Świat WRC

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Świat WRC

Postprzez Matthias Schmidt » wtorek, 18 wrz 2018, 14:31

Jesli Ogier faktycznie pojdzie do Citroena to Wilson ma spory klopot i wyobrazam sobie, ze stawia to pod znakiem zapytania dalsze zaangazowanie Forda. Evans kompletnie sobie nie radzi, Suninen to jeszcze nie ta liga, a im stanie sie lepszy, to pewnie ucieknie z M-Sportu. Moze w koncu bedzie szansa dla Tidemanda, ale na poczatek nie zwojuje on swiata. Watpie, by JML byl zainteresowany powrotem do Wilsona. Wprawdzie Tanak przycmil go kompletnie, ale wciaz to w Toyocie JML ma lepsze narzedzia niz mialby w M-Sport Ford.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy


Re: Świat WRC

Postprzez miszczu140000 » wtorek, 18 wrz 2018, 14:36

grzesiek811 napisał(a):Ale mamy świetny sezon w WRC. Po odpadnięciu Neuvilla i Ogiera Tanak wygrał w Turcji i włączył się do walki o majstra. Ja gorąco mu kibicuję.

Fajnie gdyby Ogier spróbował swoich sił w Citroenie, ale wtedy szkoda M-Sportu, bo nie widzę na horyzoncie zastępstwa dla niego.

Ja widzę JML
Avatar użytkownika
miszczu140000
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): piątek, 27 lis 2015, 11:22

Re: Świat WRC

Postprzez ZbyszekChaosu » wtorek, 18 wrz 2018, 16:21

[list=][/list]
miszczu140000 napisał(a):
grzesiek811 napisał(a):Ale mamy świetny sezon w WRC. Po odpadnięciu Neuvilla i Ogiera Tanak wygrał w Turcji i włączył się do walki o majstra. Ja gorąco mu kibicuję.

Fajnie gdyby Ogier spróbował swoich sił w Citroenie, ale wtedy szkoda M-Sportu, bo nie widzę na horyzoncie zastępstwa dla niego.

Ja widzę JML

Prędzej Ostberg wróci do Wilsona, po tym w PSA jak zatrudnią Ogiera, Norweg nie będzie już potrzebny. Z doświadczonych zawodników chyba Sordo nie ma jeszcze kontraktu na przyszły sezon?
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Świat WRC

Postprzez grzesiek811 » wtorek, 18 wrz 2018, 18:18

Ani Ostberg, ani Sordo, ani nawet JML nie będą w stanie rywalizować z Ogierem i Neuvillem. To tylko dobrzy średniacy. Wydawało mi się, że JML jest lepszy
grzesiek811
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): niedziela, 11 gru 2016, 14:38

Re: Świat WRC

Postprzez wanderer » wtorek, 18 wrz 2018, 21:24

Ale tu nie ma co filozofować. Jeśli Ogier odejdzie z M-Sportu, to M-Sport odpuści walkę o mistrzostwo i przejdzie w tryb biznesowy. :) Czyli da auto temu kto zapłaci i jakiemuś młodego w którego warto zainwestować.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Świat WRC

Postprzez Aro90 » wtorek, 18 wrz 2018, 23:53

ZbyszekChaosu napisał(a):[list=][/list]
miszczu140000 napisał(a):
grzesiek811 napisał(a):Ale mamy świetny sezon w WRC. Po odpadnięciu Neuvilla i Ogiera Tanak wygrał w Turcji i włączył się do walki o majstra. Ja gorąco mu kibicuję.

Fajnie gdyby Ogier spróbował swoich sił w Citroenie, ale wtedy szkoda M-Sportu, bo nie widzę na horyzoncie zastępstwa dla niego.

Ja widzę JML

Prędzej Ostberg wróci do Wilsona, po tym w PSA jak zatrudnią Ogiera, Norweg nie będzie już potrzebny. Z doświadczonych zawodników chyba Sordo nie ma jeszcze kontraktu na przyszły sezon?


Paddon też nie ma kontaktu a patrząc na jego wyniki oraz Sordo chyba nie pójdą na taki układ jak w tym roku( po 7 rajdów). Sordo prezentował się trochę lepiej i wydaje się że to on będzie 3 kierowcą Hyundaia a Paddon może szukać fotela w innym zespole. Mam nadzieję że Tidemand dostanie wreszcie swoją szans :wink:
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Świat WRC

Postprzez Mad Max » środa, 19 wrz 2018, 00:39

Mało kto chce ryzykować ze "świerzakami" w fabrykach - prym tu wiedzie Wilson który zazwyczaj sobie kogoś tam wychowuje, a później ten "ktoś" mu spierdziela do innego zespołu. Nawet jeśli będą roszady w składach to dalej ten cały cyrk będzie się kręcił w koło tego samego towarzystwa. W moim odczuciu jedyny który może zmienić zespół to Ogier i to tylko na Citroena a jeśli on sam mówi że możliwy jest kontrakt na trzy lata to można brać w ciemno że wróci do Citroena, ew. jest szansa że z H. wypadnie Paddon który ma strasznie słaby sezon a Hyundai zaryzykuje z Huttunem ale jest o mało prawdopodobne - a nawet jeśli te dwa czynniki staną się faktem to Malcolm zatrudni Kiwi bo tak jak napisałem karuzela WRC kręci się w koło tych samych nazwisk.
Makkinen JML się nie pozbędzie bo po co - aktualnie gość jest 5 w generalce i w tym roku dużych błędów nie popełniał, bardziej auto szwankowało - więc to taki Sordo u Toyoty który swoje punkty przywiezie.
Według mnie Hyundai i Toyota nie zmienią składu, jeśli Ogi przejdzie do Citroena to będą wystawiać 4rte auto dla szejka, MSport też składu nie zmieni i Evans i Suni będą latać dalej, trzecie auto do podziału Camilli - i trochę szaleństwa z mojej strony - Tidemad i Rovanpera... i Kajto na Turcje :wink:
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Świat WRC

Postprzez Aro90 » środa, 19 wrz 2018, 01:01

Mad Max napisał(a):Mało kto chce ryzykować ze "świerzakami" w fabrykach - prym tu wiedzie Wilson który zazwyczaj sobie kogoś tam wychowuje, a później ten "ktoś" mu spierdziela do innego zespołu. Nawet jeśli będą roszady w składach to dalej ten cały cyrk będzie się kręcił w koło tego samego towarzystwa. W moim odczuciu jedyny który może zmienić zespół to Ogier i to tylko na Citroena a jeśli on sam mówi że możliwy jest kontrakt na trzy lata to można brać w ciemno że wróci do Citroena, ew. jest szansa że z H. wypadnie Paddon który ma strasznie słaby sezon a Hyundai zaryzykuje z Huttunem ale jest o mało prawdopodobne - a nawet jeśli te dwa czynniki staną się faktem to Malcolm zatrudni Kiwi bo tak jak napisałem karuzela WRC kręci się w koło tych samych nazwisk.
Makkinen JML się nie pozbędzie bo po co - aktualnie gość jest 5 w generalce i w tym roku dużych błędów nie popełniał, bardziej auto szwankowało - więc to taki Sordo u Toyoty który swoje punkty przywiezie.
Według mnie Hyundai i Toyota nie zmienią składu, jeśli Ogi przejdzie do Citroena to będą wystawiać 4rte auto dla szejka, MSport też składu nie zmieni i Evans i Suni będą latać dalej, trzecie auto do podziału Camilli - i trochę szaleństwa z mojej strony - Tidemad i Rovanpera... i Kajto na Turcje :wink:


Paddon strasznie słaby sezon? ja bym te słowa skierował do Breena i Evansa. Paddon często tempo miał średnie ale punkty dobre przywoził, na Portugalii miał wypadek prowadząc w rajdzie. Z Huttunenem to troche dziwna sprawa on nie ogarnia jeszcze WRC 2 zbyt dobrze. Bardzo będę zdziwiony jeśli to on zamiast Tidemanda dostanie szanse. Pontus miał bardzo podobne tempo do Lappiego kiedy razem konkurowali :wink:
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Świat WRC

Postprzez Matthias Schmidt » środa, 19 wrz 2018, 16:00

Wyglada coraz bardziej prawdopodobnie, ze w przyszlym roku Citroen bedzie miec duet Ogier-Lappi. Naprawde nie potrafie zrozumiec dlaczego Lappi chce isc do Citroena, watpie by przeszkadzala mu silna pozycja Tanaka, tym bardziej, ze obok Ogiera bedzie jeszcze ciezej. Toyota pewnie gwarantuje mu wieksze pieniadze, mocny (coraz lepszy) samochod i wieksze zabezpieczenie na przyszlosc.
Citroen nie zapewni na ten moment dalekiej przyszlosci, nie zagwarantuje takich pieniedzy, a do tego C3 jest jakie jest, przy okazji Lappi samochodu kompletnie nie zna. Nie rozumiem tej decyzji.

A Makinen rozwaza Meeke :roll: sam nie wiem juz co mnie bardziej zadziwia...
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Świat WRC

Postprzez wanderer » środa, 19 wrz 2018, 17:23

Matthias Schmidt napisał(a):Wyglada coraz bardziej prawdopodobnie, ze w przyszlym roku Citroen bedzie miec duet Ogier-Lappi. Naprawde nie potrafie zrozumiec dlaczego Lappi chce isc do Citroena, watpie by przeszkadzala mu silna pozycja Tanaka, tym bardziej, ze obok Ogiera bedzie jeszcze ciezej. Toyota pewnie gwarantuje mu wieksze pieniadze, mocny (coraz lepszy) samochod i wieksze zabezpieczenie na przyszlosc.
Citroen nie zapewni na ten moment dalekiej przyszlosci, nie zagwarantuje takich pieniedzy, a do tego C3 jest jakie jest, przy okazji Lappi samochodu kompletnie nie zna. Nie rozumiem tej decyzji.

A Makinen rozwaza Meeke :roll: sam nie wiem juz co mnie bardziej zadziwia...

Makinen rozważa każdego, ale i tak ostatnie słowo należy do centrali. A Lappi nie chce odchodzić z Toyoty. To jego menadżer chce wyższej pensji. Porzucenie takiego kierowcy i zostawienie Latvali to byłaby głupota, bo Latvala zalicza już 3 z rzędu słaby sezon i lepiej już chyba nie będzie. Najlepszym rozwiązaniem byłoby pozostawienie obecnego składu Toyoty z którym już dziś mają szansę na tytuł dla producenta.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Świat WRC

Postprzez pawelll1987 » środa, 19 wrz 2018, 18:17

Nie zdziwiłbym się gdyby te plotki o Citroenie dla Lappiego miały na celu jedynie podbicie pensji w Toyocie.
pawelll1987
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): sobota, 11 lis 2017, 12:07

Re: Świat WRC

Postprzez miszczu140000 » środa, 19 wrz 2018, 20:38

Ostatnio edytowano środa, 19 wrz 2018, 21:03 przez miszczu140000, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
miszczu140000
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): piątek, 27 lis 2015, 11:22

Re: Świat WRC

Postprzez Seraf » środa, 19 wrz 2018, 20:46

Już kiedyś pisałem, że Meeke byłby świetny jak 3 kierowca bo albo wygra/będzie wysoko albo wydzwoni ;)
Latvala sam nie wiem czemu kolejny rok jest tak nijako, chociaż fakt w tym roku było sporo awarii. Może za rok będzie lepiej?
Lappi pewnie tylko o kasę chodzi, choć mógłby pójść do Citroena z Ogierem byłby niezły duet.
A Ogier jeśli rzeczywiście chodzi o długoletni (3 letni) kontrakt to opcje są dwie albo Ford jeszcze mocniej angażuje się w WRC albo Citroen go przekonał kasą innej opcji nie ma.
Wolałbym żeby został w M-Sport tylko żeby walczyć o obydwa tytuły muszą pomyśleć o jakimś dobrym kierowcą bo Evans i Sunninen jakoś średnio jeżdżą. Zeszły rok mieli dużo lepszy.
Tylko jeśli Seb zostaje gdzie jest to Citroen chyba w przyszłym roku będzie ostatni rok w WRC niestety bo drugi rok nowego WRC, a gorszy niż poprzedni niestety.
Chyba że Lappi + Ostberg + Breen i szejk? Bo jeśli chcą walczyć muszą mieć 3 auta w każdym rajdzie tak jak reszta stawki.
Seraf
N3
 
Posty: 254
Dołączył(a): piątek, 30 wrz 2011, 10:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Świat WRC

Postprzez rubens » czwartek, 20 wrz 2018, 20:39

wiem, że ze względu na wiek (36lat) to już żaden kandydat, ale doświadczenia, skuteczności czy taktyki mu nie brakuje
i może warto by było na 1-2 sezony wziąć do np. M-Sport cudownego czeskiego Janka??? (życzeniowo)
rubens
N2
 
Posty: 156
Dołączył(a): czwartek, 13 maja 2004, 00:11

Re: Świat WRC

Postprzez iceman150 » czwartek, 20 wrz 2018, 21:58

Tak naprawdę na miejscu kierownictwa Hyundaia zwolniłbym jezcze Mikkelsena, bo tak naprawdę nie pokazał nic wielkiego, a kasuje zapewne niemałą pensję. Wolałbym zainwestować w młody talent.
A taki Mikkelsen mógłby np przejść do Forda (może to auto by mu pasowało, bo w Citroenie potrafił niezłe czasy notować).
Rok 2004, konferencja prasowa w Nowej Zelandii:
- [reporter]: Znamy już te wszystkie wady waszego samochodu, ale czy możesz powiedzieć o nim coś dobrego?
- [Marcus]: Tak, to kabriolet.
iceman150
N3
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 4 sty 2007, 23:26

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 44 gości

cron