Świat WRC

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Świat WRC

Postprzez woocasch » czwartek, 31 paź 2019, 09:48

Szczerze to cały czas mam nadzieję, że Tanak jednak zostanie w Toyocie. Chociaż wydaje się to coraz mniej prawdopodobne. I tak jak z jednej strony rozumiem ewentualny aspekt finansowy i desperację Hyundaia, to ze sportowego punktu widzenia chciałbym, aby Ott został u Makinena. To, że obecnie trzech najlepszych kierowców siedzi w trzech różnych samochodach jest genialne dla MŚ. Walka jest fair i nikt nikomu nie może zarzucić jakiś wewnętrznych zagrywek. Skoro bez walki o tytuły powstały już niemal "legendy" jak to Ogier był hamowany żeby Loeb mógł wygrywać, czy jak to Ott był pokrzywdczony bo nie mógł rozwinąć skrzydeł przy Ogierze, to już widzę te pomysły jak to jeden zawodnik Hyundaia jest faworyzowany kosztem drugiego :)
A tak całkiem serio, to czego Tanakowi brakuje w Toyocie? Jest najszybszym zawodnikiem zespołu, na nim opierają się ich wszystkie tegoroczne zwycięstwa, więc może w pewnym sensie dyktować warunki współpracy. Auto jest szybkie, oki czasem są problemy techniczne, ale nie kosztowało go to tytułu. Jedne czego może mu brakować to wsparcia kolegów z zespołu i z tego powodu może się im wymknąć tytuł wśród konstruktorów.
W Hyundaiu może faktycznie dostanie większą kasę, ale mimo tytułu MŚ może się okazać, że to Neuville ma w zespole większą siłę przebicia i zaczną się tam tarcia.
Jak dla mnie idealnym scenariuszem byłoby pozostanie Tanaka w Toyocie, obrona tytułu i pewnego rodzaju "zamiana" miejsc dopiero w 2021. Tzn. Ogier idzie na emeryturę, Ott do Hyundaia a Thierry do Toyoty lub Citroena :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Re: Świat WRC

Postprzez Mad Max » czwartek, 31 paź 2019, 10:09

Myślę że temat przejścia Tanaka jest już klepnięty bo w wypowiedzi Makinena nie ma nawet odrobiny nadziei że zostanie w Toyocie
https://pl.motorsport.com/wrc/news/maki ... e/4589503/

Z innej beczki Guerrera nie startuje w Australii a to otwiera szansę na końcowe podium w WRC2 dla Kajta
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Świat WRC

Postprzez Loeb1987 » czwartek, 31 paź 2019, 13:00

Woocasch na jakiej podstawie twierdzisz, że Neuville ma większą siłę przebicia? Gdyby tak było, to by nie ściągali mistrza świata do siebie ;)
Kajto oficjalnie na pudle :) Będzie drugi lub trzeci.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Świat WRC

Postprzez Mad Max » czwartek, 31 paź 2019, 13:42

Loeb1987 napisał(a):Gdyby tak było, to by nie ściągali mistrza świata do siebie ;)
Ściągają go po to żeby w końcu zdobyć Mistrza konstruktorów - z tarciami można sobie poradzić, oni są pracodawcą oni pracownikami, jak pokazuje przykład F1 kierowcy nie muszą się lubić żeby jeździć w jednym zespole.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Świat WRC

Postprzez woocasch » czwartek, 31 paź 2019, 13:53

Loeb1987 napisał(a):Woocasch na jakiej podstawie twierdzisz, że Neuville ma większą siłę przebicia? Gdyby tak było, to by nie ściągali mistrza świata do siebie ;)

A pokaż mi, w którym miejscu coś takiego stwierdzam? Nie napisałem, że Thierry ma większa siłę przebicia, ale że może się tak okazać, czyli, że jest to możliwe. Więc jest to tylko przypuszczenie, ale odpowiem Ci dlaczego biorę taką opcję pod uwagę. Otóż Neuville startuje w Hyundaiu od samego początku ich aktualnej obecności WRC, czyli obecnie jedzie z nimi 6 sezon. Faktem jest, że przez ten czas nie dał im tytułu, bardziej kilka "zmarnował". A mimo to, jego pozycja jakoś nigdy nie była zagrożona, czyli musi mieć bardzo dobrą pozycję w zespole. Przyjście Tanaka może dużo zmienić i tak samo Thierry może próbować wykorzystywać swoją znajomość zespołu do osiągnięcia przewagi nad Estończykiem.
I jeszcze co do ściągania kierowców do danego zespołu, przecież Neuville nie jest tutaj osobą decyzyjną. Hyundai ma parcie żeby wreszcie coś wygrać, więc jak będą mieć dwóch z trzech najszybszych kierowców ostatnich lat, to ich szanse na tytuł będą naprawdę duże :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Świat WRC

Postprzez Witcher1990 » czwartek, 31 paź 2019, 19:04

Brejking nius, Tanak w Hyundaiu https://www.facebook.com/otttanakfanpag ... =3&theater

Szkoda, w przyszłym roku nie będzie już tak ciekawie w Mistrzostwach.
Widać jednak, że Hyundai ma ogromny apetyt na tytuł konstruktorów, ściągają wszystkie siły na pokład.

Edit
Tak sobie myślę- Mikkelsen też ma teraz dobre opcje- Ford myślę że go weźmie, Toyota nie ma kierowcy, może Citroen ponownie po odejściu Ogiera? i20 mu nie leży, po tym jak przyjdzie Tanak będzie tylko 5tym kierowcą w stawce. Jak nie teraz to już później nie da rady, po prostu nie będzie wyników, nikt nie będzie go chciał w zespole. Liczę, że zmieni skład i odnajdzie się w nowej furze, nawet w C3 był szybki może to auto dla niego? :)
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Świat WRC

Postprzez Yrtat » czwartek, 31 paź 2019, 19:43

Mikelsen w cytrynie
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: Świat WRC

Postprzez Rules » czwartek, 31 paź 2019, 22:08

Jedyny plus jest taki, że w tej sytuacji Meek raczej na pewno zostanie w Toyocie. Wiem, że często popełnia błędy i się rozbija, ale jest w moim odczuciu jednym z najbardziej charyzmatycznych zawodników w stawce.
Avatar użytkownika
Rules
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 26 kwi 2007, 20:27

Re: Świat WRC

Postprzez piotrg » piątek, 1 lis 2019, 02:09

Toyota jeden z najbogatszych producentów i nie umiał skonstruować odpowiedniego kontraktu dla mistrza świata, zawodnika dzięki któremu też liczyli się w konstruktorach bo pozostali zawodnicy zespołu zdobyli raptem kilka oczek... i przy okazji walcząc bez presji o nic rozbili tyle nadwozi co Ott przez najbliższe 9,5 sezonu by może rozbił... :roll: :roll: :roll: :roll: . Śmiech na sali :lol: , niech budują kolejne nadwozia dla Kallego... :mrgreen:, z takim składem może s M-sportem powalczą :mrgreen:
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: Świat WRC

Postprzez Loeb1987 » piątek, 1 lis 2019, 07:23

Pytanie ile kasy chciał przeznaczyć Toyoda ;) Trzeba pamiętać, że to trochę prywatny program jest. Wiadomo jest wiedza i wsparcie z fabryki, ale jednak prezes robi to po swojemu.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Świat WRC

Postprzez Rules » piątek, 1 lis 2019, 09:16

Pamiętam, że kiedy zaczynali chcieli do siebie ściągnąć Ogiera i wtedy podobno na stole leżała jakaś astronomiczna suma, ale Seb się nie zdecydował, bo bał się chorób wieku dziecięcego Yarisa.
Avatar użytkownika
Rules
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 26 kwi 2007, 20:27

Re: Świat WRC

Postprzez KaMiLL WRC » piątek, 1 lis 2019, 11:50

Odejście Tanaka do Hyundaia oznacza, że prawdopodobnie swoje miejsce w Toyocie zachowa J-M Latvala, a już myślałem że będzie jego ostatni sezon w WRC. Najbardziej doświadczony zawodnik po raz kolejny zawodzi i ciekawe czy cierpliwość Makinena do jego rodaka minęła czy może dostanie od swojego szefa kontrakt na kolejny rok. Karuzela transferowa ruszyła na dobre i ciekawe jakie jeszcze rotacje w zespołach na Nas czekają. Odnośnie Kajtka to chętnie widziałbym go w ekipie M-Sport w nowej Fieście R5 :wink:
Avatar użytkownika
KaMiLL WRC
A5
 
Posty: 946
Dołączył(a): niedziela, 20 lut 2005, 21:34
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Świat WRC

Postprzez DonCorrado » piątek, 1 lis 2019, 12:42

Wole Kajtka w prywatnej Fabii z BRR.
Mikelsen to w tej chwili slabszy dostarczyciel punktow niz wg mnie Ostberg - choc teraz WRC 2, nie wiem skad taki zjazd tego goscia. Latvala jest w rozkroku, chcialo by sie byc piereszym, ale mozliwosci sa mniejsze co trudno mu jeszcze zaakceptowac, glowe mial slaba, trraz to jakies zamieszanie z podatkami i jego seksbomba, to mu pomaga bo wymowka jest....
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Świat WRC

Postprzez Witcher1990 » piątek, 1 lis 2019, 12:51

Loeb1987 napisał(a):Pytanie ile kasy chciał przeznaczyć Toyoda ;) Trzeba pamiętać, że to trochę prywatny program jest. Wiadomo jest wiedza i wsparcie z fabryki, ale jednak prezes robi to po swojemu.


Prywatny program? W jakim sensie?
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Świat WRC

Postprzez adamlen » piątek, 1 lis 2019, 13:28

Tanak poszedł tam gdzie mu więcej dali kasy - z drugiej strony nie jest tajemnicą, że nie był najlepiej opłacanym zawodnikiem w stawce.
Dziwi mnie natomiast, że po takim sezonie Toyota nie sięgnęła do kieszeni głębiej.
Hyundai od zawsze rywalizuje z Toyotą na wielu płaszczyznach więc potraktowali sprawę ambicjonalnie.
Straci na tym Neuville, chyba że będzie notował równie dobre wyniki lub nawet lepsze bo potencjał cały czas ma, ale auto trochę odstawało.

Plusem dla mnie jest w tym to, że Latvala zostanie dalej w WRC.

Mikkelsen powinien znaleźć sobie miejsce - może właśnie Toyota?
Citroen jeśli mu nie spasuje to znów będzie cieniem Ogiera a tego mu nie potrzeba.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron