Świat WRC

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Świat WRC

Postprzez miszczu140000 » piątek, 27 sty 2017, 19:44

Tomek K napisał(a):To możesz wspomóc M-Sport kasą jak jest idealnie i producent im niepotrzebny.

A skąd wiesz że Ford nie daje forsy, moim zdaniem daję tylko nie chcieli aby zespół się Ford nazywał ????.
A chodziło mi o to że fabryki mogą podejmować dziwne decyzje i nagle się wycofać, i co będzie wtedy znowu taki zespół jak teraz, czy może brak zespołu i takie przepychanie się jak VW w tym roku
Avatar użytkownika
miszczu140000
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): piątek, 27 lis 2015, 11:22


Re: Świat WRC

Postprzez żółtodziób » piątek, 27 sty 2017, 19:52

miszczu140000 napisał(a):A skąd wiesz że Ford nie daje forsy, moim zdaniem daję tylko nie chcieli aby zespół się Ford nazywał ????.


Bo nie istnieją garbate aniołki.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Świat WRC

Postprzez adamlen » piątek, 27 sty 2017, 21:00

Ford na pewno wspierał M-Sport, ale nie w takim stopniu jak normalny zespół fabryczny. Wystarczy, że da im nadwozia i np silniki a resztę opłaca Malcolm. Może kiedyś wyda autobiografię to się dowiemy. :)
Gdyby było inaczej to by się nazywał FORD a nie M-Sport.
Ale tak jak wspominałem wcześniej na relacji z Monte Carlo nagle do kamery zaczął przemawiać dyrektor Ford Performance z USA.
Są sukcesy, są zainteresowani, ale przyszli na gotowe, mimo to nie mam nic przeciwko, jeśli dołożą Malcolmowi parę baniek i zmienią nazwę zespołu na Ford.
Zarząd Forda siedzi w USA i mają zupełnie inne zainteresowania sportowe niż Europejczycy, ktoś tam postawił na Rallycross. Być może w Stanach to się sprawdza, ale w Europie nie.

Być może podobne podejście mają również właściciele Opla czyli GM, bo jak na taką firmę jakoś nie widać ich zaangażowania w motosport, nawet z DTM się wycofali a o planach rajdowych poza Adamem R2 na razie cisza.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Świat WRC

Postprzez żółtodziób » piątek, 27 sty 2017, 22:01

Jakieś tam ciche wsparcie idzie na pewno. Jego formy można się tylko domyślać. Na pewno jednak nawet się to nie ociera o to co nazywa się oficjalnym finansowaniem zespołu. I to jest powód, dla którego "Ford" nie występuje w nazwie zespołu, a nie to że nie chce występować.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Świat WRC

Postprzez ZbyszekChaosu » niedziela, 29 sty 2017, 12:31

Ford wspiera MSport i to całkiem oficjalnie. Niby po co były takie duże reklamy ecoboost na rajdowkach? W tym roku procentowo wsparcie jest pewnie mniejsze bo naklejki tez sa mniejsze.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Świat WRC

Postprzez grzesiek811 » niedziela, 29 sty 2017, 13:43

Może dają po prostu budy i silniki a pozostałe koszty są po stronie M-sportu.
grzesiek811
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): niedziela, 11 gru 2016, 14:38

Re: Świat WRC

Postprzez Taurus » środa, 1 lut 2017, 22:09

wiem że to nie do końca ten dział ale to z tych Radstromów? ciekawy spons...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: Świat WRC

Postprzez SOKÓŁ » środa, 1 lut 2017, 22:38

Taurus napisał(a):wiem że to nie do końca ten dział ale to z tych Radstromów? ciekawy spons...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater


https://www.facebook.com/promaxlubricants/?pnref=story
Ich Szwedzki odpowiednik ;)
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: Świat WRC

Postprzez Mad Max » czwartek, 2 lut 2017, 10:38

Jak widać Szwecja to kolejny kraj po Czechach gdzie Orlen w jakimś stopniu wspiera rajdy/załogę... szkoda że na własnym podwórku dali sobie całkowicie siana... a przepraszam zapomniałem Dakar... Dakarem jest takie zainteresowanie że podczas tegorocznej edycji nie napisano na jego temat na forum prawie żadnego posta.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Świat WRC

Postprzez Shaitan » czwartek, 2 lut 2017, 11:43

Mad Max napisał(a):Jak widać Szwecja to kolejny kraj po Czechach gdzie Orlen w jakimś stopniu wspiera rajdy/załogę... szkoda że na własnym podwórku dali sobie całkowicie siana... a przepraszam zapomniałem Dakar... Dakarem jest takie zainteresowanie że podczas tegorocznej edycji nie napisano na jego temat na forum prawie żadnego posta.

A program na ten sezon Ptaszka?
Avatar użytkownika
Shaitan
N3
 
Posty: 328
Dołączył(a): środa, 30 paź 2013, 19:08

Re: Świat WRC

Postprzez woocasch » czwartek, 2 lut 2017, 12:27

Shaitan napisał(a):
Mad Max napisał(a):Jak widać Szwecja to kolejny kraj po Czechach gdzie Orlen w jakimś stopniu wspiera rajdy/załogę... szkoda że na własnym podwórku dali sobie całkowicie siana... a przepraszam zapomniałem Dakar... Dakarem jest takie zainteresowanie że podczas tegorocznej edycji nie napisano na jego temat na forum prawie żadnego posta.

A program na ten sezon Ptaszka?

i do tego sponsoring tytularny Rajdy Polski, tylko nie pamiętam na ile lat jest umowa z PZM.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Świat WRC

Postprzez Mad Max » czwartek, 2 lut 2017, 12:45

Shaitan napisał(a):A program na ten sezon Ptaszka?

woocasch napisał(a):i do tego sponsoring tytularny Rajdy Polski, tylko nie pamiętam na ile lat jest umowa z PZM.
a Przerpaszam... zupełnie o tym zapomniałem... powinienem napisać że wracają po kilku latach przerwy, choć wsparcie jest bardziej światowe niż lokalne ale dobre i to
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Świat WRC

Postprzez Yrtat » czwartek, 2 lut 2017, 12:58

Panowie, ale to jest firma szwedzka, który ma swój budzet na sponsoring. Więc logiczne że swojego sponsorują.
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: Świat WRC

Postprzez speedyzxz » czwartek, 2 lut 2017, 16:36

Dokładnie, tak jak Castrol na aucie Oleksowicza nie był działaniem centrali :)
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Świat WRC

Postprzez viper » czwartek, 2 lut 2017, 17:41

Mad Max napisał(a):Jak widać Szwecja to kolejny kraj po Czechach gdzie Orlen w jakimś stopniu wspiera rajdy/załogę... szkoda że na własnym podwórku dali sobie całkowicie siana... a przepraszam zapomniałem Dakar... Dakarem jest takie zainteresowanie że podczas tegorocznej edycji nie napisano na jego temat na forum prawie żadnego posta.

Czego masz pretensje do szwedzkiego Platinum. Mają marketing rajdowy w Szwecji na niebotycznie wyzdzszym poziomie.
Jest marketing jest reklama. W Polsce nie ma marketingu i nie ma reklamy to jest proste jak 2+2
speedyzxz napisał(a):Dokładnie, tak jak Castrol na aucie Oleksowicza nie był działaniem centrali :)

Castrol na aucie oleksowicza jest bardziej powiązany z Intercars niż jaka kolwiek centrala a tym bardziej marketingiem w Polsce
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 18 gości