Rajd Monte Carlo

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Monte Carlo

Postprzez speedyzxz » niedziela, 22 sty 2012, 13:49

Hmm a Hennigowi to te nowe wurce chyba nie leżą, zeszły sezon kiepski, choć nie pełny 2010 też nie najlepszy, a teraz trochę takie uwstecznienie
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań


Re: Rajd Monte Carlo

Postprzez Marcin Szopa » niedziela, 22 sty 2012, 13:57

Dlaczego media trąbią o tym że Junior wygrał w PCWRC a nie wspomną że jechał sam w klasie ;D.
Marcin Szopa
N3
 
Posty: 343
Dołączył(a): poniedziałek, 11 sie 2008, 13:10
Lokalizacja: Bielsko/Kęty

Re: Rajd Monte Carlo

Postprzez okun911 » niedziela, 22 sty 2012, 14:09

scooby14444 napisał(a):
okun911 napisał(a):
RallyMarco napisał(a):DOKŁADNIE...nic dodać nic ując...Wozidupy DO DOMU!!!!!!!


Dokładnie też to zauważyłem jak Loeb się wiezie :) , od dwóch dni nie wygrał żadnego oesu, ewidentnie zwolnił i jedzie taktycznie nie ryzykując dzwona, czego wielu tu nie lubi, ale jego akurat nie krytykujecie. Czemu nie zapierdala dalej i nie walczy o kolejne zwycięstwa oesowe??

To chyba ślepy jesteś. Dzisiaj Loeb powiększył przewagę o kolejne 20 sekund.


Ja tu napisałem moje trafne spostrzeżenia a Ty mnie tu od ślepców przezywasz, to właśnie Ty jesteś ślepy bo nie potrafisz dostrzec że Loeb zwolnił, a przewagę zwiększył nad gościem co chciał dowieść Mini do mety bez dzwona, natomiast Solberg odrobił do Loeba wczoraj 19 sekund.
Działanie Loeba było jak najbardziej prawidłowe, jednak jak Kościuszko jechał tak samo to większość się śmiała i pewnie liczyła że będzie walczył jak głupi z S2000.

Marcin Szopa napisał(a):Dlaczego media trąbią o tym że Junior wygrał w PCWRC a nie wspomną że jechał sam w klasie ;D.

A dlaczego piszesz nieprawdę że jechał sam w klasie? Jego wina że tylko 3 załogi były na starcie?

Mam nadzieje że wynik Sordo pomoże w końcu znaleźć sponsorów żeby Meeke mógł wrócić za kółko
Ostatnio edytowano niedziela, 22 sty 2012, 14:16 przez okun911, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
okun911
N2
 
Posty: 151
Dołączył(a): wtorek, 13 kwi 2010, 21:56
Lokalizacja: Iława

Re: Rajd Monte Carlo

Postprzez kremer » niedziela, 22 sty 2012, 14:15

Marcina cisza to jest temat tabu :)))))))))))))))))))))

W "Czarnej Żmiji" był taki cytat: Jesz ciastko na które nasrał kot, i mówisz że to jagoda :)
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Rajd Monte Carlo

Postprzez RallyMarco » niedziela, 22 sty 2012, 14:25

Jak już pisałem wcześniej, nikt od kościucha nie oczekuje żeby wygrywał z S2000...tym bardziej z Wurcami, to drugie niemożliwe raczej;) ale jak go klepią R3-ki to już troche nie tak:D Wilson i kościuszko powinni sobie stanąc razem na oesie i podziwiać czołówkę ;) :lol:
Brak rajdów = niedotlenienie mózgu!! xD
Avatar użytkownika
RallyMarco
N3
 
Posty: 371
Dołączył(a): piątek, 2 lis 2007, 10:56
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Rajd Monte Carlo

Postprzez Loeb1987 » niedziela, 22 sty 2012, 14:48

kremer napisał(a):Wilson to ma progresje wsteczna :) Od kilkunastu rajdow jezdzi co raz wolniej :)

Nie, po prostu teraz jest łatwiejszy dostęp do nowych WRC. Dzięki temu Wilson jedzie swoje, ale więcej zawodników jest między nim a Loebem.

RallyMarco napisał(a):Wilson i kościuszko powinni sobie stanąc razem na oesie i podziwiać czołówkę ;) :lol:

ale nigdy tak nie będzie :) reszta naszych kierowców będzie mogła tylko stać na oesie i oglądać Wilsona i Kościuszkę ;)
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajd Monte Carlo

Postprzez DamianF » niedziela, 22 sty 2012, 18:53

Loeb1987 napisał(a):ale nigdy tak nie będzie :) reszta naszych kierowców będzie mogła tylko stać na oesie i oglądać Wilsona i Kościuszkę ;)

<brawo> :D
Niektórym tutaj chyba żyłka pęka, że siedzą przed ekranem monitora, a nie za sterami Evo X w Monte Carlo. :) Zwykła polska zawiść, nie bez powodu wciąż w obiegu jest kawał o Polakach w piekle.

Co do Michała, zrobił co miał zrobić, ma komplet punktów i to się liczy. Nie ważne jak jechał, sytuacja wymagała żeby dojechać więc po co zbędne ryzyko? Kolejne rundy będą wymagały spięcia tyłka więc wtedy zepnie. Jeśli to mu nie wyjdzie to będzie można zacząć narzekać, ale jeszcze nie teraz. Założę się, że jakby dwa oesy pojechał piekielnie szybko, a na 3 się wyłożył to nagonka by była taka sama, bo po co ryzykował, po prostu niektórzy sobie coś ubzdurają i tak już zostaje.


btw. Taki ktoś kto wysuwa zarzuty bez wymaganej argumentacji to się hejter nazywa, a zauważyłem, że dużo tu takich :D
Avatar użytkownika
DamianF
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 18 sie 2009, 15:14

Re: Rajd Monte Carlo

Postprzez Matthias Schmidt » niedziela, 22 sty 2012, 18:57

No to coż... Inaugurację sezonu mamy za sobą. Szczerze powiedziawszy oczekiwałem większych emocji.
Citroen zdominował ten rajd, co wcale nie dziwne. Loeb po odpadnięciu Latvali nie miał rywali, aż strach pomyśleć, czy wszyscy poza JML nie mają do niego podejścia, czy to kwestia tego, że na Monte Sloeb się tak świetnie czuje. Hirvo całkiem niezły debiut w Citroenie, choć początek był okropny. Dobrze, że potem się obudził i zdołał wyprzedzić choćby Novikova, bo inaczej byłaby klapa na początek. No, jak na to, że to przede wszystkim asfaltowy rajd, Mikko spisał się ok.
Ford niestety ma punkty w plecy już na początek, choć wydaje mi się, że mają mocniejszy skład. Szkoda Latvali, bo tak naprawdę nigdy nie wiemy co by było gdyby. Jari pokazał się ze świetnej strony, szkoda tego błędu. I mam nadzieję, że zadziała to na niego motywująco i kolejne rajdy będzie już kończyć - i wygrywać! :). Petter pierwszy raz na pudle w Monte Carlo, naprawdę dobrze. Szkoda, że nie udało złapać się Daniego, ale trzecie miejsce jest dobre. W ostatecznosci Petter będzie w stanie coś namieszać.
Mini na pewno dużo straci na tym drugim kierowcy. Na razie jest fajnie, wiceliderostwo w producentach, kolejne podium Sordo. Super, trzymajmy teraz kciuki za to, by przyszli jacyś sponsorzy. Bez Krisa to będzie słabo na szutrach... Campana nieźle, ale to jego teren. Na pewno dalej nie byłoby już tak różowo, choć mogę się mylić. Ważne jest to, że JCW WRC to naprawdę dobry samochód, więc liczę na to, że to wszystko jakoś się rozwiąże.
Największy plus ma u mnie Novikov. Kapitalny debiut na Monte. Najszybszy na shakedown, bonusowy punkt za Power Stage, mądra i szybka jazda, no i piąte miejsce. Naprawdę ma chłopak talent, najważniejsze by taką formę utrzymał w kolejnych rajdach i będzie szansa na pierwszego zwycięzcę rajdu WRC z Rosji :)
Chyba najbardziej zaminusował Tanak. Ósme miejsce jest dobre, ale szczerze mówiąc oczekiwałem czegoś znacznie więcej. Tak naprawdę to Ott nie istniał w tym rajdzie. Nie oczekujmy od debiutantów cudów, ale to jego drugi start w aucie WRC, uważa go się za wielki talent i po prostu czegoś brakło.
Wybiegając nieco w przyszłość, to na chwilę obecną (powtarzam - na chwilę obecną!!) to Novikov moim zdaniem jest lepszym kandydatem na fabrycznego kierowcę Forda, aniżeli Tanak. No ale to na razie, zobaczymy co będzie dalej.
Generalnie, fajnie, że Monte Carlo powróciło do kalendarza WRC. MŚ bez Monte Carlo, to nie MŚ! Szkoda, ze tak kiepsko porozkładali ten harmonogram, równie dobrze mogli to streścić w ciągu trzech dni, albo oszczędzić chociaż tej niedzieli. Mam nadzieję, że na kolejnych rajdach walka między czterema, lub nawet pięcioma fabrycznymi będzie ciekawsza, bo inaczej najbardziej emocjonująca będzie postawa młodych - Tanaka, Novikova i Neuville.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rajd Monte Carlo

Postprzez speedyzxz » niedziela, 22 sty 2012, 20:07

Właście to ja Tanaka się spodziewałem w okolicach 8 miejsca i jak tak patrzę na pierwszą dziesiątkę bez czasów, nie widzę zbytniego zdziwienia in minus, każdy tam gdzie się można było go spodziewać, na plus na pewno:
Novikov na mecie
Delecour, latka swoje ma, kask w zasadzie na kołku a tu 6 pozycja w takim klasyku choć w takim rajdzie to doświadczenie wygrywa z młodością

Ale jak patrzę na pierwszą dziesiątkę z podanymi czasami to troszkę zawiodłem się na Sordo, Solbergu i Hirvonenie, lider już w połowie czawrtku nie do złapania i człowiek ogląda wyniki i sobie myśli "co ja pacze" ale wierzę że będzie lepiej :D

A teraz Solberg Szwecji nie pojedzie? Może jednak tylko kara w zawieszeniu? Plisss

A tak jeszcze wracając do wypowiedzi Mikko i Pettera że: "ten samochód jest lepszy od poprzedniego" może obaj mają racje? Zwyczajnie przesiadka na zdrowie im wyszła? Tak mi się wydaje :)
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Rajd Monte Carlo

Postprzez Matthias Schmidt » niedziela, 22 sty 2012, 20:19

Kara jest w zawieszeniu na sześć rajdów. Jeśli w ciągu tych rajdów Solberg przekroczy prędkość na dojazdówce o więcej niż 50%, to kara wejdzie w życie. Także Petter musi się pilnować :)

Przesiadka chyba wyszła na dobre obu panom. Petter wreszcie ma fabryczny samochód i jest w centrum zainteresowania, a Mikko ma jakoś więcej vervy...
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rajd Monte Carlo

Postprzez wanderer » niedziela, 22 sty 2012, 20:43

Matthias Schmidt napisał(a):Chyba najbardziej zaminusował Tanak. Ósme miejsce jest dobre, ale szczerze mówiąc oczekiwałem czegoś znacznie więcej. Tak naprawdę to Ott nie istniał w tym rajdzie. Nie oczekujmy od debiutantów cudów, ale to jego drugi start w aucie WRC, uważa go się za wielki talent i po prostu czegoś brakło.

Przesadzasz, według mnie zajął takie miejsce na które aktualnie go było stać. Campanę nie dało się objechać bo ten za kierownicą Mini WRC zebrał już trochę doświadczenia, a dla Tanaka to ledwo trzeci rajd w WRC. Poza tym dużo lepiej wypadł niż przyszła gwiazda Citroena, która równie jak Tanak, miał przede wszystkim zbierać doświadczenie a ostatecznie szybko skończył rajd z powodu "awarii". :D
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Rajd Monte Carlo

Postprzez SuN » niedziela, 22 sty 2012, 20:51

dobrze widzę na Eurosporcie?
Że Delecour przesiadł się na jednym odcinku na prawy fotel ?! :D
Wałbrzyska Grupa Rajdowa!
GG: 2459573
E-mail: ma4c1n@go2.pl
Moja fotografia - https://www.facebook.com/mjagiellicz
Avatar użytkownika
SuN
A6
 
Posty: 1533
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 15:22
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Rajd Monte Carlo

Postprzez speedyzxz » niedziela, 22 sty 2012, 21:10

Matthias Schmidt napisał(a):Kara jest w zawieszeniu na sześć rajdów. Jeśli w ciągu tych rajdów Solberg przekroczy prędkość na dojazdówce o więcej niż 50%, to kara wejdzie w życie. Także Petter musi się pilnować :)


A no tak, nie doczytałem :)

SuN napisał(a):dobrze widzę na Eurosporcie?
Że Delecour przesiadł się na jednym odcinku na prawy fotel ?! :D


Zgadza się, a tam tak cholernie wąsko nie dziwne że Delecour się bał :D
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Rajd Monte Carlo

Postprzez Jarek55511 » niedziela, 22 sty 2012, 21:41

Matthias Schmidt napisał(a):Przesiadka chyba wyszła na dobre obu panom. Petter wreszcie ma fabryczny samochód i jest w centrum zainteresowania, a Mikko ma jakoś więcej vervy...

U Pettera to napewno na dobre,a u Mikko? Po Monte widać że będzie takim kierowca w Citroenie jak był Sordo. Loeb już miał dużo w zapasie więc Hirvo mógł przyspieszyć i wygrać parę oesów. Ja to tak widze.
Jak chodzi o Sordo to super że był na 2.miejscu. Liczyłem też na Pettera ale on ma pewne starty w sezonie a Mini niestety nie. Może znajdzie się jakiś sponsor jak będzie tak dalej. Rajd ciekawy,bo się działo tylko mała ilość oesów a tyle dni. Mogli zrobić albo 3dni ścigania albo więcej oesów.
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: Rajd Monte Carlo

Postprzez jaczylibodzio » niedziela, 22 sty 2012, 21:48

Jarek55511 napisał(a):
Matthias Schmidt napisał(a):Przesiadka chyba wyszła na dobre obu panom. Petter wreszcie ma fabryczny samochód i jest w centrum zainteresowania, a Mikko ma jakoś więcej vervy...

U Pettera to napewno na dobre,a u Mikko? Po Monte widać że będzie takim kierowca w Citroenie jak był Sordo. Loeb już miał dużo w zapasie więc Hirvo mógł przyspieszyć i wygrać parę oesów. Ja to tak widze.

Mam identyczne odczucia. Dla mnie będzie kozłem ofiarnym w citroenie. Solberg zdaje się rozpędzać, więc myślę że może powalczyć z Loebem. Wiem że daleko wychodzę myślami, ale po tym co widzę, pod nieobecność Latvali mógł pokazać na co go stać, a stać go na prawdę na bardzo wiele.
"No bo po co mi hamulce jak mam wycieraczki? oO"
Avatar użytkownika
jaczylibodzio
N3
 
Posty: 206
Dołączył(a): poniedziałek, 1 sie 2011, 23:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości