Toni Gardemeister

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Toni Gardemeister

Postprzez Zajcev » sobota, 2 lip 2005, 00:45

Duża część "elity" polskich kierowców ma pozakładane tematy na forum , dlatego postanowiłem założyć temat poświęcony kierowcy , nie z Polski , lecz z zagranicy , a dokładniej z Finlandi . Toni Gardemeister przez ostatnie lata był można powiedzieć zaniedbywany przez teamy fabryczne . Jego najgłośniejsze starty zaczęły się od Seata , a dokładniej od Seata Ibizy . Ibizą , odnosił dość duże sukcesy w swojej klasie , więc team Seata postanowił posadzić go za kierownicą Seata Cordoby .
Nie była to elita , lecz dobry i tyle , jeździł na miarę swoich i technicznych możliwości , nie mogę przytoczyć wyników z rajdów , ponieważ ich nie pamiętam , lecz wiem , że nie było najgorzej . Po wycofaniu się Seata z RSMŚ , Toni trafił do Skody , gdzie zasiadł za kierownicą "ociężałej" Octavii . Autem tym , też ku ździwieniu innych , odnosił dobre wyniki , 7 , 8 miejsce jak na te warunki techniczne to dobre lokaty . Później przesiadka do Fabii itp . Dopiero w tym sezonie Toni dostał znakomitą szanse na wybicie się do elity kierowców WRC .

Sezon 2005 za kierownicą Forda Focusa WRC

2 miejscie w rajdzie Monte Carlo
3 miejsce w rajdzie Szwecji
6 miejsce w rajdzie Meksyku
6 miejsce w rajdzie Nowej Zelandii
Rajdu Włoch nie ukończył
5 miejsce w rajdzie Cypru
6 miejsce w rajdzie Turcji
2 miejsce w rajdzie Akropolu/Grecji

Po rajdzie Akropolu/Grecji ( 8 eliminacji ) w klasyfikacji generalnej Toni Gardemeister zajmie 3 miejsce z dorobkiem 39 punktów ze stratą 3 punktów do Petera Solberga , za nim jest Marco Martin z tą samą ilością punktów ( 39 ) .


Warto też przypomnieć , iż Toni stardował w Rajdzie Polski , a dokładniej w 55 Rajdzie Polski w 1998 roku . Walczył on zaciekle wtedy z Krzysztofem Hołowczycem , lecz pod koniec rajdu zaczynały się problemy z Lancią :) , tzn wypadł z trasy udeżył w pobliski przystanek PKS , można powiedzieć , że zburzył przystanek :) , jednak jechał dalej i ukończył rajd na 4 pozycji w klasyfikacji generalnej za kierownicą Lanci Delty HF Integrale w barwach " Astra " .


::: S E A T :::

Obrazek
Obrazek

::: S K O D A :::

Obrazek
Obrazek
::: F O R D :::

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow


Postprzez JoannaXP » sobota, 2 lip 2005, 01:29

co prawda są pozakładane tematy ,ale w RSMP,a ten topic pasuje do Misttrzostwa Świata :!:
"Janusz żyje wśród nas ,my kibice nigdy o Nim nie zapomnimy" [']
Avatar użytkownika
JoannaXP
N4
 
Posty: 2430
Dołączył(a): niedziela, 22 lut 2004, 00:45

Postprzez Zajcev » sobota, 2 lip 2005, 08:56

Heh , no w sumie Forum Ogólne to forum ogólne ... heh
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Postprzez GrYzLy » sobota, 2 lip 2005, 10:06

Ja tylko dodam ze przed 55 Rajdem Polski, "znawcy" tematu glosno mowili o tym ze Toni nie ukonczy rajdu poniewaz sie rozbije. Opinie mial niezlego dzwonnika :) Jednak udowodnil wtedy wielu osoba ze potrafi jezdzic i ma to cos :) Tej Lanci to ja niezapomne :)
"Mam nadzieję, że ten francuski wynalazek wytrzyma." L.Kuzaj
Avatar użytkownika
GrYzLy
N3
 
Posty: 357
Dołączył(a): czwartek, 19 sie 2004, 17:56
Lokalizacja: Kraków

Postprzez qbus » sobota, 2 lip 2005, 11:17

Lancia zrobila szol... to trzeba przyznac...
"Janusz żyje wśród nas. My kibice nigdy o Nim nie zapomnimy."
www.racingshop.pl
Avatar użytkownika
qbus
S1600
 
Posty: 2756
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2003, 14:49
Lokalizacja: Myślenice

Postprzez Kris_WRC » sobota, 2 lip 2005, 11:38

Takich czarów jak Toni tą Lancią wyprawiał to nie widziałem dawno... Widziałem go na pierwszym rajdzie na jakim byłem w życiu i od tamtej pory jestem maniakiem...
Avatar użytkownika
Kris_WRC
A6
 
Posty: 1343
Dołączył(a): środa, 12 mar 2003, 09:29
Lokalizacja: KBC

Postprzez Zajcev » sobota, 2 lip 2005, 14:15

Po tym jak co Toni zrobił na Polskim , postanowiliśmy z ojcem kupić Lancie :) , neistety nie było Delty HF , tylko zwykła 1.8 , ale samo to , że Lancia :) Naprawde chłopak ma talent , szkoda , żę tak późno trafił do "normalnej" fabryki .

aha zapomniałem na początku dodać , żę Toni też jeździł w zespole Mitshubishi ( hehe nie umiem napisac :) ) Carismą , ale to mało ważne:)
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Postprzez qiel » sobota, 2 lip 2005, 16:39

W sezonie '99 (cordoba wrc) zają 3 miejsce w rajdzie nowej zelandi. Po tym sukcesie wszyscy zachwycali sie jego talentem i oceniali że już niedługo zagrozi czołówce. Póżniej mówiło się już tylko o zmarnowanym talencie.
Szkoda, Ford pojawił sie troche za późno .
Avatar użytkownika
qiel
 
Posty: 43
Dołączył(a): czwartek, 5 maja 2005, 21:22

Postprzez Marmetal » niedziela, 3 lip 2005, 12:11

Widziałem Toniego raz: na Rajdzie Polski 1998. Widać było tą jego młodzieńczą, szaloną jazdę, zakończoną uderzeniem w przystanek i dojechaniem do mety rajdu na dobrym miejscu.

Oto zespoły fabryczne, w których startował Toni Gardemeister:
:arrow: Nissan (1996)
:arrow: Seat (1998-2000)
:arrow: Mitsubishi (2001)
:arrow: Skoda (2002-2004)
:arrow: Ford (2005-?)


Moim zdaniem temat należy przenieść do działu "Mistrzostwa Świata".

Pozdrawiam
Marmetal
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez mototom » niedziela, 3 lip 2005, 12:16

Pamietajcie też o świetnych występach Toniego w prywatnym 206 WRC w kilku rundach MS w 2001 chyba. Po odejściu Sainza i reszty wielkich jest to mój ulubiony zawodnik startujący w MS. Szkoda, że tak późno trafił do zespołu na jaki zasługuje. Ale lepiej późno niż wcale.
Avatar użytkownika
mototom
A6
 
Posty: 1996
Dołączył(a): środa, 4 gru 2002, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Marmetal » niedziela, 3 lip 2005, 12:19

mototom napisał(a):Pamietajcie też o świetnych występach toniego w prywatnym 206 WRC w kilku rundach MS w 2001 chyba.


Dokładnie, Toni w Peugeocie z HF Grifone w Rajdzie Monte Carlo i Rajdzie Szwecji dojechał na świetnych pozycjach.

Pozdrawiam
Marmetal
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez Zajcev » niedziela, 3 lip 2005, 14:11

Właśnie , też to miałem napisaćnapoczątku ale mi umkło , Toni wtedy tym "pługiem" walczył z fabryką i dobrze mu to wychodziło , co do teamów fabrycznych co wymienił Marmental to niewiem why , ale umknął mi Nissan :)
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Postprzez Łukasz » wtorek, 12 lip 2005, 18:39

Szkoda, że tak późno trafił do "fabryki" bo myślę, że jest z niego dobry materiał na czołowego kierowcę MŚ. Ale jak ktoś tu wyżej napisał - lepiej późno niż wcale. Mam nadzieję, że jeszcze troszkę i sprawi nam miłą niespodziankę :) Myślę, że jest w stanie trochę zamieszać. Tylko byle go nie wykopali po tym sezonie z Forda, bo jeśli faktycznie Citroen i Preugeot się wycofają to się troszkę gęsto zrobi na rynku.
Tommi Makinen - My name is Legend
Avatar użytkownika
Łukasz
N3
 
Posty: 497
Dołączył(a): sobota, 27 lis 2004, 20:28
Lokalizacja: Opole

Postprzez Saruto » wtorek, 15 sie 2006, 15:37

Szkoda że już nie startuje w fabrycznym aucie, myśle że gdyby jeździł Fordem to spokojnie na poziomie Marcusa może jeździć. Mam nadzieje że na następny sezon dostanie miejsce w jakimś zespole z M2.
GO!!! Loeb & Latvala GO!!!
GO!!! Sandell & Kościuszko GO!!!
GO!!! Al-Attiyah & Hänninen GO!!!
Obrazek
http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Buy/ Zapraszam do gry!
Avatar użytkownika
Saruto
A6
 
Posty: 1677
Dołączył(a): sobota, 21 sty 2006, 20:10
Lokalizacja: Kraków/Swoszowice

Postprzez Pałka » poniedziałek, 21 sie 2006, 12:42

No a tegoroczny Rajd Niemiec!!! Na rajdzie asfaltowym Fin zają 4 miejsce !!!!! Przed nim tylko Loeb, Sordo ( ich na asfalcie sie nie da pokonać ) no i doświatczony Gronholm!!! Uważam że to jest wynik !!!!!!!!!
http://www.scr.civ.pl/ Obrazek
Avatar użytkownika
Pałka
N3
 
Posty: 233
Dołączył(a): poniedziałek, 5 gru 2005, 00:33
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

cron