Historia WRCaków

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Historia WRCaków

Postprzez KaMiLL WRC » piątek, 6 sty 2006, 21:48

Na stronie internetowej mojego kolegi (oczywiście tematyka rajdowa) postanowiliśmy utworzyć dział dotyczący historii aut klasy WRC. Wszystko dane poszczególnego egzemplarza WRC przedstawione byłyby w formie tabelki zawierałyby informacje kto tym WRCem jechał w jakim rajdzie i oczywiście z jakim skutkiem. Jak dotąd nie spotkałem się z takim czymś na innych stronach wiec nie wiem czy to Was zaciekawi... Chciałbym prosic o wasze zdanie... Co Wy o tym myślicie. P.S. Na razie nie podaje strony ponieważ jest w trakcie budowy :wink: Pozdrawiam
Avatar użytkownika
KaMiLL WRC
A5
 
Posty: 946
Dołączył(a): niedziela, 20 lut 2005, 21:34
Lokalizacja: Jelenia Góra


Postprzez Marmetal » piątek, 6 sty 2006, 21:50

Dobry pomysł. Na wrc.com w dziale bodajże "WRC Analysis" jest historia aut WRC. Ja mógłbym pomóc jeśli chodzi o statystyki auta i jadących nim kierowców.
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez _misiek055_ » piątek, 6 sty 2006, 22:16

Też mi się podoba ten koncept. Na www.rallycars.com masz trochę historii i sporo technicznych spraw.
Avatar użytkownika
_misiek055_
N3
 
Posty: 355
Dołączył(a): sobota, 10 gru 2005, 19:42
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez adamlen » piątek, 6 sty 2006, 23:09

Bardzo dobry pomysł sam też nad takim czymś myślałem.Mam nawet tabele gotowe z wypisanymi wszystkimi startami polaków za granicą itd, coś takiego jak było w którymś numerze WRC tylko na bieżąco uaktualniane ale nie mam niestety teraz czasu się tym zajmować.więc powodzenia :D
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Postprzez gregrally » sobota, 7 sty 2006, 17:39

zobacz tego linka tam mozesz znalez sporo informacji http://rally.motorhome.cz/rally/technika/wrc.php

:D :D :D
Avatar użytkownika
gregrally
N3
 
Posty: 252
Dołączył(a): wtorek, 3 maja 2005, 18:45
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez grizlyyy » sobota, 7 sty 2006, 18:58

gregrally napisał(a):zobacz tego linka tam mozesz znalez sporo informacji http://rally.motorhome.cz/rally/technika/wrc.php

:D :D :D


Fajne to zestawienie, tylko jakim cudem mozna bylo pominac chyba najbardziej kultowy samochod WRC ?
Mam na mysli Colinowa Impreze.
Los Nartos Unitos Muciacos
Avatar użytkownika
grizlyyy
N1
 
Posty: 73
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 18:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Historia WRCaków

Postprzez kuba_k » sobota, 7 sty 2006, 19:13

KaMiLL WRC napisał(a):Na stronie internetowej [cut] postanowiliśmy utworzyć dział dotyczący historii aut klasy WRC. Wszystko dane poszczególnego egzemplarza WRC przedstawione byłyby w formie tabelki zawierałyby informacje kto tym WRCem jechał w jakim rajdzie i oczywiście z jakim skutkiem.


Fajny pomysł, ale praktycznie niewykonalny... :?
Za dużo tego jeździło i niestety nie ma za bardzo możliwości określenia historii poszczególnych egzemplarzy...
Ba, nie ma możliwości rozróżnienia poszczególnych egzemplarzy...
Niestety numer rejestracyjny nie zawsze jest wiarygodnym wyróżnikiem....
Ale jak być chciał mimo to spróbować, to mam trochę danych dotyczących Wurców którymi jeździli Polacy....

rajdowki@poczta.onet.pl
Pozdrawiam
Kuba Kozal
kuba_k
N2
 
Posty: 190
Dołączył(a): sobota, 26 mar 2005, 01:49
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Raven » sobota, 7 sty 2006, 20:42

Proponuje www.rallyforum.com, wiem ze kiedys byl tam watek dotyczacy poszczegolnych egzemplarzy 206wrc oraz focusow. Ktos tez stworzyl strone.
http://www.rallymadness.prv.pl - i wszystko jasne!
Avatar użytkownika
Raven
A6
 
Posty: 1715
Dołączył(a): niedziela, 4 sie 2002, 21:35

Postprzez Cendra » niedziela, 8 sty 2006, 15:04

grizlyyy napisał(a):
Fajne to zestawienie, tylko jakim cudem mozna bylo pominac chyba najbardziej kultowy samochod WRC ?
Mam na mysli Colinowa Impreze.
Colinowa Impreza byla A-grupowa a nie WRC, tak samo jak Lancer Tommiego Makinena
Avatar użytkownika
Cendra
A6
 
Posty: 1179
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 15:09
Lokalizacja: Ciechanów/Warszawa

Postprzez KaMiLL WRC » niedziela, 8 sty 2006, 20:22

Serdecznie zapraszam na strone www.rallyfahrer.prv.pl do dzialu "Historia WRC" Aby mieć dostep do tej kategorii należy być zalogowanym. Dział na razie zawiera historie Peugeotów 307 WRC. Z upływem czasu dodam kolejne marki. Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
KaMiLL WRC
A5
 
Posty: 946
Dołączył(a): niedziela, 20 lut 2005, 21:34
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez Marmetal » poniedziałek, 9 sty 2006, 21:08

Kamil - świetne przedstawienie historii Peugeota 307 WRC. Mam nadzieję, że każdy egzemplarz samochodu WRC każdej ewolucji będzie tak dobrze zrobiony. A może kiedyś fabryczne A (także Super 1600 i "ośki") i B-grupy? Jeśli chodzi o to drugie, to mam zrobioną historię Citroena BX4TC, tylko muszę poszukać. Fajnie by było jeszcze, gdybyś dowiedział się, gdzie dany egzemplarz jeździł po startach w fabrycznym zespole np. w mistrzostwach Wielkiej Brytanii, kto nim jeździł i z jakimi wynikami oraz żeby do każdego egzemplarza było dołączone zdjęcie, oczywiście do każdego rajdu z osobna. Postaram się w wolnym czasie, może w weekend jakoś pomóc. Mam nadzieję, że kiedyś zostanie stworzona encyklopedia aut rajdowych i nie tylko tych z najwyższej półki ;).
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez rallyfahrer » wtorek, 10 sty 2006, 19:22

Zapraszamy na stronę !!! Przed sekundą zostały dodane informacje na temat Subaru Imprezy S11 WRC 2005 :). Pozdrawiam !!!
Avatar użytkownika
rallyfahrer
N2
 
Posty: 142
Dołączył(a): piątek, 18 lut 2005, 14:00
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez KaMiLL WRC » wtorek, 10 sty 2006, 20:53

Marmetal beda oczywiscie informacje do jakich kierowcow bądz zespołów trafiły dane egzemplarze rajdówek. Jeśli dany kierowca zaliczy chociażby jeden Rajd Mistrzostw Świata będzie to odnotowane w tabelce. Zdjecia również są przewidziane. Na chwile obecną na stronie można zobaczyć pierwsze egzemplarze Forda Focusa 03 i 04. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
KaMiLL WRC
A5
 
Posty: 946
Dołączył(a): niedziela, 20 lut 2005, 21:34
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez rally_fan1 » wtorek, 10 sty 2006, 21:49

rally_fan1
N3
 
Posty: 375
Dołączył(a): poniedziałek, 21 paź 2002, 12:50

Postprzez Marmetal » czwartek, 12 sty 2006, 16:29

To fajnie Kamil, nie mogę się doczekać :). Liczę na największą encyklopedię aut rajdowych w sieci (WRC, kit cary, Super 1600, Super 2000, gr. B itp.) :). rally_fan1 - dzięki za linki, na pewno się przydadzą.
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Następna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron