Rally Norway

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Postprzez Saruto » piątek, 16 lut 2007, 18:44

Niezbyt uczciwe te zasady :/ ale z drugiej jeśli ktoś wypada na początku rajdu to za wiele mu to nie zmienia. Jedno jest pewne, sytuacja z Monte Carlo 2006 się nie powtórzy.
Loeb jechał dziś jako pierwszy a notował naprawde rewelacyjne czasy, myśle że jutro dalej będzie walczył.
GO!!! Loeb & Latvala GO!!!
GO!!! Sandell & Kościuszko GO!!!
GO!!! Al-Attiyah & Hänninen GO!!!
Obrazek
http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Buy/ Zapraszam do gry!
Avatar użytkownika
Saruto
A6
 
Posty: 1677
Dołączył(a): sobota, 21 sty 2006, 20:10
Lokalizacja: Kraków/Swoszowice


Postprzez Kuchar_KRT » piątek, 16 lut 2007, 18:59

Ładnie ciśnie czołowa trójka, mam nadzieje, że walka jeszcze potrwa.
Licze na Hirvonena, Gronholm raczej sie Loebowi nie da :wink:
Solberg już spora strata, szkoda :? ale niech dowiezie punkty do mety :)
Czekam na ralacje w Euro... :twisted:
Kuchar_KRT
 
Posty: 28
Dołączył(a): sobota, 20 sty 2007, 21:54
Lokalizacja: Kluczbork

Postprzez WAPNO » piątek, 16 lut 2007, 20:22

Loeb rzeczywiście przycisnął i pewnie będzie dążyć do wygrania tego rajdu. Jutro albo się wszystko wyklaruje i Seb wyjdzie na prowadzenie, albo wszyscy będą cisnąć i komuś może przytrafić się przygoda. W A6 zwycięstwo przesądzone ;). W końcu mam wolny TV i też czekam na relację na EUROS
WAPNO
A6
 
Posty: 1012
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 13:46
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez Karol » piątek, 16 lut 2007, 21:43

Wiecie co ja bardzo lubie Solberga, ale niestety trzeba jasno powiedzieć że nie tylko Subaru robi do dupy samochody, i do tego roku Pirelli nie daje rady. Widzę, że i Peter stracił też trochę werwy i formy, i powiedzmy otwarcie: na chwilą obecną nie jest w stanie walczyć przez cały sezon z Gronholmem, Loebem i Hirvonenem. Szkoda bo jak napisałem bardzo go lubię i mam nadzieję, że w przyszłym roku już powalczy. Albo wróci do walki o mistrzostwo świata albo pozostanie na obecnym poziomie, wygra jeszcze parę rajdów WRC ale to będzie wszystko.

Inna sprawa, która też mnie zaciekawiła to sytuacja, że by liczyć się w walce o mistrzostwo świata trzeba dojść do niesamowitej perfekcji i regularności. Samochod musi być również przygotowany topowo i ani trochę zawodny. Jeden głupi błąd, każde wypadnięcie z trasy może się odbić na wynikach końcowych. Nawiązuje do ubiegłego sezonu gdzie Loeb w rajdach których startował zawsze był na 1 albo 2 miejscu.

Co do samego rajdu: trochę tęskno mi nawet na 2005 rokiem kiedy było te 6 fabrycznych ekip, co prawda Mitsu i Skoda to było szare tło, zwłaszcza ekipa z Czech, ale mimo wszystko kierowca startujący "kiedy tylko dorwie auta" od razu jest w stanie walczyć o topowe lokaty. Trochę to smutne, że mistrzostwa świata nie mają teraz takiej pompy jak jeszcze te 3-4 lata temu, kiedy dla każdego dobrego znalazło się miejsce a każdy rajd to był pojedynek mistrzów. Teraz tez jest - to prawda. Ale mimo wszystko w dzisiejszych rajdach brakuje mi tego ducha, jaki dawniej można było wyczuć. Kiedy puszczam sobie jakiś film z 2000 czy 2001 roku to aż mi się łezka w oku kręci... Nie ujmując oczywiscie nic Toniemu czy Galliemu, to są świetni kierowcy ale kiedy dla takiego Toniego, który startując tylko w 4-5 rundach potrafi wejść do pierwszej 10 na koniec sezonu brakuje miejsca nawet w słabszym z teamów to o czymś to świadczy...

Smutne ale prawdziwe.
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Postprzez SebaSTI » piątek, 16 lut 2007, 22:45

Karol on już dawno się deklarował w poprzednim sezonie ze na oponach BF będzie sobie lepiej radził on powinien walczyć już teraz a nie czekać na nowego WRC-A czy powrotu formy w tamtym roku pokazał na 3 ostatnich rajdach ze daje sobie rade z najlepszymi
Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Karol » piątek, 16 lut 2007, 23:03

SebaSTI napisał(a):Karol on już dawno się deklarował w poprzednim sezonie ze na oponach BF będzie sobie lepiej radził on powinien walczyć już teraz a nie czekać na nowego WRC-A czy powrotu formy w tamtym roku pokazał na 3 ostatnich rajdach ze daje sobie rade z najlepszymi


Sorry Seba ale z takimi błędami jakie popełniał chociażby w GB nie ma szans na pierwszą trójkę, patrz na to co pisałem później... Fajnie że trzymał tempo ale i tak popełniał błędy w GB, w Turcji też wszystko ładnie pięknie ale rów. Tu nie tylko chodzi o brykę i o opony, problem też tkwi w tym że i Solberg nie jest już tak szybki by walczyć o mistrzostwo świata. Chciałbym poznać wasze opinie.
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Postprzez PiotrGT » piątek, 16 lut 2007, 23:43

Ciekawy początek Norwegii - Mikko na prowadzeniu :) 15 sekund do Gronholma i 1,8 do Seba, który wyraźnie łapie tutaj wiatr w żagle. Jutro może się wiele wydarzyć. Licze, że u siebie powalczy też czwarty Petter. Toni dzisiaj troche pechowo, Galli też. Henning w drugiej pętli troche zawiódł. Dla Manfreda śnieg to nie jest dobra nawierzchnia. Podobnie jak dla Chrisa Atkinsona. Carlsson po dobrym wystepie w Szwecji teraz nieco słabiej. Niewiem czemu aż tak słabo jedzie po śniegu Sordo, on chyba narazie tylko po asfaltach potrafi jechać na podium... Ogólnie jutro ciekawie zapowiada się walka o prowadzenie, ale cała ósemka jest nawet blisko siebie. Wszystko jest otwarte. Jeszcze dwa dni.
www.wrcrally.pl - Rajdowe Mistrzostwa Świata
Avatar użytkownika
PiotrGT
 
Posty: 40
Dołączył(a): sobota, 2 wrz 2006, 14:24
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez boss » piątek, 16 lut 2007, 23:45

Karol napisał(a):
SebaSTI napisał(a):Karol on już dawno się deklarował w poprzednim sezonie ze na oponach BF będzie sobie lepiej radził on powinien walczyć już teraz a nie czekać na nowego WRC-A czy powrotu formy w tamtym roku pokazał na 3 ostatnich rajdach ze daje sobie rade z najlepszymi


Sorry Seba ale z takimi błędami jakie popełniał chociażby w GB nie ma szans na pierwszą trójkę, patrz na to co pisałem później... Fajnie że trzymał tempo ale i tak popełniał błędy w GB, w Turcji też wszystko ładnie pięknie ale rów. Tu nie tylko chodzi o brykę i o opony, problem też tkwi w tym że i Solberg nie jest już tak szybki by walczyć o mistrzostwo świata. Chciałbym poznać wasze opinie.


Efekt niedojeżdżania do mety... Pan Peter groźny może byc w drugiej połowie sezonu... pod jednym warunkiem...że będzie dojeżdżał do mety... inaczej to zawsze będzie popełniał jakieś błędy... dlatego teraz to się powinien skoncentrować na jeździe a nie na wygrywaniu...taka moja opinia...:):)
Avatar użytkownika
boss
A5
 
Posty: 849
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 23:06

Postprzez boss » piątek, 16 lut 2007, 23:47

PiotrGT napisał(a):Ciekawy początek Norwegii - Mikko na prowadzeniu :) 15 sekund do Gronholma i 1,8 do Seba, który wyraźnie łapie tutaj wiatr w żagle. Jutro może się wiele wydarzyć. Licze, że u siebie powalczy też czwarty Petter. Toni dzisiaj troche pechowo, Galli też. Henning w drugiej pętli troche zawiódł. Dla Manfreda śnieg to nie jest dobra nawierzchnia. Podobnie jak dla Chrisa Atkinsona. Carlsson po dobrym wystepie w Szwecji teraz nieco słabiej. Niewiem czemu aż tak słabo jedzie po śniegu Sordo, on chyba narazie tylko po asfaltach potrafi jechać na podium... Ogólnie jutro ciekawie zapowiada się walka o prowadzenie, ale cała ósemka jest nawet blisko siebie. Wszystko jest otwarte. Jeszcze dwa dni.


Sordo przypomina mi pewnego aktualnego mistrza... LOEBA... kiedyś to też zaczynał od asfaltów... każdy wie jak skończył... :wink: :wink:
Avatar użytkownika
boss
A5
 
Posty: 849
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 23:06

Postprzez radek_wrc » sobota, 17 lut 2007, 00:34

a ja myśle zę Solberg jezdzi za wolno,od kiedy przyjał sobie taktyke dowożenia punktów to mu nie wychodzi.On jest takim kierowca ze im bardziej ciśnie to tym lepiej mu wychodzi a kiedy odpuszcza tym wiecej bledow popelnia,jak 2 lata temu liczylo sie dla niego tylko zwyciestwo to czesto wygrywal a teraz kiedy woli zwolnic to popelnia bledy zreszta sam o ty mowil w szwecji....
radek_wrc
 
Posty: 16
Dołączył(a): niedziela, 7 maja 2006, 17:52

Postprzez !ADI! » sobota, 17 lut 2007, 02:25

Relacja z Norwegii barroz mi się podobała, ogólnie ten rajd jakoś wydaje mi się fajniejszym niż Szwecja.
Rewelacyjna jazda Mikko. W sumie równo i bezbłędnie. Loeb'owi coś najwyraźniej nie wydaje.
Cieszyłbym się gdyby Petter przyspieszył.

Ogólnie to wydaje mi się, że eurosport podciągnął jakość relacji. Fajne miejsca [te podbicia i potem taki ciasny lewy pod górę]. No i umiejscowanie kamer też niezłe.

Bardzo miło oglądało sie tą relację.
!ADI!
S1600
 
Posty: 2699
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:59
Lokalizacja: Żywiec/Kraków

Postprzez Saruto » sobota, 17 lut 2007, 09:29

Jedzie czwarty, więc raczej pozycja jest dobra. Warto pamiętać że obecne Subaru niewiele różni się od zeszłorocznego, więc na walke o zwycięstwo szans Solberg nie ma. Może coś się zmieni jak wejdzie nowy model...
GO!!! Loeb & Latvala GO!!!
GO!!! Sandell & Kościuszko GO!!!
GO!!! Al-Attiyah & Hänninen GO!!!
Obrazek
http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Buy/ Zapraszam do gry!
Avatar użytkownika
Saruto
A6
 
Posty: 1677
Dołączył(a): sobota, 21 sty 2006, 20:10
Lokalizacja: Kraków/Swoszowice

Postprzez Marmetal » sobota, 17 lut 2007, 09:32

No ja niestety relacji nie widziałem, dzisiaj dopiero poznałem wyniki i ogólnie ostatnie dwa dni były dla mnie kiepskie... Ale co nieco napiszę. Cieszę się, że Hirvonen jedzie dobrze i wygrywa rajd. Mam nadzieję, że nie popełni większych błędów. Gronholm jest drugi, ale Loeb się rozkręca i go ściga. Dzisiaj będzie bardzo ciekawa walka. Petter czwarty, ale już z minutą straty. Gardemeister jest zwykle dobrze, potem nieźle jadący Galli, starszy Solberg i Stohl. W dziesiątce jest jeszcze Atkinson i rewelacyjnie jadący, ale przyhamowany spóźnieniami Latvala. W juniorskiej klasyfikacji przewodzi Andersson, Sandell w świeżym Clio R3 jest drugi, a trzeci jest debiutant Svenkerud. Aava zatrzymał się na drzewie. Bardzo ciekawy rajd i muszę dzisiaj pooglądać relację ;).
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez Saruto » sobota, 17 lut 2007, 13:53

Hirvonen znowu wygrywa, tylko zastanawiam się które wyniki z oesu 11 są bliższe prawdy czy na stronie autoklubu czy może bfgoodrich...
GO!!! Loeb & Latvala GO!!!
GO!!! Sandell & Kościuszko GO!!!
GO!!! Al-Attiyah & Hänninen GO!!!
Obrazek
http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Buy/ Zapraszam do gry!
Avatar użytkownika
Saruto
A6
 
Posty: 1677
Dołączył(a): sobota, 21 sty 2006, 20:10
Lokalizacja: Kraków/Swoszowice

Postprzez schwepes » sobota, 17 lut 2007, 14:43

loeb 8min straty na OS12

ps. wyniki są na stronie rallynorway.no / rallynorway.com/en
Ostatnio edytowano sobota, 17 lut 2007, 14:51 przez schwepes, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
schwepes
A6
 
Posty: 1209
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 22:13
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości