochodu tez nie jest wielkim wydatkiem a jesli podzielic to na 4 osoby to grosze, mozna znalesc tani hotel przez internet albo zabrac namiot, przed i po rajdzie zobaczyc troche ciekawych miejsc i przywiesc setki pieknych zdjec. Koszty podobne do tulaczki samochodem a komfort nieporównywalny, nie martwie sie o auto, lot trwa okolo 2 godzin a wrazenia niezapomniane.


Ja dokładnie coś takie planuję. Wyjazd na wakacje z rodziną a do tego zaliczyć rajd jakiś :)
Żona będzie zadowolona a mąż zrealizuje wreszcie marzenie hehe
Choć opcja 4-5 męskich fanatyków jest równie kusząca ;)

No to w tym roku tylko Sardynia. Sprawdź Ryanair - ostatnio patrzyłem to wyszło naprawdę śmiesznie tanio za przelot, tylko nie pamiętam z którego polskiego lotniska.
Avatar użytkownika
Gąsior
N3
 
Posty: 353
Dołączył(a): środa, 14 lip 2004, 00:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

Postprzez qbus » poniedziałek, 11 mar 2013, 23:10

Kraków-Cagliari w tym momencie 380 zł w obie strony.
"Janusz żyje wśród nas. My kibice nigdy o Nim nie zapomnimy."
www.racingshop.pl
Avatar użytkownika
qbus
S1600
 
Posty: 2756
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2003, 14:49
Lokalizacja: Myślenice

Re: Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

Postprzez viniwrc » wtorek, 12 mar 2013, 15:59

Witam,
Ja latam dość tanio na Swedish Rally i Wales Rally GB. Może to źle zabrzmi, ale "wykorzystuję" rodzinę i kumpli którzy wyemigrowali do UK i Norwegii (Oslo). Nocleg mam zapewniony w gratisie (ew. za przywiezienie trochę polskich fantów). Na paliwko jest zrzuta, bo osoby do których latam zostali "zarażeni" rajdami. Jeśli oni mają problem z urlopem to użyczają mi auta na miejscu więc wypożyczanie odpada a tylko paliwko. Staram się rezerwować bilety lotnicze najszybciej jak tylko się da, czyli zaraz po pokazaniu się oficjalnego kalendarza i załatwieniu wolnego w pracy. Opanowałem również pakowanie się do podręcznego 10kg bagażu (z czego 2/3 zajmuje okrojony sprzęt foto no i do UK ew. gumaki). Lot do UK kosztuje mnie w okolicach 140-160 PLN w obie strony, bynajmnie tyle mnie wyniosło w ostanich 2 latach. Największą część budżetu zabiera RallyPass (w UK ok. 95 funtów), ale bez niego ciężko zobaczyć wszystko co się chce (serwis, superSpeciala i fajne miejsca widokowe). Można nie kupować wejściówek, latać po krzakach, nocować na OS-ach i kombinować ale jak już jadę na rundę WRC to chcę to robić jak cywilizowany człowiek i móc zobaczyć jak najwięcej a ww. triki zostawić na wrzesień i Mikołajki ;) Na obie rundy na które jeżdżę nie polecam opcji z namiotem :)

Byłem w 2006 na Rajdzie Szwedzkim z Grupą WRC i jak najbardziej polecam. Wtedy koszt tej imprezy wynosił 1000PLN i uważam że była to dobra cena. Nie martwiłem się niczym no może tylko chrapiącym kolegą z pokoju hotelowego. Zobaczyliśmy bardzo dużo, sporo OS-ów, service itp. Ciepłe jedzonko na OS-ie to po prostu rarytas. Super miejscówki.
Dla osób które nie mogą zmontować ekipy (ja pojechałem wtedy bez znajomych) a chcą fajnie spędzić czas i poznać trochę ludzi. Dla tych którzy nie mają czasu na organizowanie wypadu na własną rękę i chcą mieć spokojną głowę a wolą zapłacić kilka stówek więcej, jak najbardziej polecam.

Pozdrawiam,
viniwrc
N1
 
Posty: 79
Dołączył(a): czwartek, 12 lis 2009, 17:42

Re: Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

Postprzez michuczy » wtorek, 12 mar 2013, 22:23

Poszukuje osoby która się wybiera na Rajd Finlandii w tym roku (2013). Wiadomość PW.
Avatar użytkownika
michuczy
N2
 
Posty: 174
Dołączył(a): poniedziałek, 5 cze 2006, 18:46
Lokalizacja: Brodnica

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron