Junior w JWRC

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Postprzez LIPciu » czwartek, 15 mar 2007, 02:07

czytam tak wasze opisy i czytam i stwierdzam ze to jest bezsensu.
wasze wywody i tezy które snujecie są poprostu abstrakcyjne.
tez sie dziwilem jak dowiedziałem się ze michał będzie śmigał clio.
ale przekonał mnie że to jest najlepsze rozwiązane.
wcale nie chodziło o kase itp.
poprostu wszystko bedzie sie kręciło wokół niego a nie jak było do tej pory że był jednym z trzech do obsługi przez stajnie. teraz będzie napewno lepiej przygotowaty i traktowany z większym zaangażowaniem.
a co do wyników to jestem zupełnie spokojny. wcale nie bedzie tak że będzie ciułał punkty jak tu jakiś expert pisał. poprostu jest pewna grupa kilku driverów do których nie ma jeszcze podejścia ale jest w tej drugiej a to już jest bardzo dobrze. wyniki z zeszłorocznej finlandi robią mi spokojny nastrój przed rajdem portugali.
powiem tak absolutnie mnie nie zaskoczy jeśli w tym sezonie michał wskoczy na podium którejś imprezy.
panowie wiecej optymizmu i wierzcie że wybór o clio był przemyślany i okaże się dobrym na koniec tego sezonu.
pozdrawiam wszystkich fanów Michała :)
Avatar użytkownika
LIPciu
A5
 
Posty: 953
Dołączył(a): niedziela, 9 mar 2003, 21:13
Lokalizacja: kraków


Postprzez LIPciu » czwartek, 15 mar 2007, 02:11

Karol napisał(a):Wiem Miedziu, że trzymasz za Pelikanem ale nie oszukujmy się - w Polsce nie miał szans powalczyć, a co dopiero rwać się na świat.

Czy wy trochę nie przesadzacie? W JWRC jeżdzą naprawdę świetni kierowcy Sandell, Aava, Andersson i inni. Może będzie też Meeke. Wbicie się do pierwszej 5 to byłby na chwilę obecną sukces porównywalny do zdobycia JRC. Tym bardziej, że Junior jak na Polskę też kozakiem nie jest.

Wiem, że temat przewałkowany, ale skoro taki Meeke leje go słabszym autem na jego podwórku, to jakie szanse Junior ma z 10 takimi Krisami, znającymi już przebiej RSMŚ od podszewki? Bo 2-3 sezonu to już dośc duże doświadczenie jak na JRC.

Nie życzę źle Michałowi ale naprawdę teraz jest czas na naukę a nie na huczne zapowiedzi. Tylko czekać aż Naczelnik ogłosi lada dzień 20 letni program startów w ramach którego ma zostać 5 krotnym mistrzem świata.

Pzdr

no tu sie musze zdecydowanie nie zgodzić. takich meeków nie ma 10 tylko jest jeden i nie leje michała na jego podwórku tylko wszystkich wszędzie. koleś jest poprostu niesamowicie szybki ale tez nie skuteczny.
wymieniłeś trzech zawodników i na tym skończyłbym wymienianie tych "niedodogonienia" z resztą zawodników może wygrać co już pokazywały czasy niektórych oesów.
Avatar użytkownika
LIPciu
A5
 
Posty: 953
Dołączył(a): niedziela, 9 mar 2003, 21:13
Lokalizacja: kraków

Postprzez LIPciu » czwartek, 15 mar 2007, 02:14

a ci co piszą o tej kończącej się kasie są porażająco prości, bezczelni i niekompetentni w temacie.
Avatar użytkownika
LIPciu
A5
 
Posty: 953
Dołączył(a): niedziela, 9 mar 2003, 21:13
Lokalizacja: kraków

Postprzez WRCfan » czwartek, 15 mar 2007, 02:42

LIPciu napisał(a): teraz będzie napewno lepiej przygotowaty i traktowany z większym zaangażowaniem.


Marek z takimi stwierdzeniami byłbym jednak ostrożny - poczekajmy aż Michał rozpocznie sezon i obsługa się wykaże. Oby było tak jak mówisz 8)


PS.Jeśli chodzi o mnie to było gdybanie o kasie, hasło, że Kościuszkom kończy się kasa mnie rozwalił, zwłaszcza w świetle sprzedaży Chłopskiego ;-) Z resztą, nie mój "portfel" więc zaglądać tam nie będę.

Cieszy fakt, że Junior niejako wywiązuje się ciągle z planów przedstawionych kilka sezonów temu (nastawienie na JWRC).
-how fast are You in 1/4?
-all depends on how many corners I have to take in that 1/4 :twisted:
Avatar użytkownika
WRCfan
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lis 2003, 15:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Sylwek_GSi » czwartek, 15 mar 2007, 13:20

LIPciu napisał(a):a co do wyników to jestem zupełnie spokojny. wcale nie bedzie tak że będzie ciułał punkty jak tu jakiś expert pisał. poprostu jest pewna grupa kilku driverów do których nie ma jeszcze podejścia ale jest w tej drugiej a to już jest bardzo dobrze. wyniki z zeszłorocznej finlandi robią mi spokojny nastrój przed rajdem portugali.


taaa czyli mowisz dokladnie o tym samym co ja tylko używasz w tym celu nieco innych bardziej wygodnych słów :lol:
Co innego wejść na podium tracąc kilka minut a co innego zdobyć podium walcząc o czołowe pozycje. To pierwsze nazywa sie ciułaniem punktów a to drugie walką na trasie:) z tym ze wynik punktowy jest taki sam. A ja jakos nie potrafie sobie wyobrazić juniora walczącego o zwyciestwo. Jego ewentualne miejsce na podium może prędzej wynikać ze szcześliwego zbiegu okoliczności:) Takie mam zdanie moze dlatego ze nie jestem wielkim fanem Juniora (tez nic do niego nie mam) i troche trzeźwiej patrze na to co sie dzieje!

Owszem jest grupka z którymi nie wygra czy to w tym roku czy za dwa. I o to niestety chodzi ze zawsze bedzie ktos lepszy, gdy odejdą PGA, Meeke itp pojawiąsie następni ktorzy tez bedą szybcy:)
No chyba że sie myle.
czekam z wielką niecierpliwością na starty Juniora !
Avatar użytkownika
Sylwek_GSi
A5
 
Posty: 887
Dołączył(a): piątek, 3 paź 2003, 19:32
Lokalizacja: Krosno

Postprzez misiek_wrc » czwartek, 15 mar 2007, 14:11

No ale z drugiej strony patrzeć, to dlaczego Junior ma nie walczyć z czołówką ?? Ktoś, kiedyś na tym forum napisał ciekawą rzecz.. Polscy kierowcy nie maja tego błysku i wiary że mogą dokładać najlepszym... Przecież ja bym nie rozumiał postawy kierowcy startującego na szczeblu MŚ, który z góry zakłada że nie ma szans na wygraną... !!! Chyba po to jedzie na rajd żeby go wygrać a przynajmniej walczyć o jak najlepszą pozycję..
..:: !! QHR MAJCHER OGIEN NA TLOKI !! ::..
Avatar użytkownika
misiek_wrc
A5
 
Posty: 544
Dołączył(a): niedziela, 13 sie 2006, 15:50
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez żółtodziób » czwartek, 15 mar 2007, 15:21

No ale z drugiej strony patrzeć, to dlaczego Junior ma nie walczyć z czołówką ??


1. Sprzęt - co innego specyfikacja fabryczna a co innego dla prywatnych klientów

2. Doświadczenie - cała czołówka ma kilkusezonowe doświadczenie w JRC

3. Za gorąca głowa - ciągle sporo dzwoni.

Dlatego w przyszłym sezonie nie ma co liczyć na walke młodego z czołówką. Później - kto wie... Na razie widać że robi postępy i byle robił dalej. Dwa ostatnie punkty na pewno są do przeskoczenia, punkyt 1 - trudno powiedzieć. Do tego dochodzi jeszcze ocena predyspozycji, ale na razie trudno cokolwiek powiedzieć na ten temat - Gronholm dlugo jeździł prywatnymi taczkami bez oszałamiających wynikówa jak wsiadł do Puga to nagle stał się gwiazdą. Loeb do czego nie wsiadł to bardzo szybko wygrywał. Solberg jakiś czas męczył się najpierw w Fordzie, potem trochę przekiblował jako nr 2 w Subaru, w końcu został mistrzem świata. Hirvonen - poleciał z Subaru z etykietką "rozczarowanie roku" a teraz zaczyna rządzić. Duval - początkowo objawienie a później lipa. Za wcześnie żeby oceniać czy Junior ma szanse bardziej się wybic, jedno jest pewne - musi się spieszyć jeśli chce coś zdziałać.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Karol » czwartek, 15 mar 2007, 16:42

Lipciu widać, że sympatyzujesz za Michałem, zresztą się z tym wcale nie kryjesz. Prawda Meeke jest jeden, ale kierowców jeżdzących na jego poziomie w JRC jest więcej. To fakt wymieniłem tylko trzy nazwiska, ale sądzę, że na tym nie kończy się lista kierowców do których Junior nie ma narazie podejścia.

Sama wiara w wyniki nic nie zdziałała, na razie trzeba studzić jego głowę i niech jedzie swoje(co nie jest równoznaczne w wożeniu się). Pojeździ - zobaczymy. Kasa jest, zaplecze... no powiedzmy, że właściwie niewiele osób w Polsce może liczyć na podobne.

Teraz zostaje czekać.

Pzdr
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Postprzez Gucio » czwartek, 15 mar 2007, 19:29

Ja wierze w talent Juniora i że pomoże mu on w zdobywaniu co raz to lepszych miejsc w klasie i dojdzie tam gdzie wszyscy byśmy chcieli, a takie pseudo komentarze to ja zlewam.
EOS 7D,400D/50 1.8/17-50 2.8/70-200 F4 L/580EX II :mrgreen:
http://www.image-sport.net moja stronka :)
Leszek!!
Avatar użytkownika
Gucio
S2000
 
Posty: 3508
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2005, 23:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kremer » poniedziałek, 19 mar 2007, 12:50

gucio jakie pseudo komentarze
nie wszyscy musza miec opinie ze kosciuch bedzie mś i bedzie w czubie jezdzil - niektorzy wyrabiaja sobie opinie po prostu na podstawie jego dotychczasowych wynikow to nie znaczy, ze ktos by nie chcial zeby on byl wysoko - a jego dotychczasowe wyniki na arenie miedzynardowej nie rokuja ze z dnia na dzien bedzie zasuwał jak wsciekly dzik
szkoda bo nawet prokopy valouski i beres smigaja lepiej od niego i cos osiagneli, a uwazalem ze nie beda jakimis super zawodnikami

klapa z rajdem polskim byla straszna - nie mowie tylko o kosciuchu, ale i fryczu i reszcie - i te wywiady przed rajdem w stylu: szkoda, ze meeke nie dysponuje konkurencyjnym autem pozniej ze c2 jest lzejsza hehe no smiech...

taki rautenbach jechal impreza w safari i jakos wygrał z przyjezdnymi... mogloby sie wydawac ze rautenbach to cienias a tak nie jest

w tym roku jest mniej zawodnikow w jwrc i szansa na wynik bedzie...
zostało moze z 5-6 lepszych teoretycznie gosci od niego - ale trzeba bezblednie przejechac te 350 km oesowych nie miec kapci a wyniki same sie znajda bo jak widac w tym cyklu przede wszystkim liczy sie bezawaryjnosc i bezwypadkowosc...
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 19 mar 2007, 16:45

kremer - dużo racji, na dzień dzisiejszy jego wyniki ani trochę nie wskazują na to żeby miał być konkurencyjny, ale jest wyraźny postęp w stosunku do tego co było jeszcze 2-3 lata temu, przynajmniej jeśli chodzi o juniora, bo pozostali upalacze to raczej bez wbicia trasy na pamięc nie są zbyt mądrzy, a i nawet jak wbiją to i tak nie błyszczą. Ogólnie w polskim sporcie motorowym jest mizeria, kibole skaczą do nieba jak ktoś w ogóle pokaże się za granicą bez szans na wynik lepszy niż przeciętny.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Sylwek_GSi » wtorek, 20 mar 2007, 12:06

żółtodziób napisał(a):2. Doświadczenie - cała czołówka ma kilkusezonowe doświadczenie w JRC



hmmm tu sie nie do konca zgodze. jeżeli mowimy o naprawde dobrym i błyskotliwym kierowcy - nie potrzeba wielosezonowego doświadczenia w JRC. jezeli ktos ma wygrywać to bedzie wygrywał juz w pierwszym sezonie. Moze przytoczony przykład bedzie nieco na wyrost:) ale weźmy takiego loeba- w JRC w swoim pierwszym sezonie zdominowal rozgrywki do tegostopnia ze zaczeli podejzewac jego male saxo o odstępstwa regulaminowe.cos tam zmienili w saxie ale i to nie zatrzymalo sebastiena. a czy taki PGA czy Meeke potrzebowali 3 lat zeby byc w czubie? nie.
to juz 3 sezon Kościuszki wiec moim zdaniem nie powinno byc juz taryfy ulgowej ze brak mu doświadczenia.Doświadczenie juz zdobył czy to w JRC czy w Polsce. teraz czas na wyniki.
Avatar użytkownika
Sylwek_GSi
A5
 
Posty: 887
Dołączył(a): piątek, 3 paź 2003, 19:32
Lokalizacja: Krosno

Postprzez Sylwek_GSi » wtorek, 20 mar 2007, 12:08

a no i tak na marginesie jeszcze-chciałbym sie doczekać chwili zeby uslyszeć od jakiegoś polaka przed startem do rajdu WRC ze przyjechał walczyć o zwyciestwo a nie po nauke i doświadczenie, które kiedyś może zaprocentuje.
kurde ale sie czepiam:)
Avatar użytkownika
Sylwek_GSi
A5
 
Posty: 887
Dołączył(a): piątek, 3 paź 2003, 19:32
Lokalizacja: Krosno

Postprzez MSG Racing » wtorek, 20 mar 2007, 12:39

Dokładnie to samo uważam. Jeżeli młody chcesz coś osiągnąć a nie tylko dupę wozić to czas zakasać rękawy i jechać jak należy.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez żółtodziób » wtorek, 20 mar 2007, 14:24

Sylwek_GSi napisał(a):
żółtodziób napisał(a):2. Doświadczenie - cała czołówka ma kilkusezonowe doświadczenie w JRC



hmmm tu sie nie do konca zgodze. jeżeli mowimy o naprawde dobrym i błyskotliwym kierowcy - nie potrzeba wielosezonowego doświadczenia w JRC. jezeli ktos ma wygrywać to bedzie wygrywał juz w pierwszym sezonie. Moze przytoczony przykład bedzie nieco na wyrost:) ale weźmy takiego loeba- w JRC w swoim pierwszym sezonie zdominowal rozgrywki do tegostopnia ze zaczeli podejzewac jego male saxo o odstępstwa regulaminowe.cos tam zmienili w saxie ale i to nie zatrzymalo sebastiena. a czy taki PGA czy Meeke potrzebowali 3 lat zeby byc w czubie? nie.
to juz 3 sezon Kościuszki wiec moim zdaniem nie powinno byc juz taryfy ulgowej ze brak mu doświadczenia.Doświadczenie juz zdobył czy to w JRC czy w Polsce. teraz czas na wyniki.


Tak, tyle że:

1. Kościuch to nie Loeb (z całym szacunkiem)
2. Jak Loeb wygrywał to był w ogóle pierwszy sezon JRC więc inny był punkt odniesienia
3. Loeb w ośkach doswiadczenie miał - żabojady się na takich sprzętach wychowują
4. Nie wiem jak Meeke, ale PGA siedzie w fabrycznym Suzuki i rocznie jeździ taką zabawką 10 razy więcej kilometrów niż młody łowca smaków
5. Nie zawsze jest tak że kierowca blyszczy od razu, czasem wozi się gdzieć w środku a dopiero później jakaś "klapka się otwiera" i gość zaczyna kosić - to że ktoś ciężko przechodzi przez pierwsze etapy kariery to jeszcze nie znaczy że nie ma potencjału, choć zgodzę się że w przypadku Juniora nic jak na razie nie wskazuje na to żeby mógł kiedyś wygrywa, o ile będzie cieżko pracował to widzę go parę razy na pudle, ale i to ne koniecznie - akurat spieprzyć sobie karierę jest bardzo łatwo, czego przykładem jest Duval...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości