WRC 2003-And the winner is?

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Postprzez nhw220t » środa, 13 sie 2003, 17:58

Słuchajcie, pewnie nie spodoba sie wam to co tu napisze, ale mnie nie tylko podobaja sie kierowcy gnajacy caly czas na zlamanie karku (uda sie albo nie!), ale tez tacy, ktorzy jak to powiedział Campos "Jeżdżą z głową". W rajdzie trzeba dojechac. Trzeba byc spokojnym, opanowanym i nie dac sie ponosic emocjom. Kierowca który zasługuje na wygraną to taki, który przez cały czas ma kontrole nie tylko nad samochodem ale także nad sobą samym. Taki właśnie jest Burns, taki właśnie jest Sainz. A obecny system punktacji takich kierowców promuje. Rzeczywiście chyba promuje trochę za bardzo (przydałoby sie 11 pkt. za zwycięstwo) ale wszyscy o tym wiedzą i każdy przecież może dostosować swoją taktykę do obecnie obowiązujących reguł gry.
Mnie u obu podoba sie, że potrafią jechać naprawde szybko (Burns 6 a Sainz 4 pudła w tym sezonie - także nie mówcie, że sie "wożą"), a zarazem pewnie i "bezpiecznie". To znamionuje dobrego kierowce, że wie na ile może sobie pozwolić. "Przeszarżować" każdy umie. Na ulicy kończy sie to tragedią, na rajdzie wypadnięciem z imprezy i stratą punktów. Biore bardzo osobiście takie podejście do jazdy i staram sie je stosować zarówno w jeżdzie na co dzień, jak i w rajdowej. Ciesze sie, że duża szybkość, połączona ze spokojem i opanowaniem potrafi czasem wygrać z jeszcze większą szybkością, ale juz nie taka pewnością za kółkiem.
Na koniec chciałbym jednak oddać honor Gronholmowi, który jak to już wcześniej zauważył Żółtodziób w swoim stylu łączy piekielną szybkość z dużym bezpieczeństwem. Gdyby jednak (przy obecnym systemie punktacji) czasem nieco odpuścil wzorem Ryśka, byłby mistrzem swiata.
Nie musicie, się ze mną zgadzać. W końcy to jest Forum Dyskusyjne.
Pozdrawiam!
WUY3902
Avatar użytkownika
nhw220t
N2
 
Posty: 105
Dołączył(a): sobota, 24 maja 2003, 22:30
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Wilu » czwartek, 14 sie 2003, 01:33

(moje zdanie) ale widzisz nie podejmiesz zryzyka przegrasz czasami na drodze, a przeważnie w rajdach. pozdro.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez !ADI! » czwartek, 14 sie 2003, 01:38

Wilu napisał(a):(moje zdanie) ale widzisz nie podejmiesz zryzyka przegrasz czasami na drodze, a przeważnie w rajdach. pozdro.


AMEN
!ADI!
S1600
 
Posty: 2699
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:59
Lokalizacja: Żywiec/Kraków

Postprzez Baca » czwartek, 14 sie 2003, 15:52

Zastanawialiście się jak wyglądałaby aktualna tabela gdyby w WRC obowiązywały zasady znane z polskich oesów - tzn dodatkowy punkt za najwięcej wygranych oesów?
Rozegrano w tym sezonie 9 eliminacji - czyli 9 dodatkowych punktów do rozdania. Zyskaliby w ten sposób: GRonholm 4 pkt (Szwecja,Turcja, Nowa Zelandia, Argentyna) Solberg 2 pkt (Grecja, Cypr), Martin 2 pkt (Niemcy, Finlandia) Loeb 1 pkt (Monte Carlo)

Aktualna tabela:
1. Burns 49
2 Sainz 44
3 Solberg 38
4 Gronholm 38
5 Martin 37
6 Loeb 37

Po dodaniu punktów za zwycięstwa oesowe:

1. Burns 49
2. Sainz 44
3. Gronholm 42
4. Solberg 40
5. Martin 39
6. Loeb 38
Baca
A5
 
Posty: 704
Dołączył(a): czwartek, 20 lut 2003, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Postprzez +RAFAŁ+ » czwartek, 14 sie 2003, 20:43

Nie wiem czy czytaliście, ale Malcom Wilson chce aby mistrzem świata został Marko. Na początku zakładali, ze o mistrzostwo bedzie walczył od przyszlego sezonu ale w zaistnialem sytuacji moze pokusic sie o walkę. Jezeli focus da rade to moze byc bardzo ciekawie. :)
Odszedł wielki kierowca, jeden z największych, jacy kiedykolwiek pojawili się w polskich rajdach...

ryspol.net.pl
Avatar użytkownika
+RAFAŁ+
A6
 
Posty: 1800
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2003, 19:11

Postprzez !ADI! » czwartek, 14 sie 2003, 20:52

Oby się nie mylił! Bo nie chciałbym, żeby to co pokazał Markk,o było przebłyskiem bardzo dobrej jazdy. No i oczywiście auto też musi się na topie dłużej utrzymać. Mam nadzieję, że MAlcolm wie co mówi.
!ADI!
S1600
 
Posty: 2699
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:59
Lokalizacja: Żywiec/Kraków

Poprzednia strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron