12-14 IX Załuż

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

12-14 IX Załuż

Postprzez tomeQ » wtorek, 9 wrz 2003, 19:09

Na poczatku witam wszystkich tu przebywajacych :) .teraz mam ptanie odnosnie wspomnianych wyscigow. jak wyglada system startow tzn mniej wiecej jaka grupa o jakiej godzinie i o ktorej poczatek itd. nie bylem do tej pory na takiej imprezie, a informacji w sieci nie ma wcale.
tomeQ
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 8 wrz 2003, 18:00


Postprzez +RAFAŁ+ » wtorek, 9 wrz 2003, 19:37

Szukaj wiadomości na www.autorally.pl/ Ja jak jechałem chyba w maju na ten wyścig to tam znalazłem cały program zawodów. Powodzenia i moze do zobaczenia na wyścigu ;)
Odszedł wielki kierowca, jeden z największych, jacy kiedykolwiek pojawili się w polskich rajdach...

ryspol.net.pl
Avatar użytkownika
+RAFAŁ+
A6
 
Posty: 1800
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2003, 19:11

Postprzez +RAFAŁ+ » środa, 10 wrz 2003, 21:46

Informacja prasowa:

W najbliższy weekend na trasie z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej odbędzie się XI i XII Runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.
Tradycyjnie BWG ściąga na swoją trasę najlepszych kierowców wyścigowych w Polsce. Do zawodów zgłosiło się 41 zawodników. Jak wiadomo, kwestia tytułu mistrzowskiego w klasyfikacji generalnej jest już rozstrzygnięta, jednak o tytuł v-ce mistrza Polski walczy nadal Mariusz Stec (Mitsubishi Lancer Evo IV), który ma 2 punkty przewagi nad Pawłem Hildebrańskim (Alfa Romeo 155). Ostatniego słowa nie powiedzieli jeszcze Janusz Jania, Jarosław Hebzda (obaj Mitsubishi Lancer Evo VI) i Bartłomiej Steinhof (Opel Corsa VK S1600), którzy pod nieobecność Pawła Dytki na pewno włączą się do rywalizacji o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej XI i XII Rundy GSMP.

Nie zabraknie też atrakcji dla miłośników starych samochodów, na starcie bowiem pojawią się dwa znakomicie odrestaurowane Porsche 911, Fiat 500 oraz Zastava 110. Na 4 rundy przed zakończeniem sezonu walka toczy się również o tytuły w poszczególnych grupach i klasach, zatem rywalizacja o zwycięstwo w XXIX Bieszczadzkim Wyścigu Górskim „LOTOS” zapowiada się znakomicie.

Sponsorem Generalnym Wyścigu jest Grupa LOTOS. Organizator Automobilklub Małopolski w Krośnie i współorganizatorzy Automobilklub Biecki i Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego zapraszają do odwiedzenia trasy wyścigu, jednocześnie przypominając kibicom o zachowaniu należytego bezpieczeństwa na trasie Wyścigu.

Bieszczadzkiego Harmonogram XXIX Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego „LOTOS”

XI i XII Runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski
Góry Słonne, 12-14 września 2003 r.

12.09.2003
14:00-19:30 Odbiór administracyjny, wydawanie dokumentów Biuro Zawodów- Sanok, AUTO-SERVICE Jan Przybyła ul. Reymonta 6
14:00-20:00 BK-1 Sanok, AUTO-SERVICE Jan Przybyła ul. Reymonta 6

13.09.2003
7:00-19:00 Zamknięcie trasy.
9:00 Odprawa z zawodnikami
9:30 Jeden podjazd zapoznawczy bez pomiaru czasu (nieobowiązkowy)
11:00 Start do dwóch podjazdów treningowych XI Rundy GSMP
14:00 Zgłaszanie zespołów sponsorskich
14:30 Ogłoszenie listy startowej XI Rundy GSMP
15:00 Start do pierwszego podjazdu wyścigowego
18:00 Ogłoszenie wyników prowizorycznych XI rundy GSMP
20:00 Ogłoszenie wyników oficjalnych XI rundy GSMP - MOSiR Sanok
20:30 Konferencja prasowa organizatora i uczestników - MOSiR Sanok

14.09.2003
8:00- 8:30 BK-1 dla zawodników startujących tylko w XII rundzie GSMP - Park maszyn
START.
7:00-17:00 Zamknięcie trasy.
9:30 Jeden podjazd zapoznawczy bez pomiaru czasu.
11:00 Start do podjazdu treningowego XII rundy GSMP (obowiązkowy)
12:00 Zgłaszanie zespołów sponsorskich
12:30 Ogłoszenie listy startowej
13:00 Start do pierwszego podjazdu wyścigowego
16:00 Ogłoszenie wyników prowizorycznych.
18:00 Ogłoszenie wyników oficjalnych
Wręczenie nagród XI i XII Rundy GSMP - okolice STARTU

OPIS TRASY BIESZCZADZKIEGO WYŚCIGU GÓRSKIEGO

Bieszczadzki Wyścig Górski rozgrywany jest na trasie okazjonalnej pomiędzy miejscowościami Załuż - Tyrawa Wołoska, liczącej 4688m. Trasa Wyścigu, to fragment drogi krajowej nr 28 na odcinku Sanok - Przemyśl, to najpiękniejsze serpentyny w Polsce. Trzy czwarte odcinka trasy to same zakręty (8 zakrętów prawych i 6 lewych). Start do podjazdów zlokalizowany jest w miejscowości Wujskie (379 m.n.p.m), natomiast meta na szczycie gór Słonnych (650 m.n.p.m.). Najbardziej interesujące miejsca widokowe to:

Rejon PO 3 –„SZYKANA”
Rejon PO 4 – pierwszy lewy nawrót
Rejon PO 11 – doskonały punkt widokowy na całą dolną część trasy
Rejon PO 21 – Widoczne 3 nawroty (okolice parkingu)

Po raz pierwszy trasa Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego uzyskała teraźniejszy kształt (trasa została gruntownie zmieniona - została poszerzona do 9m, na nawrotach do 10-14m; na wszystkich nawrotach zamontowane bariery energochłonne - metalowe podwójne w pionie) w 1988r. Jest to jedyny tor homologowany dla "szuflad" i formuł. Trasa znana jest w Polsce jako trudna technicznie, z licznymi zakrętami (nawrotami) o dużej różnicy wzniesień (5,4%), bezpieczna oraz widowiskowa. W trakcie każdej rundy mistrzostw trasę odwiedza kilka tysięcy widzów.

CHARAKTERYSTYKA TRASY:

- Długość trasy: 4688m;
- Różnica wzniesień - 271m;
- Średni wznios - 5,4 %;
- Ilość zakrętów- 8 prawych, 6 lewych;
- Szerokość trasy - 9-14 m

Oficjalna strona Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie www.amk-krosno.prv.pl

Aktualna klasyfikacja Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski www.pzm.com.pl/gorskie
Odszedł wielki kierowca, jeden z największych, jacy kiedykolwiek pojawili się w polskich rajdach...

ryspol.net.pl
Avatar użytkownika
+RAFAŁ+
A6
 
Posty: 1800
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2003, 19:11

Postprzez SariS1.4 » piątek, 12 wrz 2003, 23:54

Dziś w gazecie (super nowosci) czytam info i co widze! "...byc moze na trasie zobaczymy Tomasza Kuchara..." :shock: Fajnie by bylo ale cos mi sie wiezyc nie chce
Avatar użytkownika
SariS1.4
N1
 
Posty: 94
Dołączył(a): wtorek, 15 lip 2003, 11:45
Lokalizacja: Przemyśl City

Postprzez +RAFAŁ+ » sobota, 13 wrz 2003, 07:51

Na liście zgłoszeń go nie ma wiec wszystko chyba jasne, ale chcialbym byc mile zaskoczony :). Ja jade jutro bo dzis niestety nie dam rady :evil:
Odszedł wielki kierowca, jeden z największych, jacy kiedykolwiek pojawili się w polskich rajdach...

ryspol.net.pl
Avatar użytkownika
+RAFAŁ+
A6
 
Posty: 1800
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2003, 19:11

Postprzez SariS1.4 » niedziela, 14 wrz 2003, 17:11

Wlaśnioe wróciłem. Było niezle, stalem na "moim" stalym miejscu, gdzie rok temu stec rowem pojechał i w tym roku zrobił to znowu (jak ja mu za to wdzieczny jestem ;), pogoda dopisała tylko wiary cos wyjatkowo mało.

A no i usłyszałem znowy ciekawe żeczy od miejscowych "znawców". Pierwsze miejsce zajmóje hasło "... turbo to jest takie cos co spaliny WYCIAGA zeby auta mialy wieksza moc" :D
Avatar użytkownika
SariS1.4
N1
 
Posty: 94
Dołączył(a): wtorek, 15 lip 2003, 11:45
Lokalizacja: Przemyśl City

Postprzez Glitol » poniedziałek, 15 wrz 2003, 14:24

Ma ktoś jakieś wyniki :?:
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Piotrek » poniedziałek, 15 wrz 2003, 18:18

Żałuję ze nie mogłem być w tym roku na tej eliminacji.
:(

Wiecie moze jak było. Były jakieś dzwony na pierwszym zakręcie?

Czy było tak jak w czerwcu? (Nudno)
Avatar użytkownika
Piotrek
N1
 
Posty: 68
Dołączył(a): sobota, 24 maja 2003, 10:33
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez +RAFAŁ+ » wtorek, 16 wrz 2003, 18:44

Dzwonów chyba nie było. Na zakręcie oznaczonym numerem 5(chyba) zaczelo sie dymic spod maski 206-tki. Wczesniej jeszcze na chwile zostal wstrzymanywyscig ale nie wiem dlaczego.
Odszedł wielki kierowca, jeden z największych, jacy kiedykolwiek pojawili się w polskich rajdach...

ryspol.net.pl
Avatar użytkownika
+RAFAŁ+
A6
 
Posty: 1800
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2003, 19:11

Postprzez samer_wrc » piątek, 19 wrz 2003, 22:41

Sa gdzies w sieci zdjecia z tej imprezy ?

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
samer_wrc
N3
 
Posty: 466
Dołączył(a): sobota, 31 maja 2003, 17:26
Lokalizacja: Opole

Postprzez +RAFAŁ+ » sobota, 20 wrz 2003, 10:31

Sam ich szukałem ale niestety nie znalazłem. Po poprzednim wyscigu byly na autorally i u Kaliszki. Teraz nic. Ja zrobiłem kilkanascie zdjec ale nie mam pieniedzy na wywolanie :evil: Jak wywołam to gdzies je wrczuce i dam znac.
Odszedł wielki kierowca, jeden z największych, jacy kiedykolwiek pojawili się w polskich rajdach...

ryspol.net.pl
Avatar użytkownika
+RAFAŁ+
A6
 
Posty: 1800
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2003, 19:11

Postprzez samer_wrc » niedziela, 12 paź 2003, 23:07

Avatar użytkownika
samer_wrc
N3
 
Posty: 466
Dołączył(a): sobota, 31 maja 2003, 17:26
Lokalizacja: Opole


Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron