GSMP 2017

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

GSMP 2017

Postprzez Hubertos » wtorek, 7 mar 2017, 23:24

Szkoda, że ta część forum umarła. Może warto powrócić do dyskusji, mam nadzieję że będą jacyś chętni.

http://www.wyscigigorskie.pl/gsmp-2017-wyjatkowy-sezon wygląda na to, że sezon 2017 będzie trochę bogatszy niż te kilka wcześniejszych. Z newsa wynika, że nowym sponsorem tytularnym GSMP zostało Red Bull Mobile.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno


Re: GSMP 2017

Postprzez Elster » środa, 8 mar 2017, 23:46

Cześć, chętnie podyskutuję o mojej ulubionej dyscyplinie sportów motorowych - specjalnie założyłem sobie konto, bo wcześniej tylko biernie obserwowałem forum. Zapowiada się dużo mocnych, czteronapędowych samochodów, co cieszy. Mam też nadzieję, że będzie więcej ciekawych maszyn historycznych, bo w zeszłym roku był regres w tej kwestii. Dla mnie jako Dolnoślązaka najlepsza wiadomość, to powrót Siennej.
Elster
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 8 mar 2017, 14:34

Re: GSMP 2017

Postprzez djescape » czwartek, 9 mar 2017, 08:40

Na pewno będą chętni :). Jeżeli to prawda ze sponsorem tytularnym to moim marzeniem byłoby to, by RB wziął się za promocję GSMP. Wtedy możemy liczyć na pewno na rozwój. Jak już wspomnieliście, szykuje się kilka potężnych maszyn na nowy sezon. Szkoda że po super sezonie 2011-2012 pod względem promocji, cała otoczka troszkę siadła, bo było pole do budowy na prawdę potężnego widowiska, stąd też mniejsze zainteresowanie na forum itp.

Ze swojej strony chciałbym zobaczyć w E Open trochę mniejszych samochodów, tak jak ma to miejsce za granicami naszego kraju. Takie samochody na prawdę super się prezentują i przyciągają oko.

Póki co czekam z niecierpliwością na maj i pierwsze 2 rundy, mam nadzieję że nic nie pokrzyżuje mi planów i będę mógł tam pojawić się w tym roku.
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
Avatar użytkownika
djescape
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 18 mar 2013, 18:02
Lokalizacja: Limanowa

Re: GSMP 2017

Postprzez ZbyszekChaosu » czwartek, 9 mar 2017, 14:01

Szczerze mówiąc to sam kiedyś chciałem zobaczyć o co chodzi w wyścigach górskich ale nie brak promocji mnie zniechęcił do tej dyscypliny. Po pierwsze system klas jest dla mnie zbyt zawiły, a po drugie prawie wszystkie imprezy są na południowym krańcu Polski (wyjątkiem jest Sopot- skrajna północ). Najpierw przydałoby się, żeby było co promować. To taka moja opinia z boku.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: GSMP 2017

Postprzez Elster » czwartek, 9 mar 2017, 17:43

ZbyszekChaosu napisał(a):Szczerze mówiąc to sam kiedyś chciałem zobaczyć o co chodzi w wyścigach górskich ale nie brak promocji mnie zniechęcił do tej dyscypliny. Po pierwsze system klas jest dla mnie zbyt zawiły, a po drugie prawie wszystkie imprezy są na południowym krańcu Polski (wyjątkiem jest Sopot- skrajna północ). Najpierw przydałoby się, żeby było co promować. To taka moja opinia z boku.


Polecam - widok sześćsetkonnego Lancera z rozbudowaną aerodynamiką odchudzonego do 1 tony mknącego po górskiej serpentynie jest niezapomniany. System klas staje się przejrzysty, gdy się chwilkę nad nim posiedzi. Fakt, że przy 50 startujących samochodach często ukończenie zawodów gwarantuje miejsce na podium w klasie, ale w w Mistrzostwach Europy startuje nawet 200 zawodników. Natomiast jeśli chodzi o promocję GSMP mam wrażenie, że jest lepsza niż w przypadku RSMP.
Elster
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 8 mar 2017, 14:34

Re: GSMP 2017

Postprzez djescape » czwartek, 9 mar 2017, 18:16

Elster napisał(a):Natomiast jeśli chodzi o promocję GSMP mam wrażenie, że jest lepsza niż w przypadku RSMP.


To na 100%. Wyścigi górskie mają wszystko czego szukają ówczesne media i ludzie: impreza w jednym miejscu, różnorodność samochodów, i rzędy kibiców na trasie przy zjazdach. Tego w żadnej innej dyscyplinie nie można uświadczyć.
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
Avatar użytkownika
djescape
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 18 mar 2013, 18:02
Lokalizacja: Limanowa

Re: GSMP 2017

Postprzez Hubertos » czwartek, 9 mar 2017, 18:22

ZbyszekChaosu napisał(a):Szczerze mówiąc to sam kiedyś chciałem zobaczyć o co chodzi w wyścigach górskich ale nie brak promocji mnie zniechęcił do tej dyscypliny. Po pierwsze system klas jest dla mnie zbyt zawiły, a po drugie prawie wszystkie imprezy są na południowym krańcu Polski (wyjątkiem jest Sopot- skrajna północ). Najpierw przydałoby się, żeby było co promować. To taka moja opinia z boku.


Trasy muszą spełniać pewne wymogi, dlatego większość tras znajduje się na południu Polski. W strefie centralnej czy północnej brakuje u nas wzniesień i szerokich, technicznych dróg. Polecam wybrać się na te najlepiej obsadzone rundy, tam można poznać prawdziwy charakter "gór".
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: GSMP 2017

Postprzez ZbyszekChaosu » piątek, 10 mar 2017, 00:11

Hubertos napisał(a):
ZbyszekChaosu napisał(a):Szczerze mówiąc to sam kiedyś chciałem zobaczyć o co chodzi w wyścigach górskich ale nie brak promocji mnie zniechęcił do tej dyscypliny. Po pierwsze system klas jest dla mnie zbyt zawiły, a po drugie prawie wszystkie imprezy są na południowym krańcu Polski (wyjątkiem jest Sopot- skrajna północ). Najpierw przydałoby się, żeby było co promować. To taka moja opinia z boku.


Trasy muszą spełniać pewne wymogi, dlatego większość tras znajduje się na południu Polski. W strefie centralnej czy północnej brakuje u nas wzniesień i szerokich, technicznych dróg. Polecam wybrać się na te najlepiej obsadzone rundy, tam można poznać prawdziwy charakter "gór".

Wiadomo, że drugiej Limanowej nie znajdziesz w centralnej Polsce ale trasy takie jak Sopot już tak. Pierwszy lepszy przykład to Góra Kamieńsk, w 2013 był tam górski sprint: Trasa okazjonalna na odcinku drogi wewnętrznej nr 142
 Nawierzchnia - jednolita asfaltowa
 Szerokość trasy 7m
 Długość trasy 3100m
 Różnica wzniesień 163,00m
 Ilość zakrętów prawych 6
 Ilość zakrętów lewych 10
 Start – 223,00m - n.p.m.
 Meta – 386,00m - n.p.m.
Podejrzewam, że w dolinie Wisły, czy na Mazurach znalazło by się jeszcze kilka innych ciekawych tras. Wówczas ten cykl przestałby być atrakcją regionalną jaką są (a może były?) np WSMP. klasy też można uprościć, przynajmniej do czasu aż zacznie się zgłaszać więcej aut.
djescape napisał(a):
Elster napisał(a):Natomiast jeśli chodzi o promocję GSMP mam wrażenie, że jest lepsza niż w przypadku RSMP.


To na 100%. Wyścigi górskie mają wszystko czego szukają ówczesne media i ludzie: impreza w jednym miejscu, różnorodność samochodów, i rzędy kibiców na trasie przy zjazdach. Tego w żadnej innej dyscyplinie nie można uświadczyć.

Można, rallycross powoli przebija medialnoscią RSMP i GSMP razem wzięte. Dlaczego? Ponieważ mają porządne relacje w ogólnopolskiej tv. Podobnie jak WRX przebijał w ubiegłym roku WRC.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: GSMP 2017

Postprzez Hubertos » piątek, 10 mar 2017, 06:33

Tyle, że trasy do gór wymagają odpowiedniej szerokości, jakości nawierzchni i obarierowania. Do tego, trasy domyślnie powinny mieć homologację dla formuł i szuflad, a wiadomo że takich aut nie da się puścić po trasie przypominającej typowy odcinek specjalny. Trochę objeździłem sobie Polskę i np. na takiej Warmii i Mazurach to odpowiedniej drogi asfaltowej raczej nie ma.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: GSMP 2017

Postprzez djescape » piątek, 10 mar 2017, 07:35

ZbyszekChaosu napisał(a):Można, rallycross powoli przebija medialnoscią RSMP i GSMP razem wzięte. Dlaczego? Ponieważ mają porządne relacje w ogólnopolskiej tv. Podobnie jak WRX przebijał w ubiegłym roku WRC.


Przy całym szacunku nie można na chwilę obecną porównywać tych dwóch dyscyplin. Patrząc na to, ile ludzi przychodzi na polskie tory a jakie tłumy były na rundzie na Litwie można powiedzieć że RX w Polsce dopiero raczkuje. Poza tym relacją ogólnopolską można nazwać transmisję nadawaną na głównym kanale największych stacji. Jeżeli transmisja jest na innym kanale, wiedzą o niej głównie fani dyscypliny.

Ogólnie chciałbym żeby RX się rozwinął, ale pod względem klimatu i odbioru zawodów są to kompletnie 2 różne dyscypliny których raczej nie można porównywać. To tak samo jakby klimat rajdów porównywać z klimatem F1. Niby tu i tu samochody ale atmosfera i odbiór wydarzenia są znacznie inne.
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
Avatar użytkownika
djescape
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 18 mar 2013, 18:02
Lokalizacja: Limanowa

Re: GSMP 2017

Postprzez djescape » wtorek, 25 kwi 2017, 13:50

Za niecałe 3 tygodnie rozpoczynamy w Załużu sezon. Mam pytanie do ludzi którzy już tam byli lub miejscowych. Czy gdzieś w okolicach patelni dałoby się gdzieś spędzić nocki bez wynajmowania pokoi? Czy można tam podjechać autem jeśli dostatecznie wcześnie się przyjedzie? Jeżeli się nie da to gdzie polecacie relatywnie tani nocleg?
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
Avatar użytkownika
djescape
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 18 mar 2013, 18:02
Lokalizacja: Limanowa

Re: GSMP 2017

Postprzez Glitol » wtorek, 25 kwi 2017, 15:23

Wzdłuż prostej do przedostatniej patelnii jest parking przy punkcie widokowym. Co roku rozbijają się tam kibice.
Ozdoba polskich dróg - pijany chłop w rowie przykryty rowerem
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Re: GSMP 2017

Postprzez Hubertos » wtorek, 25 kwi 2017, 17:54

djescape napisał(a):Za niecałe 3 tygodnie rozpoczynamy w Załużu sezon. Mam pytanie do ludzi którzy już tam byli lub miejscowych. Czy gdzieś w okolicach patelni dałoby się gdzieś spędzić nocki bez wynajmowania pokoi? Czy można tam podjechać autem jeśli dostatecznie wcześnie się przyjedzie? Jeżeli się nie da to gdzie polecacie relatywnie tani nocleg?

Tak możesz spać na 1 patelni, na drugiej patelni, chyba że ją jakoś wygrodzą, ale wiem że była dostępna w poprzednich latach. W sumie to zjazdów na łąkę jest kilka, ja zawsze nocowałem na parkingu przy punkcie widokowym.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: GSMP 2017

Postprzez djescape » wtorek, 25 kwi 2017, 18:34

Dzięki za pomoc! Prawdopodobnie wybiorę się w piątek wieczorem żeby na spokojnie zajechać, bez szału w sobotę rano.
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
Avatar użytkownika
djescape
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 18 mar 2013, 18:02
Lokalizacja: Limanowa

Re: GSMP 2017

Postprzez bercik » wtorek, 25 kwi 2017, 19:22

To nie Limanowa :twisted: Tu spokojnie wjedziesz na trasę do 6 rano a może i później. Jak już koledzy pisali rozbić można się na pierwszej i drugiej patelni i na górze przy tarasie widokowym. Ja zawsze wybieram tą ostatnią opcję, nawet jak przyjeżdżam na jeden dzień, to wjeżdżam właśnie tam. Na dole, zwłaszcza na pierwszym nawrocie rozbija się dużo ludzi, ale odnoszę wrażenie że niekoniecznie typowych kibiców sportów motorowych :) Jeśli ktoś poczuł się tym stwierdzeniem urażony to przepraszam. Na górze jest zawsze luźniej i powiedziałbym, kulturalniej :D Minusem jest to, że do serwisów i na miejscówki znajdujące się bliżej startu trzeba się sporo odymać z buta.
Avatar użytkownika
bercik
A5
 
Posty: 702
Dołączył(a): środa, 21 maja 2008, 23:50
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Następna strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości