Rally Italia Sardinia

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Postprzez Marmetal » piątek, 2 cze 2006, 19:38

WRCfan napisał(a):
Marmetal napisał(a):
To znaczy, że gdyby Loeb wsiadł w inne auto WRC i jechał nieźle to wtedy byłby świetnym kierowcą :roll:.


Rajd Korsyki 2000 - debiut Loeba w samochodzie WRC w Mistrzostwach Świata - 9 miejsce


Można nie przepadać za jakimś kierowcą, ale na boga nie ujmujmy nikomu talentu ani zasług. Ja nigdy nie przepadałem za Loebem, ale jestem świadom tego iż jesteśmy świadkami kariery prawdopodobnie najlepszego kierowcy rajdowego w historii.


Nie napisałem, że Loeb jest słabym bądź przeciętnym kierowcą. Jest znakomity, świetny, ale porównywanie go do mistrzów z lat 80-tych nie ma sensu. W dzisiejszych czasach nie ma lepszego kierowcy od Francuza, zapewne będzie miał najwięcej zwycięstw w MŚ w historii, ale gdyby kierowcy z lat 80-tych mieli po 16, a nie 10 rajdów rocznie to myślę, że Sebastienowi nie byłoby łatwo pobić starych mistrzów. Uważam, że Blomqvist, Biasion, Alen, Makinen czy Rohrl są lepsi od Francuza, ale sądzę także, że Loeb jest jednym z najlepszych kierowców w historii światowych rajdów. To moje stanowisko na ten temat.
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20


Postprzez Saruto » piątek, 2 cze 2006, 23:22

Czy ja wiem czy lepsi, każdy z nich w pewnym okresie był najlepszy. Obecnie najlepszy jest Loeb a porównanie Loeb'a z Blomqvist'em jest tak śmieszne jak porównanie Schumacher'a z Fangio ;) to są inne auta, inne rajdy i inne czasy, tego się poprostu nie da porównać.
GO!!! Loeb & Latvala GO!!!
GO!!! Sandell & Kościuszko GO!!!
GO!!! Al-Attiyah & Hänninen GO!!!
Obrazek
http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Buy/ Zapraszam do gry!
Avatar użytkownika
Saruto
A6
 
Posty: 1677
Dołączył(a): sobota, 21 sty 2006, 20:10
Lokalizacja: Kraków/Swoszowice

Postprzez adamlen » piątek, 2 cze 2006, 23:46

Dokładnie tego nie da się porównywać. Loeb to JEDEN z najlepszych kierowców w historii i zostawmy to tak jak jest tak samo jak Gronholm czy Solberg też należą do jednych z najlepszych kierowców.Moim zdaniem nie istnieje takie stwierdzenie jak Najlepszy Kierowca w Historii.Owszem do tej pory uważałem że najlepszy to ten który wygrał najwięcej rajdów czyli SAINZ ale Loeb go niedługo prześcignie.Moim skromnym zdaniem nie da sie i nie powinno się typować najleszego kierowcy w historii, bądzmy sprawiedliwi.Jest wielu szybkich kierowców w tej chwili którzy zasługują na to miano a do tego dochodzą kierowcy którzy skończyli już karierę i w żaden sposób nie da się ich porównać z dniem dzisiejszym więc dajmy sobie spokój z roztrzygania kto jest bądź był najlepszym kierowcą, powtarzam-tego nie da się rozstrzygnąć.Pozdrawiam ludzi myślących podobnie jak Ja.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Postprzez Marcin 2 » sobota, 3 cze 2006, 13:03

Zgadzam się zprzedmówcami- nie wiem na jakiej podstawie można nazywać kogoś najlepszym, czy są na to jakieś "przepsiy". Dla jednych najlepszy będzie Sainz, bo wygrał najwiecej rajdów, dla drógich McRae bo jeździj najbardziej brawurowo i agreyswnie itd. Ja np. uwielbiam lata 80te i dla mnie wcale najlepszy nie jest Loeb, tylko kierowcy z B-grupy, jak np. Rohrl.
http://www.fotosik.pl Obrazek
Avatar użytkownika
Marcin 2
N1
 
Posty: 70
Dołączył(a): sobota, 19 lis 2005, 17:45

Postprzez Saruto » sobota, 19 maja 2007, 22:59

Loeb poza konkurencją, pozatym Sordo dziś świetnie pojechał :)
Ciekawy jestem czy Marcus dostanie jakąś kare za zgubienie koła.
GO!!! Loeb & Latvala GO!!!
GO!!! Sandell & Kościuszko GO!!!
GO!!! Al-Attiyah & Hänninen GO!!!
Obrazek
http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Buy/ Zapraszam do gry!
Avatar użytkownika
Saruto
A6
 
Posty: 1677
Dołączył(a): sobota, 21 sty 2006, 20:10
Lokalizacja: Kraków/Swoszowice

Postprzez MSG Racing » sobota, 19 maja 2007, 23:46

Najlepszego kierowcę w historii można wybrać tylko specjalnie przeliczając jego osiągnięcia na czasy w jakich starował, biorąc pod uwagę zaawansowanie techniki, liczbę konkurentów z którymi się ścigał na +/- podobnym poziomie i jeszcze pewnie jakieś czynniki. Ale to i tak nie zmieni faktu, ze dal każdego kto inny bezie najlepszym kierowcą.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez misiek_wrc » niedziela, 20 maja 2007, 09:46

Co by nie było walka sie lekko zaostrzyła, ku radości niektórych kibiców Sebastian okazał dowód, że jest tylko człowiekiem a nie maszyną i także popełnia błędy OS 13 był dla niego pechowy i mamy taka sytuację że Marcus prowadzi :)
..:: !! QHR MAJCHER OGIEN NA TLOKI !! ::..
Avatar użytkownika
misiek_wrc
A5
 
Posty: 544
Dołączył(a): niedziela, 13 sie 2006, 15:50
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez SebaSTI » niedziela, 20 maja 2007, 10:29

wrescie sie robi ciekawiej a nie tylko lob zawsze praktycznie prowadził smuci mnie jazda pettera znowu cos nie tak z samochodem:/
Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Gucio » niedziela, 20 maja 2007, 11:52

Z tym Loebem to widze tak jak z Naszym Kuzajem kiedyś...odpadł to radocha.
EOS 7D,400D/50 1.8/17-50 2.8/70-200 F4 L/580EX II :mrgreen:
http://www.image-sport.net moja stronka :)
Leszek!!
Avatar użytkownika
Gucio
S2000
 
Posty: 3508
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2005, 23:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Mars » niedziela, 20 maja 2007, 13:12

Ja się osobiście bardzo cieszę. Nie jest to awaria, a zwykły błąd.
3xFSO + 1xFSM + na jesieni jakieś E36 :D
Avatar użytkownika
Mars
A6
 
Posty: 1753
Dołączył(a): niedziela, 25 kwi 2004, 10:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez MSG Racing » niedziela, 20 maja 2007, 13:28

A błędów Loeb popełnia więcej niż się nam wydaje. Widziałem już dużo filmików jak gasi silnik, źle przejeżdża nawrót czy jakiś zakręt.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez Miedziu » niedziela, 20 maja 2007, 22:19

Avatar użytkownika
Miedziu
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): czwartek, 19 sty 2006, 19:08
Lokalizacja: Ostroszowice

Postprzez Marmetal » sobota, 26 maja 2007, 13:19

Szczerze mówiąc byłem nieco zdziwiony, że Loeb odpadł na skutek własnego błędu. Oczywiście to tylko człowiek, ale jednak nie byliśmy przyzwyczajeni do błędów wielkiego Seba :). Rajd można uznać za ciekawy, szczególnie walkę o "pudło" w wykonaniu starszego Solberga i Sordo. Ford ustrzelił dublet i zdecydowanie prowadzi w punktacji producentów. Z kolei w klasyfikacji kierowców regularnie jeżdżący Hirvonen zbliżył się do Loeba. Dalsza część sezonu zapowiada się ciekawie, teraz czas na Rajd Akropolu, czyli mordercę aut.
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Poprzednia strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości