Świat WRC

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Świat WRC

Postprzez DonCorrado » czwartek, 19 sty 2017, 21:02

M-Sport tez powinni wywalić, najlepiej zdyskwalifikować w niedziele po rajdzie bez względu na wynik.
Jeżeli VW chce jezdzic to zgoda powinna byc, ale oczywiście na pewnych warunkach, skoro M-Sport może, to jeden wyłom już był, teraz bedą do niego porównania. Nie wiem czy Malcolm sie nie wypowiadal, czy jego wypowiedzi akurat nie zacytowano ale to juz o czyms swiadczy.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31


Re: Świat WRC

Postprzez miszczu140000 » czwartek, 19 sty 2017, 21:07

DonCorrado napisał(a):M-Sport tez powinni wywalić, najlepiej zdyskwalifikować w niedziele po rajdzie bez względu na wynik.
Jeżeli VW chce jezdzic to zgoda powinna byc, ale oczywiście na pewnych warunkach, skoro M-Sport może, to jeden wyłom już był, teraz bedą do niego porównania. Nie wiem czy Malcolm sie nie wypowiadal, czy jego wypowiedzi akurat nie zacytowano ale to juz o czyms swiadczy.

Tu było coś innego pamiętajmy że wtedy nie budowali nowego WRC i nie potrzebna była homologacja, tu raczej jest sytuacja z połączenia Mini w 2011/Suzuki 2007 i M-Sportu w 2013. Tylko nikt w tych projektach nie widział zagrożenia czego nie da się powiedzieć o VW. Jak narazie nowe auta prezentują się super kto ogląda relacje ten wie
Avatar użytkownika
miszczu140000
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): piątek, 27 lis 2015, 11:22

Re: Świat WRC

Postprzez Loeb1987 » czwartek, 19 sty 2017, 21:47

DonCorrado napisał(a):M-Sport tez powinni wywalić, najlepiej zdyskwalifikować w niedziele po rajdzie bez względu na wynik.
Jeżeli VW chce jezdzic to zgoda powinna byc, ale oczywiście na pewnych warunkach, skoro M-Sport może, to jeden wyłom już był, teraz bedą do niego porównania. Nie wiem czy Malcolm sie nie wypowiadal, czy jego wypowiedzi akurat nie zacytowano ale to juz o czyms swiadczy.

M-Sport jeździ w pełnym cyklu i wystawia minimum trzy auta. Od początku było wiadomo, że jeśli chcesz jeździć to zgłaszasz się do pełnego sezonu. Od tego nie powinno być odstępstw takich, że ktoś weźmie Polo i pojedzie sobie 3-4 rajdy w sezonie.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Świat WRC

Postprzez miszczu140000 » czwartek, 19 sty 2017, 22:06

Loeb1987 napisał(a):
DonCorrado napisał(a):M-Sport tez powinni wywalić, najlepiej zdyskwalifikować w niedziele po rajdzie bez względu na wynik.
Jeżeli VW chce jezdzic to zgoda powinna byc, ale oczywiście na pewnych warunkach, skoro M-Sport może, to jeden wyłom już był, teraz bedą do niego porównania. Nie wiem czy Malcolm sie nie wypowiadal, czy jego wypowiedzi akurat nie zacytowano ale to juz o czyms swiadczy.

M-Sport jeździ w pełnym cyklu i wystawia minimum trzy auta. Od początku było wiadomo, że jeśli chcesz jeździć to zgłaszasz się do pełnego sezonu. Od tego nie powinno być odstępstw takich, że ktoś weźmie Polo i pojedzie sobie 3-4 rajdy w sezonie.

No tak takie Wyłomy też były typu Suzuki w 2007 i Mini w 2011
Avatar użytkownika
miszczu140000
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): piątek, 27 lis 2015, 11:22

Re: Świat WRC

Postprzez DonCorrado » czwartek, 19 sty 2017, 22:11

Loeb1987 napisał(a):
DonCorrado napisał(a):M-Sport tez powinni wywalić, najlepiej zdyskwalifikować w niedziele po rajdzie bez względu na wynik.
Jeżeli VW chce jezdzic to zgoda powinna byc, ale oczywiście na pewnych warunkach, skoro M-Sport może, to jeden wyłom już był, teraz bedą do niego porównania. Nie wiem czy Malcolm sie nie wypowiadal, czy jego wypowiedzi akurat nie zacytowano ale to juz o czyms swiadczy.

M-Sport jeździ w pełnym cyklu i wystawia minimum trzy auta. Od początku było wiadomo, że jeśli chcesz jeździć to zgłaszasz się do pełnego sezonu. Od tego nie powinno być odstępstw takich, że ktoś weźmie Polo i pojedzie sobie 3-4 rajdy w sezonie.


dlatego muszą się dogadać, jak 3-4 rajdy to nawet nie powinni wychodzić z propozycją, chyba sami nie wiedzą czego chcą i dlatego inni mają obawy, przy okazji nie chca takiej konkurencji, nie wiadomo co sie po tym Polo spodziwac.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Świat WRC

Postprzez Loeb1987 » czwartek, 19 sty 2017, 22:15

miszczu140000 napisał(a):
Loeb1987 napisał(a):
DonCorrado napisał(a):M-Sport tez powinni wywalić, najlepiej zdyskwalifikować w niedziele po rajdzie bez względu na wynik.
Jeżeli VW chce jezdzic to zgoda powinna byc, ale oczywiście na pewnych warunkach, skoro M-Sport może, to jeden wyłom już był, teraz bedą do niego porównania. Nie wiem czy Malcolm sie nie wypowiadal, czy jego wypowiedzi akurat nie zacytowano ale to juz o czyms swiadczy.

M-Sport jeździ w pełnym cyklu i wystawia minimum trzy auta. Od początku było wiadomo, że jeśli chcesz jeździć to zgłaszasz się do pełnego sezonu. Od tego nie powinno być odstępstw takich, że ktoś weźmie Polo i pojedzie sobie 3-4 rajdy w sezonie.

No tak takie Wyłomy też były typu Suzuki w 2007 i Mini w 2011

Suzuki zgłosiło się do 2008 roku, dlatego mogli pojechać. U Mini było podobnie. Tylko nie do końca wypaliło i Mini Portugalia zapełniła sezon od 2 rudny. Inaczej Prodrive do dziś płaciłby karę. W obu przypadkach to było ustępstwo w zamian za dwa auta w kolejnym sezonie. Teraz są marne szanse na takie rozwiązanie, bo Nasser chce zbić cenę za wynajem. Natomiast VW twardo dyktuje warunki.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Świat WRC

Postprzez adamlen » niedziela, 22 sty 2017, 16:11

Punktacja po pierwszej rundzie 2017

Kierowcy:
1.Sebastien Ogier 25
2.Jari-Matti Latvala 18
3.Ott Tanak 15
4.Dani Sordo 13
5.Craig Breen 10
6.Elfyn Evans 10
7.Andreas Mikkelsen 6
8.Stephan Lefebvre 6
9.Thierry Neuville 5
10. Jan Kopecky 4
11. Juho Hanninen 3

Zespoły
1 MSport 40
2 Toyota Gazoo Racing 24
3 Hyundai Motorsport 20
4 Citroen Racing 10
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Świat WRC

Postprzez Zoe » niedziela, 22 sty 2017, 17:38

adamlen napisał(a):Punktacja po pierwszej rundzie 2017

Kierowcy:
1.Sebastien Ogier 25
2.Jari-Matti Latvala 18
3.Ott Tanak 15
4.Dani Sordo 13
5.Craig Breen 10
6.Elfyn Evans 10
7.Andreas Mikkelsen 6
8.Stephan Lefebvre 6
9.Thierry Neuville 5
10. Jan Kopecky 4
11. Juho Hanninen 3

Zespoły
1 MSport 40
2 Toyota Gazoo Racing 24
3 Hyundai Motorsport 20
4 Citroen Racing 10


Citroën bardzo ładnie!
Avatar użytkownika
Zoe
A5
 
Posty: 658
Dołączył(a): niedziela, 6 wrz 2009, 02:00

Re: Świat WRC

Postprzez Sylwek_GSi » poniedziałek, 23 sty 2017, 11:16

Zoe napisał(a):
adamlen napisał(a):Punktacja po pierwszej rundzie 2017

Citroën bardzo ładnie!


Widać czarno na białym, że im mniej pracy włożonej przez Loeba w Citroenie, tym wyniki zespołu coraz gorsze. Ds3 jeszcze miało DNA Seba i jakoś jeszcze latało po wycofaniu się Loeba z WRC, C3 to 1 WRC Citroena przy którym Loeb nie maczał palców. Efekty widać. :lol:
Nie traktujcie tego w 100% poważnie, ale takie wnioski mi się nasunęły.

Podium z tego rajdu podobne jak w połowie lat 90, dwa Fordy, jedna Toyota.... jeszcze jakby Mitsubishi wróciło, subaru... tyle że dzisiejsze mitsubishi i subaru to jakieś takie karykaturalne w porównaniu do tamtych... Yaris w porównaniu z Celicą też raczej nie wygrywa.

Bravo M-Sport - a większość znawców twierdziła że m-sport to paździerz na miarę Proto, podobnie jak Yaris :)
Avatar użytkownika
Sylwek_GSi
A5
 
Posty: 887
Dołączył(a): piątek, 3 paź 2003, 19:32
Lokalizacja: Krosno

Re: Świat WRC

Postprzez ZbyszekChaosu » poniedziałek, 23 sty 2017, 13:27

Sylwek_GSi napisał(a):
Zoe napisał(a):
adamlen napisał(a):Punktacja po pierwszej rundzie 2017

Citroën bardzo ładnie!


Widać czarno na białym, że im mniej pracy włożonej przez Loeba w Citroenie, tym wyniki zespołu coraz gorsze. Ds3 jeszcze miało DNA Seba i jakoś jeszcze latało po wycofaniu się Loeba z WRC, C3 to 1 WRC Citroena przy którym Loeb nie maczał palców. Efekty widać. :lol:
Nie traktujcie tego w 100% poważnie, ale takie wnioski mi się nasunęły.

Podium z tego rajdu podobne jak w połowie lat 90, dwa Fordy, jedna Toyota.... jeszcze jakby Mitsubishi wróciło, subaru... tyle że dzisiejsze mitsubishi i subaru to jakieś takie karykaturalne w porównaniu do tamtych... Yaris w porównaniu z Celicą też raczej nie wygrywa.

Bravo M-Sport - a większość znawców twierdziła że m-sport to paździerz na miarę Proto, podobnie jak Yaris :)

Wszystkie wnioski wyciągasz po jednym rajdzie? Spróbujmy podsumować.
Czy Citroen jest padaką? Ciężko powiedzieć bo nie miał kto tym jeździć. Meeke miejsca w czołówce przeplatał z wizytami za drogą a Lefebvre choć jechał byle jak to w niedziele nagle wygrywa odcinek i drugie miejsce na PS. Tanak Fiestą pojechał dużo lepiej niż rok temu. Czy to znaczy, że Fiesta jest super? No nie, bo jednak Ogier miał problemy z Neuvillem. Może więc to Hyundai i20 jest taki super? Też nie, bo rok temu Sordo miał podobne tempo do Belga a teraz była różnica o całą klasę. No i jeszcze Toyota, wydawało się, że Haninen to słaby kierowca a za kierownicą Yarisa kręcił super czasy, za to Latvala, jeden z najszybszych w stawce jechał wyraźnie wolniej. Z drugiej strony ta wolniejsza jazda zaowocowała dobrym miejscem.
Jak z tego rajdu wyciągnąć wnioski co do samochodów? Po prostu się nie da, próbowałem to wytłumaczyć przed rajdem ale jakoś mało kto mnie słuchał...

Jeszcze co do Breena, wiecie czemu to Lefebvre dostał C3 na Monte? Bo Breen dostanie takie auto na Szwecje. Chłopaki mieli się zmieniać w aucie to się zmieniają i nie ma co się doszukiwać dziwnych teorii, że Francuz ma w jakiś tam sposób załatwiony 2gi fotel. Po prostu Breen dużo lepiej poradzi sobie w Szwecji, to Stefana wrzucili na Monte, i tyle
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Świat WRC

Postprzez DonCorrado » poniedziałek, 23 sty 2017, 13:38

Oni obaj mają załatwiony drugi fotel bo sami go nie wywalczyli.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Świat WRC

Postprzez MSG Racing » poniedziałek, 23 sty 2017, 17:44

Czytaliście słuchaliście wypowiedzi zawodników.
Zbyszek odniosłem wrażenie że chyba jednak nie.
JML mówił że było mało testów i nie czuje aż tak komfortowo jak powinien i auto ustawił za twardo w piątek. Plus poranne problemy i był zdekoncentrowany. Reszta dni ciut lepiej ale nadal jakiś rozkojarzony był.
Haninen też mnie zaskoczył na plus. Ogólnie Toyota, choć się spodziewałem że tak może się skończyć, to jednak bardziej realnie myślałem że skończą tuż za podium.
Fiesty już dawno zostały pokazane jako auta konkurencyjne tylko mało kto odpowiedni do tych aut wsiadał. Nie licząc Tanaka w zeszłym roku i przebłysków RK.
Tanak w ogóle super. Nawet na trzech cylindrach szedł zacnie.
Hyundai spodziewałem się tego. No może nie sytuacji Paddona ale ogólnie szybcy i skuteczni. Nauville szczególnie. Sordo nie lubi śniegu co zresztą podkreślał.
Citroeny pokazały że są szybkie tylko coś nie do końca działało. Meeke na początku pokazał a Lavabre w niedziele. Ciekawe żę się obudził w niedziele.
Tak samo ciekawe z Evansem. W piątek słabo a sobota szał. Ok mówił, że opony, że mało testów, słabe wyczucie itd. A w sobote bum wygrywanie i co ciekawe na Dmackach. Widać Dmack odrabia prace domowe i robi coraz lepsze opony.
Inna sprawa, że to jest Monte Carlo i tego rajdu niezależnie czy zaczyna nową erę czy tylko nowy sezon, nie można brać jako jakiś wyznacznik. Za dużo się tu dzieje i za dużo się zmienia.
Ale dlatego ten rajd jest taki wyjątkowy i WRC bez Monte Carlo nie będzie już WRC
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Świat WRC

Postprzez ZbyszekChaosu » poniedziałek, 23 sty 2017, 19:18

@MSG Racing sugerujesz, że wszystkie auta są równie szybkie? Bo ja jednak uważam, że na Szwecji i w kolejnych rajdach zaczniemy zauwazac różnicę. Poprzednia Fiesta była gorszym autem np od DS3 o czym świadczą wyniki po przesiadkach np Ostberga. Zawodnicy zasodnikami, kto jest lepszy a kto gorszy to mniej więcej wiemy, ja pisalem tylko w kontekście porównania samochodów.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Świat WRC

Postprzez MSG Racing » poniedziałek, 23 sty 2017, 19:39

I słabsza jazda średniego Ostberga ma być też miarodajna? Z kolei Tanak pokazywał, że da się tym autem wygrywać. Słabsze owszem było ale nie aż tak jak się nie którym wydaje. Wilson nie miał kierowców którzy by potrafili tym autem walczyć.
Nie sugeruję, że są równie szybkie bo jak już pisałem to jest Monte które przez swoją specyfikę nie jest miarodajne. Z drugiej strony tylko Toyota nie wygrała OSu.
Szwecji też bym jeszcze nie liczył jako rajd który da nam obraz stawki. Może Meksyk a na pewno kolejny rajd.
Inna sprawa że w tym czasie niektóre auta mogą zostać poprawione a na pewno ich ustawienia.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Świat WRC

Postprzez grzesiek811 » poniedziałek, 23 sty 2017, 20:50

Całe szczęści, że to nie F1 i łącznik pomiędzy kierownicą i fotelem jest ciągle bardzo ważny. Ogier jest od miesiąca z M-sportem a osiągnął najlepszy wynik ze wszystkich kierowców z tego zespołu.
Też nie twierdzę, że wszystkie auta są równe, ale nie powinno być dominacji jednego zespołu tylko walka, a to najważniejsze dla rywalizacji.
grzesiek811
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): niedziela, 11 gru 2016, 14:38

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 28 gości

cron