Wyjazdy na rajdy Mistrzostw Świata.

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Postprzez jarmaj » poniedziałek, 17 lip 2006, 15:21

No i?

Mam dwa cylindry w aucie odłączyć żeby mniej paliło?
Zresztą zbytnio mnie nie interesuje, ile kosztuje zorganizowany wyjazd, ja wolę swobodę i niezależność. Jadę tam gdzie chcę, kiedy chcę, stoję na odcinku tyle ile mam ochotę itp.
Avatar użytkownika
jarmaj
 
Posty: 23
Dołączył(a): środa, 21 wrz 2005, 00:04
Lokalizacja: gliwice


Postprzez saint » wtorek, 18 lip 2006, 00:14

Wychodzi tyle ile pisaliście wyżej - na pewno 1.5 kilo jak nie więcej. Zgadzam się, że wyjazd we własnej ekipie ma sporo plusów - np. fajny camping na Łotwie w Saulkrasti albo przejazd Ouninpohji na lewym fotelu :)

Sam prom Tallinn - Helsinki kosztuje sporo, w tym roku płacę 136 EUR za 4 osoby + samochód (Viking Line). Do tego dorzucamy 50 EUR na osobę za Rallipass. Do przejechania jest mniej więcej 3000 km licząc z dojazdami na miejscu, poza tym trzeba coś jeść (i pić!) więc można sobie łatwo policzyć.

Są sposoby żeby trochę oszczędzić. Przede wszystkim tankujemy ile się da w Estonii. Pb95 kosztuje niecałe 15 EEK czyli ok. 3.8 PLN. Zakupy też tam, bo w sklepach jest naprawdę tanio, a w Finlandii cena zwykłego chleba może zabić. Polecam tajemniczy trunek o nazwie Vana Tallinn i chyba najlepszy ciemny chleb w Europie :) Są też spore różnice w cenach noclegów/campingów dlatego warto mieć konkretne namiary już wcześniej. Jeżeli ktoś potrzebuje info to dajcie znać.

Na pewno warto!!!! Ten rajd to legenda.
.saint
Całek Rally Team co-driver: Fiat 125p VK Super 1500 :)
www.calek-rally.prv.pl
Avatar użytkownika
saint
N1
 
Posty: 50
Dołączył(a): wtorek, 4 maja 2004, 19:12
Lokalizacja: częstochowa/wwa

Postprzez jarmaj » wtorek, 18 lip 2006, 07:16

saint napisał(a):(...) noclegów/campingów dlatego warto mieć konkretne namiary już wcześniej. Jeżeli ktoś potrzebuje info to dajcie znać.


Jeżeli masz jakieś namiary na noclegi w okolicy rajdu, to ja chętnie poproszę na PW. Na razie jeszcze nie mam rezerwacji, więc może się przydać.
Avatar użytkownika
jarmaj
 
Posty: 23
Dołączył(a): środa, 21 wrz 2005, 00:04
Lokalizacja: gliwice

Postprzez jalowa » wtorek, 18 lip 2006, 21:41

SAINT: jak mozesz to podaj jakies namiary na camping czy jakies pola namiotowe.
Avatar użytkownika
jalowa
N1
 
Posty: 55
Dołączył(a): środa, 10 lis 2004, 19:58

Postprzez kremer » środa, 19 lip 2006, 15:29

Również śmigam na finke.
Bryndza w Polsce, Czechach, a Węgry daleko żeby smigać co miesiąc uzmysłowiły mi, że MŚ to jedyny sensowny cel. Koszty w zasadzie będą takie jak podali koledzy wyżej.
prom jakieś 150 pln na łeb, bilet tzw. rally pass 200 pln, benzyna (w zależności od silnika) powiedzmy 250-300+ - na pewno najtaniej spać pod namiotem czy jechać busem w np 5-6 osób, ale nie każdy ma dostęp do takiego środka transportu. Namiot niby dobra sprawa, ale 4 dni ciężkiego rajdowania i noc po podróży dają w kość więc my bierzemy domek (20 E na dzień). Stałych kosztów to jakieś 1000 pln reszte to jedzenie+alkohol i np jakiś gadżet, a w sklepiku to za byle co płaci sie minimum 20 euro :) a polarek czy wiatórkwa po 40 :) Więc za te droższe rzeczy to ja im podziękuje. Do zobaczenia testowy - super oes w czwartek i około 8 odcinków przez 3 dni + serwisy ze dwa - więc sporo - ponad 20 topowych WRC sporo N4 miejscowej i S1600 do tego jakaś narodowa klasa historyczna (tak mi się wydaje) - sporo tego

Był ktoś z was na fince? jakie miejscówki polecacie? Ktoś mi mówił, że na odcinku Urria jest bardzo dużo szczytów i szybkich hopek. Wiadomo, że na Ouninpohje to każdy kibic będzie chciał iść. Mnie przeraża myśl wielokilometrowych marszów i walnięci safeciarze. Bo z myślą o wstawaniu wczesnym i 5H snu na dobe już się oswajam.

Myślałem nad Niemcami, ale tak naprawdę niewiele mniej wydam, a jednak nędzny asfalt to nie mega szybkie partie szutorwe w Finlandii.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Postprzez lewik » środa, 19 lip 2006, 21:32

saint
Sam prom Tallinn - Helsinki kosztuje sporo, w tym roku płacę 136 EUR za 4 osoby + samochód (Viking Line)


moglbys napisac w jaki sposob rezerwowales? biuro podrozy czy przez net?

kremer
Namiot niby dobra sprawa, ale 4 dni ciężkiego rajdowania i noc po podróży dają w kość więc my bierzemy domek (20 E na dzień).


gdzie mozna zarezerwowac taki domek? moglbys podac jakies namiary?
lewik
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 16 lut 2004, 22:08
Lokalizacja: Płock / Wawa

Postprzez saint » środa, 19 lip 2006, 22:46

Lewik: rezerwowałem przez Petpolonia, przedstawicielstwo Viking Line w Polsce. Tel do nich to 033-874-77-20.

Kremer: namiot jest w sumie ok, jedyny problem taki, że tam często leje dlatego trzeba mieć coś naprawdę porządnego. Z domkiem może być ciężko, przy trasach jest straszne, za przeproszeniem, zadupie i nie wiem czy da się tam cokolwiek wynająć. Praktycznie sam las.

Co do odcinków. Safeciarze są ok, przede wszystkim organizator naprawdę sensownie taśmuje miejsca dla kibiców więc nie było żadnych problemów. Fajne są też przecinki w lesie do przemieszczania się wzdłuż oesu.
Gorzej bywa z średnio trzeźwymi kibicami.

Z miejscówek polecam oczywiście Ouninpohja Länsi, widziałem tam 2 bardzo ciekawe miejsca. Pierwsze jest przy strefie VIP - hopka i zaraz za nią prawy przez mostek. Drugie to słynna hopa tzw. yellow house crest. Jest to chyba ok. 4 km odcinka, miejsce można poznać po zółtym domku po lewej stronie :) Ludzi jest sporo, ale można bez większych problemów się gdzieś ustawić.
Kapitalne są też pierwsze 2 km oesu Mokkiperä, jest tam chyba z 6 czy 7 dużych hopek. Ostatniego dnia byłem na odcinku Kuohu, przy samej mecie jest tani i duży camping, ale miejsce w sumie takie sobie, w tym roku poszukam czegoś ciekawszego.
Urria jest jechana tylko raz w pętli, więc nie polecam.
.saint
Całek Rally Team co-driver: Fiat 125p VK Super 1500 :)
www.calek-rally.prv.pl
Avatar użytkownika
saint
N1
 
Posty: 50
Dołączył(a): wtorek, 4 maja 2004, 19:12
Lokalizacja: częstochowa/wwa

Postprzez Banan » poniedziałek, 31 lip 2006, 12:07

A na Deuschland ktos jedzie ? Szukam miejsca, a najlepiej dwoch... ;). Jak cos to prosze o info na priv, lub GG: 5124257.
http://www.bielawadrift.pl Bielawa Drift TEAM "...jedna pasja, jeden team"
Avatar użytkownika
Banan
A8
 
Posty: 5632
Dołączył(a): wtorek, 9 gru 2003, 23:15
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez Kisiel » środa, 2 sie 2006, 17:24

Co Banan grupawrc już beee????
zielony listek
Avatar użytkownika
Kisiel
A5
 
Posty: 620
Dołączył(a): sobota, 15 lis 2003, 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Banan » środa, 2 sie 2006, 17:41

GrupaWrc nie organizuje wyjazdu na Niemcy.
http://www.bielawadrift.pl Bielawa Drift TEAM "...jedna pasja, jeden team"
Avatar użytkownika
Banan
A8
 
Posty: 5632
Dołączył(a): wtorek, 9 gru 2003, 23:15
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez coberec » czwartek, 3 sie 2006, 21:45

Byłem na Finlandii w 2003 roku.
W Jyvaskyla jest pole namiotowe bardzo blisko centrum oraz parku serwisowego.
Jeżeli jedziecie tam pod namiot z miejscem nie powinniście mieć problemu z miejscówką.
Są tam też domki wtedy były po 65 euro za siedem osób ale o nich możecie zapomnieć są rezerwowane na rok wcześniej.
Ale miejscówka super.
Polecam punkt informacji miejskiej w Jyvaskyla dostaniecie za friko mapę z zaznaczonymi polami namiotowymi.
Z talinu do Helsinek płynęliśmy liniami Estońskimi może nie ten poziom co u Finów, ale od osoby płaciliśmy 12 euro + 12 euro za samochód.
Avatar użytkownika
coberec
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek, 31 lip 2006, 19:56

Postprzez Matador » sobota, 5 sie 2006, 23:16

Wybieram się na Rajd Niemiec i tym samym będzie to moja pierwsza runda RSMŚ jaką zobaczę na żywo.

I tutaj mam pytanie do osób które już były na tym rajdzie, ew. które się orientują. Jak w okolicach rajdu ma się sprawa z noclegiem pod namiotem, szczerze mówiąc mamy ograniczone fundusze a wiadomo powszechnie ile kosztuje kwatera w Niemczech. Druga sprawa: LPG w tym kraju, jeśli w ogóle istnieje to za ile...
Avatar użytkownika
Matador
A5
 
Posty: 559
Dołączył(a): środa, 29 paź 2003, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Postprzez +RAFAŁ+ » niedziela, 6 sie 2006, 00:03

Matador napisał(a):Wybieram się na Rajd Niemiec i tym samym będzie to moja pierwsza runda RSMŚ jaką zobaczę na żywo.

I tutaj mam pytanie do osób które już były na tym rajdzie, ew. które się orientują. Jak w okolicach rajdu ma się sprawa z noclegiem pod namiotem, szczerze mówiąc mamy ograniczone fundusze a wiadomo powszechnie ile kosztuje kwatera w Niemczech. Druga sprawa: LPG w tym kraju, jeśli w ogóle istnieje to za ile...


Polecam prześledzenie tego wątku:
http://www.autoklub.pl/forum/viewtopic. ... yjazd+rajd
Odszedł wielki kierowca, jeden z największych, jacy kiedykolwiek pojawili się w polskich rajdach...

ryspol.net.pl
Avatar użytkownika
+RAFAŁ+
A6
 
Posty: 1800
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2003, 19:11

Postprzez Matador » niedziela, 6 sie 2006, 00:05

Dzięki, poprostu wcześniej ten cykl rajdów leżał poza moim zasięgiem więc te tematy pomijałem a potem zapominałem. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Matador
A5
 
Posty: 559
Dołączył(a): środa, 29 paź 2003, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Postprzez +RAFAŁ+ » niedziela, 6 sie 2006, 00:16

Przejżałem szybko poprzedni wątek i tam nic ciekawego w sumie nie znajdziesz :/

Poniższy link to już wrażenia "PO" więc tam raczej szukaj informacji.
http://www.autoklub.pl/forum/viewtopic. ... c&start=90
Odszedł wielki kierowca, jeden z największych, jacy kiedykolwiek pojawili się w polskich rajdach...

ryspol.net.pl
Avatar użytkownika
+RAFAŁ+
A6
 
Posty: 1800
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2003, 19:11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości