Ruszy sezon rajdowy S2000

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Postprzez MSG Racing » poniedziałek, 20 lut 2006, 10:46

Wydaje mi się że S2000 nie zastąpi WRC. Z tego co słyszałem przed stworzeniem S2000 i nowych klas R1,2,3 i 4 to S2000 ma być do Rajdów Regionalnych topowym sprzętem w połączeniu z N4 (po zmianach).
WRC będzie tylko w MŚ tak jak bolidy Formuły 1 niedostępne dla zwykłych ludzi.
Co nie oznacza że S2000 nie będą miały własnych Mistrzostw Świata i zapewne będą połączone z WRC. Wyjątkiem może być kilka rajdów ale wątpię.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec


Postprzez Marmetal » czwartek, 23 lut 2006, 21:13

Już o tym pisałem, ale nadal tak uważam: myślę, że samochody klasy Super 2000 w przyszłości zastąpią WRC. Zauważcie, że w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych (WTCC) od 2002 roku także startują auta Super 2000, które zastąpiły niesamowitą jak dla mnie klasę superturystyczną (ST). Rajdy się zmieniają, jak zmienia się wszystko. Była grupa 4, potem grupa B, grupa A, WRC, więc nadszedł czas na Super 2000.
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez SiwY » sobota, 25 lut 2006, 18:16

Straszna lipa sie robi co pare lat auta sa coraz słabsze niby to wszystko dla bezpieczeństwa ale jak by nie było wypadki śmiertelne zdarzaja sie teraz bardzo rzadko... wiec niewiadomo co jeszcze wykombinuja ale na bank cos niedobrego dla widowiska :roll:
....:: Janusz w naszej pamięci[*] ::...
Avatar użytkownika
SiwY
N3
 
Posty: 430
Dołączył(a): niedziela, 8 sty 2006, 14:45
Lokalizacja: Ostroszowice

Postprzez Marmetal » sobota, 25 lut 2006, 19:56

Nie tyle dla bezpieczeństwa, co dla obniżenia kosztów. Ile mamy teraz zespołów fabrycznych z prawdziwego zdarzenia? Dwa (Ford, Subaru). Ile teamów fabrycznych było w 2000, 2001 i 2002 roku? Siedem. Koszty z roku na rok idą w górę, zmniejsza się liczba zawodników, zwiększa się liczba startów. Wprowadzenie Super 2000 powinno zdecydowanie obniżyć koszty i przyciągnąć producentów do Mistrzostw Świata, przynajmniej na kilka lat, zanim Super 2000 staną się równie drogie...
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez _misiek055_ » sobota, 25 lut 2006, 20:04

Takie jest założenie-tworzysz klasę, klasa jeździ do momentu w którym zabawa robi się za droga. Ne da się opracować regulaminu rozwojowego i taniego przez wiele, wiele lat. Można żałować że S2000 wchodzą o jakiś rok czy nawet dwa za późno. Gdyby w tej chwili wurce nie jeździłyby już w MŚ byłoby na pewno więcej niż dwa teamy fabryczne.
Avatar użytkownika
_misiek055_
N3
 
Posty: 355
Dołączył(a): sobota, 10 gru 2005, 19:42
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez MSG Racing » sobota, 25 lut 2006, 23:31

Własciwie macie racje jeżeli chodzi o obnniżanie kosztów. Jednak moje słowa sie potwierdzają. Zaprwszam dolektóry nowego WRC tam jest w newsach o nowych regulaminach i R-kach.
po krótce powiem że FIA chce aby były Tylko R-ki i WRC. Zapomnieli napisać o S1600 i właśnie S2000, chyba że te auta będą jeździć w R-kach ale w to wątpię.
W ten sposób będzie tylo 7 klas samochodów a nie jak do tej pory 12.
WRC będzie czymś na miarę bolidów Formuły 1, staną się pewnie prototypami (na bazie seryjnego auta produkowanego w kilku tyś sztuk rocznie), które bedą jeździć tylko w MŚ, a obok nich bedą mogły się pozostałe klasy. S2000 zastąpi WRC tylko w Mistrzostwach Regionalnych. Obniże nie kosztów w budowie WRC bedzie szukane w ujednolicaniu i bardziej konkretnych przepisach.
Tak się zapowiada i tak ja myślę.
Ale jak będzie za następnych 5 czy 10 lat zobaczymy.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Poprzednia strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości