Rajd Monte Carlo

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Monte Carlo

Postprzez Banan » niedziela, 22 sty 2012, 22:40

RallyMarco napisał(a):Jak już pisałem wcześniej, nikt od kościucha nie oczekuje żeby wygrywał z S2000...tym bardziej z Wurcami, to drugie niemożliwe raczej;) ale jak go klepią R3-ki to już troche nie tak:D Wilson i kościuszko powinni sobie stanąc razem na oesie i podziwiać czołówkę ;) :lol:


Ile Ty masz lat? Bo ja rownie idotyczne posty pisalem na tym forum majac 13. :)
http://www.bielawadrift.pl Bielawa Drift TEAM "...jedna pasja, jeden team"
Avatar użytkownika
Banan
A8
 
Posty: 5632
Dołączył(a): wtorek, 9 gru 2003, 23:15
Lokalizacja: Bielawa


Re: Rajd Monte Carlo

Postprzez RallyMarco » niedziela, 22 sty 2012, 22:47

Coś Ci nie pasuje?? Pisze co myślę i mam do tego prawo...jak każdy. A tak poza tym kolegami nie jesteśmy więc mojego wieku znać nie musisz. Pozdrawiam :)
Brak rajdów = niedotlenienie mózgu!! xD
Avatar użytkownika
RallyMarco
N3
 
Posty: 371
Dołączył(a): piątek, 2 lis 2007, 10:56
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Rajd Monte Carlo

Postprzez Matthias Schmidt » niedziela, 22 sty 2012, 22:49

wanderer napisał(a):Przesadzasz, według mnie zajął takie miejsce na które aktualnie go było stać. Campanę nie dało się objechać bo ten za kierownicą Mini WRC zebrał już trochę doświadczenia, a dla Tanaka to ledwo trzeci rajd w WRC. Poza tym dużo lepiej wypadł niż przyszła gwiazda Citroena, która równie jak Tanak, miał przede wszystkim zbierać doświadczenie a ostatecznie szybko skończył rajd z powodu "awarii". :D


No ok, może mnie poniosło, bo porównałem go do Novikova, którego nigdy nie oceniało się tak wysoko. I jeszcze miałem w pamięci to, że Tanak miał szanse zostać kolegą z zespołu Latvali. Ale byłaby klęska Forda... :roll:

Jarek55511 napisał(a):U Pettera to napewno na dobre,a u Mikko? Po Monte widać że będzie takim kierowca w Citroenie jak był Sordo. Loeb już miał dużo w zapasie więc Hirvo mógł przyspieszyć i wygrać parę oesów. Ja to tak widze.
Jak chodzi o Sordo to super że był na 2.miejscu. Liczyłem też na Pettera ale on ma pewne starty w sezonie a Mini niestety nie. Może znajdzie się jakiś sponsor jak będzie tak dalej. Rajd ciekawy,bo się działo tylko mała ilość oesów a tyle dni. Mogli zrobić albo 3dni ścigania albo więcej oesów.


Racja, Mikko nie ma na co liczyć w tym sezonie, ale jestem zdania, że powinno mu to wyjść na dobre. Chłopak przegrywał psychologicznie, zraził się tym, że nie może wygrać z Loebem. Teraz ma szanse robić przyzwoite wyniki, a może akurat jak nie w 2013 to w 2014 zostanie liderem Citroena i pokaże się z lepszej strony no i... co tu dużo mówić - powróci do formy. Co do Sordo - też liczę, że zrobi dobre wyniki i znajdzie się sponsor, zwłaszcza że jest opcja wydłużenia programu Mini. Ale niestety obawiam się, że na szutrze (nie wspominając o śniegu) Dani nie będzie w stanie zawalczyć o podium i 5 miejsce będzie maxem. Chciałbym się mylić, ale uważam, że odczują stratę Krisa...

jaczylibodzio napisał(a):Solberg zdaje się rozpędzać, więc myślę że może powalczyć z Loebem


Tak, podzielam Twoje zdanie. Petter pokazał na Monte, że wciąż ma w sobie to coś, co pozwalało mu kiedyś wygrywać rajdy, a w 2003 zdobyć tytuł. Pocierpiał trochę w niekonkurencyjnym Subaru w latach 2006 - 2008, potem unarzekał się na brak fabrycznego auta w latach 2009 - 2011. A teraz wraca do walki i jestem pewien, że Ford niepotrzebnie skreślił go już na początku, bo podczas gdy Latvala się rozbił, Petter pojechał naprawdę dobrze i to na Monte Carlo, na którym nigdy wyżej nie był. W Szwecji może być groźny, co więcej Ford ma szanse znów wygrać wśród producentów.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rajd Monte Carlo

Postprzez viper » niedziela, 22 sty 2012, 22:52

Generalnie MC 2012, miał swoją magię, ale organizatorzy przegieli z czasowym rozlozeniem rajdu. Myśle, ze jak by było tradycynie frekfencja by znacznie wzrosła.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Monte Carlo

Postprzez wanderer » poniedziałek, 23 sty 2012, 00:01

viper napisał(a):Generalnie MC 2012, miał swoją magię, ale organizatorzy przegieli z czasowym rozlozeniem rajdu. Myśle, ze jak by było tradycynie frekfencja by znacznie wzrosła.

Gdyby była jeszcze większa frekwencja to bardzo możliwe, że odwołaliby jakieś oesy. Na nagraniach wideo czy na fotorelacjach widać, że na trasie ludzi było jak mrówek i to w niezbyt bezpiecznych miejscach.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Rajd Monte Carlo

Postprzez Jarek55511 » poniedziałek, 23 sty 2012, 00:49

jaczylibodzio napisał(a):
Jarek55511 napisał(a):
Matthias Schmidt napisał(a):Przesiadka chyba wyszła na dobre obu panom. Petter wreszcie ma fabryczny samochód i jest w centrum zainteresowania, a Mikko ma jakoś więcej vervy...

U Pettera to napewno na dobre,a u Mikko? Po Monte widać że będzie takim kierowca w Citroenie jak był Sordo. Loeb już miał dużo w zapasie więc Hirvo mógł przyspieszyć i wygrać parę oesów. Ja to tak widze.

Mam identyczne odczucia. Dla mnie będzie kozłem ofiarnym w citroenie. Solberg zdaje się rozpędzać, więc myślę że może powalczyć z Loebem. Wiem że daleko wychodzę myślami, ale po tym co widzę, pod nieobecność Latvali mógł pokazać na co go stać, a stać go na prawdę na bardzo wiele.

Myślę że jakby Wilson dał wolną rękę Latvali i Solbergowi to myślę że Solberg by walczył jak Latvala z Loebem. Myślę że Ford ma najsilniejszy skład bo Hirvo będzie skazany na drugie miejsce za Loebem napewno. Tylko żeby Wilson nie zrobił tego Petterowi jak Citroen Mikko.
A z tymi kibicami na Monte to masakra! Przypomina mi to stare dobre czasy. Stoją przy drodze i te auta cywilne koło drogi. Już nie mogę się doczekać Szwecji :wink:
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: Rajd Monte Carlo

Postprzez jaczylibodzio » poniedziałek, 23 sty 2012, 01:18

Debilizm totalny to było stanie na skarpie trzymając się murku :) No i moment w którym Hirvonen na nocnym odcinku mało baby nie przycisnął do muru jak za szybko gaz wcisnął na wyjściu. Na jej miejscu bym się nie śmiał tylko resztę stawki oglądał ze 100 metrów :lol:
"No bo po co mi hamulce jak mam wycieraczki? oO"
Avatar użytkownika
jaczylibodzio
N3
 
Posty: 206
Dołączył(a): poniedziałek, 1 sie 2011, 23:22

Re: Rajd Monte Carlo

Postprzez BartekRally » poniedziałek, 23 sty 2012, 10:47

Banan napisał(a):
RallyMarco napisał(a):Jak już pisałem wcześniej, nikt od kościucha nie oczekuje żeby wygrywał z S2000...tym bardziej z Wurcami, to drugie niemożliwe raczej;) ale jak go klepią R3-ki to już troche nie tak:D Wilson i kościuszko powinni sobie stanąc razem na oesie i podziwiać czołówkę ;) :lol:


Ile Ty masz lat? Bo ja rownie idotyczne posty pisalem na tym forum majac 13. :)


A Twoim zdaniem Kościuszko zasługuje na brawa?
BartekRally
A5
 
Posty: 913
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 22:36

Re: Rajd Monte Carlo

Postprzez rajdmen » poniedziałek, 23 sty 2012, 11:34

Chyba nie wiele osób, pamieta o tym jak Solberg zdobył tytuł w 2003 roku, zdobył go tylko dlatego bo Loeb dostał polecenie od Szefa zespołu zeby spokojnie odwieżć tytuł w klasyfikacji konstruktorów dla Citroena, Loeb odpuścil walkę o zwyciestwo w rajdzie Wielkiej Brytanii, zajął drugie miejsce, Citroen wygrał pierwszy tytuł w klasyfikacji producentów, a Solberg wygrał tytuł zaledwie o 1 punkt z Loebem, Solberg jest napewno dobrym kierowcą, ale nalezy pamietac o okolicznosciach w jakich zdobywa sie tytuły, tak samo jest z "najlepszym Polskim kierowcą rajdowym" , który wygrywa klasyfikacje PWRC walcząc sam ze sobą, zajmując jednoczesnie 30 miejsce w generalce rajdu, mozna jedynie zyczyc mu powodzenia.
rajdmen
 
Posty: 43
Dołączył(a): poniedziałek, 23 sty 2012, 11:27

Re: Rajd Monte Carlo

Postprzez Banan » poniedziałek, 23 sty 2012, 12:10

BartekRally napisał(a):
Banan napisał(a):
RallyMarco napisał(a):Jak już pisałem wcześniej, nikt od kościucha nie oczekuje żeby wygrywał z S2000...tym bardziej z Wurcami, to drugie niemożliwe raczej;) ale jak go klepią R3-ki to już troche nie tak:D Wilson i kościuszko powinni sobie stanąc razem na oesie i podziwiać czołówkę ;) :lol:


Ile Ty masz lat? Bo ja rownie idotyczne posty pisalem na tym forum majac 13. :)


A Twoim zdaniem Kościuszko zasługuje na brawa?


Nie wiem czy zasluguje na brawa, ja sie ciesze ze na poczatek sezonu ma juz 25 punktow. Fakt, ze nie mial sie z kim scigac w Monte, ale to nie jego wina. Gdyby cisnal walczac o jak najlepsza pozycje w generalce i skonczyl poza droga to bylaby nagonka "po co szalal, wystarczylo dojechac". Dojechal to jest nagonka "jechal zeby dojechac, a z Bouffierem przegral o xx minut".
http://www.bielawadrift.pl Bielawa Drift TEAM "...jedna pasja, jeden team"
Avatar użytkownika
Banan
A8
 
Posty: 5632
Dołączył(a): wtorek, 9 gru 2003, 23:15
Lokalizacja: Bielawa

Re: Rajd Monte Carlo

Postprzez scooby14444 » poniedziałek, 23 sty 2012, 12:24

Gratulacje dla Michała za to że wygrał PWRC ( mógł przecież nie dojechać do mety), no i dla Louise Cook ze pierwsze podium w PWRC!.
Avatar użytkownika
scooby14444
N3
 
Posty: 352
Dołączył(a): poniedziałek, 7 lut 2011, 01:05

Re: Rajd Monte Carlo

Postprzez kremer » poniedziałek, 23 sty 2012, 13:13

Banan staje sie mezczyzna :))))))))))))))

Fajny art. :) http://rajdy.autoklub.pl/news/gratulacje-od-loeba,40599
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Rajd Monte Carlo

Postprzez avetowrc » poniedziałek, 23 sty 2012, 14:57

Photos Rallye Montecarlo 2012 online... http://www.avetowrc.com/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
avetowrc
 
Posty: 7
Dołączył(a): piątek, 27 sie 2010, 22:53

Re: Rajd Monte Carlo

Postprzez marrcus » poniedziałek, 23 sty 2012, 15:11

rajdmen napisał(a):Chyba nie wiele osób, pamieta o tym jak Solberg zdobył tytuł w 2003 roku, zdobył go tylko dlatego bo Loeb dostał polecenie od Szefa zespołu zeby spokojnie odwieżć tytuł w klasyfikacji konstruktorów dla Citroena, Loeb odpuścil walkę o zwyciestwo w rajdzie Wielkiej Brytanii, zajął drugie miejsce, Citroen wygrał pierwszy tytuł w klasyfikacji producentów,


No co ty gadasz...., w 2003 Burns nie wystartował do rajdu, a Marcus urwał koło na na początku piątku kto miał im w pkt. zagrozić jak mieli przewagę, kilku pkt. przed rajdem. Loix haha
Avatar użytkownika
marrcus
N3
 
Posty: 492
Dołączył(a): sobota, 14 cze 2008, 17:24
Lokalizacja: Gorzów

Re: Rajd Monte Carlo

Postprzez Agrest » poniedziałek, 23 sty 2012, 20:01

Moje skromne podsumowanie:
Loeb -wiadomo było że tak bedzie
Sordo- tez sie spodziewałem dobrego wyniku i sie nie przeliczyłem aczkolwiek liczyłem ze troszke pocisnie Sebka
Solberg- duży plus bo Monte zawsze mu kiepsko szło
Hirvonen- mozna sie chyba było wiecej spodziewac
Delecour - również duży plus, latka swoje ma, nie startuje regularnie
Nowikov- oby tak dalej
Tanak- w zasadzie mogłoby byc lepiej ale z jego doswiadczeniem za kierą WRC to i tak chyba dobry wynik no i dodajmy ze to Monte
P.G. Anderson- szkoda ze Proton zaniemógł bo pachniało sensacja
Ogier- ten to dopiero by sensacje zrobił i myśle ze za bardzo chciał ja zrobic i skonczyło sie jak się skończyło, chłopak walczył a nie miał w zasadzie o co walczyć
Jari Matti- dopóki jechał tempo było niezłe, ale mysle ze pokaze na luźnych nawierzchniach na co go stac i pocisnie Sebka
Buffi- co by było gdyby nie przygoda na poczatku, bo tempo w koncówce rewelacyjne
Kościuszko - NO COMENT ! ! !
BO KIBICE DOCENIĄ GDY DRIVER STARA SIĘ,
KIEDY IDZIESZ PEŁNA DZIDĄ TO POKOCHAJĄ CIĘ !!! :)
Agrest
A5
 
Posty: 516
Dołączył(a): środa, 1 lip 2009, 12:05
Lokalizacja: gdzieś tam przy oesie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości