Świat WRC

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Świat WRC

Postprzez suchoklates » środa, 20 lis 2019, 16:05

piotrg napisał(a):Dziwna decyzja Ogiera, mógł zostać "u siebie" do końca co za różnica 5 cz 6 tytułów, zrobił sobie tylko presję żeby w Toyocie tytuł zgarnąć


Pewnie dopiero za kilka lat sie dowiemy jakie byly prawdziwe powody tej decyzji. Ewidentnie walka o tytul za kierownica Citroena mijala sie z celem. Ciekaw jestem, czy przejdzie do Toyoty na jeden sezon (cos mi swita, ze chcial przejsc na emeryture po 2020), czy ju teraz zawiesi kask na kolek. A moze, wzorem Loeba, pojedzie kilka rajdow w sezonie? To na razie moje spekulacje. Przejscie do Toyoty na razie chyba nie jest potwierdzone.

Mad Max napisał(a):https://pl.motorsport.com/wrc/news/citroen-odchodzi-z-wrc-4600472/4600472/
ciekawe ostatnie zdanie


To mialoby sens, jezeli Evans przeszedlby do Toyoty (co wg mnie byloby dla niego korzystne). Wtedy w M-Sporcie zwolni sie jedno miejsce, na ktore czychaliby Lappi, Ostberg etc.

Niemniej, szkoda ze bedzie znow tylko dwoch producentow. Szkoda przygotowywanych poprawek. Nie do konca rozumiem decyzje Citroena, tym bardziej, ze od 2022 maja byc hybrydy w WRC. Albo Citroen znow zwija zabawki, by w spokoju przygotoywac nowe auto, albo WRC nie jest tak medialne jak sie mi/nam wydaje. Pozostaje miec nadzieje, ze decyzja byla przemyslana.
Suchoklates
- Fahrwerk / Suspension -

Elbflorace
Formula Student Team TU Dresden e.V.

http://www.elbflorace.de
Avatar użytkownika
suchoklates
N1
 
Posty: 51
Dołączył(a): czwartek, 24 sty 2013, 21:29
Lokalizacja: Monachium, Niemcy


Re: Świat WRC

Postprzez Mad Max » środa, 20 lis 2019, 16:17

ja to widzę tak
Toyota - Ogier, Evans, Rovanpera + czwarte auto Katsuta
Hyundai - Tanak, Neuville, Sordo, Loeb
MSport - Sunninen, JML, Mikkelsen
Meeke - dla niego będzie to koniec kariery w WRC
JML - opcje są dwie albo pojedzie coś w czwartym aucie Toyoty typu Szwecja Finlnadia i będzie jakimś tam szpiegiem albo kierowcą rozwijającym auto, albo tak jak napisałem wyląduje w MSporcie gdzie osobiście ja go widzę.
Nie ma co ukrywać ale Tanak odpalił bombe atomową swoim przejściem do Hyundaia i jeśli chodzi o kierowców to według mnie Lappi będzie największym przegranym, miał ciepła posadkę w Toyocie to zaczął kombinować i z tego kombinowania zostanie z palcem w dupie.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Świat WRC

Postprzez piotrg » środa, 20 lis 2019, 16:34

Z Lappim racja. Z Msportem nie ma co typować - pojedzie ten który kasy "przyniesie" najwięcej. Byli z Toyoty i Hyundaia łącznie z Lappim i Paddonem mogą tam wylądować, Malcolm nie będzie patrzył na talent bo żaden z nich nie jest kandydatem na mistrza. Nie ulega wątpliwości że Msport największym wygranym bo wzmocni skład :mrgreen:
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: Świat WRC

Postprzez woocasch » środa, 20 lis 2019, 16:35

Mad Max Mam bardzo podobne przemyślenia co do przyszłorocznych składów, z tym że uważam, że JML albo pozostanie w jakiejś roli w Toyocie albo zakończy karierę. Sorry, ale ja już dla niego nie widzę miejsca w M-Sporcie. Lappi jest o 6 lat młodszy i mimo słabszego sezonu to jednak ma w perspektywie więcej czasu na jazdę na najwyższym poziomie, a JML chyba ma za dużo na głowie i mistrzem świata już niestety nie zostanie.
A co do kombinowania przez Lappiego, z perspektywy czasu wydaje się, że faktycznie przekombinował. Trudno, trzeba ponosić konsekwencje swoich decyzji :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Świat WRC

Postprzez Mad Max » środa, 20 lis 2019, 16:50

tymczasem w MSporcie
Obrazek

piotrg napisał(a):Z Lappim racja. Z Msportem nie ma co typować - pojedzie ten który kasy "przyniesie" najwięcej. Byli z Toyoty i Hyundaia łącznie z Lappim i Paddonem mogą tam wylądować, Malcolm nie będzie patrzył na talent bo żaden z nich nie jest kandydatem na mistrza. Nie ulega wątpliwości że Msport największym wygranym bo wzmocni skład :mrgreen:
Jeśli mam być szczery to w mojej opinii jest to blednę myślenie - Evans za darmo nie jeździł - zresztą każdy z tych zawodników za darmo nie jeździł - więc rozmowa wygląda tak:
MSport - Witam w naszym składzie za taką pęsję $$$
Zawodnik - O nie, za tyle to ja jeździł nie będę - chcę tyle $$$$$$
MSport - OK, to do widzenia (patrz rysunek)
rozmowa pod tytułem kto ile przyniesie to może dotyczyć 3 auta
MSport może przebierać - Meeka nie brałem u nich pod uwagę bo gdzieś czytałem że tam między nimi jakaś "kosa" jest

woocasch ja go widzę u Malkolma bo uważam że on jest trochę sentymentalny to raz a dwa pokazał już wielokrotnie że potrafi stawiać na zawodników na których reszta razem z kibicami postawiła kreske - zresztą jeden sezon w tą czy w tamtą co mu szkodzi.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Świat WRC

Postprzez żółtodziób » środa, 20 lis 2019, 19:51

@ Mad Max - kosa kosą a biznes to biznes. Nie wiem jak Meeke, ale Malcolm już dawno nauczył się, gdzie trzeba schować dumę jak w grę wchodzi utrzymanie się na fali - vide powrót do współpracy z Solbergiem. Każdego myślę mozna brać pod uwagę, M-Sport jak piszesz jest w komfortowej sytuacji.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Świat WRC

Postprzez Mad Max » środa, 20 lis 2019, 20:16

żółtodziób napisał(a):@ Mad Max - kosa kosą a biznes to biznes. Nie wiem jak Meeke, ale Malcolm już dawno nauczył się, gdzie trzeba schować dumę jak w grę wchodzi utrzymanie się na fali - vide powrót do współpracy z Solbergiem.
Tylko Solberg odchodząc z Forda nie robił tego w "złej w atmosferze" - był młody szukał nowych możliwości - więc jego powrót nie był niczym niezwykłym, w tamtym roku Malkolm nie wiadomo jakiego wyboru nie miał a wyniki Solberg dalej miał solidne. Za Meekem na minus przemawia jeszcze wiek.
żółtodziób napisał(a):Każdego myślę mozna brać pod uwagę, M-Sport jak piszesz jest w komfortowej sytuacji.
Oczywiście że tak.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Świat WRC

Postprzez DonCorrado » środa, 20 lis 2019, 21:01

Komunikat Citroena na poziomie komunikatów z ostatnich lat. Nie chcemy odchodzić, ale Ogier Nas zmusił. Doprawdy żenujące oświadczenie, rzekłbym, ze burackie.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Świat WRC

Postprzez Rules » środa, 20 lis 2019, 23:14

Argumentacja Citroena jest po prostu żenująca, już lepiej żeby nic nie mówili.
Avatar użytkownika
Rules
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 26 kwi 2007, 20:27

Re: Świat WRC

Postprzez żółtodziób » czwartek, 21 lis 2019, 02:25

A ja tam nie widzę nic niestosowanego w wypowiedzi szefa Citroena. Przypomnijcie sobie jak popłynęła Ogierowa na Facebooku czy innym tweeterze - to tak naprawdę było słabe, świadczące o tym, ze ktoś tu ma focha. Może nawet uzasadnionego (od samego początku obstawałem przy tym,że C3 jest co najmniej trudne w prowadzeniu, o ile nie po prostu kiepskie), ale po pierwsze widziały gały co brały, jak się nie podobało można było zostać u Malcolma, a po drugie wzięło się za to niezły hajs, więc wypada się powstrzymać od takich zagrywek. Krytyka zespołu byłaby dopuszczalna, ale szczeniackie smarowanie w social mediach to już pukanie w dno od spodu. Tłumaczenie Citroena jest przy tym logiczne do bólu - nie mamy szans na topowego kierowcę to odpuszczamy - co w tym takiego dziwnego i bulwersującego? Tak po ludzku to widać że się o coś ścięli i prędko na bronxa nie pójdą, ale tak naprawdę sprawa znacznie gorzej wygląda jeśli idzie o Ogiera niż Cytrynę. Jedyne co tak naprawdę jest w tym słabe to ze potrzebują topowego kierowcy żeby chociaż otrzeć się o jakiś sensowny wynik - to dowodzi tego,ze C3 nie jest udaną konstrukcją. Cały czas sobie zadaję pytanie jak to możliwe,że taka potęga skończyła w taki a nie inny sposób. Ale to w sumie też nie jest żadna nowość, źle tam się działo już od pewnego czasu.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Świat WRC

Postprzez suchoklates » czwartek, 21 lis 2019, 08:52

żółtodziób napisał(a):Tłumaczenie Citroena jest przy tym logiczne do bólu - nie mamy szans na topowego kierowcę to odpuszczamy - co w tym takiego dziwnego i bulwersującego?


Takie tlumaczenie nie przystoi firmie znanej na calym swiecie. Mogli sprobowac wyjsc z tego z twarza, argumentujac to decyzja wladz koncernu, ze trzy programy sportowe na najwyzszym szczeblu to za duzo, WRC z nich najmniej oplacalne. Z punktu widzenia firmy, ktorej zadaniem jest zarabiac pieniadze, wytlumaczenie w pelni akceptowalne. Niestety, znizyli sie tym komunikatem do poziomu wypowiedzi pani Kaiser (ktora de facto wypowiadala sie jako osoba prywatna. Co nie zmienia faktu, ze przy stole u Ogierow widac mowilo sie duzo i raczej nieprzychylnie o jakosci C3 WRC).
Suchoklates
- Fahrwerk / Suspension -

Elbflorace
Formula Student Team TU Dresden e.V.

http://www.elbflorace.de
Avatar użytkownika
suchoklates
N1
 
Posty: 51
Dołączył(a): czwartek, 24 sty 2013, 21:29
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Świat WRC

Postprzez adamlen » czwartek, 21 lis 2019, 09:47

Problem też w tym, że Carlos Tavares już od dawna słynie z agresywnych metod ograniczania kosztów funkcjonowania koncernu i głównie dzięki niemu PSA na każdym sprzedanym aucie ma kilkukrotnie większą marżę. I jeśli Carlos w sytuacji braku walki o mistrzostwo kierowców lub konstruktorów uznał, że marketingowo mu się to nie opłaci to zamykamy program, nie ma sentymentów.
PSA kiedyś samo miało problemy finansowe a teraz - przejęcie Opla, mariaż z FCA sprawia że rosną w siłę, właśnie dzięki ograniczaniu kosztów.


Ogier w Toyocie będzie bardzo groźnym konkurentem. Tanak chyba trochę przekombinował.
Jedno jest pewne, kilku szybkich kierowców nie znajdzie miejsca w aucie WRC w 2020r.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Świat WRC

Postprzez Rules » czwartek, 21 lis 2019, 11:47

Również uważam, że można wycofać się z Mistrzostw w dużo bardziej kulturalny sposób. "Nie mamy kierowcy z topowej trójki więc się wycofujemy..." ok, a co zrobili żeby takiego kierowcę mieć/utrzymać? Jeśli nikt z najlepszych kierowców nie chce u nich jeździć to chyba jest to zastanawiające i nie najlepiej świadczy o nich samych. Odnośnie Tanaka nadal mam mieszane uczucia... mam nadzieję że nie przekombinowal tak jak Lappi.
Avatar użytkownika
Rules
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 26 kwi 2007, 20:27

Re: Świat WRC

Postprzez Loeb1987 » czwartek, 21 lis 2019, 12:07

Mad Max napisał(a):ja to widzę tak
Toyota - Ogier, Evans, Rovanpera + czwarte auto Katsuta
Hyundai - Tanak, Neuville, Sordo, Loeb
MSport - Sunninen, JML, Mikkelsen

W M-Sporcie raczej odpada JML i Mikkelsen, oni nie mają kasy. Lappi będzie miał kasę z Citroena, więc raczej tam trafi. Ostatnie miejsce, to wielka niewiadoma.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Świat WRC

Postprzez Mad Max » czwartek, 21 lis 2019, 12:11

Loeb1987 napisał(a):W M-Sporcie raczej odpada JML i Mikkelsen, oni nie mają kasy.
Nie wiem skąd przeświadczenie u wszystkich że żeby jeździć w MSporcie trzeba przynieść walizkę pieniędzy - argumentacja powyżej
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości