Neste Rally Finland

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Neste Rally Finland

Postprzez ZbyszekChaosu » piątek, 28 lip 2017, 14:25

woocasch napisał(a):A JML jedzie teraz jako drugi i jakoś prowadzi w rajdzie, więc przestańmy próbować wszystko tłumaczyć pozycją startową. Mam wrażenie, że jest to obecnie pierwsza wymówka przy notowaniu gorszych czasów :)
Neuville musi przyspieszyć, bo jak dojedzie 9. to odrobi tylko dwa punkty do Ogiera :) Wiadomo, różnice czasowe są niewielkie i na koniec dnia może być nawet trzeci, ale szczerze w to wątpię.

Niemal co rajd jest ta sama historia
Piątek: buu Neuville słabo, co on robi itp
Niedziela: Neuville na podium
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź


Re: Neste Rally Finland

Postprzez speedyzxz » piątek, 28 lip 2017, 15:09

ZbyszekChaosu napisał(a):Niemal co rajd jest ta sama historia
Piątek: buu Neuville słabo, co on robi itp
Niedziela: Neuville na podium
Hmm z tego co sobie przypominam to jedynie w Argentynie nie zanosiło się na dobry wynik po pierwszym dniu dla Thierrego, a wygrał.
Prawda że aktualnie Neuville nie traci dużo tak naprawdę, ale w zasadzie to szybki rajd, łatwo stracić dużo czasu, a trudniej zyskać sporo.
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Neste Rally Finland

Postprzez ZbyszekChaosu » piątek, 28 lip 2017, 15:37

Meksyk po pierwszej pętli 5 na koniec rajdu 3 Korsyka z 3 na 1 Argentyna z 6 na 1, Portugalia z 7 na drugie, Sardynie z 5 (przez chwile był 10) na trzecie, Polski z 2 na 1. Neuville po wpadkach z pierwszych rajdów nie chodzi z podium, nie wiem czemu teraz miałby nie odrobić strat.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Neste Rally Finland

Postprzez posejdon » piątek, 28 lip 2017, 17:41

"The launch control didn't work properly for the first 700 metres."
Co to znaczy? Nie pomylili się o jedno zero? Choć to chyba i tak dużo. To powiedział Breen.
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: Neste Rally Finland

Postprzez grzesiek811 » piątek, 28 lip 2017, 19:54

Ależ rajd. Finowie miażdżą, Toyota też masakruje. Nawet Hanninen dobrze jedzie. Lappi świetnie, myślałem, że w tym roku będzie się tylko uczył. A Latvala startuje jako drugi i też sobie radzi. Jutro będzie miał podobną pozycję jak czołówka to zobaczymy czy Lappi u trzyma jego tempo.
Ogier wypadł i jest świetna okazja dla Latvali, żeby powrócić do walki o tytuł.
grzesiek811
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): niedziela, 11 gru 2016, 14:38

Re: Neste Rally Finland

Postprzez Tomek K » piątek, 28 lip 2017, 20:18

posejdon napisał(a):"The launch control didn't work properly for the first 700 metres."
Co to znaczy? Nie pomylili się o jedno zero? Choć to chyba i tak dużo. To powiedział Breen.


Bardzo dużo, przecież tu chodzi o start.
www.RallyMedia.pl
Avatar użytkownika
Tomek K
A5
 
Posty: 673
Dołączył(a): czwartek, 25 sty 2007, 22:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Neste Rally Finland

Postprzez deiman » piątek, 28 lip 2017, 20:30

Toyota pięknie jedzie. Poprawki i ustawienia muszą działać. Sunninen i Breen również rewelacyjnie. Ciekawe czy Neuville tradycyjnie już nie ma najlepszych ustawień na pierwszy dzień rajdu? Piękny rajd :).
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Neste Rally Finland

Postprzez speedyzxz » piątek, 28 lip 2017, 20:55

ZbyszekChaosu napisał(a):Meksyk po pierwszej pętli 5 na koniec rajdu 3 Korsyka z 3 na 1 Argentyna z 6 na 1, Portugalia z 7 na drugie, Sardynie z 5 (przez chwile był 10) na trzecie, Polski z 2 na 1. Neuville po wpadkach z pierwszych rajdów nie chodzi z podium, nie wiem czemu teraz miałby nie odrobić strat.
z kolejnymi dniami się poprawiał fakt, ale czy były glosy Piątek: buu Neuville słabo, co on robi itp, raczej nie. Ja sobie nie przypominam nic takiego. Poza tym, w Argentynie tracił minute i był 3, a teraz w Finlandii traci minutę i jest 8. I tak analizując po łebkach rajdy Neuvilla od początku sezonu, to w tym rajdzie ma jeden z najgorszych pierwszych dni :wink:
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Neste Rally Finland

Postprzez MPSport » piątek, 28 lip 2017, 21:04

- Trudno to opisać. Jeszcze, gdy byłem małym chłopcem, marzyłem, by jechać w Finlandii w aucie klasy WRC. Teraz to się dzieje i jestem liderem. Nie mam słów. Jutro pojadę po najlepszych odcinkach na świecie. Czy mogę wygrać? Nie wiem. Potrzebuję koncentracji. Nie chcę walczyć z Jari-Mattim. Moim celem było podium i nadal chcę to uzyskać


Wiem, że to tylko wypowiedź po pierwszym dniu rajdu i dużo w tym PR-u, ale czy myślicie, że to mówienie o podium i niechęci walki z Jarim, może znaczyć, że mają plan na team orders w Toyocie, lub Lappi może być "koleżeński" i z własnej woli puści Latvale. W sumie 7 punktów różnic między pierwszym a drugim miejscem może w ostatecznym bilansie zdecydować czy Jari-Matti Latvala będzie mistrzem świata. Rajd naprawdę świetny.
Avatar użytkownika
MPSport
 
Posty: 29
Dołączył(a): poniedziałek, 13 lut 2017, 14:23
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Neste Rally Finland

Postprzez adamlen » piątek, 28 lip 2017, 23:27

Finowie rewelacja
Lappi - byłem niemal pewny, że będzie lepszy niż Haninen, ale że będzie lepszy niż Latvala to już bym się nie odważył obstawiać. Mimo iż troszkę pomaga mu pozycja startowa to i tak rozwiał moje wszelkie wątpliwości i na przyszły sezon musi mieć zapewnione miejsce w fabryce.
Suninen - też super, do kolekcji brakuje mi Tidemanda w WRC. Chłopaki wsiadają do WRC po raz drugi, trzeci i leją stałych kierowców - to już jest wystarczająca dla nich rekomendacja.

Swoją drogą - jak ten sport jest przewrotny.
Przed sezonem Citroen - murowany kandydat do zwycięstw, prowadzi się jak po sznurku, mega szybki. Toyota - pokraczna, nie prowadzi się w ogóle.
Połowa roku. Citroen - nie przewidywalny, niebezpieczny, trudny do okiełznania i bez spektakularnej szybkości. Toyota - łatwy i przyjemny do prowadzenia, niezawodny, szybki. :)

W Finladnii mam wrażenie, że tylko Yaris i Fiesta mają szybkość, z czego ten pierwszy ma do tego bardziej pancerną konstrukcję.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Neste Rally Finland

Postprzez Witcher1990 » piątek, 28 lip 2017, 23:40

Wydaje mi się, że Lappi raczej myśli na trzeźwo i bez emocji. Nie chce się podpalać- wie że dzisiaj mógł zyskiwać nieco na pozycji startowej, a JML to absolutny top kierowcy. Myślę, że Lappi po prostu układa sobie w głowie co ma, a co może stracić. Dowiezienie miejsca wbrew pozorem wcale nie musi być złe, a gdyby się rozbił?

Ale rzuciłeś bardzo ciekawy wątek team orders. Myślę, że dla JML Makinen mógłby to zrobić. Z drugiej strony nawet jak jeden z nich Lappi lub JML wydzwoni to i tak mają 2 złogi na podium... No ale tutaj może wchodzić w grę ten tytuł mistrzowski Jarriego, myślę że po 2014 i rajdzie Niemiec każdy wie, że wszystko jest możliwe. Teraz mógłby odrobić nawet 30 punktów, nawet przy 0 dla Ogiera. Może tak być, że Makinen powie nawet po prostu jak kiedyś w Citroenie "Chcę mieć was obu na podium"
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Neste Rally Finland

Postprzez Taurus » piątek, 28 lip 2017, 23:55

Bardzo lubię jariego ale na mistrza świata to on nie zasługuje w tym roku...

Coś słaba obsada w erpiątkach
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: Neste Rally Finland

Postprzez Voo » sobota, 29 lip 2017, 08:27

Koniec rajdu dla Ogiera - Julien ze wstrząśnieniem mózgu musi sobie odpocząć od startów.

Teraz Thierry musi dojechać możliwie wysoko ale nie musi wygrać za wszelką cene co na pewno wpłynie na taktykę.
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23

Re: Neste Rally Finland

Postprzez Honiclbr » sobota, 29 lip 2017, 09:14

Voo napisał(a):Koniec rajdu dla Ogiera - Julien ze wstrząśnieniem mózgu musi sobie odpocząć od startów.

Teraz Thierry musi dojechać możliwie wysoko ale nie musi wygrać za wszelką cene co na pewno wpłynie na taktykę.


Jeszcze nie koniec, bo mają zrobić jeszcze jedne badania Ingrassi wieczorem, by pozwolić na start jutro.
Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Neste Rally Finland

Postprzez Matthias Schmidt » sobota, 29 lip 2017, 10:21

Dyspozycja Neuville'a jest co najmniej zaskakujaca, ale jezeli dojedzie gdzies kolo szostego miejsca to i tak troche punktow zgarnie i bedzie juz tuz za Ogierem. Chociaz oczywiscie jakby tutaj wygral to sytuacja bylaby jeszcze lepsza. Hyundai chyba jednak nie jest zbyt szybki tutaj.
Finowie sa nie do przeskoczenia, jak za starych dobrych czasow. Jestem pod wrazeniem Lappiego, wydaje mi sie, ze na dzisiaj troche wlaczyly mu sie hamulce, ale nie ma przeciez spiny, zeby wygrac. Suninen tez znakomicie, chociaz teraz jakis klopot chyba... wszystko jasne przestrzelil szykane i mamy teraz 1-2-3 Toyoty :mrgreen: powiem szczerze tempo Yarisow przekroczylo moje oczekiwania.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości