Markko Martin....miał skończyć...ale :D

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Markko Martin....miał skończyć...ale :D

Postprzez Gucio » piątek, 6 sty 2006, 22:48

Oto jaki news na AK :(
Markko Märtin udzielił dzisiaj wieczorem półgodzinnego wywiadu podczas popularnego talk show "Szczęśliwa godzina" na estońskiej stacji Kanał 2. Zaskoczył wszystkich oświadczeniem, iż w wieku 30 lat kończy karierę w mistrzostwach świata. Podjął taką decyzję latem ubiegłego roku, a tragiczny wypadek w Rally GB o tyle zmienił sytuację, że Markko uznał, iż w ten sposób nie powinien żegnać się z WRC. Rozglądał się za miejscem w którymś z teamów, lecz ponieważ go nie znalazł, pozostał przy swojej decyzji.

Reszta na ak :x
Ostatnio edytowano piątek, 10 lut 2006, 21:51 przez Gucio, łącznie edytowano 1 raz
EOS 7D,400D/50 1.8/17-50 2.8/70-200 F4 L/580EX II :mrgreen:
http://www.image-sport.net moja stronka :)
Leszek!!
Avatar użytkownika
Gucio
S2000
 
Posty: 3508
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2005, 23:54
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez _misiek055_ » piątek, 6 sty 2006, 22:57

Szkoda ale wiadomo było nie od dziś że tak może postanowić. Teraz będzie szefował własnemu teamowi w mistrzostwach Estonii i ciągle będzie związany z rajdami. Ciekawe czy gdyby zostawił rajdy definitywnie to nie ciągnęłoby go bardziej do ścigania.
Avatar użytkownika
_misiek055_
N3
 
Posty: 355
Dołączył(a): sobota, 10 gru 2005, 19:42
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez adamlen » piątek, 6 sty 2006, 23:06

Wielka szkoda Markko to dobry kierowca i jeszcze by trochę zwojował. Jednak ma rację że obecnie zatrudniani są zawodnicy którzy mają kasę bo bogatym teamom fabrycznym nie chce się trochę dołożyć.W takiej sytuacji powinni zakazać startów WRC i wprowadzić coś znacznie tańszego bo co z tego że będą Wurce jak nie będzie kogo w nich oglądać :(
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Postprzez _misiek055_ » piątek, 6 sty 2006, 23:11

No ciekawe teraz jak im wyjdzie z S2000 bo to ma być tańsza droga rozwoju rajdów. Może nie wyjdzie tak jak z 'tanim' S1600.
Avatar użytkownika
_misiek055_
N3
 
Posty: 355
Dołączył(a): sobota, 10 gru 2005, 19:42
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez stein911 » sobota, 7 sty 2006, 00:20

Szkoda, naprawdę szkoda. Ale z drugiej strony w obecnej sytuacji w WRC jest to moim zdaniem takie odejście z zawchowaniem twarzy. Marko miał cięzki ten sezon, poza tym nie mógł dogonić Solberga ani Loeba. Ale naprawdę szkoda :( .
"Skoro Rosjanie robią kulki łożyskowe puste w środku, to wszystko się da zrobić!"
Avatar użytkownika
stein911
A6
 
Posty: 1055
Dołączył(a): środa, 29 paź 2003, 19:23
Lokalizacja: Aachen

Postprzez Marmetal » sobota, 7 sty 2006, 12:07

Markko był i nadal jest bardzo utalentowanym kierowcą. Pamiętacie jego starty Corollą WRC w MŚ, kiedy to łoił wielu fabrycznych kierowców? Markko mógłby jeszcze wiele w rajdach zwojować, ale myślę, że nie zdobyłby mistrzostwa. Drugie, trzecie miejsce to według mnie wszystko na co go stać. Szkoda, że rozstaje się z rajdami, ale być może jeszcze do nich wróci.
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez Karol » sobota, 7 sty 2006, 12:22

Ten sezon nie był zbyt dla niego udany. Co prawda imponował regularnością ale taki niemrawy bardzo był. "Gdyby" został w Fordzie teraz może byłby V-ce mistrzem świata :?: :roll: Szkoda go, ale ja myśle , że wróci. :? Ciągnie wilka do lasu...
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Postprzez Gustaw » sobota, 7 sty 2006, 13:44

Marko zawsze w wywiadach powtarzal ze rajdy nie sa dla niego caly zyciem, i jesli z jakis powodow wyleci z MŚ to nie bedzie sie specjalnie martwil i na pewno znajdzie sobie inne zajecie. W zaistnialych okolisciach mozna sie bylo spodziewac ze odejdzie.
Zawsze jednak podobal mi sie jego styl polegajacy na czestym bardzo agresywnym napadniu na zakret w wejsciu, a pozniej dopiero sie martwil o wyjscie, przewaznie niezly bokiem... ehhh
Gdy wlacza sie, nie tak stara przeciez, plytke - WRC 2002 Reloaded to mozna zobaczyc coraz to wiecej i wiecej zawodnikow ktorych juz nie ma na oesach :(
Colin, simply the best
Gustaw
A5
 
Posty: 957
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2003, 22:03

Postprzez Gucio » sobota, 7 sty 2006, 16:22

Jak dla mnie to jest on chyba jednym z najbardziej systematycznie dojeżdzających kierowców w całej stawce i non stop czołówka...nie licze tutaj Loeba :P
EOS 7D,400D/50 1.8/17-50 2.8/70-200 F4 L/580EX II :mrgreen:
http://www.image-sport.net moja stronka :)
Leszek!!
Avatar użytkownika
Gucio
S2000
 
Posty: 3508
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2005, 23:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Megas WRC » sobota, 7 sty 2006, 17:40

Kurde, jest to jeden z kierowców, których bardzo lubiłem. Szkoda Markko. Wypadek w WB go na maksa przybił i zdecydował o jego karierze w rajdach.
Avatar użytkownika
Megas WRC
A5
 
Posty: 946
Dołączył(a): piątek, 3 gru 2004, 18:34
Lokalizacja: Barcin/ k. Bydgoszczy

Postprzez Kisiel » sobota, 7 sty 2006, 18:00

Marko zawsze w wywiadach powtarzal ze rajdy nie sa dla niego caly zyciem, i jesli z jakis powodow wyleci z MŚ to nie bedzie sie specjalnie martwil i na pewno znajdzie sobie inne zajecie. W zaistnialych okolisciach mozna sie bylo spodziewac ze odejdzie.
I wspominał też o kasie, nie miał zamiaru dokładać do rajdów i jeździć za frajer :) a w tegorocznym cyklu chyba tylko nielicznie mają pensję :)
zielony listek
Avatar użytkownika
Kisiel
A5
 
Posty: 620
Dołączył(a): sobota, 15 lis 2003, 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Hultay WRC » sobota, 7 sty 2006, 19:12

Podejrzewam, że będzie to kolejny sygnał dla FIA w sprawie zmian w WRC. Gdyby ten sport był tańszy to byłyby miejsca w zespołach i pensje dla zawodników. W takiej sytuacji Markko zdobyłby posadę i kontynuowałby karierę, miałby też konkurencję i motywację do walki. W obecnym stanie rzeczy gdy wchodzą do zespolu ci co mają pieniądze (jak np w Fordzie w ubiegłym roku) cieżko jest wybić się tylko talentem, osiągnięciami. WRC powodują, że ten sport zbliża się do F1- wielkiego biznesu na kółkach...
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez _misiek055_ » sobota, 7 sty 2006, 20:05

Hultay WRC napisał(a):WRC powodują, że ten sport zbliża się do F1- wielkiego biznesu na kółkach...

Ciekawe, co FIA może wykombinować żeby tego uniknąć. Jeśli chodzi o F1, to obudzili się z ręką w nocniku, a w WRC mamy już to samo-dwa teamy fabryczne to po prostu śmiech. Wykombinowali sobie S2000 tańsze od wurców. To chyba nie będzie zbyt różowo wyglądało-są cztery razy droższe od S1600, z kosztami N4 w ogóle nie ma porównania, od wurców tańsze ale i wolniejsze. Kierownictwu FIA trzeba solidnie skopać szanowne tyłki i wywalić na zbity pysk, może wtedy będziemy mieli sensowne rajdy.
Avatar użytkownika
_misiek055_
N3
 
Posty: 355
Dołączył(a): sobota, 10 gru 2005, 19:42
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Karol » sobota, 7 sty 2006, 20:52

Tylko, że w 2001 roku było Subaru, Ford, Mitsu, Skoda, Huinday, Citroen i Peugeot, dawniej jeszcze Seat i Toyota. Było po 25 kierowców fabrycznych i jakoś kasa była. I wtedy nie musieli jeździć za swoje tylko brali sollliiiiiiiiidennnnnnnn wynagrodzenia :wink:
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Postprzez adamlen » sobota, 7 sty 2006, 21:09

Dokładnie z jednej strony koszty są spore ale z drugiej strony niektórzy kierowcy potrafią uzbierać kasy na starty w WRC od "małych" sponsorów a bogate fabryki mówią że nie mają pieniedzy,to kto ma je miec jak nie oni.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Następna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości