Świat WRC

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Świat WRC

Postprzez Szeszkin » piątek, 5 sty 2018, 23:10

Prawda jest taka,że w rajdach Michał rządzi,a w RX Avon...
Szeszkin
Szeszkin
N2
 
Posty: 107
Dołączył(a): środa, 20 lut 2008, 22:42
Lokalizacja: Olsztyn


Re: Świat WRC

Postprzez ZbyszekChaosu » sobota, 6 sty 2018, 15:17

grzesiek811 napisał(a):Chyba dla M-Sportu będzie lepiej jak Suninen pojedzie na Michelinach, będzie miał więcej szans na punkty.
Jestem ciekaw jak sobie poradzi, myślę że w niedalekiej przyszłości będzie lepszy od takich średniaków jak Breen, Sordo czy Paddon.

Przypominam, że w 2016 w WRC2 Suninen prywatną Fabią natrzaskał tyle punktów co Evans w fabrycznej Fieście i niewiele mniej niż kilka lat starszy i dużo bardziej doświadczony Lappi (również w fabryce).
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Świat WRC

Postprzez menson » sobota, 6 sty 2018, 17:17

A kto powiedział że suninen pojedzie na dmacku?? Jedzie trzecim fabrycznym autem więc na MICHELINACH
https://www.facebook.com/jbmotorsportpoland/
menson
A5
 
Posty: 600
Dołączył(a): piątek, 14 lis 2003, 12:41
Lokalizacja: Żywiec

Re: Świat WRC

Postprzez grzesiek811 » niedziela, 7 sty 2018, 01:31

No nikt nie powiedział. Ja pytałem, bo w 2017 roku trzecia fiesta Evansa była na DMACK. Teraz mają być Micheliny i dobrze.

Myślę, że M-Sport ze swoim składem znów na szansę na tytuł dla konstruktorów.
grzesiek811
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): niedziela, 11 gru 2016, 14:38

Re: Świat WRC

Postprzez Witcher1990 » niedziela, 7 sty 2018, 11:02

Nooo może być ciekawie ale akurat na Evansa liczyłbym tylko w konkretnych rundach i to tylko wtedy jeśli nie będzie miał takiego spadku formy jak np. Paddon w tym sezonie, czy swego czasu Hirvonen (2010). Nie wiem z czego to wynika ale często tak jest- kierowca jeden sezon jedzie zjawiskowo, pokazuje się, wszyscy go poznają i kibicują mu, a kolejny sezon to klapa. Dlatego też Paddonowi dałbym jeszcze chwilę i nie określał go średniakiem.

A walka o konstruktora faktycznie może być ciekawa. Straci moim zdaniem M-sport po odejściu Tanaka ale z drugiej strony w tym sezonie mieli sporą przewagę punktową więc może się to wyrówna?
Hyundai będzie mega mega groźny zespołowo, oni mogą być nawet głównym faworytem. Potem M-sport i Toyota jeżeli Ott wjeździ się w Yarisa. Obstawiam, że po 4-5 pierwszych rajdach będzie mega ale to mega ciasno w obu generalkach a sezon będzie jeszcze ciekawszy niż ten :)

No ewentualnie jest też opcja, że po powrocie Forda Ogi ma tyle kasy na rozwój Fiesty, że zrobił drugiego WV Polo i tak się wjeździł, że znowu seryjnie będzie wygrywał :D
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Świat WRC

Postprzez Matthias Schmidt » niedziela, 7 sty 2018, 11:39

W ciemno obstawilbym, ze mistrzostwo producentow zgarnie Hyundai. Na papierze maja najmocniejszy sklad. Ale oczywiscie roznie moze byc, przed 2017 nie przypuszczalem, ze M- Sport zdominuje ta klasyfikacje :wink: na to, ze Ogier sobie skroi Fieste jak Polo nie liczylbym (i mam nadzieje, ze tak sie nie stanie). Ford wzmocni wspolprace techniczna z Malcolmem, moze cos tam dolarami sypnie, ale w dalszym ciagu to nie bedzie tak fabryczny zespol jak Hyundai czy Citroen. A Fiesta musialaby chyba powstawac od nowa zeby Ogier ja sobie skroil :wink:

Nooo może być ciekawie ale akurat na Evansa liczyłbym tylko w konkretnych rundach i to tylko wtedy jeśli nie będzie miał takiego spadku formy jak np. Paddon w tym sezonie, czy swego czasu Hirvonen (2010). Nie wiem z czego to wynika ale często tak jest- kierowca jeden sezon jedzie zjawiskowo, pokazuje się, wszyscy go poznają i kibicują mu, a kolejny sezon to klapa. Dlatego też Paddonowi dałbym jeszcze chwilę i nie określał go średniakiem.


W duzym stopniu jest to kwestia psychiki, w kazdym sporcie ma ogromna wage, a w rajdach wyjatkowo, bo jednak gdy pod kaskiem jest niepoukladane tak, jak powinno, to zaczynaja sie problemy i z tempem i utrzymaniem sie na drodze. Po udanym sezonie dla takiego mlodego, jeszcze nie majacego tak ogromnego uznania zawodnika zaczyna robic sie spina i cisnienie o jeszcze lepsze wyniki, a to ma efekt odwrotny do zamierzonego.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Świat WRC

Postprzez Anbarra » poniedziałek, 8 sty 2018, 04:45

Dokladnie i bylo to widac czesto

Colin 1995 wygrywa majstra - 1996 to sezon w kratke
Marcus majstra w 2000 - 2001 to sezon ze chyba w Skodzie bylby wyzej sklasyfikowany gdyby skleil czysty rok
Hirvo 2009-10 to juz klasyka gatunku
Markko Martin 2004-2005
Francois Duval 2004-2005
Neuville 13-14...

Niemniej jednak dla mnie dobry kierowca to taki ktory umie przede wszystkim jechac swoje i sie nie podpalac wynikami. Wygra 20s, jest okej. Przegra 40s, tez git, jedziemy dalej. Ale trzeba przede wszystkim jechac rowno. Liczac punkty na koniec sezonow (wylaczmy te dominowane przez Ogiera i Loeba, dodajac kilka gdzie ich dominacja nie byla tak mocna) zazwyczaj wychodzi ze ten lub tamten mogl byc duzo wyzej gdyby jechal troszke grzeczniej. Lepiej dowiezc drugie niz wygrac za wszelka cene, szczegolnie na poczatek sezonu. Kazdy chce udowodnic ze tytul sie wygrywa czystym speedem, ale nie zawsze trzeba cisnac. Jak sie jest szybkim, to lepiej jechac kontaktowo, i zostawic asy i sierpowe na deser pod koniec sezonu. Jesli jestes w walce o tytul po sredniej regularnej jezdzie ale bez wypadkow, pewnosc siebie i poczucie bezpieczenstwa ma sie dosc wysokie, i mozna jeszcze cos odkrecic. Dzwonu poostawiaja w glowie echo, tak samo jak jazda bez zarysowania pewne poczucie wartosci. Ale jesli sie jest w takiej walce po kratkowym sezonie jak Neuville w 2017 - czyli dzwon wygrana spin wygrana wygrana dzwon i cos jeszcze - to to sie przewaznie rowniez konczy powtorzeniem schematu.

Niemniej jednak, kazdy z nich bedzie musial krecic baaardzo dobre czasy. I nie zdziwi mnie jesli bedziemy mieli rajdy w ktorych TOP5 zamknie sie w 20s
Co prawda mamy tylko jednego mistrza swiata w stawce (do pana waclawa, smiech na sali...) ale mamy wiecej niz jednego zwyciezce rajdow:

Seb
Ott
Paddon
Thierry
Elfyn
Lappi
Mikkelsen
Meeke
Jarek
Sordo nie zaliczam tutaj, bo jego jedyna wygrana zostala odziedziczona w rajdzie w ktorym tempem bylby na 4 miejscu z gruba strata, reszta umiala wygrac lub byc w czubie z wlasnej sily

Seb ma tytanowa psyche i pewnosc siebie. Wiec to kto bedzie drugi lub kto bedzie podgryzaczem zalezy od tego, kto z nich popelni najmniej bledow, bo kazdy z wyzej wymienionych ma bardzo podobne tempo gdy sie wszystko uklada.
A kto wg mnie powalczy o tytul? oszacuje to w procentach
Ogier 90%
Ott 60-70%
Thierry 60%
Evans 20%
Lappi jeszcze bedzie expic
Mikkelsen 70%
Meeke 10% to juz ostatni dzwonek, a dalej zaden skladnik nie jest na miejscu
Jari 40%, co roku slychac ze w koncu poukladal psyche i bedzie jechac grzecznie a potem znow to samo. Chociaz w 2017 odpadl z walki przez auto, a slaba jazda po Finlandii to byl wynik tego ze Jari musial po prostu zrezygnowac skoro tak sie to oddalilo
Anbarra
A5
 
Posty: 508
Dołączył(a): sobota, 21 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: Vienna, Myslenice, Trzemesnia

Re: Świat WRC

Postprzez slivex » poniedziałek, 8 sty 2018, 05:12

Anbarra napisał(a):Dokladnie i bylo to widac czesto


A kto wg mnie powalczy o tytul? oszacuje to w procentach
Ogier 90%
Ott 60-70%
Thierry 60%
Evans 20%
Lappi jeszcze bedzie expic
Mikkelsen 70%
Meeke 10% to juz ostatni dzwonek, a dalej zaden skladnik nie jest na miejscu
Jari 40%, co roku slychac ze w koncu poukladal psyche i bedzie jechac grzecznie a potem znow to samo. Chociaz w 2017 odpadl z walki przez auto, a slaba jazda po Finlandii to byl wynik tego ze Jari musial po prostu zrezygnowac skoro tak sie to oddalilo


coś dużo procentów w sumie wyszło, ale mniejsza o to, wiemy o co chodzi
2018 naprawdę ma szanse być jeszcze lepszy niż 2017
jeśli czołówka będzie jechała mądrze to każdy z grupy: Ogier, Ott , Thierry, Mikkelsen, Jari ma poważne szanse włączyć się do walki o majstra. Ja będę kibicował ekipie forda tak samo jak zawsze od kiedy Marcus przeszedł z PUGa, ale jeśli wygra ktoś inny to nie będę zawiedziony, fajnie jakby Meeke i Citroen jeszcze się włączyli do gry, ale to byłoby dla mnie dużą niespodzianką.

Najbardziej licze na to, że walka o całe pudło będzie się toczyła aż do Australii


EDIT: mały jubileusz - mój setny post po przeszło 3 latach na forum ;)
Avatar użytkownika
slivex
N2
 
Posty: 112
Dołączył(a): niedziela, 19 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: warszawa

Re: Świat WRC

Postprzez Kajtofan » poniedziałek, 8 sty 2018, 15:20

slivex napisał(a):
Anbarra napisał(a):Dokladnie i bylo to widac czesto


A kto wg mnie powalczy o tytul? oszacuje to w procentach
Ogier 90%
Ott 60-70%
Thierry 60%
Evans 20%
Lappi jeszcze bedzie expic
Mikkelsen 70%
Meeke 10%
Jari 40%


coś dużo procentów w sumie wyszło


Podziel to co podał przez 4 i będzie w miarę poprawnie.
Kajtofan
N3
 
Posty: 348
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 16:43

Re: Świat WRC

Postprzez Taurus » poniedziałek, 8 sty 2018, 16:57

Anbarra napisał(a):Dokladnie i bylo to widac czesto



Seb
Ott
Paddon
Thierry
Elfyn
Lappi
Mikkelsen
Meeke
Jarek
Sordo nie zaliczam tutaj, bo jego jedyna wygrana zostala odziedziczona w rajdzie w ktorym tempem bylby na 4 miejscu z gruba strata, reszta umiala wygrac lub byc w czubie z wlasnej sily

Seb ma tyta zrezygnowac skoro tak sie to oddalilo


Katalonia 09 to pierwszy z brzegu rajd gdzie sordo przepuscil Seba
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: Świat WRC

Postprzez MPSport » poniedziałek, 8 sty 2018, 17:46

http://rajdy.autoklub.pl/news/dwa-rajdy ... rtem,81816

No to znamy już skład M-Sportu na Monte i Korsykę.
Avatar użytkownika
MPSport
 
Posty: 29
Dołączył(a): poniedziałek, 13 lut 2017, 14:23
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Świat WRC

Postprzez andrew88 » wtorek, 9 sty 2018, 09:11

Pojawiają się przecieki, że WRC+ ma dostać nowe funkcjonalności. Jest plotka o tym, że mają na nim transmitować na żywo całe Monte Carlo :)
Chyba chodzi o to, że będzie live z kamer onboardowych i to powinno obejmować cały sezon. Wszystko powinno wyjaśnić się w czwartek.
Mam tylko nadzieję, że nie podniosą ceny za dostęp.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Świat WRC

Postprzez DonCorrado » wtorek, 9 sty 2018, 11:59

andrew88 napisał(a):Pojawiają się przecieki, że WRC+ ma dostać nowe funkcjonalności. Jest plotka o tym, że mają na nim transmitować na żywo całe Monte Carlo :)
Chyba chodzi o to, że będzie live z kamer onboardowych i to powinno obejmować cały sezon. Wszystko powinno wyjaśnić się w czwartek.
Mam tylko nadzieję, że nie podniosą ceny za dostęp.


ja stawiam, że to tylko przykrywka do podniesienia cen :mrgreen:
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Świat WRC

Postprzez Zabolxp » wtorek, 9 sty 2018, 15:20

Jeśli podniosą to może przynajmniej nadal co miesiąc będą rozsyłane maile z kodem do darmowego dostępu na kolejny miesiąc. Cały sezon można było tak za free przelecieć. :)
Avatar użytkownika
Zabolxp
N1
 
Posty: 97
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lut 2006, 10:46

Re: Świat WRC

Postprzez kostek45 » wtorek, 9 sty 2018, 16:30

Tylko trzeba pamiętać o ręcznym zakończeniu subskrypcji bo ciągną siano automatycznie. ;)
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości

cron