Świat WRC

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Świat WRC

Postprzez Hubertos » piątek, 19 cze 2020, 14:16

Bohemia kandydowała do WRC, ale nic z tego nie wyszło. Szkoda, asfalty z naszej części Europy (Czechy, Słowacja, Polska) byłyby miłą odmianą.
Co do Estonii, to byłaby to świetna okazja na wyprawę na WRC.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno


Re: Świat WRC

Postprzez ToKu » piątek, 19 cze 2020, 15:05

Dla mnie Estonia w WRC to świetna wiadomość, byłem rok temu, trasy są mega. Czego się boję? Że Polaków nie wpuszczą, bo totalny luzik w społeczeństwie powoduje, że krzywa nam nie spada. Cała Europa pojedzie, a my nie!
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Świat WRC

Postprzez ToKu » sobota, 20 cze 2020, 18:23

W uzupełnieniu wcześniejszej wiadomości. Łotwa od zaraz, a Estonia od za tydzień wprowadzają kwarantannę dla Polaków.

Mogę tylko powiedzieć: dzięki rodacy!

Boże Ciało, wieś w warmińsko - mazurskim. W maskach, w pełnym po brzegi kościele tylko ja i moja rodzina. Spojrzenia wszystkich innych łącznie z księdzem - bezcenne.
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Świat WRC

Postprzez woocasch » poniedziałek, 22 cze 2020, 07:41

Mad Max napisał(a):
woocasch napisał(a):@ Mad Max Z tego co pamiętam to Barum kiedyś kandydował do MŚ, ale to było z daaaaawno temu, strzelę, że tak z 15 lat temu :)
To ja znowu pamiętam że to nie był Barum tylko Bohemia

I bardzo dobrze pamiętasz, bo Bohemia aspirowała do MŚ około 10 lat temu, https://pl.motorsport.com/rajdy/news/bo ... 8/3256354/, ale Barum miał taki epizod 5 lat wcześniej, bo w 2005 roku był rajdem kandydackim: In 2005, Barum Czech Rally Zlín was a candidate event for World Rally Championship - which says a lot about how difficult it is.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Świat WRC

Postprzez Mic_123 » wtorek, 23 cze 2020, 09:20

Ale sie porobilo : Estonia, Lotwa, byc moze Belgia, Szwajcaria, Czechy walcza o sezon 2020 w polowie roku 2020 :D i chwala im za to bo cos cieniutko byloby dokonczyc sezon WRC.
Rundy ME w dobie kryzysu walcza o MS, a Rajd Polski odwolali.
Jak to mowia ktos na kryzysie zyskuje, inny traci, eeh.
Mic_123
N3
 
Posty: 241
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 15:07

Re: Świat WRC

Postprzez andrew88 » środa, 1 lip 2020, 22:57

https://pl.motorsport.com/wrc/news/krot ... n=widget-2
Odczytuję te rekomendacje jako chęć pozbycia się kibiców z oesów :( Pozostaje jeszcze poczekać na szczegóły.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Świat WRC

Postprzez ToKu » czwartek, 2 lip 2020, 20:20

Ok, Estonia w WRC. Żeby tylko nas puszczali bez żadnej kwarantanny, to jadę.
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Świat WRC

Postprzez Witcher1990 » poniedziałek, 6 lip 2020, 23:00

absurd goni absurd, niech jeszcze kibiców na zamknięty tor, na trybuny wpuszczą. Na pewno wirus mniej się przenosi niż na świeżym powietrzu.

Jak można w przyszłym roku to trzeba jechać na Finlandię póki jeszcze ten sport jako tako się trzyma. No chyba, że druga fala i 5 lat bedziemy siedzieć i jeść marchewki trawę :D
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Świat WRC

Postprzez kostek45 » poniedziałek, 21 wrz 2020, 21:03

To co panowie, kto mistrzem 2020? ;)
Ogier wydaje się być w dobrej sytuacji. Nie czyści w Sardynii a później Belgia i afalty.
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: Świat WRC

Postprzez woocasch » wtorek, 22 wrz 2020, 09:03

Ten sezon jest tak inny, od pozostałych, że trudno wyrokować. Tym bardziej, że zostały nam tylko dwie pewne rundy, plus ewentualnie Monza/Chorwacja/Kanary.
Gdybym miał obstawiać to mimo wszystko typowałbym Evansa, zobacz, że do tej pory jest najrówniejszym zawodnikiem. 3 podia w 5 rajdach, do tego dwa z tych rajdów wygrał, a pozostałe miejsca to 4. Jeżeli utrzyma taką passę do końca sezonu to może dowieść przewagę, bo teraz ma aż 18 punktów zapasu. Oczywiście jedno DNF i wszystko się pięknie wyrówna. Na jego korzyść przemawia też fakt, że w sumie z początkiem każdego rajdu mamy 5-6 kandydatów do wygranej, bo każdy z zawodników Toyoty i Hyundaia ma potencjał na wygraną. Na Sardynii wiele może zależeć od Sordo, w końcu to on wygrał rok temu. W tym roku będzie mieć dobrą pozycję na drodze, więc wszystko jest możliwe.
W Belgii przewagę będzie mieć Neuville, ale ma już 32 punkty straty, więc Belg musiałby liczyć na dwa wygrane rajdy razem z PS i pech innych zawodników, co nie zmienia faktu, że u siebie będzie chciał się pokazać i wygrać.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Świat WRC

Postprzez Aro90 » środa, 23 wrz 2020, 12:27

Ciężko kogoś obstawiać, myślę że rywalizacja będzie do samego końca. Dochodzą słuchy że dojdzie jeszcze jeden rajd. Nie skreślałbym Tanaka czy nawet Neuville'a. Na Sardynii Evans i Ogier przecierają trasę i wyjątkowo ciężko będzie o dobry wynik bo 1 dzień to prawie 100 km jazdy. Reszta doskoczy w punktacji. Dobrą pozycję ma Neuville i może być kandydatem do wygrania, podobnie zresztą jak w Belgi. Niby spora strata ale przy pechu Evansa różnie może się to potoczyć.
W WRC 3 również zapowiada się walka do samego końca. Na Sardynii Kajto ma największe doświadczenie(trzeci start), ciekawy jestem tempa Huttunena czy Solberga w pierwszym starcie tam. Bardzo szkoda przygody Kajta w Estonii bo przydałyby się te pkt chociażby za 3 miejsce... W obu rundach tempo było naprawdę dobre, więc spokojnie można się bić o wygraną na Sardynii. Potem Belgia nowa dla wszystkich
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Świat WRC

Postprzez Witcher1990 » poniedziałek, 5 paź 2020, 20:17

A myślicie, że Hyundai ogarnął w nowych samochodach te urwane koła, które chyba na Niemczech rok/dwa lata temu w tym samym miejscu zaliczył Mikkelsen i chyba też Neuville? Jesli dobrze pamiętam to Thierry miał w ogóle dwa takie przypadki (uderzenie wewnętrzną stroną koła na cięciu).
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Świat WRC

Postprzez andrew88 » poniedziałek, 7 gru 2020, 23:32

Gryazin chyba rozstaje się z zespołem Hyundaia, bo przed Monte Carlo testuje Polo: https://www.youtube.com/watch?v=i_KXIpO ... e=youtu.be
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Świat WRC

Postprzez Mad Max » piątek, 25 gru 2020, 15:35

andrew88 napisał(a):Gryazin chyba rozstaje się z zespołem Hyundaia, bo przed Monte Carlo testuje Polo: https://www.youtube.com/watch?v=i_KXIpO ... e=youtu.be
Hultaj w WRC2 to jeździ za to co przyniosą zatrudnieni kierowcy, więc Solberg jak by nie dziwi tym bardziej że to dobry kandydat na fabrycznego
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Świat WRC

Postprzez andrew88 » poniedziałek, 28 gru 2020, 09:31

Bertelli wraca na oesy w przyszłym roku. Możliwe, ze jako jeden z kierowców dysponujących Fiestą WRC.
https://twitter.com/fuckmatie37/status/ ... 8082380802
Możliwe są pojedyncze starty Mikkelsena za kierownicą Fiesty WRC.
https://dirtfish.com/rally/wrc/mikkelse ... c-in-2021/
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron