Świat WRC

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Świat WRC

Postprzez Gabat » niedziela, 28 lut 2021, 13:39

Gabat
N2
 
Posty: 116
Dołączył(a): sobota, 30 kwi 2011, 15:07
Lokalizacja: Rybnik


Re: Świat WRC

Postprzez Rules » niedziela, 28 lut 2021, 14:16

Dziękuję Gabat.
Avatar użytkownika
Rules
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 26 kwi 2007, 20:27

Re: Świat WRC

Postprzez ZbyszekChaosu » niedziela, 23 maja 2021, 18:56

Czy ktoś tu sobie jaja robi czy Pan Sobiesław faktycznie wraca na Safari?
https://sportowefakty.wp.pl/rajdy-samochodowe/940331/91-latek-wraca-do-mistrzostw-swiata-alez-wyczyn-polaka
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Świat WRC

Postprzez Cendra » niedziela, 23 maja 2021, 20:16

tu jest potwierdzenie z ust samego Zasady
https://www.youtube.com/watch?v=MaBNAJrGIZA
wow. :shock:
Avatar użytkownika
Cendra
A6
 
Posty: 1179
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 15:09
Lokalizacja: Ciechanów/Warszawa

Re: Świat WRC

Postprzez Aro90 » wtorek, 22 cze 2021, 21:42

mam takie pytanie do użytkowników WRC+ All Live, czy w momencie anulowania subskrypcji od razu tracę dostęp do strony czy dopiero po 30 dniach jak wygaśnie ważność? Po pewnym czasie coś się zmieniło na moim profilu i nie miałem przycisku "cancel subscription" żeby anulować i samo przedłużyło mi się na kolejny miesiąc...
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Świat WRC

Postprzez Yrtat » środa, 23 cze 2021, 08:04

Aro90 napisał(a):mam takie pytanie do użytkowników WRC+ All Live, czy w momencie anulowania subskrypcji od razu tracę dostęp do strony czy dopiero po 30 dniach jak wygaśnie ważność? Po pewnym czasie coś się zmieniło na moim profilu i nie miałem przycisku "cancel subscription" żeby anulować i samo przedłużyło mi się na kolejny miesiąc...

Z tego co pamiętam to subskrypcja gaśnie dopiero po tych dniach, nie od razu jak anulowałeś.
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: Świat WRC

Postprzez woocasch » sobota, 26 cze 2021, 13:50

Subskrypcja WRC+ All Live jest ważna do dnia, do którego masz ją opłaconą. Jeżeli anulujesz ją dzień po płatności na nowy okres to wtedy możesz korzystać z usługi dalej niemal przez miesiąc. Tak samo jeżeli anulujesz dzień przed nową płatnością to po prostu nie będzie pobrana nowa opłata.
Zresztą wszystkie subskrypcje typu Netflix czy Spotify czy właśnie WRC+ tak działają - z tego co wiem :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Świat WRC

Postprzez Aro90 » niedziela, 27 cze 2021, 12:33

dzięki za info

co do rajdu znowu katastrofa Hyundaia. Czwarty raz pod rząd oddają wygraną w rajdzie Toyocie. Myślałem że jak Neuville wygra to jeszcze będą szanse na mistrza i będzie ciekawa walka do końca a tak to wygląda na to że na półmetku zostało tylko dwóch kandydatów. Teoretycznie bo strata Evansa punktowo ponad jednego rajdu i przy dużej skuteczności Ogiera ciężko będzie go wyprzedzić. Dzięki rywalom dla Ogiera może to być najlepszy sezon od 5 lat. Jeśli chodzi o producentów podobnie Hyundai daleko w tyle. Katastroficzny sezon mają... dla widowiska nie fajnie ułożył się ten sezon :(
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Świat WRC

Postprzez woocasch » niedziela, 27 cze 2021, 20:11

Faktycznie Hyundai ma jak do tej pory masakryczny sezon. Tempo mają często o wiele lepsze od Toyoty, ale sypią się te i20 na potęgę. Mam wrażenie, że to już kolejna "awaria" tylniego zawieszenia. Oczywiście nie mam na myśli awarii samej z siebie, ale koło odpada po w sumie takim "nijakim" uderzeniu, które jakoś inne auta przetrwały.
Szkoda, że Katsuta nie dał rady wygrać, ale jeszcze większa szkoda, że Pan Zasada nie osiągnął mety ☹️
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Świat WRC

Postprzez trebor » poniedziałek, 28 cze 2021, 16:01

woocasch napisał(a):........
Szkoda, że Katsuta nie dał rady wygrać, ale jeszcze większa szkoda, że Pan Zasada nie osiągnął mety ☹️

To fakt, szkoda. Ale trzeba przyznać, że Ogi jest mega skutecznym kierowcą. Dopisuje mu to rajdowe szczęście prawie na każdym kroku. Tak pewnie mają dzisiaj najlepsi. Ostatni oes nie przesłania, moim zdaniem, wielkiego wyczynu Sobiesława Zasady. Pamięta ktoś, że kiedyś miał ksywkę Sobek :D
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: Świat WRC

Postprzez Witcher1990 » środa, 30 cze 2021, 11:05

woocasch napisał(a):Faktycznie Hyundai ma jak do tej pory masakryczny sezon. Tempo mają często o wiele lepsze od Toyoty, ale sypią się te i20 na potęgę. Mam wrażenie, że to już kolejna "awaria" tylniego zawieszenia. Oczywiście nie mam na myśli awarii samej z siebie, ale koło odpada po w sumie takim "nijakim" uderzeniu, które jakoś inne auta przetrwały.
Szkoda, że Katsuta nie dał rady wygrać, ale jeszcze większa szkoda, że Pan Zasada nie osiągnął mety ☹️


Podsyłam opis sytuacji Colina Clarka https://www.youtube.com/watch?v=flKhgo8es_o
Ja rozumiem to tak, że Thierremu wymienili zawias ale na STARY, już kiedyś używany i amor po prostu rozpadł się w środku od zużycia. Oni maja limit części ale to chyba wykorzystuje się na testy, a nie najtrudniejszy rajd w kalendarzu, ostatni dzień, gdy kierowca prowadzi w rajdzie?

Tanak po tym, jak zaparowała mu szyba, również na mecie ironizował o "jakości" części. Potem podobno wrzucił to w social media ale na FB nie widzę, może już usunął :D

w każdym razie kiedyś rozmawialiśmy, że Thierrego moga wyrzucić bo tytułu indywidualnego nie wyjeździł, a i konstruktorski różnie było z Hyundai. Patrząc na to co się dzieje to raczej Thierry i Ott mogą mieć chęć przesiadki z i20 do innego samochodu. Patrząc na to realistycznie to Thierremu jest dobrze tam gdzie jest (np $$$). Ale jeśli sportowo ma ambicje na tytuł to ile to już trwa? Chyba w 2015 Koreańczycy dołączyli do WRC.
[EDIT] - pamiętacie jak rozmawialiśmy w 2013 czy Thierry powinien przejść do Hyundaia żeby zbudować samochód pod siebie i w ciągu 1-2 lat wywalczyć tytuł, czy jednak zostać w pewniejszym aucie i już się włączyć do walki? No Parę lat minęło od tego czasu :)

Pierwsze lata to samochód gruz. Potem zaczął odstawać w szybkich rajdach. Jako tako jeździ od 2017. Tytuł konstruktorski wygrany dzięki zaangażowaniu niebotycznych środków i kierowców. Jak dla mnie Thierry powinien przestać się łudzić, że gdzieś z tym zespołem dotrze. Jedyne na co może liczyć to kolejna presja Adamo "musicie wygrać" :D :D :D Spójrzcie kilka lat wstecz, był taki rajd (chyba asfalt) na pewno 2, a może i wszystkie 3 Hyundaie urwały koło na jednym zakręcie, gdy wszystkie inne załogi przejechały bez problemów. Spójrzmy na ten rok i np kamień na drodze Tanaka we Włoszech. No też nie był to głaz na zmasakrowanie zawieszenia.

Patrzę na to tak- Tanak jest tak ogólnie mówiąc szybszy w i20 niż Thierry. Jedynie na asfalcie może odstawać. Ale pytanie jak długo, możecie przecież ogarnąć styl jazdy. W każdym razie wg. mnie Thierremu będzie bardzo trudno z Ottem wygrać po odejściu Seba Ogiera. No i jeszcze Evans będzie na pewno w części rajdów odbierał punkty. Jeśli Thierremu zależy na tytule to wg mnie musi zerwać kontrakt z Hyundai i uprzedzić ruch Otta. Przecież Tanak mostów za sobą nie spalił, Malcolm przyjmie go z pocałowaniem dłoni, JML też to sugerował (w dodatku przecież JML zastąpił Makinena). Także Thierry zrywa kontrakt i bierze nr 1/2 lub równorzędne siedzenie w Yarisie albo idzie do Msportu- za rok wchodzą nowe auta, a Msport zawsze buduje dobre, nowe fury (stosunkowo szybkie a na pewno niezawodne). Walczy wtedy o tytuł w pewniejszym samochodzie.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Świat WRC

Postprzez Kruk » poniedziałek, 5 lip 2021, 19:01

Witcher1990 napisał(a):Patrzę na to tak- Tanak jest tak ogólnie mówiąc szybszy w i20 niż Thierry. Jedynie na asfalcie może odstawać. Ale pytanie jak długo, możecie przecież ogarnąć styl jazdy. W każdym razie wg. mnie Thierremu będzie bardzo trudno z Ottem wygrać po odejściu Seba Ogiera. No i jeszcze Evans będzie na pewno w części rajdów odbierał punkty. Jeśli Thierremu zależy na tytule to wg mnie musi zerwać kontrakt z Hyundai i uprzedzić ruch Otta. Przecież Tanak mostów za sobą nie spalił, Malcolm przyjmie go z pocałowaniem dłoni, JML też to sugerował (w dodatku przecież JML zastąpił Makinena). Także Thierry zrywa kontrakt i bierze nr 1/2 lub równorzędne siedzenie w Yarisie albo idzie do Msportu- za rok wchodzą nowe auta, a Msport zawsze buduje dobre, nowe fury (stosunkowo szybkie a na pewno niezawodne). Walczy wtedy o tytuł w pewniejszym samochodzie.


Z pierwszym się zgodzę. Jeśli nie ma jakiejś awarii to zazwyczaj OT jest wyżej w wynikach niż TN. Nie znam zapisów kontraktu ... ale jeśli zależało by TN na tytule to nie podpisywał by nowego kontraktu chyba na kolejne dwa lata. Tak jak wcześniej było mówione ... Hyundai zbudował samochód pod niego a mimo tego nie udało się zdobyć mistrza indywidualnie. Można się domyślać że ... kasa się zgadza więc jeździ dalej. Wyniki ostatnich kilku lat pokazują że TN to kolejny Hirvonen, Latvala, Sordo .... jest szybki, dojeżdża na podium ... ale zbyt mało razy na najwyższym jego stopniu. Może mu nie starczyć lat kariery żeby wjechać na pierwsze. W kolejnym sezonie nawet gdyby nie było Ogiera to punkty będzie zabierał mu Tanak, Evans a coraz śmielej poczyna sobie Katsuta. Jest jeszcze szybki Mikelsen mający nadzieję na starty w fabryce i Lappi jeszcze szybszy od niego na niektórych rajdach, który też jest wymieniany w kręgu zainteresowania ekip fabrycznych.

Natomiast widać ewidentnie według mnie że ten samochód nie pasuje OT. Robi co się tylko da a nawet niekiedy chce bardziej niż samochód daje radę :wink:
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Świat WRC

Postprzez Witcher1990 » czwartek, 15 lip 2021, 11:29


Natomiast widać ewidentnie według mnie że ten samochód nie pasuje OT. Robi co się tylko da a nawet niekiedy chce bardziej niż samochód daje radę :wink:
[/quote]

tego się właśnie boję, że ciągle tak będzie z i20. W sumie rok temu (Grecja/Turcja? Nie pamiętam) też Tanak jechał i nagle wjechał w krzaki bo zawieszenie nie wytrzymało, była masa takich sytuacji i to nie nastraja pozytywnie ;/
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Świat WRC

Postprzez Aro90 » sobota, 17 lip 2021, 13:14

Witcher1990 napisał(a):

Natomiast widać ewidentnie według mnie że ten samochód nie pasuje OT. Robi co się tylko da a nawet niekiedy chce bardziej niż samochód daje radę :wink:


tego się właśnie boję, że ciągle tak będzie z i20. W sumie rok temu (Grecja/Turcja? Nie pamiętam) też Tanak jechał i nagle wjechał w krzaki bo zawieszenie nie wytrzymało, była masa takich sytuacji i to nie nastraja pozytywnie ;/[/quote]

Panowie może to po prostu taki styl jazdy Tanaka, nie oszczędza fury i dlatego tyle przygód. Fatalny sezon ogólnie 4 rajdy zawalił na 7... jeszcze 2-3 lata temu rozważaliśmy czy to nie Toyota jest zbyt awaryjna
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Świat WRC

Postprzez Witcher1990 » poniedziałek, 19 lip 2021, 15:27

Nieee, z i20 ewidentnie coś jest, niby te same części ale ustawienia inne? Tak spekuluje Colin Clark.
Problem widać na tym rajdzie kilka lat temu gdzie wszystkie załogi przejechały, a 2-3 Hyundaie urwały koła. Gdyby to był jeszcze sam Tanak ale Neuville stracił tak wygraną w Kenii. Faktycznie Toyota miała swoje problemy wieku dziecięcego, zwłaszcza w 2017 gdy JML przegrał przez to kilka rund (Polska, Finlandia) ale już w Toycie można powiedzieć (np Walia 2018) że to były błędu na życzenie Otta i awarie spowodowane jego błędem, tak na szybko to chyba tylko Sardynia 2019 była awarią techniczną- w każdym razie chodzi mi o ten rajd po którym sam Aikido Toyoda przepraszał Tanaka.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości