Świat WRC

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Świat WRC

Postprzez Hubertos » piątek, 19 cze 2020, 14:16

Bohemia kandydowała do WRC, ale nic z tego nie wyszło. Szkoda, asfalty z naszej części Europy (Czechy, Słowacja, Polska) byłyby miłą odmianą.
Co do Estonii, to byłaby to świetna okazja na wyprawę na WRC.
Hubertos
A6

Postprzez ToKu » piątek, 19 cze 2020, 15:05

Dla mnie Estonia w WRC to świetna wiadomość, byłem rok temu, trasy są mega. Czego się boję? Że Polaków nie wpuszczą, bo totalny luzik w społeczeństwie powoduje, że krzywa nam nie spada. Cała Europa pojedzie, a my nie!
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
ToKu
N3

Postprzez ToKu » sobota, 20 cze 2020, 18:23

W uzupełnieniu wcześniejszej wiadomości. Łotwa od zaraz, a Estonia od za tydzień wprowadzają kwarantannę dla Polaków.

Mogę tylko powiedzieć: dzięki rodacy!

Boże Ciało, wieś w warmińsko - mazurskim. W maskach, w pełnym po brzegi kościele tylko ja i moja rodzina. Spojrzenia wszystkich innych łącznie z księdzem - bezcenne.
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
ToKu
N3

Postprzez woocasch » poniedziałek, 22 cze 2020, 07:41

Mad Max napisał(a):
woocasch napisał(a):@ Mad Max Z tego co pamiętam to Barum kiedyś kandydował do MŚ, ale to było z daaaaawno temu, strzelę, że tak z 15 lat temu :)
To ja znowu pamiętam że to nie był Barum tylko Bohemia

I bardzo dobrze pamiętasz, bo Bohemia aspirowała do MŚ około 10 lat temu, https://pl.motorsport.com/rajdy/news/bo ... 8/3256354/, ale Barum miał taki epizod 5 lat wcześniej, bo w 2005 roku był rajdem kandydackim: In 2005, Barum Czech Rally Zlín was a candidate event for World Rally Championship - which says a lot about how difficult it is.
---
woocasch
woocasch
A6

Postprzez Mic_123 » wtorek, 23 cze 2020, 09:20

Ale sie porobilo : Estonia, Lotwa, byc moze Belgia, Szwajcaria, Czechy walcza o sezon 2020 w polowie roku 2020 :D i chwala im za to bo cos cieniutko byloby dokonczyc sezon WRC.
Rundy ME w dobie kryzysu walcza o MS, a Rajd Polski odwolali.
Jak to mowia ktos na kryzysie zyskuje, inny traci, eeh.
Mic_123
N3

Postprzez andrew88 » środa, 1 lip 2020, 22:57

https://pl.motorsport.com/wrc/news/krot ... n=widget-2
Odczytuję te rekomendacje jako chęć pozbycia się kibiców z oesów :( Pozostaje jeszcze poczekać na szczegóły.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
andrew88
A5

Postprzez ToKu » czwartek, 2 lip 2020, 20:20

Ok, Estonia w WRC. Żeby tylko nas puszczali bez żadnej kwarantanny, to jadę.
ToKu
N3

Postprzez Witcher1990 » poniedziałek, 6 lip 2020, 23:00

absurd goni absurd, niech jeszcze kibiców na zamknięty tor, na trybuny wpuszczą. Na pewno wirus mniej się przenosi niż na świeżym powietrzu.

Jak można w przyszłym roku to trzeba jechać na Finlandię póki jeszcze ten sport jako tako się trzyma. No chyba, że druga fala i 5 lat bedziemy siedzieć i jeść marchewki trawę :D
Witcher1990
A6

Postprzez kostek45 » poniedziałek, 21 wrz 2020, 21:03

To co panowie, kto mistrzem 2020? ;)
Ogier wydaje się być w dobrej sytuacji. Nie czyści w Sardynii a później Belgia i afalty.
kostek45
A5

Postprzez woocasch » wtorek, 22 wrz 2020, 09:03

Ten sezon jest tak inny, od pozostałych, że trudno wyrokować. Tym bardziej, że zostały nam tylko dwie pewne rundy, plus ewentualnie Monza/Chorwacja/Kanary.
Gdybym miał obstawiać to mimo wszystko typowałbym Evansa, zobacz, że do tej pory jest najrówniejszym zawodnikiem. 3 podia w 5 rajdach, do tego dwa z tych rajdów wygrał, a pozostałe miejsca to 4. Jeżeli utrzyma taką passę do końca sezonu to może dowieść przewagę, bo teraz ma aż 18 punktów zapasu. Oczywiście jedno DNF i wszystko się pięknie wyrówna. Na jego korzyść przemawia też fakt, że w sumie z początkiem każdego rajdu mamy 5-6 kandydatów do wygranej, bo każdy z zawodników Toyoty i Hyundaia ma potencjał na wygraną. Na Sardynii wiele może zależeć od Sordo, w końcu to on wygrał rok temu. W tym roku będzie mieć dobrą pozycję na drodze, więc wszystko jest możliwe.
W Belgii przewagę będzie mieć Neuville, ale ma już 32 punkty straty, więc Belg musiałby liczyć na dwa wygrane rajdy razem z PS i pech innych zawodników, co nie zmienia faktu, że u siebie będzie chciał się pokazać i wygrać.
---
woocasch
woocasch
A6

Postprzez Aro90 » środa, 23 wrz 2020, 12:27

Ciężko kogoś obstawiać, myślę że rywalizacja będzie do samego końca. Dochodzą słuchy że dojdzie jeszcze jeden rajd. Nie skreślałbym Tanaka czy nawet Neuville'a. Na Sardynii Evans i Ogier przecierają trasę i wyjątkowo ciężko będzie o dobry wynik bo 1 dzień to prawie 100 km jazdy. Reszta doskoczy w punktacji. Dobrą pozycję ma Neuville i może być kandydatem do wygrania, podobnie zresztą jak w Belgi. Niby spora strata ale przy pechu Evansa różnie może się to potoczyć.
W WRC 3 również zapowiada się walka do samego końca. Na Sardynii Kajto ma największe doświadczenie(trzeci start), ciekawy jestem tempa Huttunena czy Solberga w pierwszym starcie tam. Bardzo szkoda przygody Kajta w Estonii bo przydałyby się te pkt chociażby za 3 miejsce... W obu rundach tempo było naprawdę dobre, więc spokojnie można się bić o wygraną na Sardynii. Potem Belgia nowa dla wszystkich
Aro90
N3

Postprzez Witcher1990 » poniedziałek, 5 paź 2020, 20:17

A myślicie, że Hyundai ogarnął w nowych samochodach te urwane koła, które chyba na Niemczech rok/dwa lata temu w tym samym miejscu zaliczył Mikkelsen i chyba też Neuville? Jesli dobrze pamiętam to Thierry miał w ogóle dwa takie przypadki (uderzenie wewnętrzną stroną koła na cięciu).
Witcher1990
A6

Poprzednia strona

Powrót do Mistrzostwa Świata