Świat WRC

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Świat WRC

Postprzez Witcher1990 » czwartek, 23 maja 2019, 17:29

speedyzxz napisał(a):
DonCorrado napisał(a):Lepsze tempo? Chyba troche chimeryczne jednak, na pewno niedługo pojawią się żale związane z tą odstawką. Hyundai jak dla mnie ośmieszył się wynikami jak do tej pory, taka kasa i nic z tego, maksymalnie skupiają się na mistrzu producentów w tej chwili.
Daj spokój, Neuville walczy o majstra 3 rok z rzędu, wygrywają rajdy. Brakuje kropki nad i, fakt, ale wg mnie zakontraktowanie Mikkelsena było błędem, mieli Sordo i Paddona, więc Andreas to nie był w żadnym wypadku krok do przodu tylko rozbicie rytmu i rozjeżdżenia wcześniej zatrudnionej dwójce. Już sensowniejszy był ruch Makinena z Meekiem. Dobrze że Hyu jest i walczy, a nie zwinął się po 3 próbach pobicia VW :D


Po prostu Adreasowi kompletnie nie pasuje ten samochód, nie może się w nim odnaleźć zwłaszcza na asfalcie, a przecież jeździł całkiem szybko Fabią WRC, Focusem, Polo, Citroenem...
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00


Re: Świat WRC

Postprzez Mad Max » czwartek, 23 maja 2019, 19:23

Witcher1990 napisał(a):Po prostu Adreasowi kompletnie nie pasuje ten samochód, nie może się w nim odnaleźć zwłaszcza na asfalcie, a przecież jeździł całkiem szybko Fabią WRC, Focusem, Polo, Citroenem...
W moich oczach Mikkelsen nigdy niczym szczególnym się nie wyróżniał, nawet w VW mając do dyspozycji Polo kilera wygrał dwa rajdy i to tylko dlatego że raz Ogier miał wypadek na ostatnim oesie i raz Tanak miał kapcia. Jeśli nie zmienią się jego wyniki to obstawiam że H. się z nim pożegna bo już przed tym sezonem niewiele brakowało żeby tak było.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Świat WRC

Postprzez Hubertos » czwartek, 23 maja 2019, 20:26

Przychylam się do wypowiedzi Mad Maxa. Mikkelsen wiecznie jechał na opinii młodego i utalentowanego. A tu takich kozackich wyników i dojeżdżalności na wysokich miejscach nigdy nie było.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Świat WRC

Postprzez DonCorrado » czwartek, 23 maja 2019, 21:45

speedyzxz napisał(a):
DonCorrado napisał(a):Lepsze tempo? Chyba troche chimeryczne jednak, na pewno niedługo pojawią się żale związane z tą odstawką. Hyundai jak dla mnie ośmieszył się wynikami jak do tej pory, taka kasa i nic z tego, maksymalnie skupiają się na mistrzu producentów w tej chwili.
Daj spokój, Neuville walczy o majstra 3 rok z rzędu, wygrywają rajdy. Brakuje kropki nad i, fakt, ale wg mnie zakontraktowanie Mikkelsena było błędem, mieli Sordo i Paddona, więc Andreas to nie był w żadnym wypadku krok do przodu tylko rozbicie rytmu i rozjeżdżenia wcześniej zatrudnionej dwójce. Już sensowniejszy był ruch Makinena z Meekiem. Dobrze że Hyu jest i walczy, a nie zwinął się po 3 próbach pobicia VW :D


Dla mnie w ciągu tych trzech lat jednak sporo brakowało do tej "kropki". Wielokrotnie gubił punkty w kiepski sposób. Trochę być może za bardzo spoglądam tutaj na postepy Toyoty i stąd ten pesymizm względem H z mojej strony.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Świat WRC

Postprzez Loeb1987 » czwartek, 23 maja 2019, 22:30

Aro90 napisał(a):Może zapowiada się więcej startów Loeba bo Portugalia to już 5 występ na początkowo 6 planowanych :wink:

Tamte plany były związane z rallycrossem ;) Nie udało mu się zrobić tam programu i zostało tylko WRC. Jak dobrze pójdzie, to w przyszłym roku pełny cykl poleci.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Świat WRC

Postprzez Witcher1990 » niedziela, 26 maja 2019, 21:55

A tymczasem młody Solberg wygrywa rajd z Łukjaniukiem, który o dziwo dojechał. To pokazuje, że nauki taty nie poszły w las i młody ma mocarne tempo... Kalle Rovanpera ma konkurencję, a Lappi już dawno powinien czuć ich oddech na plecach, jak i JML zresztą :)
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Świat WRC

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 27 maja 2019, 08:47

Witcher1990 napisał(a):To pokazuje, że nauki taty nie poszły w las i młody ma mocarne tempo
Jak nie tata to zawsze wujo wpadnie pouczyć :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=_EaaygyhtVs
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Świat WRC

Postprzez Aro90 » poniedziałek, 27 maja 2019, 21:40

Witcher1990 napisał(a):A tymczasem młody Solberg wygrywa rajd z Łukjaniukiem, który o dziwo dojechał. To pokazuje, że nauki taty nie poszły w las i młody ma mocarne tempo... Kalle Rovanpera ma konkurencję, a Lappi już dawno powinien czuć ich oddech na plecach, jak i JML zresztą :)


Po jednym rajdzie może nie ma co wyciągać daleko idących wniosków ale z ciekawości próbowałem porównać tempo Solberga i Rovanpery w ich pierwszych rajdach w ERC. Wydaje się że młody Solberg jedzie jeszcze trochę szybciej :shock: Z niecierpliwością czekam na jesień, Oliver we wrześniu ma 18 urodziny więc liczę na jakieś rajdy w WRC 2 :wink:
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Świat WRC

Postprzez Rules » niedziela, 2 cze 2019, 10:21

Na cztery odcinki przed metą pierwsza trójka mieści się w 10s, a na forum cisza. Panowie, co się dzieje? Jest jakaś dyskusja na fejsbuku? (pytam, bo nie mam).
Avatar użytkownika
Rules
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 26 kwi 2007, 20:27

Re: Świat WRC

Postprzez Witcher1990 » niedziela, 2 cze 2019, 11:08

Rules napisał(a):Na cztery odcinki przed metą pierwsza trójka mieści się w 10s, a na forum cisza. Panowie, co się dzieje? Jest jakaś dyskusja na fejsbuku? (pytam, bo nie mam).

Pod każdym postem :)

Ma ktoś linka do PS? :)
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Świat WRC

Postprzez Mad Max » niedziela, 2 cze 2019, 11:16

Rules napisał(a):Na cztery odcinki przed metą pierwsza trójka mieści się w 10s, a na forum cisza. Panowie, co się dzieje? Jest jakaś dyskusja na fejsbuku? (pytam, bo nie mam).
Powiem szczerze że Portugalia jakoś nigdy mnie nie pasjonowała
Ciepło się zrobiło to ludziska zamiast przed kompem siedzą na dworze - ja np. wczoraj byłem na Nadwiślańskim - a to że fb (ja też nie mam) przejęło rolę forum które po woli umiera to też fakt

Płoną Polo i szumią knieje...
Veiby
Obrazek

Meireles
https://www.ewrc-results.com/quickp/544 ... 1168_n.jpg
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Świat WRC

Postprzez Witcher1990 » niedziela, 2 cze 2019, 11:33

No to Kajto musi moim zdaniem odpowiedzieć sobie niedługo na pytanie co dalej z Polo- zanim awarie albo pożar zrujnują mu karierę sportową albo finanse
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Świat WRC

Postprzez woocasch » niedziela, 2 cze 2019, 18:25

Mam nadzieję, że Kajto zmieni auto na Fabię R5 Evo. Jeżeli BRR ma w planie pozyskać najnowszą Skodę to taka zmiana powinna być łatwa do przeprowadzenia. Nic tylko czekać na dalsze informacje ze strony Lotos Team.
A tak w ogóle, to czy FIA ze względów bezpieczeństwa nie powinna wkroczyć w ten temat? Skoro w pół roku pali się tyle Połówek to coś musi być źle zaprojektowane/zrobione. To nie jest przypadek tylko wada fabryczna.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Świat WRC

Postprzez trebor » niedziela, 2 cze 2019, 20:59

Fajny wynik zrobił w Portugalii Rovanpera. 6 w generalce robi wrażenie, nieważne, że szczęście i awarie pomogły. Wynik idzie w swiat. Gratki!
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: Świat WRC

Postprzez DonCorrado » niedziela, 2 cze 2019, 21:31

Meek mógł dowieźć bardzo wazne punkty dla Toyoty ale nie dowiózł.
Jak czytam na autoklub, w ten weekend, w Portugalii paliły się dwa Polo, w Szwajcarii jedno. :mrgreen:
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

cron