Świat WRC

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Świat WRC

Postprzez Mirek:) » czwartek, 11 sty 2018, 19:23

SOKÓŁ napisał(a):A tym czasem wszystkie OSy w sezonie będą transmitowane na żywo w WRC+ mam nadzieję że nie wywalą kosmicznej ceny jak na Polskie warunki
http://rajdy.autoklub.pl/news/rewolucja ... -wrc,81914

A przy okazji Ostberg w Cytrynie na Szwecji

8.99 Euro za miesiąc, 89.99 za rok
Mirek:)
N2
 
Posty: 116
Dołączył(a): wtorek, 31 maja 2005, 20:58


Re: Świat WRC

Postprzez Voo » piątek, 12 sty 2018, 10:11

Skąd masz info o tej cenie? W apce nadal jest stara - 20pln z groszami za miesiąc.
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23

Re: Świat WRC

Postprzez andrew88 » piątek, 12 sty 2018, 10:51

Tu masz informację, gdzie wszystko jest wyjaśnione: http://www.wrc.com/en/wrc/news/january- ... 2-12-.html
Jeśli dobrze zrozumiałem to za starą cenę będzie dostęp tylko do relacji na żywo z popołudniowego sobotniego oesu i z Power Stage'a. Wszystko ponadto (m.in. mapy, onboardy, podsumowania dzienne) chyba wejdzie w skład droższego pakietu?
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Świat WRC

Postprzez woocasch » piątek, 12 sty 2018, 11:24

Ja to rozumiem nieco inaczej. Patrząc na te dwa akapity:
"Popular existing features such as live maps, exclusive onboard videos, and on-demand daily highlights shows are included in the WRC All Live offer, which costs 8.99 euros per month or 89.99 euros for 12 months at www.wrcplus.com. Current WRC+ subscribers can update to WRC All Live.

The WRC+ basic package, containing live coverage of a Saturday afternoon test and Sunday lunchtime’s rally-closing Power Stage alongside the above features, remains available as a starter bundle."


Powinny być dwa poziomy abonamentu, podstawowy za 5 EUR, zawiera na żywo sobotni odcinek i PS oraz to co było do tej pory, czyli mapy, onboardy czy dziennie podsumowania. Innymi słowy, można mieć to co dotychczas za tą samą kasę lub wskoczyć poziom wyżej za 8,99 EUR i mieć dodatkowo nowe relacje na żywo z całego rajdu.
Na jeden miesiąc/rajd chyba się skuszę, żeby zobaczyć jak wygląda ta nowa oferta, ale czy wystarczy mi czasu, żeby cały weekend siedzieć przed ekranem i śledzić rajd to już nie wiem :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Świat WRC

Postprzez djescape » piątek, 12 sty 2018, 11:35

Zwracam się ku rozumieniu woocasch'a :). Też właśnie zastanawiam się nad miesiącem testowania usługi. Czas na śledzenie będę miał (taka praca :) ), aczkolwiek jeżeli odcinki live sprowadzały by się do relacji na starcie/mecie rajdu a nie pokazywaniem ich tak jak transmitowanych dotychczas to dodatkowe 40 euro nie będzie tego warte. Poza tym ciekawe czy te odcinki będą "on-demand" po transmisji by w razie braku czasu można je było oglądnąć np. wieczorem.

Póki co za dużo pytań, za mało odpowiedzi, ale transmisja całego rajdu jest krokiem, którego większość z nas oczekiwała.
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
Avatar użytkownika
djescape
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 18 mar 2013, 18:02
Lokalizacja: Limanowa

Re: Świat WRC

Postprzez woocasch » piątek, 12 sty 2018, 11:41

Dodatkowo zapewne (co najmniej) pierwszy miesiąc będzie można mieć za darmo, tak jest teraz przy standardowym pakiecie. Więc Monte Carlo będzie można przetestować i potem decydować. Ale tak jak zauważył djescape jest wiele pytań bez odpowiedzi. Jeżeli wszystkie odcinki specjalne będą pokazane w sposób w jaki pokazywany był PS to sądzę, że wszyscy będą zadowoleni, no może mniej wywiadów na końcu odcinka i będzie git :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Świat WRC

Postprzez andrew88 » piątek, 12 sty 2018, 12:31

Macie rację. Nie wiedziałem co znaczy "alongside the above". :D
W linkowanym newsie wspomina się o użyciu do relacji z oesów kilku kamer przy trasie, onboardów, helikopterów i dronów. Materiał z "innych" odcinków nie powinien się zbytnio różnić od tych transmitowanych w zeszłym roku. Mowa też jest o tym, że relacje z wszystkich oesów transmitowanych na żywo mają być dostępne również na żądanie. (Fans won’t have to miss a thing as all stages can be watched live or on demand and an interactive programme guide will provide information to steers fans easily through each day)
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Świat WRC

Postprzez Witcher1990 » sobota, 13 sty 2018, 23:33

https://www.youtube.com/watch?v=AQzvaAqUT24 Evans przed Monte.
Nie macie wrażenia, że strasznie wolno? Może fura nie ustawiona + zmiana opon?
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Świat WRC

Postprzez Taurus » niedziela, 14 sty 2018, 18:08

Ja mam wrażenie że szybko. Normalnie.
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: Świat WRC

Postprzez andrew88 » niedziela, 14 sty 2018, 22:35

Mads Ostberg nie sprzedał Fiesty WRC, będzie ona wypożyczana innym kierowcom. Po Szwecji następnym planowanym startem Norwega jest Argentyna.
https://rallysportmag.com/ostberg-sprin ... ish-rally/
W Japonii zaprezentowano rajd kandydacki do WRC, który miałby dołączyć do kalendarza w przyszłym roku. Impreza na asfaltowych oesach, planowana na listopad.
http://planetemarcus.com/le-rallye-wrc- ... ing-block/
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Świat WRC

Postprzez miszczu140000 » poniedziałek, 15 sty 2018, 19:15

Avatar użytkownika
miszczu140000
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): piątek, 27 lis 2015, 11:22

Re: Świat WRC

Postprzez Witcher1990 » poniedziałek, 15 sty 2018, 20:15

Ktoś tu pisał, że Citroen może zwijać manatki po tym sezonie. Wydaje się to coraz bardziej prawdopodobne po dołączeniu Ostberga na Szwecję i odejściu Mattona http://rajdy.autoklub.pl/news/matton-za ... -fia,82015. akurat jego odejście może im wyjść tylko na plus ale można odnieść wrażenie, że po prostu szuka sobie ciepłej posadki już teraz. Trafiła się opcja to skorzystał
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Świat WRC

Postprzez ZbyszekChaosu » poniedziałek, 15 sty 2018, 22:13

No dobra, citroen testuje Ostberga, tylko kto im podbierze tego zawodnika? Wydaje się, że pozostale zespoły mają już pelne składy.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Świat WRC

Postprzez Seraf » wtorek, 16 sty 2018, 09:10

A kogo oprócz Ostberga mógłby zagarnąć Citroen?
Mnie najbardziej ciekawi postawa Evansa i Sunninena w tym sezonie.
Seraf
N3
 
Posty: 254
Dołączył(a): piątek, 30 wrz 2011, 10:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Świat WRC

Postprzez Sylwek_GSi » wtorek, 16 sty 2018, 11:27

Seraf napisał(a):A kogo oprócz Ostberga mógłby zagarnąć Citroen?
Mnie najbardziej ciekawi postawa Evansa i Sunninena w tym sezonie.


Ten rok powinien być lepszy dla Citroena, widać że przynajmniej próbują coś zrobić ze swoim raczej przeciętnym składem. Loeb to zawsze Loeb, mimo 5 lat rozbratu z WRC będzie groźny, chociaż to tylko 3 starty to jednak mocne punkty powinien dla zespołu zdobyć. Po cichu liczę nawet na zwycięstwa - w meksyku będzie miał dobrą pozycję na drodze dodatkowo zawsze był tam mocny. Na Korsyce i w Katalonii również powinien się liczyć w walce o zwycięstwo bo na asfalcie był niepokonany a samo C3 też chwalili na asfalcie. Na pewno startując w rajdzie będzie myślał tylko o wygranej, poza tym zaliczył 3 sezony w WTCC, 2 w WRX, 3 Dakary, wyścig Pikes Peak, i kilkanaście rajdów (regionalne we Francji, Szwajcarii czy jak dobrze pamiętam 5-6 w Mistrzostwach Świata) więc nie jest to emeryt który nie miał kontaktu z autem przez 5 lat:). Ostberg może nie jest topowym kierowcą ale nie jest to turysta pokroju Khalida. Prawdopodobnie robiłby podobne o ile nie lepsze wyniki od Breena. Więc patrząc na tegoroczny skład widać poprawę. Jeszcze istotna rzecz - zmienia się szef Citroen Racing - a wyniki Citroena pod wodzą Mattona nie były już takie spektakularne jak za czasów jego poprzedników. Więc może i to w jakiś sposób wpłynie na pustawe całego zespołu.

Co do Evansa to sam nie wiem co o nim myśleć. Miał przebłyski świetnych wyników, jakieś tam podia czy nawet zwycięstwo!! ale miał też zaraz po tym nijakie występy. Ciężko powiedzieć czy to wina opon czy doświadczenia, ale skoro gość potrafi stanąć na podium albo wygrać w cuglach Rajd Walii no to powinien być raczej obiecującym zawodnikiem. Natomiast Sunninen to wg mnie materiał na kolejnego wielkiego fina, jak nie mistrza świata. W 1 sezonie startów autem WRC szokował tempem na Polskim i Finlandii. to bardzo szybkie rajdy a on wygrywał tam OS-y. Wizualnie na Polskim właśnie Sunninen robił największe wrażenie, podobnie jak Tanak. Przecierałem oczy ze zdumienia że to jedzie gość który dopiero uczy się auta WRC. Liczę na to że na dobre zagości w czołówce WRC, bo wszedł do niej dosłownie przebojem.Może to własnie on przerwie pasmo francuskich mistrzów jako pierwszy ? Zobaczcie na to jak szybko zainteresował się nim Wilson, w momencie kiedy projekt Toyoty przejął Tommi Makinen, Sunnien został pozbawiony roli kierowcy rozwojowego Toyoty (jeszcze za czasów 1 prototypu z Italia Racing zdaje się) Wtedy Sunninen miał na koncie jak się nie mylę ok 30 rajdów ogóle i nie był znany szerszej publiczności. Od razu wskoczył do M-Sportu zaliczając dodatkowo kilka startów w WRC. Wilson potrafi wyłapywać młode talenty jak mało kto. dlatego wieże w tego gościa.

W tej chwili prawdę mówiąc 5 kierowców ma bardzo realne szanse na tytuł mistrza, wg mnie w takiej kolejności: Ogier, Neuville, Tanak, Mikkelsen i Latvala. Niespodziankę powinien sprawić Sunninen i Lappi. Ciekawi mnie postawa Evansa, Sordo i Paddona bo to bardzo dobrzy kierowcy ale czy pokażą jeszcze coś extra?
Avatar użytkownika
Sylwek_GSi
A5
 
Posty: 887
Dołączył(a): piątek, 3 paź 2003, 19:32
Lokalizacja: Krosno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron