Rallye Monte Carlo 2016

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rallye Monte Carlo 2016

Postprzez ryjas » piątek, 22 sty 2016, 00:27

12 sekund od Kubicy w Fieście WRC tez wygląda nieźle;) Mimo że RK jechał autem fabrycznym, na innym ogumieniu i na LPG;)

Mad Max napisał(a):
Dani napisał(a):Dokładnie i ponoć Sordo taki spec od asfaltów.
Sordo może i spec ale na pierwszej mecie swoją wypowiedzią dał do zrozumienia że obawia się cisnąc nowym autem i nie jest go w 100% pewien


Głupie tłumaczenia. Przecież facet dużo nim testował. Także na etapie tworzenia
ryjas
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 22:00


Re: Rallye Monte Carlo 2016

Postprzez wanderer » piątek, 22 sty 2016, 00:33

tomass_85 napisał(a):Co do Ptaszka dajmy mu szansę tak że 4 rajdy i wtedy będziemy osądzać

Temu kierowcy nikt nic nie musi dawać - sezon ma już załatwiony. A co do osądzania... myślę, że chyba nie będzie czego osądzać, poza paroma efektownymi dzwonami. Tak jak w poprzednich latach.

A jeśli chodzi o kierowców RC2 to wrażenie robi emeryt Delecour, który w starym 207 S2000 zajmuje 4 miejsce w klasie, pomiędzy szybkimi młodziakami.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Rallye Monte Carlo 2016

Postprzez HenriS12B » piątek, 22 sty 2016, 00:42

wanderer napisał(a):
tomass_85 napisał(a):Co do Ptaszka dajmy mu szansę tak że 4 rajdy i wtedy będziemy osądzać

Temu kierowcy nikt nic nie musi dawać - sezon ma już załatwiony. A co do osądzania... myślę, że chyba nie będzie czego osądzać, poza paroma efektownymi dzwonami. Tak jak w poprzednich latach.

Ja nie dostrzegłem tutaj osądzania i spisywania na straty. Myślę, że jeśli będzie tak ostrożny jak dzisiaj, to dzwonów nie powinno być. Gość w bezpośredniej rozmowie zrobił na mnie bdb wrażenie i życzę mu jak najlepiej, zresztą jak każdemu Polakowi na zagranicznych arenach
Avatar użytkownika
HenriS12B
N2
 
Posty: 196
Dołączył(a): wtorek, 26 lut 2013, 10:37
Lokalizacja: na łuku za szczytem

Re: Rallye Monte Carlo 2016

Postprzez piotrg » piątek, 22 sty 2016, 00:50

ryjas napisał(a):12 sekund od Kubicy w Fieście WRC tez wygląda nieźle;) Mimo że RK jechał autem fabrycznym, na innym ogumieniu i na LPG;)

Mad Max napisał(a):
Dani napisał(a):Dokładnie i ponoć Sordo taki spec od asfaltów.
Sordo może i spec ale na pierwszej mecie swoją wypowiedzią dał do zrozumienia że obawia się cisnąc nowym autem i nie jest go w 100% pewien


Głupie tłumaczenia. Przecież facet dużo nim testował. Także na etapie tworzenia


Dokładnie doświadczony zawodnik jak nikt + fabryczne auto które budował objeżdżone na niezliczonych testach :shock: . To co ma RK, Boufier czy Tanak powiedzieć.
Ale spokojnie rajd i sezon się dopiero zaczął.
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: Rallye Monte Carlo 2016

Postprzez Wilu » piątek, 22 sty 2016, 01:00

Monte trwa 4 dni. Nie każdy ma feeling przez cały czas. Sordo już nie jeździ tak odważnie, chyba nawet nie wierzy, że mu się uda, ale na bank zaatakuje. Kubica moim zdaniem traci przez samochód, opony i to, że chce udowodnić. Ale, ale to, co dziś się wydarzyło, zaliczyć trzeba na plus. Są szanse, a jutro, mam wrażenie może nie tyle atak, ale równe tempo go uratuje. Włoska mała stajnia, kontra fabrykanci. A jak trzaśnie, to ... jak się tym sportem ponad 20 lat interesuje, będzie po kaktusach. Stracimy szanse, bo jak nie wiem jak Wy, ale się nie łudzę, że go to nie przytłoczy. Wybierze chłop mamonę, znowu dobro zwycięży zło i Wszyscy szczęśliwi. Peace.
Leeeszek !
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Re: Rallye Monte Carlo 2016

Postprzez Kajtofan » piątek, 22 sty 2016, 08:17

HenriS12B napisał(a):
wanderer napisał(a):
tomass_85 napisał(a):Co do Ptaszka dajmy mu szansę tak że 4 rajdy i wtedy będziemy osądzać

Temu kierowcy nikt nic nie musi dawać - sezon ma już załatwiony. A co do osądzania... myślę, że chyba nie będzie czego osądzać, poza paroma efektownymi dzwonami. Tak jak w poprzednich latach.

Ja nie dostrzegłem tutaj osądzania i spisywania na straty. Myślę, że jeśli będzie tak ostrożny jak dzisiaj, to dzwonów nie powinno być. Gość w bezpośredniej rozmowie zrobił na mnie bdb wrażenie i życzę mu jak najlepiej, zresztą jak każdemu Polakowi na zagranicznych arenach

Ptaszek to fajny gość, ale niestety kierowca rajdowy - słaby. Nic z tego nie będzie w sensie sportowym. Jeździ dla przyjemności za swoje.

Mam nadzieję, że bez presji Meeke powalczy z Ogierem i to ten drugi popełni błąd pierwszy.
Kubica bardzo dobrze. Nic nie musi udowadniać, za to musi być meta.
Kajtofan
N3
 
Posty: 348
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 16:43

Re: Rallye Monte Carlo 2016

Postprzez gregortest » piątek, 22 sty 2016, 10:14

Paddon nie pojechał na kolcu. Może to był jego handicap?

duży :)
Sordo wczoraj miał awarię- kopa- jechał w trybie dojazdowym na kilku km. Dwa razy mu zgasło.
Ptaszka będzie można oceniać po 3-4 rajdach.
Ma chłopak budżet- niech sie uczy.
Lepiej to niż RSMP.
Szkoda tylko że Kajtek nie startuje w tym rajdzie - bo uważam, że nagroda powinna być i jakiś rajd do MŚ powinien w tym roku zaliczyć.
A u Roberta podobno problem z Turbo - za niskie ciśnienie ...
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: Rallye Monte Carlo 2016

Postprzez adamlen » piątek, 22 sty 2016, 10:28

gregortest napisał(a):
Paddon nie pojechał na kolcu. Może to był jego handicap?

duży :)
Sordo wczoraj miał awarię- kopa- jechał w trybie dojazdowym na kilku km. Dwa razy mu zgasło.
Ptaszka będzie można oceniać po 3-4 rajdach.
Ma chłopak budżet- niech sie uczy.
Lepiej to niż RSMP.
Szkoda tylko że Kajtek nie startuje w tym rajdzie - bo uważam, że nagroda powinna być i jakiś rajd do MŚ powinien w tym roku zaliczyć.
A u Roberta podobno problem z Turbo - za niskie ciśnienie ...


- Tylko Paddon zyskał najwięcej w końcu odcinka gdzie był śnieg a tam kolec był lepszy..dziwne
- W tym roku konkurencja w WRC2 jest wyjątkowo mocna chciało by się zobaczyć Kajta w tej stawce...ale cóż.
- Skoro u Kubicy zdiagnozowali problem to może da się go rozwiązać? Bo jak ma jechać znowu na 105% autem sprawnym w 95% to będzie tak jak w ubiegłym sezonie.

Chociaż teraz czytam, że to wina paliwa? Ale czy tylko zespół Kubicy zmienił paliwo, czy M-Sport też i nie dostarczył mu nowych map?.....Zawsze coś musi być nie tak...
Ostatnio edytowano piątek, 22 sty 2016, 10:53 przez adamlen, łącznie edytowano 1 raz
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Rallye Monte Carlo 2016

Postprzez viper » piątek, 22 sty 2016, 10:50

Ptaszek to fajny gosc. Młody ale nie zmanierowany. Mysle ze połap Kosciuszki to max. ale niech sobie chłopak jezdzi. Jak nie bedzie gwiazdorzyć to go nie beda mieszać z błotem jak Kościuszkę. Na szutrach jeszcze trudniej mu bedzie.
ryjas napisał(a):12 sekund od Kubicy w Fieście WRC tez wygląda nieźle;) Mimo że RK jechał autem fabrycznym, na innym ogumieniu i na LPG;)

Mad Max napisał(a):
Dani napisał(a):Dokładnie i ponoć Sordo taki spec od asfaltów.
Sordo może i spec ale na pierwszej mecie swoją wypowiedzią dał do zrozumienia że obawia się cisnąc nowym autem i nie jest go w 100% pewien


Głupie tłumaczenia. Przecież facet dużo nim testował. Także na etapie tworzenia

Borowczyk podał ze nowy hyundai zrobił 8000 km na testach
Ostatnio edytowano piątek, 22 sty 2016, 10:52 przez viper, łącznie edytowano 1 raz
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rallye Monte Carlo 2016

Postprzez HenriS12B » piątek, 22 sty 2016, 10:51

Kajtofan napisał(a):
HenriS12B napisał(a):
wanderer napisał(a):Temu kierowcy nikt nic nie musi dawać - sezon ma już załatwiony. A co do osądzania... myślę, że chyba nie będzie czego osądzać, poza paroma efektownymi dzwonami. Tak jak w poprzednich latach.

Ja nie dostrzegłem tutaj osądzania i spisywania na straty. Myślę, że jeśli będzie tak ostrożny jak dzisiaj, to dzwonów nie powinno być. Gość w bezpośredniej rozmowie zrobił na mnie bdb wrażenie i życzę mu jak najlepiej, zresztą jak każdemu Polakowi na zagranicznych arenach

Ptaszek to fajny gość, ale niestety kierowca rajdowy - słaby. Nic z tego nie będzie w sensie sportowym. Jeździ dla przyjemności za swoje.

Przy tej ilości startów i wieku w jakim jest, jeśli będzie kończył rajdy myślę, że ma szanse zostać rzemieślnikiem pokroju Prokopa. Zresztą, żeby Peugeot Słowacja się nim zainteresował musiał ich czymś (poza budżetem) urzec podczas wewnętrznych testów i kastingu, które przeprowadzili przed podpisaniem z nim umowy
Avatar użytkownika
HenriS12B
N2
 
Posty: 196
Dołączył(a): wtorek, 26 lut 2013, 10:37
Lokalizacja: na łuku za szczytem

Re: Rallye Monte Carlo 2016

Postprzez krugerwd » piątek, 22 sty 2016, 11:14

Patrzę wyniki z wczoraj,bo byłem ciekaw jak poszło quentinowi gilbertowi i dał radę - pierwszy w r5 póki co..ciekawe czy nie palnie bo doświadczenia w r5 dużego nie ma.
No i Max Vatanen - zastanawiam jak to jest ze fiesta r2 leje ponad minutę na osie Rosettiego clior3 .. i ogólnie bardzo wysoko jest a fiesta wydawała mi sie słabsza od puga 208 r2 zawsze..
krugerwd
N1
 
Posty: 93
Dołączył(a): środa, 1 lut 2012, 16:16

Re: Rallye Monte Carlo 2016

Postprzez budynski » piątek, 22 sty 2016, 11:18

ktoś się orientuje czy francuskie media robią relację live z odcinków dziś i jutro? a może nawet poratuje linkiem do streama jeżeli takowy istnieje?
budynski
 
Posty: 18
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lut 2012, 21:31

Re: Rallye Monte Carlo 2016

Postprzez Mad Max » piątek, 22 sty 2016, 11:19

krugerwd napisał(a):No i Max Vatanen - zastanawiam jak to jest ze fiesta r2 leje ponad minutę na osie Rosettiego clior3 .. i ogólnie bardzo wysoko jest a fiesta wydawała mi sie słabsza od puga 208 r2 zawsze..
W zeszłym roku na Polskim było to bardzo ładnie widać... chłopak strasznie zapier**** i o ile dwa lata temu nie specjalnie mieliśmy ochotę oglądać te ośki to w zeszłym roku stawka Fiest pokazała MOC :wink: i każdy odcinek zawsze oglądaliśmy do końca.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rallye Monte Carlo 2016

Postprzez adamlen » piątek, 22 sty 2016, 11:44

:cry: :cry: :cry:

Tak się kończy jazda na 105% nie konkurencyjnym autem.I po emocjach.

Paddon też stoi.
Ostatnio edytowano piątek, 22 sty 2016, 11:47 przez adamlen, łącznie edytowano 2 razy
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Rallye Monte Carlo 2016

Postprzez madman » piątek, 22 sty 2016, 11:45

No i po rajdzie - Kubica wypadł :roll:
"To że trzeba hamować poznawałem po tym, że wszyscy kibice zaczynali uciekać." - K. Hołowczyc
Avatar użytkownika
madman
N3
 
Posty: 285
Dołączył(a): sobota, 10 maja 2014, 09:59
Lokalizacja: Pomorze

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron