V runda-Poznan

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

V runda-Poznan

Postprzez :alfan: » sobota, 23 sie 2003, 04:07

Juz za tydzien
Jest szansa,ze to ostania runda ktora opuszcze w tym roku :)

Tradycyjnie licze na jakas relacyke na forum ze strony obecnych zawodniow kibicow,coby tylko na informacjach prasowych nie bazowac.

Harmonogram wisi na www.aw.poznan.pl
404 podpis niedostępny
Avatar użytkownika
:alfan:
A5
 
Posty: 696
Dołączył(a): sobota, 24 maja 2003, 23:27
Lokalizacja: Poznań


Postprzez Glitol » poniedziałek, 25 sie 2003, 07:51

Niestety nie jade. Kumpel sie żeni i w weekend będziemy balować. Ale wszystkim jadącym życzę dużo fajnych wrażeń.
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Postprzez eSWu » poniedziałek, 25 sie 2003, 12:56

Na mnie Alfan możesz liczyć. Mam nadzieję że będzie garść info na temat przyszłego sezonu.
Moje fotki lotnicze.

http://www.airliners.net/search/photo.search?pid=34090 moje airliners.net
http://www.jetphotos.net/showphotos.php?userid=20927 moje jetphotos.net
Avatar użytkownika
eSWu
N3
 
Posty: 349
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:09
Lokalizacja: Pyrlandia

Postprzez Fan wyścigów » poniedziałek, 25 sie 2003, 14:20

A wogóle będzie przyszły sezon? Bo jak na razie to przedstawia się w czarnych barwach. Ciekawe jak będzie z tą firmą co ma organizować wyścigi? Ale w nią też nie wierze.
Ale dla naszego dobra mam nadzieję że wszystko wypali i wyścigi się rozwiną.
Fan wyścigów
N2
 
Posty: 120
Dołączył(a): piątek, 22 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez golden » wtorek, 26 sie 2003, 11:26

w tym roku niestety nie dane mi bylo za wiele obejrzez ale to nie moja wina ze rallycross, i dwa rajdy pokryly sie z wyscigami :) teraz tez nie jade bo barumka - ale ostatnich kielc nie odpuszcze i chocby sie palilo jade :)
Avatar użytkownika
golden
A6
 
Posty: 1230
Dołączył(a): poniedziałek, 26 sie 2002, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Glitol » środa, 27 sie 2003, 07:25

No to miło bedzie mi powitać Pana goldena w Kielcach :!:
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Postprzez golden » środa, 27 sie 2003, 10:48

pod koniec wrzesnia bede wiedzial czy jade. i czy na 1 dzien czy moze na nocke wiec Glitol sie odezwe po telefon :wink:
Avatar użytkownika
golden
A6
 
Posty: 1230
Dołączył(a): poniedziałek, 26 sie 2002, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Misza » sobota, 30 sie 2003, 21:02

No wiec wrocilem do domu po calym dniu na torze i juz chcialem spieszyc z dokladnymi informacjami, ale postanowilem najpierw zajrzec na strone AW, czy przypadkiem juz czegos tam nie ma... No i to co zobaczylem przeszlo moje najsmielsze oczekiwania :shock: ! Tak wiec wynikow nie bede juz podawal, bo wszystko mozna sobie obejrzec na stronie http://gabrys.pl/relacja/wyniki_aw/ (jest link na stronie AW)... Cos czuje, Alfan, ze bedziesz musial sobie wczesnie wstac jutro ;), zeby nie przegapic relacji live :).
Wracajac zas do dzisiejszych treningow - przede wszystkim gratulacje dla Milosza! Dla nieobecnych powiem, ze w obydwu treningach Milosz byl pierwszy, bijac najlepsze czasy drugiego Macieja Polodego w wielu okrazeniach! (ostatecznie czas pole position to 2:10,5). Na pochwale zasluguje tez debiutant (o ile wiem) Mateusz Michalak na trzecim polu oraz coraz lepiej radzaca sobie Iza Szwarczynska tuz za nim. W PAR, jak juz zdazylismy przywyknac, roznice czasowe w czolowce sa bardzo male (pierwsza dziewiatka w jednej sekundzie) - i bardzo dobrze, zapowiada sie ciekawa walka o zwyciestwo no i oczywiscie o tytul. W przeciwienstwie, w "GP Polski" jak zwykle duza przewage nad reszta stawki mial Maciej Stanco, chociaz nie jestem pewien, jak to wygladalo po drugim treningu, bo nie doczekalem sie na wyniki. Zreszta - jak pisalem wyzej, odsylam do "relacji live".
Bedac dzisiaj na torze zrobilem tez ok. 300 fotek, z czego pewnie ze 100 jest w miare dobrej jakosci, mam jednak problem: nie mam gdzie ich wrzucic... Jak tylko uda mi sie znalezc gdzies troche miejsca, od razu je tam umieszcze, jesli ktos z Was bylby zainteresowany.
Wszystkich jeszcze niezdecydowanych zachecam do przyjazdu do Poznania - bedzie ciekawie! :) Pozdrawiam!
Misza
N1
 
Posty: 77
Dołączył(a): środa, 6 lis 2002, 14:32
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Misza » sobota, 30 sie 2003, 21:35

Udalo mi sie TYMCZASOWO znalezc kilka mega wolnego miejsca, wiec wrzucam niejako "na zachete" kilka subiektywnie wybranych fotek (bez obrobki) na http://fanthom.math.put.poznan.pl/~misza/photos/V_el_WSMP_2003. Niestety ze wzgledu na stale zapotrzebowanie na przestrzen dyskowa na serwerze (ktorej jak wiadomo zawsze jest za malo :) ) nie moge powiedziec, jak dlugo one tam beda "wisialy". Zreszta mam nadzieje, ze niedlugo znajdzie sie gdzies wieksza czesc "galerii", wiec nie bedzie potrzeby zostawienia ich pod tym adresem.
Misza
N1
 
Posty: 77
Dołączył(a): środa, 6 lis 2002, 14:32
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Fan wyścigów » sobota, 30 sie 2003, 23:11

Fajne zdjęcia. Napisz coś na temat pogody: jaka była dzisiaj i co będzie jutro.
Jakbyś jeszcze umieścił czasy pierwzej trojki GP to by było super. Na tamtej stronie są tylko miejsca bez czasów
Fan wyścigów
N2
 
Posty: 120
Dołączył(a): piątek, 22 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Misza » niedziela, 31 sie 2003, 09:26

Czasow GP nie mam niestety w tej chwili przy sobie, poza tym jak mowilem, nie widzialem czasow z drugiego treningu, ale z tego co pamietam w pierwszym Stanco mial ok. 1:38.5, natomiast kilku kolejnych kierowcow mialo czasy w 1:40 (Wywial chyba 1:40.2, potem bracia Gladyszowie z malymi roznicami). W PAR Tomaszewski mial cos okolo 1:55.6 i jak pisalem, pierwsza dziewiatka zmiescila sie w sekundzie.
Co do pogody... Wczoraj zapowiadalo sie dosc brzydko, bo od rana bylo zimno (15 stopni) i wial mocny wiatr, ktory czulo sie nawet jezdzac po miescie, jednak z godziny na godzine bylo coraz lepiej i kolo 15 wyszlo juz slonce, takze bylo milo. Dzisiaj znow jest dosc szaro, przeswituje troche blekit na niebie, a temperatura na razie niska, bo jakies 15-16 stopni. Moim zdaniem nie powinno padac. Mysle wiec, ze to idealna pogoda do jezdzenia, a i kibice nie powinni narzekac :).
Mam nadzieje, ze te informacje Cie zadowola. Nic, uciekam, bo za godzine pierwszy wyscig! :)
Misza
N1
 
Posty: 77
Dołączył(a): środa, 6 lis 2002, 14:32
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Misza » niedziela, 31 sie 2003, 21:23

Zalujcie, wszyscy nieobecni! :)

Nie wiem, od czego zaczac, zwlaszcza ze talentu do pisania nie mam za bardzo... Moze chronologicznie :)

Podobnie jak wczoraj, milo jest mi pogratulowac Miloszowi za zwyciestwo w klasie N-1150! I to zwyciestwo nie byle jakie, bo jadacy jako drugi Maciej Polody tracil z okrazenia na okrazenie coraz wiecej, a po kilku kolkach musial sie dosc zaciekle bronic przed znakomicie debiutujacym Mateuszem Michalakiem. Ostatecznie utrzymal swoje drugie miejsce. W wyscigu tym mial miejsce jeszcze jeden pojedynek, miedzy czwarta Iza Szwarczynska a piatym Blazejem Krotoskim. Pojedynek ten zakonczyl sie mniej wiecej w polowie wyscigu na barierze wzdluz prostej za Usmiechem Szatana. Odpowiedzialna za to "zboczenie" z trasy jest moim zdaniem Iza, ktora wracajac na tor po wycieczce na trawe lekko uderzyla w tylny blotnik Blazeja i oboje "zczepieni" zjechali dosc szybko po skosie z toru w kierunku bariery. Bez wiekszego uszczerbku wypadek przezyl samochod Izy, ktora wlaczyla sie ponownie na czwartym miejscu, natomiast Blazej zatrzymal sie prawie od razu na nastepnym zakrecie. Podsumowujac - wyscig dosc ciekawy, mimo nieobcenosci dwoch mlodych uzdolnionych kierowcow - Buziuka i Rozanskiego. Pierwsza trojka: MM, MP, M.Michalak.

Nastepnym wyscigiem byl sprint PAR. Tu bylo kilka walczacych grupek. Po karze stop&go dla Kuby Golca o prowadzenie przez caly sprint walczyl z Maciejem Tomaszewskim Marcin Bartkowiak, za nimi natomiast jechali m.in. Robert Kisiel, Jakub Wysocki, Profesor i Kaja Czapka. Szwagierczak wkrotce wypadl z tej grupy po dosc brutalnym wypchnieciu na Usmiechu Szatana przez Wysockiego. Dzielnie walczyla w czolowce miedzy dwoma zawodnikami zespolu sponsorowanego przez pewnego operatora telefonicznego (niezaleznego, skadinad ;) ) Karolina Czapka, jednak po przetasowaniu miedzy Kisielem a Wysockim sprint skonczyla ostatecznie na 5 miejscu. Sprint wygral po calym wyscigu spedzonym za Tomaszewskim Bartkowiak - podobno z przyczyn technicznych...

... co niejako potwierdzilo sie przed startem do biegu glownego. Po wyjezdzie z depot przed startem do wyscigu zza samochodu Tomaszewskiego wydobywalo sie dosc duzo niebieskawego dymu. Ku mojemu zaskoczeniu stawil sie on jednak normalnie na pole startowe, jednak do glownego wyscigu nie wystartowal. Wyscig ten byl natomiast do przedostatniego okrazenia teatrem jednego aktora - Marcina Bartkowiaka, ktory uzyskal wyrazna przewage nad Robertem Kisielem, do ktorego po kilku okrazeniach dolaczyl startujacy z 15. pola Jakub Golec. Kuba jechal caly czas bardzo blisko za Kisielem, jednak walka ta byla bardzo cierpliwa i czysta. Mniej wiecej na 7. okrazeniu zza samochodu Bartkowiaka zaczal unosic sie spalony olej, co wrozylo niechybnie szybki koniec wyscigu dla Marcina. Okazalo sie jednak, ze byl w stanie kontynuowac wyscig nieznacznie tracac na kazdym okrazeniu dystans do Kisiela i Golca. Pech przyszedl na ostatnim okrazeniu. Nie wiem dokladnie, co tam zaszlo, bo widzialem juz Bartkowiaka lecacego bokiem na wejsciu w Usmiech Szatana oraz Kisiela, ktory go wowczas uderzyl. Jednak ludzie, ktorzy tam stali mowili, ze gdy Bartkowiak wjezdzal juz w zakret, z duza roznica predkosci uderzyl w niego Kisiel, ktory obrocil Marcina, a nastepnie "poprawil", prostujac go i wypychajac z toru. Skorzystal na tym oczywiscie Golec, ktory dzieki temu objal prowadzenie i wygral wyscig. Kisiel wjechal jeszcze na tor i na Kukurydzy jechal tuz przed Wysockim (czyli na 3 miejscu), ale nie wiem, czy udalo mu sie dojechac do mety - widzialem pozniej jego mocno rozbity samochod na lawecie (dla zainteresowanych mam ladna fotke :) ). Drugie miejsce niespodziewanie zajal dzielnie walczacy Kamil Zadolny, a trzecie Jakub Wysocki. Jak sie pozniej okazalo, Kisiel zostal zdyskwalifikowany z obu wyscigow - drugi nie pozostaje dla mnie kwestia dyskusji, w pierwszym szczerze mowiac nie wiem, za co.

Kolejnym wyscigiem byla tzw. Formula Super Sport... Przyznam sie, ze widzialem ten wyscig jednym okiem uzupelniajac energie przy jednym z "gieldowych" barow. Wiem tylko, ze wygral Michal Gil.

W GP Polski zgodnie z oczekiwaniami w obliczu braku problemow technicznych oba wyscigi wygral Maciej Stanco. W pierwszym wyscigu (ktory byl opozniony o ok. pol godziny z powodu awarii na probnym okrazeniu samochodu Bednarka - chyba urwane kolo albo jakies problemy z zawieszeniem) niesamowitym startem wykazal sie Tadeusz Myszkier, ktory startujac z 7. pola jeszcze tuz przed Babajaga wyprzedzil po zewnetrznej drugiego Tomasza Wywiala. Po dosc zacietej walce w calym wyscigu z bracmi Gladyszami zdolal ukonczyc go wlasnie na 2. miejscu. Problemy mial Tomasz Wywial, ktory na drugim albo trzecim okrazeniu mocno zwolnil, a pozniej w spokojnym tempie dojechal do mety, zdublowany przez czolowke wyscigu. Drugi wyscig byl w zasadzie bez historii - wygral wyraznie odpuszczajacy Stanco przed bracmi Gladyszami (przyznam sie szczerze, ze nie wiem, w jakiej kolejnosci) oraz Tadeuszem Myszkierem. Ogolnie, zawiedli moim zdaniem Tomasz Wywial (ktory PODOBNO startowal w drugim wyscigu na intermediate'ach - kilka minut przed startem spadly trzy krople deszczu) oraz Pawel Hildebranski - mialem nadzieje, ze wlaczy sie do walki w czolowce, jednak w drugim wyscigu toczyl on dosc zaciekla walke z Wojtkiem Myszkierem na starym BMW M3, ostatecznie wygrana chyba wlasnie przez Wojtka.

Tak oto przedstawia sie sucho napisana historia V eliminacji WSMP. Wiem, ze to co napisalem nie brzmi pewnie zbyt ciekawie, ale byl to kolejny bardzo interesujacy weekend na Torze Poznan i kto nie byl - niech zaluje :). Podobnie jak wczoraj, zrobilem dzisiaj troche zdjec uwieczniajacych niektore z opisanych tu rzeczy - jak tylko znajde gdzies troche miejsca, to zaraz je tam wrzuce. Byc moze kilka wybranych fotek wrzuce jeszcze dzisiaj. Pozdrawiam!

PS. ufff, nigdy wiecej tak duzo nie napisze :)
Misza
N1
 
Posty: 77
Dołączył(a): środa, 6 lis 2002, 14:32
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Fan wyścigów » niedziela, 31 sie 2003, 21:40

Misza jesteś "Mistrzem Świata". Takiej relacji jeszcze nie widziałem nigdzie w necie. A może wiesz o co chodziło z protestami po drugim wyścigu GP i jaki był ich finał?
Fan wyścigów
N2
 
Posty: 120
Dołączył(a): piątek, 22 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Misza » niedziela, 31 sie 2003, 22:30

Dzieki, Fan! :) Chociaz jestem pewien, ze widziales relacje Alfana z II rundy WSMP na rallyonline.pl, do ktorej moje wypociny sie w ogole nie umywaja...
Co do protestow - niestety nie mam pojecia, zdziwila mnie ta informacja... Byc moze dotyczyly one procedury startowej do pierwszego wyscigu, ale nie bylo wynikow drugiego, wiec nie wiem...
Misza
N1
 
Posty: 77
Dołączył(a): środa, 6 lis 2002, 14:32
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Misza » poniedziałek, 1 wrz 2003, 00:05

Pod adresem http://fanthom.math.put.poznan.pl/~misza/photos/V_el_WSMP_2003/niedziela znajduje sie kilka wybranych pomniejszonych zdjec z dzisiejszych wyscigow... Jak poprzednio, nie obiecuje, ze beda one tam dlugo "wisialy"... Aha, dla zainteresowanych - przod Kisiela na zdjeciu numer 80 :). Milego ogladania!
Misza
N1
 
Posty: 77
Dołączył(a): środa, 6 lis 2002, 14:32
Lokalizacja: Poznań

Następna strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron