Uddeholm Swedish Rally

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Uddeholm Swedish Rally

Postprzez Mariusz » sobota, 17 lut 2018, 21:10

piotrg napisał(a):Czyli Tanak uszkodził zawieszenie Meekowi ?

A tam, mała stłuczka, jak to w mieście bywa ;) https://www.instagram.com/p/BfTrO3vFzjv/?taken-by=_adamjohansson
Pomijając więc ten lekko rozbity zderzak to Meeke zepsuł sobie sam turbo wjeżdżając wcześniej w zaspę.
Mariusz
Mariusz
N3
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 07:54


Re: Uddeholm Swedish Rally

Postprzez adamlen » sobota, 17 lut 2018, 21:15

Ogier ma słabą pozycję startową, ale faktycznie coś za bardzo odstaje jak na niego.
Za to zaskakująco dobrze Breen. Myślałem, że Ostberg będzie tutaj najszybszy z Citroena a tu niespodzianka. Pomyśleć, że Kajto często z nim wygrywał, a to Breen teraz jeździ w fabryce.

Podobne zaskoczenie jest w WRC2. Japończycy jadą jak u siebie. Tiedemand się musi napocić, żeby im dorównać.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Uddeholm Swedish Rally

Postprzez Matthias Schmidt » sobota, 17 lut 2018, 21:25

Fordy odstaja, to nie tylko problem pozycji startowej Ogiera, bylby szybszy tak czy inaczej. Zreszta Suninen i Evans nie istnieja, wiec to tez pokazuje, ze cos jest nie tak.
A Japonczycy w WRC2 chyba mieli porzadne lekcje u Makinena jazdy na sniegu, bo sa naprawde zaskakujaco szybcy :wink:
Mam nadzieje, ze Neuville utrzyma prowadzenie, a Breen podium - naprawde jego postawa w tym rajdzie bardzo in plus, z checia zobaczylbym go i Citroena na podium.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Uddeholm Swedish Rally

Postprzez pawelll1987 » sobota, 17 lut 2018, 21:33

No i teraz zagwozdka w Citroenie. Jakby tu Meekowi powiedzieć, że to on odda auto Loebowi, a nie Craig :D :lol:
pawelll1987
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): sobota, 11 lis 2017, 12:07

Re: Uddeholm Swedish Rally

Postprzez andrew88 » sobota, 17 lut 2018, 21:42

To może dlatego jeszcze listy na Meksyk nie ma? :D
Mariusz napisał(a):
piotrg napisał(a):Czyli Tanak uszkodził zawieszenie Meekowi ?

A tam, mała stłuczka, jak to w mieście bywa ;) https://www.instagram.com/p/BfTrO3vFzjv/?taken-by=_adamjohansson
Pomijając więc ten lekko rozbity zderzak to Meeke zepsuł sobie sam turbo wjeżdżając wcześniej w zaspę.

Jak dla mnie Tanak doszedł Krisa właśnie z powodu problemów z turbo. A filmik interpretuję jako chęć przepuszczenia Estończyka. Meeke był gościem w studiu All Live, gdzie opowiadał m.in. o tej sytuacji, ale przyznam, że nie zrozumiałem co dokładnie mówił. Chyba było coś, że śnieg się do czegoś dostał - może rzeczywiście do turbo? Jak ktoś lepiej zrozumiał, to prosiłbym o rozjaśnienie sytuacji.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Uddeholm Swedish Rally

Postprzez viper » sobota, 17 lut 2018, 21:57

Matthias Schmidt napisał(a):Fordy odstaja, to nie tylko problem pozycji startowej Ogiera, bylby szybszy tak czy inaczej. Zreszta Suninen i Evans nie istnieja, wiec to tez pokazuje, ze cos jest nie tak.
A Japonczycy w WRC2 chyba mieli porzadne lekcje u Makinena jazdy na sniegu, bo sa naprawde zaskakujaco szybcy :wink:
Mam nadzieje, ze Neuville utrzyma prowadzenie, a Breen podium - naprawde jego postawa w tym rajdzie bardzo in plus, z checia zobaczylbym go i Citroena na podium.

Na szczęście Szwecja jest tylko jedna jak MC. Myślę że na kolejnych rundach wszytko wróci do normy tzn. póki nie pojawi się ktoś kto ma żelazna psychikę to Ogier będzie w miarę bezpieczny i to nawet nie jest kwestia auta.. Tacy zawodnicy jak Meek cZy nawet Loeb w pojedynczych startach nie są zagrożeniem w drodze po tytuł dla Ogiera, a Ogier dzisiaj nie jest na tyle głupi żeby napalalil się na Loeba jak głupi do sera podszas gdy ten moze mieć lepszą pozycję startową.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Uddeholm Swedish Rally

Postprzez Witcher1990 » sobota, 17 lut 2018, 23:28

Zobaczymy jeszcze jutro jak będzie z Fiestą o ile Seb będzie miał motywację lub nie będzie oszczędzał opon na PS- a tak może być bo pewnie będzie chciał tam zdobyć max pkt.

Nie wiem czy to problemy z samochodem. Tanak i JML tracili również mega dużo, a Yaris wygrał tutaj rok temu.

Evans nigdy nie istniał w Szwecji, Suninen- 3 start w WRC, na śniegu może nie być takim zabijaką :)
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Uddeholm Swedish Rally

Postprzez wanderer » niedziela, 18 lut 2018, 00:06

Mariusz napisał(a):A tam, mała stłuczka, jak to w mieście bywa ;) https://www.instagram.com/p/BfTrO3vFzjv/?taken-by=_adamjohansson

https://www.facebook.com/goran.larsson. ... 1982168062
To samo zdarzenie z innej perspektywy.
A Tanak może jeszcze dostać 2 minuty w plecy, ponieważ pilot po tym zdarzeniu nie miał zapiętych pasów.
http://i.piccy.info/i9/5c681254f454ddbd ... n_2018.jpg
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Uddeholm Swedish Rally

Postprzez Witcher1990 » niedziela, 18 lut 2018, 10:21

Ewidentny błąd Tanaka. Kris mu pięknie od razu zjechał aż śnieg poszedł z bandy, a on mu się władował w tył samochodu... Kris po tym jak na Fince jechał za Novikowem i bluzgał na ruska raczej nie pozwoliłby sobie na podobne zachowanie i blokowanie Otta, tym bardziej że już o nic nie walczył.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Uddeholm Swedish Rally

Postprzez DonCorrado » niedziela, 18 lut 2018, 11:22

To są takie momenty kiedy młody pobiera jeszcze nauki ... strata cennych punktów w końcówce może być bardzo kosztowna, ale kiedyś takie nauki przyniosą skutki, zresztą podobnie było na Polskim rok temu, frajerstwo w samej końcówce rajdu i tyle.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Uddeholm Swedish Rally

Postprzez Voo » niedziela, 18 lut 2018, 13:52

Co tam Seb kombinuje? Nie wystartował do PS???

edit: a, chyba chce przytulić karę czasową do wyniku w generalce ale lepiej zapunktować na PS. Jeśli tak to SŁABO :?
Ostatnio edytowano niedziela, 18 lut 2018, 13:57 przez Voo, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23

Re: Uddeholm Swedish Rally

Postprzez Sherman » niedziela, 18 lut 2018, 13:56

Piszą że ustawił się za Paddonem :lol: Jeśli nie miał awarii to mam nadzieję że za to dostanie bardzo ładną dyskwalifikację
Avatar użytkownika
Sherman
N3
 
Posty: 213
Dołączył(a): piątek, 20 lip 2012, 22:28

Re: Uddeholm Swedish Rally

Postprzez seal » niedziela, 18 lut 2018, 14:20

Voo napisał(a):Co tam Seb kombinuje? Nie wystartował do PS???

edit: a, chyba chce przytulić karę czasową do wyniku w generalce ale lepiej zapunktować na PS. Jeśli tak to SŁABO :?


Dlaczego Słabo? Kajto jak "przytula" każdy punkt jak mu nie idzie to jest określany za mądrego i doświadczonego kierowce więc co się dziwisz Sebie, że chce cokolwiek wywieźć ze Szwecji?
Jak nie łamie regulaminu to nie można mieć do niego pretensji!
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: Uddeholm Swedish Rally

Postprzez piotrg » niedziela, 18 lut 2018, 14:27

Zwykła zagrywka taktyczna zgodna z regulaminem. Jak regulamin dyma mistrza to mistrz dyma regulamin :). Teraz ma karę 50s jesli faktycznie tak zostanie to zachowa 10 miejsce o 2s !, niezłe kalkulatory mają tam w msporcie że tak Evansa pokierowali ;)
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: Uddeholm Swedish Rally

Postprzez Loeb1987 » niedziela, 18 lut 2018, 14:28

Sherman napisał(a):Piszą że ustawił się za Paddonem :lol: Jeśli nie miał awarii to mam nadzieję że za to dostanie bardzo ładną dyskwalifikację

Dostał karę czasową :) Cwaniak z niego, ale skutecznie to zrobił.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości