FIA zwalcza baki!

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

FIA zwalcza baki!

Postprzez MSG Racing » poniedziałek, 1 maja 2006, 10:52

Śliczne bąki kręcone WRC-ami na stadionie w Cordobie, nie znalazły uznania w oczach oficjeli FIA - załogi wykonujące zabronione ewolucje, muszą zapłacić 10 tysięcy euro kary. Federacja zagroziła wykluczeniem z mistrzostw w razie recydywy. Zdaniem FIA, bąki stanowią zagrożenie bezpieczeństwa widowni.

- To jest absolutnie absurdalne - powiedział Manfred Stohl. - Podczas oesu jadąc 120, fruniemy tak blisko publiczności, że możemy jej zafundować golenie bocznym lusterkiem. A potem oni przychodzą z takimi rzeczami.

Źródło Autoklub.

Postanowiłem to wrzucić tu choć dotyczy to nie tylko rajdów w WRC.
Bezsens totalny. Popieram Stohla.
Niestety jest to kolejny dowód na kretynów w FIA. A od bezpieczeństwa głównym jest Jacek Bartoś.
Tak walczą o bezpieczeństwo że niedługo rajdy będą się odbywały na torach.

PS
Baczki zlikwidowano już w 1996 czy 7.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 1 maja 2006, 11:17 przez MSG Racing, łącznie edytowano 1 raz
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec


Postprzez Mroowa » poniedziałek, 1 maja 2006, 10:56

No Ci jak coś wymyślą to nie wiadomo czy usiąść i płakać czy się śmiać. Co prawda bąki były fajne jedyne co mi nie pasowało to to... że po tych bączkach mieli jeszcze jeździć zawodnicy PCWRC a tam się robiły dziury. ale zakazać bączków..... FIA i PZM to po jednych pieniądzach są :twisted:
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Postprzez Saruto » poniedziałek, 1 maja 2006, 11:37

jeśli bączki to niebezpieczeństwo dla kibiców to rajdy powinny się odbywać na torze :lol:
GO!!! Loeb & Latvala GO!!!
GO!!! Sandell & Kościuszko GO!!!
GO!!! Al-Attiyah & Hänninen GO!!!
Obrazek
http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Buy/ Zapraszam do gry!
Avatar użytkownika
Saruto
A6
 
Posty: 1677
Dołączył(a): sobota, 21 sty 2006, 20:10
Lokalizacja: Kraków/Swoszowice

Postprzez Cendra » poniedziałek, 1 maja 2006, 13:04

moze niedlugo to każą pozakładac super ciche tłumiki, zeby kibice nie ogłuchli :evil:
Avatar użytkownika
Cendra
A6
 
Posty: 1179
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 15:09
Lokalizacja: Ciechanów/Warszawa

Postprzez SiwY » poniedziałek, 1 maja 2006, 13:10

Tez smieszni kibice tylko czekaja na jakiegos baka a tu kara dla kierowców... :evil:
....:: Janusz w naszej pamięci[*] ::...
Avatar użytkownika
SiwY
N3
 
Posty: 430
Dołączył(a): niedziela, 8 sty 2006, 14:45
Lokalizacja: Ostroszowice

Postprzez Superleggera » poniedziałek, 1 maja 2006, 13:28

totalny debilizm! nie rozumiem tych ludzi, trzeba miec problemy z glowa zeby mowic, ze to zagraza bezpieczenstwu, bez przesady, Stohl ma racje! niedlugo droge beda odzielaly mury kilkumetrowej grubosci a za nimi beda stac kibice :evil:
SZYMON OGNIA!!!
Obrazek Zapraszam na swój fanpage: https://www.facebook.com/pages/SnopkowskiArt/190517284345841
Superleggera
A5
 
Posty: 942
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 19:48
Lokalizacja: Lądek Zdrój

Postprzez MSG Racing » poniedziałek, 1 maja 2006, 14:08

Co prawda z jednej strony mają rację ale wystarczy odpowiednio zabezpieczyć miejsce kręcenia bączków.
Jak oglaądałem klip z praskiego rallysprintu z bodaj 2004r to krecili tam bączki tak że auta nie raz przejeżdżały pół metra od ogladajacych, którzy stali bez jakiego kolwiek zabezpieczenia nawet barierek. Dać duzy plac i nawet jak już to podwujną linie (taśma a metr dalej barierki) i bedzie ok.
A tam w argentynie to było przynajmniej śmieszne. Przecież auta, miejsce gdzie się kręcili, było ponad dwa metryd kibiców, przedzilone rowem i murkiem. Ciekawy jestem który to z oficjeli fia był taki mądry sie zaczął czepiać. :evil:
Bartoś czy ktoś inny
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez Gucio » poniedziałek, 1 maja 2006, 15:24

Text from OMV press release, what a joke

"A special show gig prior to the presentation ceremony left a somewhat bitter aftertaste. The organisers had asked the top-placed drivers to perform a �doughnut� (rotating the rear of the car around the front wheels continuously) for the audience prior to driving over the finish ramp. Manfred Stohl, Sebastien Loeb, Daniel Sordo and Gigi Galli willingly obliged. 40.000 spectators were enthused. Only the FIA proved to be a spoil sport. They imposed a penalty of 10.000 Euro on each driver for hazardous action. Stohl: �That is absolutely ridiculous. During the super stage, going 120, you fly by the audience so close you could shave them with your side mirror. And then they come up with such a thing.� The OMV driver wasn't willing to say more since the FIA threatens with a ban in case of repetition."
A to text ze strony teamu OMV :)
Ale przeciez nawe Hołek wczoraj sam powiedział, że to nie jest park zamknięty, tylko oes i moga skoczyć tym co kręcą...bo na oesie można :mrgreen:
EOS 7D,400D/50 1.8/17-50 2.8/70-200 F4 L/580EX II :mrgreen:
http://www.image-sport.net moja stronka :)
Leszek!!
Avatar użytkownika
Gucio
S2000
 
Posty: 3508
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2005, 23:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez cah » poniedziałek, 1 maja 2006, 17:11

Ech, po raz kolejny odnoszę wrażenie, że "eksperci" z FIA nigdy nie byli na żadnym rajdzie i głównie zajmują się coraz większą biurkową biurokratyzacją...
http://imageshack.us Obrazek
http://imageshack.us Obrazek
Avatar użytkownika
cah
N1
 
Posty: 78
Dołączył(a): środa, 16 mar 2005, 13:17
Lokalizacja: Wrocek

Postprzez Marmetal » poniedziałek, 1 maja 2006, 18:45

Jednym słowem: żenada! Jak można coś takiego w ogóle wymyślić... Brak mi słów. Nie wiem jak kręcenie bączków z dala od ludzi może być bardziej niebezpieczne od jazdy z dużą prędkością w szpalerze ludzi. Jak widać może...
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez Piotr_83 » poniedziałek, 1 maja 2006, 21:29

A moze im chodziło o te no wiecie te puzniejsze baki jakie robili kierowcy i piloci z wrazenia hehehe !!!!
Zakazać baków,to jak u nas nie wolno obrazac radia maryja!!!!!!!!
Ide do przodu z podniesioną głową!!!!!!!!
Avatar użytkownika
Piotr_83
N1
 
Posty: 67
Dołączył(a): czwartek, 22 wrz 2005, 17:49
Lokalizacja: Poznań

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 1 maja 2006, 21:39

to może jeszcze zrobić ogrzaniczenie prędkości bo to przecież też niebezpieczne jak rajdówka pędzi 200 na godzinę... No cóż, ja już od dłuższego czasu tylko siedzę i czekam aż to wszystko padnie, sport motorowy chyba musi umrzeć zeby odrodzić się na nowo, przy obecnych układach raczej nie ma szans żeby cokolwiek miało się zmienić.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez KMart » poniedziałek, 1 maja 2006, 21:49

FIA niedość, że zbija bąki to jeszcze jak sie ruszy czasami to jak coś palnie to przechodzi sama siebie :roll: I zabrania bączków... (za kabaretem) - A choolera komu to przeszkadzało?!
watersplash- najefektowniejsza forma mycia rajdówki
Avatar użytkownika
KMart
A5
 
Posty: 695
Dołączył(a): środa, 11 maja 2005, 17:07
Lokalizacja: Cieszyn

Postprzez Andrzej » czwartek, 4 maja 2006, 22:39

Ja wiem ze trzeba sie wyszalec po zwyciestwie ale Loeb i reszta mogliby pomyslec o swoich kolegach z nizszych klas.Za to sam bym nalozyl kary ale absolutnie nie jestem za wykluczeniem baczkow z calego sezonu.
Avatar użytkownika
Andrzej
A6
 
Posty: 1522
Dołączył(a): niedziela, 28 sie 2005, 18:41
Lokalizacja: Gliwice / Kraków

Postprzez rak818 » piątek, 5 maja 2006, 13:41

Trasa A2 Świecko-Terespol - Najdłuższy w Europie tor wyścigowy ciężarówek
Avatar użytkownika
rak818
A5
 
Posty: 569
Dołączył(a): czwartek, 3 cze 2004, 10:40
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości