VI runda WSMP - Kielce

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Postprzez lucjan » poniedziałek, 29 wrz 2003, 23:30

W pucharowych alfach wszelkie zmiany w elektronice są zabronione. Przed każdym wyścigiem zakładane są centralki wtrysku losowane przez zawodników lub ich mechaników.W opini ludzi zajmujących się tuningiem
podobny efekt można uzyskać podając niewielką ilość tlenu do wlotu filtra powietrza, co podobno daje nawet kilku procentowy wzrost mocy
lucjan
 
Posty: 21
Dołączył(a): środa, 17 wrz 2003, 15:47


Postprzez mm » wtorek, 30 wrz 2003, 02:44

moje stwierdzenie nie dotyczy alfy czy innych klas, dyscyplin, itd.

jak mozna cieszyc sie ze wygranej (badz uzyskanego dobrego wyniku) jezeli wie sie, ze nie jest sie fair w stosunku do innych??? nie rozumiem tego.

wierze, ze nie tylko ja wsrod zawodnikow tak mysle.
Avatar użytkownika
mm
N3
 
Posty: 322
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez golden » wtorek, 30 wrz 2003, 11:26

a cos slyszeliscie ze rozbierali 6 kierowcow z PAR ?? i to od miejca 2 do 7 - golca nie rozbierali bo "uwazali" ze tyle razy byl rozbierany i ma czyste auto :?

na 6 wpadlo 3 :) w wym Karolinka - ale miala sie odwolywac hmmmm i mialo byc to przyjete... wpadl smiechowski i jeszcze jeden kierowca - ponoc baardzo porozwiercane auta---

wiecie cos to piszczie :wink:
Avatar użytkownika
golden
A6
 
Posty: 1230
Dołączył(a): poniedziałek, 26 sie 2002, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Zyga » wtorek, 30 wrz 2003, 21:08

lucjan napisał(a):W pucharowych alfach wszelkie zmiany w elektronice są zabronione. Przed każdym wyścigiem zakładane są centralki wtrysku losowane przez zawodników lub ich mechaników.W opini ludzi zajmujących się tuningiem
podobny efekt można uzyskać podając niewielką ilość tlenu do wlotu filtra powietrza, co podobno daje nawet kilku procentowy wzrost mocy


WITAM.
Zgadzam sie z kolega jesli chodzi o tlen jego niewielka ilisc wystarczy aby pucharowe autko bylo durzo lepsze od innych nie widac nie slychac ani nie czuc jedyne co widac to np.bialy(szary) osad na sciankach rury tlumika.Takie rury w Pucharze Alfa Romeo sa dwie Kisla i Wysockiego a jesli chodzi o Wysockiego to zadziwia mnie jego oswiecenie od Opola gdzie dorownuje Kislowi dlatego zaczelem zwracac uwage na jego auto.
Zyga
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek, 30 wrz 2003, 18:21

Postprzez Zyga » wtorek, 30 wrz 2003, 21:09

lucjan napisał(a):W pucharowych alfach wszelkie zmiany w elektronice są zabronione. Przed każdym wyścigiem zakładane są centralki wtrysku losowane przez zawodników lub ich mechaników.W opini ludzi zajmujących się tuningiem
podobny efekt można uzyskać podając niewielką ilość tlenu do wlotu filtra powietrza, co podobno daje nawet kilku procentowy wzrost mocy


WITAM.
Zgadzam sie z kolega jesli chodzi o tlen jego niewielka ilisc wystarczy aby pucharowe autko bylo durzo lepsze od innych nie widac nie slychac ani nie czuc jedyne co widac to np.bialy(szary) osad na sciankach rury tlumika.Takie rury w Pucharze Alfa Romeo sa dwie Kisla i Wysockiego a jesli chodzi o Wysockiego to zadziwia mnie jego oswiecenie od Opola gdzie dorownuje Kislowi dlatego zaczelem zwracac uwage na jego auto.
Zyga
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek, 30 wrz 2003, 18:21

Postprzez golden » wtorek, 30 wrz 2003, 23:30

a jednak pojade :lol:
Avatar użytkownika
golden
A6
 
Posty: 1230
Dołączył(a): poniedziałek, 26 sie 2002, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mm » środa, 1 paź 2003, 00:54

jeszcze jedno auto ma taki wydech..... ale jego nie bedzie w Kielcach.....
Avatar użytkownika
mm
N3
 
Posty: 322
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Glitol » środa, 1 paź 2003, 11:18

adam z krakowa: Adam odezwij się do mnie na GG dzisiaj lub jutro :!:
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Zyga » środa, 1 paź 2003, 19:13

mm napisał(a):jeszcze jedno auto ma taki wydech..... ale jego nie bedzie w Kielcach.....

Lecz w tej klasie w ktorej jezdzi to trzecie autko w zasadzie paliwo jest dowolne.
Zyga
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek, 30 wrz 2003, 18:21

Postprzez lucjan » środa, 1 paź 2003, 20:09

Przez jakiś czas nie zaglądałem na forum, a tu tyle ciekawych tekstów się pojwiło.Cieszy mnie że nie tylko ja zauważyłem takie zjawisko występujące w niektórych samochodach.Nie wiem na ile to może pomagać, ale faktycznie tak jak pisze ZYGA Robert nigdy wiele nie trenował i Jakuba też ostatnio nie było zbyt często widać na treningach. Oczywiście w porównaniu z innymi zawodnikami z czołówki PAR
lucjan
 
Posty: 21
Dołączył(a): środa, 17 wrz 2003, 15:47

Postprzez :alfan: » czwartek, 2 paź 2003, 15:57

Wyglada na to,ze nareszcie i ja,wraz z Misza,wobiore sie do Kielc. :D :D :D
Juz dzis dziekujemy goraco Glitolowi ktory sporo nam pomogl i jescze pomoze. :)
See you on the track :)
404 podpis niedostępny
Avatar użytkownika
:alfan:
A5
 
Posty: 696
Dołączył(a): sobota, 24 maja 2003, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Misza » czwartek, 2 paź 2003, 16:01

:) :) :) Juz nie moge sie doczekac... Jeszcze tylko dluga nocka jazdy i jazdaaaaa... ;) Wielkie dzieki, Glitol, za pomoc! Do zobaczenia wszystkim na torze! :)
Misza
N1
 
Posty: 77
Dołączył(a): środa, 6 lis 2002, 14:32
Lokalizacja: Poznań

Postprzez :alfan: » czwartek, 2 paź 2003, 16:02

lucjan napisał(a):.Nie wiem na ile to może pomagać, ale faktycznie tak jak pisze ZYGA Robert nigdy wiele nie trenował i Jakuba też ostatnio nie było zbyt często widać na treningach. Oczywiście w porównaniu z innymi zawodnikami z czołówki PAR


No ale w tym roku Kisiel starcil dobrego sponsora,NOM mu podobno niewiele daje,wiec moze tez po prostu nie miec kasy na treningi.
404 podpis niedostępny
Avatar użytkownika
:alfan:
A5
 
Posty: 696
Dołączył(a): sobota, 24 maja 2003, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Postprzez marecki » piątek, 3 paź 2003, 20:46

Oj było dziś w piątek na treningach bardzo sympatycznie, pogoda super słoneczko :D .Mam troche winików z czasówki:
1.Bartkowiak, 2.Kisiel, 3.Wysocki, bardzo ale to bardzo niewielkie różnice w czasie.
1.Majewski, 2.Soja, 3.Krotowski, 4. sympatyczna pani Iza :D
1.Stańco, 2.M.Gładysz, 3.T.Myszkier
formuła super sport 1.Sapkiewicz, 2.Gil, 3.Kochański, który już się ściga 50 lat.A jak go zapytałem czemu to robi to mi odpowiedział ,że musi skoro młodzi nie chcą.W sumie chyba tych bolidów było 6 sztuk?.
Groźnie uderzył w bande Wojciech Jankowski bolid nr 4 podczas czasówki.
Jeszcze przed wyjazdem z odcinku leśnego na owal.Nie wiem jak to było, ale widziałem na lawecie,przesunięte znacznie przednie prawe koło, oraz uszkodzony czub.Naszczęście skończyło się tylko na zadrapaniu na dłoni, po tym jak wygieła się kierownica.
Co do samego wyścigu o godz. 17 to był to pasjonujący pojedynek między Gilem i Sapkiewiczem,szli leb w łeb.Bardzo gorąco się robiło podczas, gdy dublowali innych na pełnej prędkości.Jeden z prawej drugi z lewej.Na drodze pubnlicznej bardzo to ładnie było widać.Ostatecznie na ostatnim okrążeniu leprzy był Gil.
marecki
N3
 
Posty: 350
Dołączył(a): sobota, 26 paź 2002, 16:22

Postprzez golden » sobota, 4 paź 2003, 20:23

bylo spoko - szkoda ze tylko jeden a w zasadzie pol dnia - no i z glitolem sie nie widzialem i alfanem :evil: ehhhhhh
Avatar użytkownika
golden
A6
 
Posty: 1230
Dołączył(a): poniedziałek, 26 sie 2002, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości