Zakaz samochodów GT w WSMP 2004

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Zakaz samochodów GT w WSMP 2004

Postprzez Fan wyścigów » czwartek, 13 lis 2003, 20:29

A co myślicie aby w WSMP zakazać startów samochodów GT (np.powyżej 3500 cm).
Wzorem RSMP 2003 gdzie jeżdził najmocniejszym autem tylko Kuzaj i jak dojeżdżał zbierał wszystko to w WSMP 2003 - Stanco.
Moze inne auta np. ST (dużo tańsze) miały by szanse jechać na czele grupy (atut dla ewentualnych sponsorów)
Fan wyścigów
N2
 
Posty: 120
Dołączył(a): piątek, 22 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez tomas » czwartek, 13 lis 2003, 22:22

Ja napiszę tyle: oglądając relacje z wyścigów [FIA GT, Samochody Turystyczne, Puchary itd] zauważyłem, że im słabsze samochody, tym ciekawsza walka, więcej się dzieje na torze. Będą w Słomczynie, eliminacja Mistrzostw Europy, pierwszy raz byłem na torze RallyCrossowym i muszę przyznać, że najciekawsze pojedynki [dla mnie] toczyli kierowcy maluszków/SC/CC. Oczywiście oglądanie samochodów z najwyższej pólki jest bardzo ciekawe, ale w słabszych klasach po prostu więcej się dzieje na torze.
Pozdrawiam.
brawura to nie odwaga - (c) extreme.pl | gg:6662113
Avatar użytkownika
tomas
A5
 
Posty: 803
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2003, 22:33
Lokalizacja: Józefów

Postprzez samer_wrc » czwartek, 13 lis 2003, 23:02

Na ES najbardziej lubie ogladac ETCC.Monza byla naprawde ciekawa :)
Avatar użytkownika
samer_wrc
N3
 
Posty: 466
Dołączył(a): sobota, 31 maja 2003, 17:26
Lokalizacja: Opole

Postprzez tomas » czwartek, 13 lis 2003, 23:22

Zgadza się, wyścigi ETCC są bardzo ciekawe. Bardzo przyjemnie ogląda się walkę na torze, zwłaszcza gdy walczą takie piękne samochody :) Wyścigi klasy GT wzbudzają u mnie mniej emocji. Może dlatego, że nie znam się na wyścigach? Mój kontakt z wyścigami to jedynie relacje na Euro Sporcie.
brawura to nie odwaga - (c) extreme.pl | gg:6662113
Avatar użytkownika
tomas
A5
 
Posty: 803
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2003, 22:33
Lokalizacja: Józefów

Postprzez samer_wrc » piątek, 14 lis 2003, 01:16

To tak jak moj , na moze jeszcze ogladam wyscigi na "torze" w Kamieniu Sl , wkoncu mam blizutko
Avatar użytkownika
samer_wrc
N3
 
Posty: 466
Dołączył(a): sobota, 31 maja 2003, 17:26
Lokalizacja: Opole

Postprzez Maniacy rajdowi w liczbie » piątek, 14 lis 2003, 20:46

Zakaz taki byłby totalną bzdurą......skoro taki zawodnik jak Stańco jeździłby w WSME właśnie GT to dlaczego nie miałby jeździć i u nas???? Wyscigi dużo by straciły na widowiskowości.......
Avatar użytkownika
Maniacy rajdowi w liczbie
N1
 
Posty: 84
Dołączył(a): wtorek, 5 sie 2003, 16:42
Lokalizacja: Mysłakowice

Postprzez golden » sobota, 15 lis 2003, 14:28

Ludzie nie popadajmy w jakes chore zasady - wam jednak cos sie poprzestawialo

moze od razu zrobic zakazy: F1 na jakies formulki 80 konne, MOTO GP - wywalic i zrobic jedna kalse motorkow 35 konnych - FORMULA 3000 - wstawic gokarty 5 konne bo tansze - co jeszcze - wyscigi Porsche Cup wstawic jakies Sejeczenta 55 konne - i wszystko co ma powyzej 100 koni wywalic - no bo za droga - a i Puchar Beetla zrobic ale tego z silnikiem 1.4

zapomnialem dodac - wprowadzamy zakaz samochodow cywilnych - te ktore maja silniki powyzej 2.0 i 130 koni - OUT oraz te samochody. ktore kosztuja wiecej niz 70 000 PLN OUT - czysli wszystkie Mercedesy, audi, bmw, nie mowiac juz o Ferrari
Avatar użytkownika
golden
A6
 
Posty: 1230
Dołączył(a): poniedziałek, 26 sie 2002, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mototom » sobota, 15 lis 2003, 14:38

tomas napisał(a):Ja napiszę tyle: oglądając relacje z wyścigów [FIA GT, Samochody Turystyczne, Puchary itd] zauważyłem, że im słabsze samochody, tym ciekawsza walka, więcej się dzieje na torze. Będą w Słomczynie, eliminacja Mistrzostw Europy, pierwszy raz byłem na torze RallyCrossowym i muszę przyznać, że najciekawsze pojedynki [dla mnie] toczyli kierowcy maluszków/SC/CC. Oczywiście oglądanie samochodów z najwyższej pólki jest bardzo ciekawe, ale w słabszych klasach po prostu więcej się dzieje na torze.
Pozdrawiam.

Chłopie ale te maluszki i CC nie jechały w ME. To była klasa narodowa.
Avatar użytkownika
mototom
A6
 
Posty: 1996
Dołączył(a): środa, 4 gru 2002, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tomas » sobota, 15 lis 2003, 15:24

Wiem. Jednak walka tych maluszków i CC wzbudziła więcej emocji niż pojedynki kierowców walczących o mistrozstwo Europy. Oczywiście walka Hansena i Euklunda [sorry jesli przekręciłem nazwisko] była bardzo ciekawa, ale generalnie większe wrażenie zrobiły na mnie maluszki. To, że była to klasa narodowa w niczym mi nie przeszkadza.
Pozdr.
brawura to nie odwaga - (c) extreme.pl | gg:6662113
Avatar użytkownika
tomas
A5
 
Posty: 803
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2003, 22:33
Lokalizacja: Józefów

Postprzez :alfan: » poniedziałek, 17 lis 2003, 00:45

Jestem raczej przeciw.Niewiele to da,auta ST tez do tanich nie należa.Tym bardziej,że u nas superturystyki mają bardzo liberalne przepisy.Jedni mogliby przygotować auta lepiej,inni gorzej.Chyba,żeby przygotować je z pewnymi elementami wspolnymi,obnizającymi koszty(vide:kit TOCA w BTCC).Tylko kto by coś takiego dla kilku naszych zawodników opracował :roll:

Zresztą w Europie tez traci to popuralność.Od przyszłego sezonu w BTCC ponownie startowac bedą "pełne" ST,więc te wszystkie Astry czy Civiki starcą szanse. Autosport ostatnio podał,ze w przyszłym sezonie V8 STAR nie bedzie rogrywane...

Wspominacie,ze wielu z was zna wyscigi z Europsortu.Gdyby TVP zaczęła pokazywać coś z naszych torów,ozywiło by to o wiele bardziej sytaucję,niż zakazanie Stańcy jazdy w Polsce.
404 podpis niedostępny
Avatar użytkownika
:alfan:
A5
 
Posty: 696
Dołączył(a): sobota, 24 maja 2003, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Postprzez WRCfan » poniedziałek, 17 lis 2003, 14:20

Wyscigi w Polsce i tak mają niezłe problemy a taka decyzja jeszcze by je dobiła...
-how fast are You in 1/4?
-all depends on how many corners I have to take in that 1/4 :twisted:
Avatar użytkownika
WRCfan
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lis 2003, 15:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Glitol » poniedziałek, 17 lis 2003, 15:29

Zakaz GT w Polsce jest bez sensu bo i tak po torach jeżdżą auta każde z innej bajki, a główną przyczyną tego jest to że każdy z zawodników kupił taki samochód na jaki go stać było.
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Maciek » poniedziałek, 17 lis 2003, 16:56

zakazywanie nie ma sensu.
Tym bardziej nie ma sensu zeby samochody roznych klas scigaly sie w jednym wyscigu. Jak w jednym "wyscigu" kazdy samochod jest z innej klasy to nie ma szans na nawiazanie walki na torze i wszystko robi sie bardzo malo atrkacyjne. To nie sa wyscigi tylko jezdzenie sobie po torze.
Avatar użytkownika
Maciek
 
Posty: 33
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 09:24
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Glitol » wtorek, 18 lis 2003, 08:54

Maciek: masz rację że samochody są z różnych klas ale ponieważ są różnie dofinansowane to na torze jednak jest walka (czasami większa, czsami mniejsza).
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce


Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron