Świat WRC

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Świat WRC

Postprzez DonCorrado » czwartek, 24 maja 2018, 19:24

Żebyś wiedział, nie ma auta dla Breena :evil: ,wzięli Ostberga :roll: :lol: i jeszcze teraz Meek wycofany :? już chyba tylko sami się w całości musza wycofać.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31


Re: Świat WRC

Postprzez Cendra » czwartek, 24 maja 2018, 19:50

Przykro mi to napisać, bo jazda Meeka była widowiskowa, ale chyba to dobrze dla bezpieczeństwa załogi...
Szkoda, to koniec jego kariery :(
Dziwnie tylko to wygląa, bo widze na FB Meeka, że wpis robił godzinę temu o tym, że ma zaufanie do auta itp i walczy w następnym rajdzie... Czyżby decyzja o nich bez nich?
Avatar użytkownika
Cendra
A6
 
Posty: 1179
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 15:09
Lokalizacja: Ciechanów/Warszawa

Re: Świat WRC

Postprzez deiman » czwartek, 24 maja 2018, 20:08

Ciekawe kogo wsadza na jego miejsce. Czy bedzie to Mads, czy moze dwoch zmieniajacych sie kierowcow?
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Świat WRC

Postprzez miszczu140000 » czwartek, 24 maja 2018, 20:10

Mam tylko nadzieję że nie zastąpią go Lefebvre lecz Tiddemandem lub Veibym
Avatar użytkownika
miszczu140000
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): piątek, 27 lis 2015, 11:22

Re: Świat WRC

Postprzez andrew88 » czwartek, 24 maja 2018, 20:53

Też mi szkoda Irlandczyka, ale niestety swoimi dzwonami Meeke pewnie generował spore dodatkowe koszty dla Citroena. Mam nadzieję, że jednak wbrew temu co piszecie Francuzi pozostaną w WRC.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Świat WRC

Postprzez wanderer » czwartek, 24 maja 2018, 20:58

Szkoda gościa. Często trochę niesłusznie robiono z niego dzwonnika, podobnie jak w przypadku Kubicy. Ale ten ostatni wypadek w Portugalii to była przesada. Po przejechanych oesach drugiego etapu mówił, że ma frajdę bo ma świetne wyczucie auta i w ogóle fajnie mu się jedzie. Tymczasem na kolejnym oesie przywalił w takim stylu jakby walczył o mistrzostwo a w tamtym momencie nie walczył nawet o zwycięstwo w rajdzie, bo zajmował 7 miejsce ze stratą 1,5 minuty do prowadzącego.

Swoją drogą, ciekawe, że niektórzy doświadczeni w rajdowym rzemiośle stawiali teorie że jego błędy wynikały z przeładowanego opisu. Może coś w tym jest...

Może lepiej jakby znalazła się dla niego robota w rallycrossie.
Ostatnio edytowano czwartek, 24 maja 2018, 21:05 przez wanderer, łącznie edytowano 1 raz
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Świat WRC

Postprzez grzesiek811 » czwartek, 24 maja 2018, 21:01

Mówiłem, że wygląda to jakby Citroen szykował się do odwrotu z WRC.
To kto teraz pociągnie zespół do końca roku? Ostberg?
grzesiek811
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): niedziela, 11 gru 2016, 14:38

Re: Świat WRC

Postprzez wanderer » czwartek, 24 maja 2018, 21:12

grzesiek811 napisał(a):Mówiłem, że wygląda to jakby Citroen szykował się do odwrotu z WRC.
To kto teraz pociągnie zespół do końca raku? Ostberg?

Te komunikaty, że Loeba chcą na cały sezon albo wcale rzeczywiście brzmią jakby szykowali grunt pod odejście w stylu: auto mamy dobre, ale nie udało się pozyskać kierowców zdolnych do walki o mistrzostwo, więc pasujemy.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Świat WRC

Postprzez Kruk » czwartek, 24 maja 2018, 21:27

Trochę to dziwne ... niby względy bezpieczeństwa załogi itd. a w tym sezonie tylko dwa nieukończone (Portugalia i Szwecja). W 2017 były Sardynia, Argentyna i Monte :roll:

Ciekawe kogo wsadzą na ich miejsce ?

Mikelsen nie jest już dostępny. Tidemand i Veiby związani ze Skodą.
Pewnie nikogo - pozostanie Breen i Mads.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Świat WRC

Postprzez wanderer » czwartek, 24 maja 2018, 21:38

Kruk napisał(a):Trochę to dziwne ... niby względy bezpieczeństwa załogi itd. a w tym sezonie tylko dwa nieukończone (Portugalia i Szwecja). W 2017 były Sardynia, Argentyna i Monte :roll:

Ciekawe kogo wsadzą na ich miejsce ?

Mikelsen nie jest już dostępny. Tidemand i Veiby związani ze Skodą.
Pewnie nikogo - pozostanie Breen i Mads.

Problem polega na tym, że oni bardziej potrzebują kogoś mającego bliską perspektywę walki o mistrzostwo albo o zwycięstwa a nie kolejnego zbieracza punktów i doświadczeń na przyszłość.
I niestety Citroen zapracował sobie na opinie takiego zespołu, że zdolni do walki o mistrzowski tytuł nie biorą ich pod uwagę w pierwszej kolejności. Zresztą, w Citroenie pewnie sami nie wiedzą kim go zastąpią, bo decyzja musiała zostać podjęta na szybko skoro Meeke jeszcze 3 godziny temu oświadczył na twitterze pisał, ze nie może się doczekać Rajdu Sardynii.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Świat WRC

Postprzez Matthias Schmidt » czwartek, 24 maja 2018, 22:12

Szczerze mowiac jestem w szoku, nawet biorac pod uwage tego ostatniego dzwona, nie spodziewalem sie jednak tego. Nie uwazam, zeby byla to dobra decyzja, bo nie znajda nikogo szybszego niz Kris. Jesli robia podchody pod Loeba to osobiscie im wspolczuje, ze od tylu lat polegaja na jednym kierowcy... spodziewam sie jednak, ze bedzie to Ostberg.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Świat WRC

Postprzez Voo » czwartek, 24 maja 2018, 22:28

Żenująca sytuacja.

Nie chcę bronić Krisa ale chyba to, co sobą reprezentuje i jakiego typu jest kierowcą jest oczywiste dla absolutnie każdego. Jak można być zdziwionym, że dzwonnik dzwoni? Moim zdaniem takiego zawodnika bierze się z całym dobrodziejstwem inwentarza - godzimy się na jego kraksy bo wiemy, że czasem wespnie się na wyżyny i wygra złomem, który zbudowaliśmy. Do tego zagrali nie fair stwarzając wrażenie, że zależy im na zdrowiu kierowcy co jest totalnym bullshitem (tzn. na pewno im zależy ale na pewno nie dlatego spuścili Krisa).

Mam nadzieję, że Loeb zostanie w WRX i nie da się wciągnąć w ten cyrk chaosu.
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23

Re: Świat WRC

Postprzez piotrg » piątek, 25 maja 2018, 01:36

No cóż od odejścia Loeba obserwujemy upadek najbardziej profesjonalnego fabrycznego zespołu ostatnich lat. Patrząc na obecną sytuacje kadrową w Wrc to są bez przyszłości, jeśli zostaną na sezon 2019 to jedyne miejsce jakie mogą zająć to ostatnie czyli czwarte, o klasyfikacji kierowców nie ma co wspominać. Każdy z pozostałych zespołów ma "kogoś" w pierwszym fotelu a oni nikogo. Z zespołu sukcesu i wiecznego zwycięzcy stali się outsiderem, może słowo pośmiewiskiem to za grubo ale śmiesznym zespołem w sam raz :). Ale jakoś nie jest mi ich szkoda od fabrycznego zespołu jednak wymaga się analitycznego myślenie, nie zrobili tego ani przed sezonem 2017 ani 2018. Sami ukręcili sobie bat na dupę, mieli naprawdę duże pole manewru, dwa razy mieli Ogiera na wyciągnięcie ręki, Tanaka po sezonie 2017 który nie był już beczką prochu a topowym zawodnikiem i Mikelsena który może nie jest teraz w formie ale jednak w VW 3 sezony z rzędu był w tej czołówce. Chcieli na suchara (na krzywy ryj) :) odnieść sukces z trzecim garniturem kierowców. Mówienie że nie było ich stać jest śmieszne, jak się planuje kilkuletnią fabryczną kampanię to trzeba mieć kasę na budowę topowego auta i opłacenie topowego kierownika, jeśli się jej nie ma to nie ma co w to wchodzić. Wrc to nie jest niestety :) F1 gdzie wystarczy udany bolid i każdy zawodnik ze stawki zrobi nim majstra z kanapką w ręku :). Tu nadal człowiek robi różnice.
Co do samego Krisa, nie róbmy z niego jakiegoś wielkiego przegranego, do momentu Wrc było dobrze i trochę sukcesów i kibiców gość zdobył i nie jeden by się z nim na taki okrutny los zamienił :). W Wrc było jednak trochę pecha już zapoczątkowanego przez niepoważnych z bmw-mini. W życiu oprócz talentu trzeba mieć trochę szczęścia, on w wrc go nie miał ani mu nie pomógł. Mi to Kris nie pasuje zupełnie do obecnych zawodników ze stawki, Ogier z innej planety, Neuvil i Tanak na najlepszej drodze by do niego dołączyć, Mikkelsen z Lappim też za wysokie progi no tak z Latvalą w jednej drużynie tylko :). W "poprzednich" czasach Loeba, Hirvonena i Gronholm gdzie chłopaki mieli góra jeden dzwon w sezonie a tak to równa płynna jazda na żyletki też go nie widzę :). Pasuje mi za to idealnie do czasów Colina, Sainza, Richarda gdzie jednak więcej się "działo", zawodnicy mieli więcej przygód i zdobywali w sezonie mniejsze zdobycze punktowe, gdzie można było połowy rajdów w sezonie nie ukończyć czy też nie punktować i być na podium na koniec sezonu, ba bić się o majstra.
Wszyscy chcieli byśmy i Citroena i Krisa w Wrc ale w tej chwili nie ma dla nich za bardzo miejsca. Obecna sytuacja z kierowcami nie jest też wydaje mi się zachętą dla jakiś nowych producentów do wejścia do tego cyrku. Każdy decyzyjny myślący będzie wiedział że w tej chwili to ślepa uliczka.
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: Świat WRC

Postprzez Sylwek_GSi » piątek, 25 maja 2018, 07:18

Z kilkoma wpisami się zgadzam, z kilkoma nie do końca.
Pełna zgoda co do Citroena. Faktycznie mając Loeba przez te naście lat, skazani byli na sukces, efektem tego może być to co mamy teraz - zostali z niczym. Przecież z chwilą odejścia Sebastiena ten zespół praktycznie prze4stał istnieć. Jedynie co udało im się osiągnąć to pojedyncze wygrane w sezonie. No to trochę mało jak na zespół który zdominował ostatnią dekadę.
Niezrozumiałe decyzje personalne - koło nosa przeszedł im i Ogier i Tanak i nawet Mikkelsen czyli czołówka.
Żaden z obecnych kierowców fabrycznymy nie ma w kontrakcie pełnego sezonu !! Przecież takich rzeczy nie pamiętam od nastu lat!!
Kolejna sprawa - Meeke - akurat ja nie zamierzam bronić Krisa. Moim zdaniem on nigdy nie powinien znaleźć się w aucie lidera zespołu. Sam to że był liderem Citroena, wg mnie jest nieporozumieniem. Był liderem, wygrał 5 rajdów (szacunek mimo wszystko) ale ile po tej drodze rozwalił aut i natracił punktow to juz nie idzie zliczyć. Tego typu kierowca nadaje się do max 3 auta. Tego typu kierowca powinien mieć max 25 lat bo wtedy jest szansa że coś z niego będzie. Że się ogarnie i ustabilizuje No niestety Kris ma już bliżej 40 a w tym wieku każdy profesjonalny kierowca raczej myśli o końcu kariery. Meeke jak dzwonił tak dzwoni i dzwonić nadal będzie. Czyli decyzja Citroena o zwolnieniu prawidłowa, tylko powinna być podjęta po 1 sezonie współpracy a nie w 4 czy 5!

Co do Sebastiena - nie sądzę, żeby chciałwrócić na pełny sezon, chociaż kto wie. Obecnie ma najlepszy sezon w WRX, Peugeot zrobił znaczny postęp, Loeb zebrał doświadczenia powinien się liczyć. Chociaż po tegorocznych występach chyba sam Loeb jest mocno zadowolony z siebie również w WRC. Widać że w każdym rajdzie walczył o wygrane !! w wieku 44 lat i po dłuższym rozbracie z rajdami. Czasem tak się zastanawiam w czym polegał fenomen sukcesów Citroena i odnoszę wrażenie że jest to zasługa załogi Loeb - Elena. Zaden z jego kolegów zespołowych przecież nie wygrywał seryjnie mając przecież te same narzędzia pracy (Colin, Sainz, Pons, Hirvonen, Sordo, Ostberg, czy choćby wspomniany Meeke). Podobnnie było z Tommi Makinenem i jego popisami w Lancerach EVO gr A. Niektórzy kierowcy startujący z Tommim nie potrafili ogarnąć na tyle auta, żeby robić takie czasy jak Makinen.

Co do odejscia Citroena ? nigdy nic nie wiadomo jak pamiętamy VW zrobił to zupełnie niespodziewanie, decyzja z Krisem też była raczej nie spodziewana (choć w pełni uzasadniona). Jednak skoro starają się o względy Loeba na 2019 rok to chyba nie po to żeby się wycofać. Obie informacje są ze sobą sprzeczne.
Avatar użytkownika
Sylwek_GSi
A5
 
Posty: 887
Dołączył(a): piątek, 3 paź 2003, 19:32
Lokalizacja: Krosno

Re: Świat WRC

Postprzez Seraf » piątek, 25 maja 2018, 08:53

Citroen pewnie dokończy sezon z Madsem i Craigiem. Wątpię żeby nagle się obudzili i zatrudnili np. Pontusa. A w 2019 albo ich zabraknie albo wreszcie ściągną kogoś. Może nawet kogoś z Hyundaia bo chyba zawodnikom kończą się kontrakty po tym sezonie? Ten sezon mają już stracony także mogliby protestować kilku młodych kierowców. W przyszłym sezonie może właśnie wezmą kogoś z Hyundaia a może hmm Suninena? Ja za to chętnie bym zobaczył w WRC asa z Finlandii czyli Pietarinena bo chłopak naprawdę jest mega talentem :D
Seraf
N3
 
Posty: 254
Dołączył(a): piątek, 30 wrz 2011, 10:07
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron