Uddeholm Swedish Rally

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Uddeholm Swedish Rally

Postprzez Nox2 » niedziela, 18 lut 2018, 16:43

Będzie siedział cicho, żeby udowodnić, że Ogier nie ma racji.
Nox2
N1
 
Posty: 90
Dołączył(a): czwartek, 2 gru 2010, 22:09


Re: Uddeholm Swedish Rally

Postprzez speedyzxz » niedziela, 18 lut 2018, 16:56

viper napisał(a):
speedyzxz napisał(a):Może i nieelegancko ale zgodnie z regulaminem :D
Zobaczymy, może te 4 punkty będą na wagę złota na koniec sezonu

Jakie nie elegancko. Facet myśli i pokazuje innym na czym polegają rajdy.
Faktycznie, zapomniałem że rajdy polegają na spóźnianiu się na start odcinka specjalnego
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Uddeholm Swedish Rally

Postprzez viper » niedziela, 18 lut 2018, 16:59

speedyzxz napisał(a):
viper napisał(a):
speedyzxz napisał(a):Może i nieelegancko ale zgodnie z regulaminem :D
Zobaczymy, może te 4 punkty będą na wagę złota na koniec sezonu

Jakie nie elegancko. Facet myśli i pokazuje innym na czym polegają rajdy.
Faktycznie, zapomniałem że rajdy polegają na spóźnianiu się na start odcinka specjalnego

Polegają na inteligencji. Każdy kto jest w temacie wie że ogier na starcie był na straconej pozycji, więc wykorzystał to co mógł wykorzystać.
Nox2 napisał(a):Będzie siedział cicho, żeby udowodnić, że Ogier nie ma racji.

No a co ma mówić jak on akurat na pozycji startowej zyskał.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Uddeholm Swedish Rally

Postprzez Witcher1990 » niedziela, 18 lut 2018, 17:02

DonCorrado napisał(a):
Witcher1990 napisał(a):
DonCorrado napisał(a):To są takie momenty kiedy młody pobiera jeszcze nauki ... strata cennych punktów w końcówce może być bardzo kosztowna, ale kiedyś takie nauki przyniosą skutki, zresztą podobnie było na Polskim rok temu, frajerstwo w samej końcówce rajdu i tyle.


O jakim frajerstwie piszesz?


Do końca myślał, ze wygra zamiast przekalkulować wszystko i liczyć na wygranie wojny, a nie bitwy.

Nie wiem skąd gromy na Ogiera. Raczej czapki z głów, nie wygrał, a i tak najwięcej się o nim mówi.


No to tego nie nazwałbym frajerstwem bo to kojarzy mi się ze sprzedawaniem kumpli za to, żeby mnie nie ruszyli.

Ja patrzę na to zupełnie inaczej- mocno mu wtedy kibicowałem żeby w końcu wygrał Polski i jechał po prostu fenomenalnie. Nie udało się, trudno- byłem z nim w dobrych, będę i w złych chwilach. Ott bardzo chciał wygrać i w mojej ocenie w tamtym momencie sezonu nie mogło być mowy o żadnej kalkulacji i musiał zdobyć 25 pkt żeby liczyć się w walce o tytuł. Za drugie miejsce jest 7pkt mniej niż za pierwsze, to mega duża różnica. Punkty mógł wtedy powolutku zbierać Ogier, choć onteż miał napiętą sytuację. Zresztą, gdzie później Ott miał wygrać jeśli nie w Polsce? Przypuszczam, że wyniku z Niemiec nawet on sam się nie spodziewał, a Polski mu bardzo leżał bo przypominał rodzinne odcinki z Estonii.

Oczywiście na jednym z odcinków przeszarżował ale czy miał specjalny wybór? Czy nie takich kierowców kochamy najbardziej- kiedy nie mają wyboru to ryzykują i zarówno jak wygrają czy przegrają wzbudzają wielkie emocje? :)
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Uddeholm Swedish Rally

Postprzez DonCorrado » niedziela, 18 lut 2018, 17:09

Życzę Ott'wi jak najlepiej, ale teraz żeby być mistrzem potrzeba jest też dobra taktyka. Samo to, że w Polsce przepałował, a w Niemczech wiadomo co było ... mógł mieć dużo więcej po tych rajdach. Nie odbierać moich wpisów w jego kierunku jako nienawiści i złych życzeń :wink:
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Uddeholm Swedish Rally

Postprzez Nox2 » niedziela, 18 lut 2018, 17:12

Nox2 napisał(a):Będzie siedział cicho, żeby udowodnić, że Ogier nie ma racji.

Viper napisał(a):No a co ma mówić jak on akurat na pozycji startowej zyskał.


Chodzi o to, że po Meksyku będzie siedział cicho żeby nie wyszło że Ogier ma faktycznie rację.
Nox2
N1
 
Posty: 90
Dołączył(a): czwartek, 2 gru 2010, 22:09

Re: Uddeholm Swedish Rally

Postprzez viper » niedziela, 18 lut 2018, 17:47

Nox2 napisał(a):
Nox2 napisał(a):Będzie siedział cicho, żeby udowodnić, że Ogier nie ma racji.

Viper napisał(a):No a co ma mówić jak on akurat na pozycji startowej zyskał.


Chodzi o to, że po Meksyku będzie siedział cicho żeby nie wyszło że Ogier ma faktycznie rację.

A dobra teraz rozumiem aluzje :D
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Uddeholm Swedish Rally

Postprzez marrcus » niedziela, 18 lut 2018, 21:19

Brawo dla Ogiera że pomyślał i ukręcił coś z gówna.
W końcu będzie inny lider odkurzał zobaczymy jak mu pójdzie
No i zaimpmował ten Katsua, wygrana tutaj to duża rzecz
Avatar użytkownika
marrcus
N3
 
Posty: 492
Dołączył(a): sobota, 14 cze 2008, 17:24
Lokalizacja: Gorzów

Re: Uddeholm Swedish Rally

Postprzez Voo » niedziela, 18 lut 2018, 21:44

DonCorrado napisał(a):Dziwi mnie reakcja co poniektórych, team orders to większe świnstwo


No i z tym chyba też mieliśmy doczynienia? Mam na myśli "spóźnienie" Evansa.

Nie sądzice, że drugi rajd w sezonie to trochę za wcześnie na odstawianie takich cyrków?
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23

Re: Uddeholm Swedish Rally

Postprzez DonCorrado » niedziela, 18 lut 2018, 22:23

To chyba lepiej teraz jak na końcu ... Przecież o zgrozo tego Evansa nikt nie traktuje poważnie :mrgreen:
Ogier kalkuluje zawsze, i jak do tej pory wychodzi mu to na dobre, w przeciwieństwie do innych. Nie ma czasu na stratę cennych punktów.
Niestety taki jest teraz sport :roll:
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Uddeholm Swedish Rally

Postprzez Witcher1990 » niedziela, 18 lut 2018, 22:34

Panowie jak powiem tak- były kombinacje z pozycją startową od wielu lat i np kierowcy celowo zwalniali, zrobił się ostry dym na Jordanii 2009 lub 2010 i niby mieli gentelmen's agreement, że nie będą stosować takich trików. Team orders rozumiem- tutaj idą w grę dziesiątki milionów $$$$ żeby zespół mógł sobie pozwolić na wpadki (Colin Korsyka, prawie Loeb WB).

A poza tym w ogóle o czym jest ta dyskusja????!!!!! To Sebowi chcieli przytrzeć nosa i dlatego odkurzał nawet dwa dni w poprzednich sezonach, więc przepraszam bardzo ale robią gościowi pod górkę więc nie dziwcie się, że próbuje ugrać cokolwiek! tej dyskusji by nie było gdyby nie zmiana przepisów, był odcinek kwalifikacyjny i ze sportowego punktu widzenia było to najbardziej uczciwe. Możemy też zrobić losowanie ale nie o tym mowa- to był celowy zabieg żeby Ogier nie mógł dominować i seryjnie zgarniać tytułów w i dla WV. Więc czy nam się to podoba czy nie to nie wina Seba, że musi próbować w ten sposób. Równie dobrze mogliby mu dołożyć 30kg balastu jak w WTCC. To czy dominacja być powinna czy nie w tej chwili nie ma znaczenia.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Uddeholm Swedish Rally

Postprzez Sherman » niedziela, 18 lut 2018, 23:07

Taki był poszkodowany że parę tytułów Mistrza Świata zdobył ;)

Odcinek kwalifikacyjny jest jedynym sensownym rozwiązaniem, czemu go zlikwidowano?
Avatar użytkownika
Sherman
N3
 
Posty: 213
Dołączył(a): piątek, 20 lip 2012, 22:28

Re: Uddeholm Swedish Rally

Postprzez andrzejn4 » niedziela, 18 lut 2018, 23:28

Nie przypominam sobie aby był , natomiast gdyby był, byłoby tak że ci szybcy robili by czasy i wybierali miejsca aby nie czyścić . W efekcie nie wywracało by to stawki co się dzieje teraz , bo de fakto o to w tym wszystkich chodzi.

Zresztą gdyby był odcinek też by były spekulacje kto i w jakiej kolejności ma go jechać - bo oczywiście miałoby to wpływ na rezultaty .
andrzejn4
 
Posty: 39
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 21:54

Re: Uddeholm Swedish Rally

Postprzez Anbarra » poniedziałek, 19 lut 2018, 07:11

andrzejn4 napisał(a):Nie przypominam sobie aby był , natomiast gdyby był, byłoby tak że ci szybcy robili by czasy i wybierali miejsca aby nie czyścić . W efekcie nie wywracało by to stawki co się dzieje teraz , bo de fakto o to w tym wszystkich chodzi.

Zresztą gdyby był odcinek też by były spekulacje kto i w jakiej kolejności ma go jechać - bo oczywiście miałoby to wpływ na rezultaty .


- Byl w latach 2012-13
- Szybcy maja miec prawo wybrania dobrej pozycji ZEBY NIE CZYSCIC
- Po kiego Wacka wypaczac wyniki i wywracac stawke? W takim razie niech na finale mistrzostw pilki noznej wbiegaja na boisko nagie modelki i podstawiaja sie przed pilke, oraz na kazda mozliwa linie strzalu - bez chaosu nie ma igrzysk
- Nie byloby spekulacji kto i kiedy ma jechac bo wtedy tez nie bylo. Jeden czy dwa przejazdy treningowe byly, po czym jeden kwalifikacyjny. To starcza by miec zarowno rowne warunki, oraz nawet umiec juz oes na pamiec. A nawet jesli na 10 zawodnikow takiemu Ogierowi ktos zasabotuje przejazd i zamknie jakas brame, przez co koniu bedzie miec 7-8 czas, to wtedy jadac z 3-4 pozycji ma i tak juz przytarta droge, wiec gitara. Miejsce miedzy 4 a 10 przejazdem to w wiekszosci rajdow najoptymalniejsze warunki, z wyjatkiem deszczu gdzie lepiej byc z przodu

Takze kompletnie nie rozumiem posta :)
Anbarra
A5
 
Posty: 508
Dołączył(a): sobota, 21 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: Vienna, Myslenice, Trzemesnia

Re: Uddeholm Swedish Rally

Postprzez Gąsior » poniedziałek, 19 lut 2018, 08:51

To teraz wszyscy, którzy odpadli i wracają w ramach Rally2 nagle będą mieli "problemy techniczne" przed PS. Prosta zmiana w regulaminie - spóźniasz się na PS - nie walczysz o dodatkowe punkty. Obstawiłbym taką zmianę już od Meksyku. Promotor i FIA na pewno nie będą chcieli autoryzować takiej szopki. Nigdy nie byłem miłośnikiem Seba 2.0, w wielu wypadkach go broniłem, ale tutaj "zajanuszował". Serio - chcecie coś takiego oglądać? Rajdy mają być odskocznią codziennego syfu, a nie jego powielaniem.
Avatar użytkownika
Gąsior
N3
 
Posty: 353
Dołączył(a): środa, 14 lip 2004, 00:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości