Świat WRC

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Świat WRC

Postprzez Witcher1990 » wtorek, 16 sty 2018, 17:00

Ten rok powinien być lepszy dla Citroena, widać że przynajmniej próbują coś zrobić ze swoim raczej przeciętnym składem.


wypuścili Ogiera, przegrali wszystko. Jeszcze kiedyś po Meeku i Ostbergu oczekiwali zwycięstwo, a teraz to trudno powiedzieć czego oni chcą. Pogubili się całkiem w tym co robią.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00


Re: Świat WRC

Postprzez DonCorrado » wtorek, 16 sty 2018, 19:15

Po prostu chyba PYCHA ich zgubiła. PRowo okrzyknięto ich mistrzami, bo rok czasu testowali i zaczęli wręcz jak w F1 życzyć sobie żeby ogarnięci driverzy przychodzili z walizką kasy, realia okazały się inne, a Oni się przebudzili za późno, teraz chyba chcą mieć kilku kierowców na umowę zlecenie - w zależności od rajdu. A tak szczerze to mogę gdybać i gdybać, nie wiadomo o co w tym wszystkim chodzi. Ten Ostberg nie za swoje pojedzie? Przecież nie ma najmniejszego sensu żeby jechał Cytryną w jednym rajdzie, nawet jak przypadkiem kiedyś dobrze w tej Szwecji wypadł ... nie zna auta, wsiądzie z marszu choć jakiś test pewnie będzie miał, zero logiki wg mnie. A może odpalą w tym roku? :) Kto wie ...
Największy ich sukces od zeszłego roku kiedy wrócili po roku przerwy to wg mnie odstawienie Stefanka do WRC 2
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Świat WRC

Postprzez grzesiek811 » wtorek, 16 sty 2018, 23:50

Seraf napisał(a):A kogo oprócz Ostberga mógłby zagarnąć Citroen?
Mnie najbardziej ciekawi postawa Evansa i Sunninena w tym sezonie.

Jest jeszcze Pontus Tidemand. W WRC nie jeździł, ale moga być z niego ludzie tylko trzeba dać mu szansę. Ja bym dał Loebowi trochę więcej rajdów, bo myślę, że i tak będzie najszybszy w Citroenie.
grzesiek811
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): niedziela, 11 gru 2016, 14:38

Re: Świat WRC

Postprzez Sylwek_GSi » środa, 17 sty 2018, 07:12

grzesiek811 napisał(a):
Seraf napisał(a):A kogo oprócz Ostberga mógłby zagarnąć Citroen?
Mnie najbardziej ciekawi postawa Evansa i Sunninena w tym sezonie.

Jest jeszcze Pontus Tidemand. W WRC nie jeździł, ale moga być z niego ludzie tylko trzeba dać mu szansę. Ja bym dał Loebowi trochę więcej rajdów, bo myślę, że i tak będzie najszybszy w Citroenie.


Co do Loeba pełna zgoda. Natomiast może cześć osób nie pamieta ale Pontus startował juz w rajdzie autem WRC. Była to Szwecja 2013. Wyniki jakie już wtedy osiągał były delikatnie mówiąc -bardzo dobre biorąc pod uwagę fakt że byłło to 5 lat temu i nie posiadał on wtedy takiego doświadczenia jak dzisiaj.
https://www.ewrc-results.com/results/65 ... eden-2013/
Dziwi mnie ze oj nadal startuje R5. Powinien siedzieć w WRC od paru lat. Ale prędzej czy później wsiadzie do wurcami
Avatar użytkownika
Sylwek_GSi
A5
 
Posty: 887
Dołączył(a): piątek, 3 paź 2003, 19:32
Lokalizacja: Krosno

Re: Świat WRC

Postprzez speedyzxz » środa, 17 sty 2018, 09:30

Sylwek_GSi napisał(a):
grzesiek811 napisał(a):
Seraf napisał(a):A kogo oprócz Ostberga mógłby zagarnąć Citroen?
Mnie najbardziej ciekawi postawa Evansa i Sunninena w tym sezonie.

Jest jeszcze Pontus Tidemand. W WRC nie jeździł, ale moga być z niego ludzie tylko trzeba dać mu szansę. Ja bym dał Loebowi trochę więcej rajdów, bo myślę, że i tak będzie najszybszy w Citroenie.


Co do Loeba pełna zgoda. Natomiast może cześć osób nie pamieta ale Pontus startował juz w rajdzie autem WRC. Była to Szwecja 2013. Wyniki jakie już wtedy osiągał były delikatnie mówiąc -bardzo dobre biorąc pod uwagę fakt że byłło to 5 lat temu i nie posiadał on wtedy takiego doświadczenia jak dzisiaj.
https://www.ewrc-results.com/results/65 ... eden-2013/
Dziwi mnie ze oj nadal startuje R5. Powinien siedzieć w WRC od paru lat. Ale prędzej czy później wsiadzie do wurcami
No i oby tak było! Bo w tym roku to już będzie jego 5 sezon w WRC2 :| ale mam mimo wszystko mam wątpliwości co do tego, bo na horyzoncie już pojawia się kolejna generacja kierowców.
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Świat WRC

Postprzez woocasch » środa, 17 sty 2018, 11:53

Tidemand podobnie jak Kopecky po prostu "utknął" w fabrycznej Fabii. Co do sytuacji Czecha to nie ma się co dziwić, bo w sumie większość jego kariery to związek ze Skodą, łącznie z jazdą w WRC i to wszystko klei się idealnie. O tyle Szwed jakby zatrzymał się na R5 i nie widać tego skoku do góry. Lappi przeskoczył do Toyoty i fajnie by było, gdyby Tidemand też znalazł dla siebie miejsce. Jednak żeby odejść z zespołu fabrycznego to raczej tylko aby dołączyć do innej fabryki, bo zrezygnować z dobrego programu w WRC2 na rzecz jednego czy dwóch startów w wypożyczonej Fieście WRC to za duże ryzyko i niepewność.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Świat WRC

Postprzez DonCorrado » środa, 17 sty 2018, 19:04

Kajto utknął w ERC można by rzec, trzymają w garści co mają na obecną chwilę i tyle
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Świat WRC

Postprzez grzesiek811 » środa, 17 sty 2018, 19:59

Fajnie by było Kajto zobaczyć w WRC2, ale w światowych rajdach to on kariery już nie zrobi, bo 38 zim już na karku. I jak co roku w zimie ma problem ze sponsorami. W tym roku nałożył się jeszcze Kubica, ale już wiadomo, ze Lotos nie będzie płacił za jego starty, więc piłka w grze.
Co innego Pontus, ciągle byłby jednym z młodszych i kariera jeszcze przed nim.
grzesiek811
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): niedziela, 11 gru 2016, 14:38

Re: Świat WRC

Postprzez Kajtofan » środa, 17 sty 2018, 20:15

grzesiek811 napisał(a):Fajnie by było Kajto zobaczyć w WRC2, ale w światowych rajdach to on kariery już nie zrobi, bo 38 zim już na karku.

I co z tego? Niektórzy kierowcy zdobywali mistrzostwo świata po 40tce. Loeb też będzie miał w tym roku 44 lata. To nie ma nic do rzeczy. Nikt nie powiedział, że nie można być rajdowym mistrzem w wieku 50 lat. To nie bieg na 100 metrów...
Kajtofan
N3
 
Posty: 348
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 16:43

Re: Świat WRC

Postprzez miszczu140000 » środa, 17 sty 2018, 21:16

grzesiek811 napisał(a):Fajnie by było Kajto zobaczyć w WRC2, ale w światowych rajdach to on kariery już nie zrobi, bo 38 zim już na karku. I jak co roku w zimie ma problem ze sponsorami. W tym roku nałożył się jeszcze Kubica, ale już wiadomo, ze Lotos nie będzie płacił za jego starty, więc piłka w grze.
Co innego Pontus, ciągle byłby jednym z młodszych i kariera jeszcze przed nim.

Meeke też nie jest młodzieniaszkiem z tego co pamiętam a tu http://rajdy.autoklub.pl/news/skoda-bez ... acji,82075 ltps ktoś się orientuję do kiedy jest obecna generacja WRC, czy przypadkiem nie kończy się po 2019
Avatar użytkownika
miszczu140000
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): piątek, 27 lis 2015, 11:22

Re: Świat WRC

Postprzez Sylwek_GSi » środa, 17 sty 2018, 22:26

Wielce prawdopodobne ze masz rację. Chyba ok 2019 - 2020. Później chyba wejdą hybrydy? W pełni elektryczne WRC to chyba jeszcze nie prędko.
Avatar użytkownika
Sylwek_GSi
A5
 
Posty: 887
Dołączył(a): piątek, 3 paź 2003, 19:32
Lokalizacja: Krosno

Re: Świat WRC

Postprzez miszczu140000 » środa, 17 sty 2018, 23:10

http://wrc.net.pl/wrc-na-razie-bez-hybryd no chyba na szczęście dla mnie, więc wychodzi na to że następna to będzie ewolucją :)
Avatar użytkownika
miszczu140000
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): piątek, 27 lis 2015, 11:22

Re: Świat WRC

Postprzez woocasch » czwartek, 18 sty 2018, 10:33

DonCorrado napisał(a):Kajto utknął w ERC można by rzec, trzymają w garści co mają na obecną chwilę i tyle

No bo utknął, od dwóch lat odbija się od szklanego sufitu, ale mam nadzieję, że w tym roku wreszcie go przebije. Kajto z jednej strony ma już swoje lata, ale z drugiej ma odpowiednie doświadczenie. Jednak trzeba pamiętać, że od wielu lat jeździ ze wsparcie Lotosu, zbudował wokół siebie zespół odpowiednich ludzi. Osiągnął pewien poziom sportowy i niestety to wszystko kosztuje. Treningi, przygotowania, można powiedzieć, że Kajto jest faktycznie zawodowym kierowcą rajdowym, jego najważniejszym zadaniem jest jeździć w rajdach. Trudno by to było od tak porzucić dla dwóch czy trzech sporadycznych startów w MŚ. Zapewne dlatego jego rozmowy ze sponsorami też dłużej trwają. A lepiej niech się przeciągają i ostatecznie niech znowu będzie sezon w ERC, chociaż wiadomo, że życzę mu WRC2, niż ma być niebyt jak np. w przypadku Chuchały.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Świat WRC

Postprzez grzesiek811 » czwartek, 18 sty 2018, 11:22

Rozmowy się przeciągają możliwe, że względu na Kubicę. Lotos miał go sponsorować w przypadku powrotu do F1. Teraz się mówi, że Kubica ma być rezerwowym, a jego sponsor ma czekać z gotówką na wypadek gdyby Kubica miał wskoczyć na fotel kierowcy.
grzesiek811
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): niedziela, 11 gru 2016, 14:38

Re: Świat WRC

Postprzez Sylwek_GSi » czwartek, 18 sty 2018, 14:35

http://rajdy.autoklub.pl/news/rajdowe-h ... roku,71626 Wygląda na to że 2-4 lat będzie faktycznie bez zmian.
Avatar użytkownika
Sylwek_GSi
A5
 
Posty: 887
Dołączył(a): piątek, 3 paź 2003, 19:32
Lokalizacja: Krosno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron