GSMP 2013

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Re: GSMP 2013

Postprzez sim_on » niedziela, 23 cze 2013, 13:50

a co z Grzesińskim?
Avatar użytkownika
sim_on
 
Posty: 40
Dołączył(a): wtorek, 8 wrz 2009, 22:38
Lokalizacja: kraków


Re: GSMP 2013

Postprzez rallyfan2 » niedziela, 23 cze 2013, 15:31

moto_angel napisał(a):Czy to tylko moje zdanie czy w tym roku publika nie dopisała?
Gdzie nie byłem tak wręcz pustki w porównaniu do poprzednich lat.


Za dużo imprez się na jeden weekend nałożyło. Bo leciał też Baja Carpathia i 24H Motomaraton więc cześć ludzi (w tym ja) wybrała inne imprezy.
rallyfan2
A6
 
Posty: 1021
Dołączył(a): środa, 9 lut 2005, 19:25

Re: GSMP 2013

Postprzez Niedźwiedź » niedziela, 23 cze 2013, 19:57

dzis strażacy z którego OSP wygrali w ścieraniu oleju na czas?
Avatar użytkownika
Niedźwiedź
N2
 
Posty: 100
Dołączył(a): wtorek, 10 lip 2007, 18:30
Lokalizacja: czchów

Re: GSMP 2013

Postprzez PerShing16 » niedziela, 23 cze 2013, 21:12

Scyzoryk się w kieszeni otwiera, rok temu zrobili ( o ile się nie myle ) jeden przejazd, bo wydzwoniła jedna załoga tak że zbierali przez prawie 2h.
Dziś - wydzwoniła załoga otwierająca! Przez 3 godziny zbierali syf , i wyruszyli dopiero o 15 z hakiem. Skończyli o ~18, i to jeden przejazd bo 4x powtarzali podejscie paru Lancerów.

Może zbieg okoliczności, kwestia pecha, ale przerwy hmm, niezbyt przyjemne :)

Ale na plus informacje dla kibiców - wszedzie tabliczki jak dojść na miejsce! :)
Avatar użytkownika
PerShing16
N1
 
Posty: 55
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 22:00
Lokalizacja: Osieczany/Myślenice

Re: GSMP 2013

Postprzez djescape » niedziela, 23 cze 2013, 21:14

A dajcie spokój z tym OSP... Zapi********my (sędziowie) z tymi miotłami po wypadku Kota na PO12, ale sami nic nie zrobimy, skoro strażacy podstawili nam 14-17 letnich pomocników :/. Mało tego, niektórzy mając miotły woleli patrzeć jak mi zamiatamy niż pomóc by to szybciej leciało :/. Komisarz FIA przyjechał na miejsce wypadku i zażyczył sobie żeby drogę umyć, strażacy parę razy musieli tankować wodę i dlatego trwało to aż 3 godziny. A olej wraz chyba płynem chłodniczym wyciekł od nas (PO12) do PO18 i był na całej szerokości drogi, więc potrzeba było bardzo dużo pracy niestety.

Wypadek Gładysza poszedł trochę szybciej bo niedaleko punktu gdzie wszystko było. Ale później to już niestety notoryczne awarie które pozostawiły nad limanową fatum niestety :/.

No straszna szkoda że to tak wyszło, jesteśmy tak samo zawiedzeni jak kibice, bo też jesteśmy kibicami i też jesteśmy tam po części po to, by im kibicować i oglądać. Niestety po raz kolejny się nie udało, przerw nie udało się unknąć i moim zdaniem, jeżeli dało się je skrócić to tylko niedużo. No trudno...

Poza tym pozdrowienia dla wszystkich zawodników którzy to czytają z PO12. Wiedzcie, że szliście tam grubo i dziękujemy za pokaz!! :)
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
Avatar użytkownika
djescape
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 18 mar 2013, 18:02
Lokalizacja: Limanowa

Re: GSMP 2013

Postprzez Hubertos » poniedziałek, 24 cze 2013, 00:52

@ djescape Dzięki za Twoje "safetowanie", pracowałeś tak jak trzeba :wink: . Co do wyścigu to jestem umiarkowanie zadowolony. Obsada nie dopisała raczej i wg mnie nie poprawi się w przyszłych latach( raczej ME w Limanowej się nie odbędzie...). Niewielka ilość kibiców też była zauważalna. Plusy:
- kosze na śmieci, nieźle przygotowane miejsca dla kibiców, przyzwoity plan zabezpieczenia, choć europejski, czyli brak możliwości stania w bezpiecznych miejscach przy barierach,
- pozytywne nastawienie miejscowych
- niezła jazda zawodników.
Czas na minusy:
- słaba obsada,
- jak zwykle upierdliwość dziadków z PZM, którzy muszą zainstnieć i utrudniać życie każdemu
- chamskie zachowanie funkcyjnych wobec mnie i mojej ekipy w piątek wieczorem, jakby nie dało się normalnie porozmawiać :evil: , my byliśmy w porządku,
- chamska ochrona nie znająca realiów i regulaminów, plus niektórzy nieogarnięci safeciarze goniący na pół godziny przed podjazdem,
- lekkie niedoinformowanie o całkowitym zamknięciu drogi od startu, nawet w piątek wieczorem,
- bardzo śliski asfalt, który uniemożliwie szybką jazdę formułom i szufladom,
- niedzielny wyczyn pilota, który zalał trasę olejem :shock: , nawalenie zbyt dużej ilości cementu, a później spłukanie drogi, co spowodowało powstanie cementowej mazi, wystarczyło zrobić wąskie paski z cementu, które zakryłyby plamy olejowe, następnie wystarczyło pozamiatać.
Zastanawiam się, czy przyjechać do Limanowej za rok, gdyż zawsze wyjeżdżam z niej nie do końca zadowolony, a czasem zdenerwowany. Pozdrawiam napotkanych forumowiczów. :wink:
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: GSMP 2013

Postprzez jacq » poniedziałek, 24 cze 2013, 06:55

Hubertos napisał(a):- chamskie zachowanie funkcyjnych wobec mnie i mojej ekipy w piątek wieczorem, jakby nie dało się normalnie porozmawiać :evil: , my byliśmy w porządku,
- chamska ochrona nie znająca realiów i regulaminów, plus niektórzy nieogarnięci safeciarze goniący na pół godziny przed podjazdem,
- lekkie niedoinformowanie o całkowitym zamknięciu drogi od startu, nawet w piątek wieczorem,
...
Zastanawiam się, czy przyjechać do Limanowej za rok, gdyż zawsze wyjeżdżam z niej nie do końca zadowolony, a czasem zdenerwowany. Pozdrawiam napotkanych forumowiczów. :wink:

ja nie wiem co dziadki z PZMu nagadali funkcyjnym na odprawie, jak bardzo ich nastraszyli, bo to co się działo to był koszmar. Szczególnie PO8 - wyjątkowo chamskie darcie mord na ludzi (już tam pomijam swoją osobę, bo ja sobie nagrabiłem próbą dyskusji, ochorona mnie chciała zawijać kabaryną, ponieważ chciałem stać na asfalcie pomachać zawodnikom i co się okazuje, że w Limanowej nie wolno) Najlepiej jakby kibiców nie było wogóle, albo stali 15km od trasy. Chamskie "ZA TAŚMĘ", teksty typu: "a kto ci dał prawo do mnie się odzywać" - by kierownik PO8, bezmyślny cieć z ochrony, który nie wpuszczał w piątek na trasę po 22, bo nie (nie potrafił idiota wytłumaczyć dlaczego ma nie wpuszczać) skutecznie mnie zniechęciły do kolejnego wyjazdu do Limanowej, szkoda czasu, pieniędzy i energii.

Jak się reklamowali, że najlepiej przygotowana trasa w Polsce, ehe, ale najgorzej zachowująca się obsługa i ochrona. SKANDAL będę wszystkim odradzał wyjazd tam!!!!!!
www.rajdowy.blogspot.com
Avatar użytkownika
jacq
N2
 
Posty: 131
Dołączył(a): poniedziałek, 24 lis 2008, 14:24
Lokalizacja: Rzeszów

Re: GSMP 2013

Postprzez djescape » poniedziałek, 24 cze 2013, 07:41

Hubertos napisał(a):niedzielny wyczyn pilota, który zalał trasę olejem :shock: , nawalenie zbyt dużej ilości cementu, a później spłukanie drogi, co spowodowało powstanie cementowej mazi, wystarczyło zrobić wąskie paski z cementu, które zakryłyby plamy olejowe, następnie wystarczyło pozamiatać.
Zastanawiam się, czy przyjechać do Limanowej za rok, gdyż zawsze wyjeżdżam z niej nie do końca zadowolony, a czasem zdenerwowany. Pozdrawiam napotkanych forumowiczów. :wink:


No niestety z mojego punktu widzenia nie dało się wąskich pasków nasypać gdyż była zalana cała szerokość drogi. Niby główny pas był przez jedną część, ale duże plamy były i po drugiej stronie.

Co do sędziowania to dobrze że napotkałem na bardziej doświadczonego kolegę, który też jest kibicem! Wiadomo, trzeba pilnować miejsc niebezpiecznych, ale nie ma co za wszelką cenę utrudniać życia kibicom bo to bez sensu, bez nich ten sport w końcu zginie. Szkoda tylko że z soboty na niedzielę jacyś pajace rozwalili nam PO. Rano dyrektor się wkurzył i pozwolił puszczać tylko media, bo syf jaki po sobie zostawili świadczył o nich. W każdym razie dzięki za niezależną opinię. ;) Nie zapomnę też min zawodników jak z kolegą na końcu machaliśmy im z trasy: wszyscy uśmiechnięci, zadowoleni że ktoś docenia ich jazdę. W niedzielę jak nas widzieli to już po wyjściu z zakrętu migali :).

A co do Limanowej za rok: zobaczymy co to będzie, myślę że to bedzie sytuacja typu "do trzech razy sztuka". Jeżeli za rok impreza też nie wypali dla kibiców niedzielnych i tych zapalonych (chociaż im trochę mniej dociekają przerwy gdyż wiedzą że to się zdarza), to będzie prawdopodobnie koniec jako takiej Limanowej, gdyż będzie miała więcej przeciwników niż zwolenników. Trzymam gorąco kciuki że taka sytuacja nigdy nie będzie miała miejsca.

Był tutaj chyba jeszcze motyw z przerwami między podjazdami, tłumaczę: na początku chcieliśmy załatwić drifterów na trasę, lecz oni lecieli mistrzostwa polski w tym samym czasie, chętni byli jeszcze goście w wyścigowych ciężarówkach, lecz o nich była obawa, że jeżeli się taki ktoś rozwali na trasie to skończy wyścig. Jak widać nie potrzeba było ciężarówki by utrudnić życie :/. W każdym razie ten pan za pilota u nas więcej nie pojedzie :).
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
Avatar użytkownika
djescape
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 18 mar 2013, 18:02
Lokalizacja: Limanowa

Re: GSMP 2013

Postprzez michalrally » poniedziałek, 24 cze 2013, 09:19

No Comment.

Obrazek

Obrazek
http://www.michalbak.pl - http://michalbak.blogspot.com/2011/11/srt-silesia-rally-team.html
Avatar użytkownika
michalrally
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek, 13 mar 2012, 18:48

Re: GSMP 2013

Postprzez Jarek55511 » poniedziałek, 24 cze 2013, 09:24

Ja uważam tak jak Mikołajczyk ,który napisał na fb cyt."...I to nie wina pilota, może sie zdarzyć każdemu ale sprzątać 3 godziny. Żarcik"
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: GSMP 2013

Postprzez Hubertos » poniedziałek, 24 cze 2013, 11:05

jacq napisał(a):
Hubertos napisał(a):- chamskie zachowanie funkcyjnych wobec mnie i mojej ekipy w piątek wieczorem, jakby nie dało się normalnie porozmawiać :evil: , my byliśmy w porządku,
- chamska ochrona nie znająca realiów i regulaminów, plus niektórzy nieogarnięci safeciarze goniący na pół godziny przed podjazdem,
- lekkie niedoinformowanie o całkowitym zamknięciu drogi od startu, nawet w piątek wieczorem,
...
Zastanawiam się, czy przyjechać do Limanowej za rok, gdyż zawsze wyjeżdżam z niej nie do końca zadowolony, a czasem zdenerwowany. Pozdrawiam napotkanych forumowiczów. :wink:

ja nie wiem co dziadki z PZMu nagadali funkcyjnym na odprawie, jak bardzo ich nastraszyli, bo to co się działo to był koszmar. Szczególnie PO8 - wyjątkowo chamskie darcie mord na ludzi (już tam pomijam swoją osobę, bo ja sobie nagrabiłem próbą dyskusji, ochorona mnie chciała zawijać kabaryną, ponieważ chciałem stać na asfalcie pomachać zawodnikom i co się okazuje, że w Limanowej nie wolno) Najlepiej jakby kibiców nie było wogóle, albo stali 15km od trasy. Chamskie "ZA TAŚMĘ", teksty typu: "a kto ci dał prawo do mnie się odzywać" - by kierownik PO8, bezmyślny cieć z ochrony, który nie wpuszczał w piątek na trasę po 22, bo nie (nie potrafił idiota wytłumaczyć dlaczego ma nie wpuszczać) skutecznie mnie zniechęciły do kolejnego wyjazdu do Limanowej, szkoda czasu, pieniędzy i energii.

Jak się reklamowali, że najlepiej przygotowana trasa w Polsce, ehe, ale najgorzej zachowująca się obsługa i ochrona. SKANDAL będę wszystkim odradzał wyjazd tam!!!!!!


Dokładnie te same problemy, w tym samym miejscu, nie wolno stać na zjeździe, prawie nigdzie, nie wolno wjechać o 22 na trasę.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: GSMP 2013

Postprzez djescape » poniedziałek, 24 cze 2013, 12:56

Co do tej 22 to może wytłumaczę: chodziło o to że organizował się park zamknięty. Na drodze rozłożyli się zawodnicy z camperami i namiotami, droga była dostępna tylko dla samochodów z przepustkami. Reszta musiała zostawić auta na parkingach przy pierwszej bramce albo próbować przejechać jakimiś bocznymi drogami, ewentualnie na górnym parkingu. Rozumiem że wiedzieliście o co chodzi, a ochrona nie wiedziała, ale tak w gwoli ścisłości. :)

Co do Grzesińskiego: po nieudanej sobocie postanowił odpuścić resztę sezonu, gdyż nie zadowalały go kolejne 2 i 3 miejsca. Moim zdaniem to trochę brak pokory jest, ale w sumie też bym się trochu zdenerwował nie znajdując sposobu na rywala. Ale co się dziwić, p. Tomek Nagórski jest poza zasięgiem nawet F3000, więc o czym my mówimy. Są dwie opcje: albo zostawi GSMP w spokoju, albo spróbuje wrócić za rok z naprawdę baaaardzo mocnym autem, zdolnym pokonać Subaru 4Turbo.
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
Avatar użytkownika
djescape
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 18 mar 2013, 18:02
Lokalizacja: Limanowa

Re: GSMP 2013

Postprzez Hubertos » poniedziałek, 24 cze 2013, 13:01

djescape napisał(a):Co do tej 22 to może wytłumaczę: chodziło o to że organizował się park zamknięty. Na drodze rozłożyli się zawodnicy z camperami i namiotami, droga była dostępna tylko dla samochodów z przepustkami. Reszta musiała zostawić auta na parkingach przy pierwszej bramce albo próbować przejechać jakimiś bocznymi drogami, ewentualnie na górnym parkingu. Rozumiem że wiedzieliście o co chodzi, a ochrona nie wiedziała, ale tak w gwoli ścisłości. :)

Co do Grzesińskiego: po nieudanej sobocie postanowił odpuścić resztę sezonu, gdyż nie zadowalały go kolejne 2 i 3 miejsca. Moim zdaniem to trochę brak pokory jest, ale w sumie też bym się trochu zdenerwował nie znajdując sposobu na rywala. Ale co się dziwić, p. Tomek Nagórski jest poza zasięgiem nawet F3000, więc o czym my mówimy. Są dwie opcje: albo zostawi GSMP w spokoju, albo spróbuje wrócić za rok z naprawdę baaaardzo mocnym autem, zdolnym pokonać Subaru 4Turbo.

Nagórski robił F3000 ale tylko na tej trasie, bo jest bardzo śliska, co jest niekorzystne dla formuł, stąd przewaga 4WD. Szkoda, jeśli Killer odpuszcza GSMP, będzie mi go brakowało, pewnie brakuje mu trochę budżetu.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: GSMP 2013

Postprzez viper » poniedziałek, 24 cze 2013, 14:11

Hubertos napisał(a):Nagórski robił F3000 ale tylko na tej trasie, bo jest bardzo śliska, co jest niekorzystne dla formuł, stąd przewaga 4WD. Szkoda, jeśli Killer odpuszcza GSMP, będzie mi go brakowało, pewnie brakuje mu trochę budżetu.

co tu debatować przecież wyscigom górskim powoli bliżej do wyścigów na 1/4 mili. Grzesinski widzi ze bez sprzętu nie bedZie sie liczył w gen. To sobie odpuścił. Przecież ewidentnie na tych podjazdach umiejętności schodzą na dalszy plan.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: GSMP 2013

Postprzez nick555 » poniedziałek, 24 cze 2013, 16:23

viper ale z całym szacunkiem do Rafała, zobacz ile razy on dzwonił podczas swojej "kariery" w GSMP. Mocno, słabo, różnie,ale często dość. Pamiętam Sienną z tamtego roku,jak mówił że dziś pokaże. Wystartował podjazd, skończyło się wiadomo jak. Chłopaki mieli co robić wieczorem :P To, że sobie darował mnie dziwi, jeśli chodzi tylko o wymiar sportowy. Bo jesli chodzi o kasę, to go rozumiem w milionie procentów. To nie są tanie rzeczy Panie Boczku :P
Co do Tomka, cóż, zapi!@#$ jak zły, fura topowa, to są wyniki, a tak naprawdę to inna liga :) Widać po czasach od tamtego roku, że cały czas potrafi coś poprawić w swojej jeździe, poszukać ułamków sekund w telemetrii, onboardach, torze jazdy. Fura mocna? trzeba jeszcze umieć ją opanować, Mikołajczyk w tamtym roku też miał niby ponad 700 Km i co?
Skupuję stare radzieckie zegarki. Jak coś masz niepotrzebnego, zapraszam, może się dogadamy.
Avatar użytkownika
nick555
A6
 
Posty: 1530
Dołączył(a): wtorek, 14 wrz 2004, 22:19
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości