Świat WRC

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Świat WRC

Postprzez adamlen » piątek, 3 lut 2017, 21:04

Ciekawe informacje od Prokopa, wygląda na to, że projekt prywatnego Polo z Ogier'em był bliski realizacji.
Z tekstu wnioskuję, że plany pokrzyżował Nasser.
http://rajdy.autoklub.pl/news/prokop-ch ... polo,73797
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw


Re: Świat WRC

Postprzez maciotacio » sobota, 4 lut 2017, 00:38

Tylko jak to się ma do tego, że auto mieli obsługiwać ludzie z VW?
Z tego newsa wynika jakby wąsacze przekazali auta ludziom Prokopa, nakleili logo czerwonego byka i róbta co chceta. Skoro wszystko było dograne to na co jeszcze czekali?
Widocznie nie było wystarczająco kasy na ogarnięcie tego projektu, albo były inne niewiadome skoro VW wolał czekać na ruch Nassera i przypływ gotówki z Kataru.
Avatar użytkownika
maciotacio
N2
 
Posty: 193
Dołączył(a): środa, 19 wrz 2012, 11:58

Re: Świat WRC

Postprzez Taurus » sobota, 4 lut 2017, 09:38

Wszyscy wiedzieli, że dysponujemy budżetem realnym w czeskich warunkach.

koniec cytatu
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: Świat WRC

Postprzez adamlen » sobota, 4 lut 2017, 16:25

Wiadomo, że budżet nie był wygórowany i Nasser pewnie obiecał więcej, ale na obiecywaniu się skończyło a Prokop jest stabilniejszy w interesach.
Kiedy plany się zmieniły Martin postawił na Forda wspólnie z Ostbergiem. Nawet na samochodzie Madsa pojawiły się nalepki JipoCar.
Obrazek
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Świat WRC

Postprzez ZbyszekChaosu » sobota, 4 lut 2017, 21:53

Jeśli dobrze kojarzę fakty to Prokop rozmawiał z VW zanim FIA podała astronomiczne ceny homologacji nowych WRC. Zgadzało by się to jednak z tym co mówił Ostberg, był pewien że będzie jeździł w WRC'17 ale nie by pewien ile rajdów i jakim autem. Także niezależnie od Nassera i tak by pewnie nie wypalił ten projekt z prywatnym Polo. Nawet gdyby Ogier zdecydował się z nimi startować to Red Bull nie wywalił by aż takiej kasy, skoro mógł mieć taniej Fiestę.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Świat WRC

Postprzez Iwan Drago » sobota, 4 lut 2017, 22:37

ZbyszekChaosu napisał(a):Jeśli dobrze kojarzę fakty to Prokop rozmawiał z VW zanim FIA podała astronomiczne ceny homologacji nowych WRC. Zgadzało by się to jednak z tym co mówił Ostberg, był pewien że będzie jeździł w WRC'17 ale nie by pewien ile rajdów i jakim autem. Także niezależnie od Nassera i tak by pewnie nie wypalił ten projekt z prywatnym Polo. Nawet gdyby Ogier zdecydował się z nimi startować to Red Bull nie wywalił by aż takiej kasy, skoro mógł mieć taniej Fiestę.


Red Bull nie wydał by nawet 1 euro na Fiestę gdyby w niej nie siedział Ogier.
Iwan Drago
 
Posty: 46
Dołączył(a): piątek, 20 cze 2014, 09:14

Re: Świat WRC

Postprzez ZbyszekChaosu » niedziela, 5 lut 2017, 00:32

Iwan Drago napisał(a):
ZbyszekChaosu napisał(a):Jeśli dobrze kojarzę fakty to Prokop rozmawiał z VW zanim FIA podała astronomiczne ceny homologacji nowych WRC. Zgadzało by się to jednak z tym co mówił Ostberg, był pewien że będzie jeździł w WRC'17 ale nie by pewien ile rajdów i jakim autem. Także niezależnie od Nassera i tak by pewnie nie wypalił ten projekt z prywatnym Polo. Nawet gdyby Ogier zdecydował się z nimi startować to Red Bull nie wywalił by aż takiej kasy, skoro mógł mieć taniej Fiestę.


Red Bull nie wydał by nawet 1 euro na Fiestę gdyby w niej nie siedział Ogier.

Przeczytaj jeszcze raz uważnie mój post. Red bull z pewnością woli wydać mniej na Ogiera w Fieście niż wiecej na Ogiera w Polo.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Świat WRC

Postprzez CzarnyWRC » niedziela, 5 lut 2017, 13:14

To Red Bull idzie za Ogierem nie na odwrót. 10 baniek dla nich to małe pirdnięcie więc mi się wydaje że oni nie będą oszczędzać na mistrzach dlatego ich zawsze ,,mają''. FIA wolała dać szanse Nasserowi, który realnie obiecywał petrokrocie. FIA ma doświadczenie z szejkami i wie że ich stać na restrykcyjne regulacje a ekipa Prokopa była dla nich mniej pewna... Może też dlatego zapodali zaporową kwotę za homo żeby ich odstraszyć ale to tylko luźne przemyślenia ;-)
By czuć upadek, z wysoka spaść trzeba...
Być na dnie, by móc sięgnąć nieba...

http://www.youtube.com/user/auxqrwa
Avatar użytkownika
CzarnyWRC
N3
 
Posty: 473
Dołączył(a): poniedziałek, 16 lip 2007, 01:07
Lokalizacja: Józefów

Re: Świat WRC

Postprzez grzesiek811 » niedziela, 5 lut 2017, 14:52

Teraz widać kto jest bardziej pewny. Prokop ma zespół a Nasser nie.
grzesiek811
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): niedziela, 11 gru 2016, 14:38

Re: Świat WRC

Postprzez Taurus » niedziela, 5 lut 2017, 22:56

Strasznie słabe to malowanie ostberga...a meeke zaczął rajd Szwecji od mocnego uderzenia jak to mawiają komentatorzy w tv ;)
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: Świat WRC

Postprzez andrew88 » niedziela, 5 lut 2017, 23:30

Martwi mnie taki początek sezonu w wykonaniu Meeke'a. Myślałem, że po zeszłym roku i wygranych w Portugalii i Finlandii będzie głównym rywalem dla Ogiera. W zeszłym roku chyba nawet obyło się bez większych dzwonów w wykonaniu Irlandczyka.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Świat WRC

Postprzez Śmiechol » niedziela, 5 lut 2017, 23:46

Może za bardzo się teraz napala, skoro teoretycznie po odejściu VW konkurencja mniejsza to chciałby wygrywać wszystko. Szkoda :(
Avatar użytkownika
Śmiechol
N2
 
Posty: 188
Dołączył(a): sobota, 8 mar 2014, 11:09
Lokalizacja: Ruciane-Nida, Mazury

Re: Świat WRC

Postprzez Witcher1990 » poniedziałek, 6 lut 2017, 00:03

A ja tam staram się widzieć plusy w tym dzwonie- auto nowe i nie jeździł nim w takich warunkach więc szuka limitów na testach. Jak się odnajdzie i wydzwoni teraz to mniejsza szansa, że nabroi na rajdzie :)
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Świat WRC

Postprzez Voo » poniedziałek, 6 lut 2017, 11:12

W zeszłym sezonie Kris jeździł trochę poza konkurencją. Teraz ma pełen program, nowy samochód i przede wszystkim odpowiedzialność za wynik zespołu. Przekonamy się jak sobie z tym poradzi.
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23

Re: Świat WRC

Postprzez adamlen » poniedziałek, 6 lut 2017, 11:51

Brak zgody na homologację Polo.
Hyundai i Citroen przeciwni, M-Sport się nie wypowiada a Toyota jest za.
Przestraszyli się Mikkelsena czy o co im chodzi?
Rozumiem, jeśli mieli by startować w pełnym sezonie i zabierać punkty konstruktorom wtedy ok. Ale w takiej sytuacji czym by się różnił taki Mikkelsen od Ostberga? Jeden i drugi zabiera punkty kierowcom.
Bo z tego co rozumiem chodzi tylko o zgodę na homologację a nie o zwolnienie z opłaty homologacyjnej.

http://www.rallysportmag.com.au/home/wr ... volkswagen
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron