VI runda WSMP - Kielce

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Postprzez Misza » czwartek, 18 wrz 2003, 13:43

Lucjan: Moze i mocny samochod jest wazny (na pewno), ale w Kielcach tak jak nigdzie indziej w Polsce licza sie umiejetnosci kierowcy!
Licze na czysta walke - mam nadzieje, ze uda mi sie w tym roku przyjechac! :)
A tak w ogole, to witamy na forum!
Misza
N1
 
Posty: 77
Dołączył(a): środa, 6 lis 2002, 14:32
Lokalizacja: Poznań


Postprzez lucjan » czwartek, 18 wrz 2003, 18:13

W pierwszej piątce wszyscy mają podobne umiejętności.Zawsze w Kielcach wygrywali kierowcy których samochody najsprawniej wjeżdzały pod górę.Przez cztery lata trwania PAR byłem na wszystkich wyścigach i z opini różnych kierowców jeżdżących alfami wiem że Kielce i Opole to dwa tory na których "wygrywają samochody"
lucjan
 
Posty: 21
Dołączył(a): środa, 17 wrz 2003, 15:47

Postprzez Misza » czwartek, 18 wrz 2003, 18:29

No niewatlpiwie, stawka jest bardzo zblizona w czolowce, fakt, i w tej sytuacji kazda drobna roznica w samochodzie jest na wage zlota... Roznimy sie tym, ze ja ostatnio w Kielcach bylem jeszcze w latach 80-tych, kiedy to smigaly glownie maluchy :) (to byly czasy!). A moja opinia co do umiejetnosci sie nie zmieni, bo ogolnie jest to prawda, przy czym faktycznie w przypadku PAR trudno dostrzec znaczace roznice w czolowce... Z drugiej strony nie przesadzalbym jednak w stawianiu wszystkich w jednym rzedzie... Sam mam nadzieje, jak juz mowilem, przyjrzec sie temu w tym roku na zywo :).
Misza
N1
 
Posty: 77
Dołączył(a): środa, 6 lis 2002, 14:32
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Glitol » poniedziałek, 22 wrz 2003, 08:19

Tak Panowie wygląda harmonogram czasowy wyścigów w Kielcach:
C Z W A R T E K 2 października 2003 r.
godz. 16.00 - 21.00 - Biuro Zawodów / budynek boksów /

P I Ą T E K 3 października 2003 r.
godz. 8.00 - 19.00 Biuro Zawodów / budynek boksów /
godz. 8.30 - 12.30 badanie kontrolne
8.30 - 9.30 Formuła Super Sport
8.30 - 10.00 klasa PAR
10.00 - 11.00 klasa N-1150, A-1150, HR
11.00 - 12.30 Grand Prix Polski

TRENING WOLNY - PŁATNY (60 min - 100,00 PLN )
godz. 9.00 - 10.00 Grand Prix Polski, klasa N-1150, A-1150, HR
godz. 10.10 - 11.10 Formuła Super Sport (F3, E-2000)
godz. 11.20 - 12.20 klasa Alfa Romeo 156

TRENING CZASOWY
godz. 13.00 - 13.20 Grand Prix Polski
godz. 13.30 - 13.50 Formuła Super Sport
godz. 14.00 - 14.20 klasa N-1150, A-1150, HR
godz. 14.30 - 15.00 Alfa Romeo 156
godz. 15.10 - 15.30 Grand Prix Polski
godz. 15.40 - 16.00 Formuła Super Sport
godz. 16.10 - 16.30 klasa N-1150, A-1150, HR

WYŚCIGI
godz. 17.00 Wyścig Formuła Super Sport (F3, E-2000)

OBOWIĄZKOWA ODPRAWA Z ZAWODNIKAMI
godz. 14.45 Formuła Super Sport, N-1150, A-1150, HR
godz. 15.30 klasa Alfa Romeo
godz. 16.00 Grand Prix Polski

S O B O T A 4 października 2003 r.

godz. 8.00 - 17.00 Biuro Zawodów / budynek boksów /

ROZGRZEWKA
godz. 9.00 - 9.10 Grand Prix Polski (H+2000, H-2000)
godz. 9.20 - 9.30 Formuła Super Sport (F3, E-2000)
godz. 9.40 - 9.50 klasa Alfa Romeo 156
godz. 10.00 - 10.10 klasa N-1150, A-1150, HR
godz. 10.30 Oficjalne otwarcie Zawodów

godz. 10.50 wyścig Grand Prix Polski - bieg I
wyścig Grand Prix Polski - bieg II
godz. 12.40 wyścig Formuły Super Sport (F3, E-2000)
godz. 13.40 wyścig klasy Alfa Romeo 156 - sprint
wyścig klasy Alfa Romeo 156 - bieg główny
godz. 15.30 wyścig klasy N-1150, A-1150, HR
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Misza » poniedziałek, 22 wrz 2003, 12:03

Wielkie dzieki, Glitol!

Szkoda, ze wyscigi sa w sobote... :( No ale nic, trzeba bedzie pokombinowac z wyjazdem w nocy z czwartku na piatek... :)
BTW., czy to jest zwiazane z jakas gielda, czy czyms takim...? Bo ostatnio w Kielcach bylem parenascie lat temu... :)
Misza
N1
 
Posty: 77
Dołączył(a): środa, 6 lis 2002, 14:32
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Glitol » poniedziałek, 22 wrz 2003, 14:29

Misza: zgadza się . Dla AK. Kielce najważniejszą imprezą są cotygodniowe giełdy. "Działacze" ożywiają się tylko wtedy jak mogą zarobić jakąś dodatkową kaskę.
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Postprzez gms » poniedziałek, 22 wrz 2003, 21:15

No to nie wiedzieliście, że tory wyścigowe buduje się po to, aby organizować giełdę??? Ale poważnie, to fajnie wiedzieć, że chociaż paru facetów interesuje się wyścigami, tak jak ja. Moim zdaniem Kisiel ma spore szanse, bo Golec szybko jeździ głównie u siebie w Poznaniu. Oczywiście z całym szacunkiem dla niego, to nie jest zły kierowca, ale jak popatrzycie na wyniki np. Opola to przegrywał z Kisielem wyraźnie. Tak czy tak, będzie ciekawie. Obawiam, się tylko, czy walka będzie czysta, bo Poznań chyba podniósł niektórym poziom adrenaliny.
Teraz trochę off topic, a trochę w nawiązaniu do Poznania i wypadku Kisiela z Bartkowiakiem: widzieliście w niedzielę w GT jak Cambel Walter wysadził z toru Vipera? Dla mnie to dzwon roku. Z początku wyglądało to na głupotę i celowe działanie, ale gdy się dobrze przyjrzeć, to może rzeczywiście próbował omijać coś na torze. Chociaż nie chce mi się wierzyć, żeby nie widział faceta, który jedzie niemal równo z nim, ale też niemożliwe, żeby zrobił to umyślnie, bo niby po co?
See you in Kielce.[/list]
gms
 
Posty: 28
Dołączył(a): niedziela, 9 lut 2003, 21:45

Postprzez :alfan: » wtorek, 23 wrz 2003, 02:40

gms napisał(a): Ale poważnie, to fajnie wiedzieć, że chociaż paru facetów interesuje się wyścigami, tak jak ja. Moim zdaniem Kisiel ma spore szanse, bo Golec szybko jeździ głównie u siebie w Poznaniu. Oczywiście z całym szacunkiem dla niego, to nie jest zły kierowca, ale jak popatrzycie na wyniki np. Opola to przegrywał z Kisielem wyraźnie.


No ale na przyklada rok temu w deszczu w Kielcach Golec byl nieosiagalny...choc awaria Czyza i wylot Kisiela na 1wszym zakrecie nie byly bez znaczenia dla wynikow.Ja nie kryje,ze licze na deszczowy wyscig-nawet gdybym przemokl do suchej nitki :D

Mnie tez milo ze pojawiaja sie w tematach o WSMP nowe twarze..znaczy nicki :D
Teraz trochę off topic, a trochę w nawiązaniu do Poznania i wypadku Kisiela z Bartkowiakiem: widzieliście w niedzielę w GT jak Cambel Walter wysadził z toru Vipera?

Niestety nie...pozostalo mi sie pocieszac Superbike'ami serii AMA :cry:
404 podpis niedostępny
Avatar użytkownika
:alfan:
A5
 
Posty: 696
Dołączył(a): sobota, 24 maja 2003, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Fan wyścigów » wtorek, 23 wrz 2003, 21:19

Na eurosporcie razem z Gacem komentował Marcinkiewicz, który powiedział że z tym dzwonem to była wina Cambella. A tak swoją drogą to "nieźle jebnął" tym Viperem
Fan wyścigów
N2
 
Posty: 120
Dołączył(a): piątek, 22 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez lucjan » wtorek, 23 wrz 2003, 23:23

Robert szybko jeżdzi tylko po suchym gdy może wykorzystać całą moc swojego samochodu, jeżeli będzie sucho to tylko Jakub Wysocki go dogoni bo ma tak samo zrobiony samochód, a jak będzie mokro to bardziej będą się liczyć umiejętności a wtedy może wygrać Marcin lub Maciej
lucjan
 
Posty: 21
Dołączył(a): środa, 17 wrz 2003, 15:47

Postprzez nowy13 » sobota, 27 wrz 2003, 02:09

Robert szybko jeżdzi tylko po suchym gdy może wykorzystać całą moc swojego samochodu, jeżeli będzie sucho to tylko Jakub Wysocki go dogoni bo ma tak samo zrobiony samochód, a jak będzie mokro to bardziej będą się liczyć umiejętności a wtedy może wygrać Marcin lub Maciej


Witam serdecznie wszystkich sympatykow wyscigow plaskich, kieruje od razu pytanie do Lucjana - mowisz z takim przekonaniem o mocy samochodu Kisiela i Wysockiego, jakbys conajmniej te moc widzial na wlasne oczy na hamownii, albo nawet sam ja czarowal. Rozumiem ze zakladasz ze "ta wieksza moc" pochodzi z niedozwolonych regulaminowo przeróbek, a wiesz moze co sie na te ingerencje skladalo??? Wydaje mi sie ze silnika w pucharowkach nie wolno otwierac, ciekawe jak jest w rzeczywistosci, czy tam tez chlopaki dlubia? A moze wiesz kto przerabia auto Kislowi? Przyznam szczerze ze cala ta zabawa w oszukiwaniu sedziow i wyszukiwaniu takich luk by znalezc jeszcze ukryte gdzies kuce, niezle mnie wkurza i skutecznie odstrasza przed pucharami. Dodam ze mam licencje i troszke czynnie zetknalem sie z tym sportem i zastanawiam sie nad startami moze w przyszlym sezonie, sa jakies pogloski o pucharzeAR 147. Wiem, moze jestem nieco naiwny, ale mowie wam szczerze ze wku...... mnie walki w tej dyscyplinie, co czyni ja malo sportowa. Zdaje sobie sprawe, ze bez uczestniczenia w tej calej zabawie pt: 'oby wiecej mocy niz rywale', nie ma szans na osiaganie sensownych rezultatow, ale mierzi mnie ta cala 'wiedza' w tym temacie. Nie wiem ile w tym prawdy, ale slyszalem ze niektorzy po losowaniu komputerow w alfie zapodaja wirusa przez gniazdo diagnostyczne, tuz przed wyscigiem, albo odchudza sie wszystko co popadnie, kolo zam., alternator - slowem rzygac mi sie chce jak slysze te nowinki. Wszystko zalezy od ukladow, ukladzikow, w pucharze 206-tki i pewnie Alfy tez, co zaradniejsi stroja wydechy u Wozowicza i tam poszukuja zaginionych konikow. Slowem - paranoja!
Sorry troche sie rozpisalem i ostro zaczalem, ale kolega Lucjan troche mnie sprowokowal. Mysle ze powinno sie rece ucinac za dotykanie sie do pucharowek, takie jest moje zdanie, a to co mamy u nas to wypaczenie tego sportu i dlatego tak malo osob chce sie w to bawic, takie jest moje zdanie... Mam nadzieje ze nie urazilem nikogo, peace i pozdrawiam wszystkich
Aaa, sorry za literowki, ale pisze z obcej klawiatury
nowy13
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek, 26 wrz 2003, 15:04

Postprzez lucjan » sobota, 27 wrz 2003, 12:52

Pucharowe Alfy jeżdżą już cztery lata co jak na samochody wyścigowe jest bardzo długo.W pierwszym roku mało kto zaglądał do silników, potem z roku na rok potrzeba było coraz więcej napraw. Regulamin techniczny jest tak napisany że zezwala na wykonywanie zmian które są niezbędne przy wykonywaniu niezbędnych napraw.Są jednak podane wymiary dopuszczalne których nie wolno przekroczyć, dotyczy to wysokości: głowicy, bloku silnika, itp. Zawsze jak ktoś wygrywa to inni twierdzą że "coś pogrzebał". Piszę o samochodzie Roberta bo on zawsze "inaczej" spalał paliwo, rura wydechowa w jego samochodzie zawsze jest jaśniejsza niż w innych. Kiedyś myślałem że zależy to od sposobu jazdy.Pytałem się fachowców, ale wszyscy twierdzą że to nie możliwe. Samochód Jakuba od czasu gdy jeżdzą w jednym zespole zachowuje się dokładnie tak samo. Może mi się wydaje, ale moi koledzy oglądający wyścigi też to zauważyli
lucjan
 
Posty: 21
Dołączył(a): środa, 17 wrz 2003, 15:47

Postprzez marecki » sobota, 27 wrz 2003, 14:44

Maciej Stańco zaprasza wszystkich do Galerii Echo ul. Świętokrzyska 20 w Kielcach na wystawe samochodów wyścigowych w czwartek 2.10 i niedziele 5.10. Co do pogody to prawdopodobnie :roll: może padać.Pogoda ogólna przewiduje wzrost zachmurzenia aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Temp. ok. 12/16 °C.A więc oprócz umiejętności i opony bedą się liczyć na tym dość śliskim i technicznym obiekcie.Nie raz było tak iż wszędzie było sucho tylko nie na odcinku leśnym.
marecki
N3
 
Posty: 350
Dołączył(a): sobota, 26 paź 2002, 16:22

Postprzez mm » poniedziałek, 29 wrz 2003, 19:42

Ale fajnie!!! Niech pada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! beda jaja:)
do Lucjana i innych: 1 wyscig sezonu 2002 - Kielce, mokro - najplynniej z lasu na owal wychodzil Kisiel - az milo bylo patrzec.
Martwi mnie tylko frekwencja w N-1150.... z moich ustalen wynika, ze wystartuja:
ja:), Piotrek Bany, Pawel Soja, chyba Iza (tak mysle, choc wiem, ze ma jechac rowniez alfa od Gosi Serbin), Kroton. Malo nas:((((( help! Szkoda. Ale maja jechac 4 auta w zabytkach.
pzdr i do zobaczenia, mm
Avatar użytkownika
mm
N3
 
Posty: 322
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Transformer » poniedziałek, 29 wrz 2003, 20:52

lucjan napisał(a):Piszę o samochodzie Roberta bo on zawsze "inaczej" spalał paliwo, rura wydechowa w jego samochodzie zawsze jest jaśniejsza niż w innych. Kiedyś myślałem że zależy to od sposobu jazdy.Pytałem się fachowców, ale wszyscy twierdzą że to nie możliwe. Samochód Jakuba od czasu gdy jeżdzą w jednym zespole zachowuje się dokładnie tak samo.


A powodem jasnej rury nie może być czasem inna elektronika? O ile dobrze pamiętam regulamin pucharu pozwala ingerować w elektronikę.
http://www.alfa156.pl/ Alfa 156 | http://photomotive.net/ że niby blog | http://www.flickr.com/photos/airsiwy/ Zdjęcia
Avatar użytkownika
Transformer
N3
 
Posty: 256
Dołączył(a): sobota, 26 paź 2002, 20:38
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

cron