GSMP 2013

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Re: GSMP 2013

Postprzez Hubertos » środa, 26 cze 2013, 11:39

Ogólny plan zabezpieczenia na Limanowej był naprawdę niezły, taki jak na ME, wiele PO było w porządku, pracowali tak jak trzeba. Najgorsze było tylko to gonienie na zjazdach i w przerwach, szczególnie ochrona mocno irytowała. Myślę, że ochrona powinna się udzielać tylko wtedy jeśli zostanie o to poproszona przez jakiegoś safeciarza, a nie decydować o tym, czy ktoś stoi w miejscu niebezpiecznym.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno


Re: GSMP 2013

Postprzez djescape » środa, 26 cze 2013, 12:00

jacq napisał(a):aha, jeszcze jedna kwestia: PO9 - lokalizacja na zewnętrznej stronie zakrętu, za barierami, reklamami. Poszła informacja: czerwona flaga. No to panowie sędziowie stoją na tym swoim punkcie, niemrawo machają flagą. Przejeżdża zawodnik, a oni wielce zdziwieni, że się nie zatrzymał. Cóż, znów nie wytrzymałem i krzyczę, że przecież ich kierowca w ogóle nie widzi jak sobie machają za barierami. Może trochę niemiło krzyczałem, ale dziwili się, jakby byli pierwszy raz. Każdego takiego sędziego powinno się przewieźć rajdówką/wyścigówką, żeby sobie uświadomili co i jak widzi kierowca podczas walki o sekundy.
Podczas kolejnych czerwonych flag już machali przed barierą.


Wtedy zawodnicy 21 i 22 podajże przejechali kilka czerwonych flag (gość z PO11 wyszedł prawie na środek drogi z tą czerwoną flagą, ja znowu na 12 wychyliłem się niemiłosiernie i machałem jak głupi widzą że przejechał przez 11 jakby nigdy nic, dopiero zatrzymali się koło 15!), co nie zmienia faktu że flaga powinna być pokazana w widoczny sposób.

A i jeszcze jedna sprawa: ogólnie na naszym terenie mamy niestety duże problemy z ochroną. Były przypadki, gdzie na festynach niczemu winna dziewczyna dostała gazem po oczach tylko dlatego, że ochroniarze szukali zaczepki, wywoływane przez nich zadymy przy niektórych klubach itp. Jest to problem, z którym nawet władze lokalne nie mogą sobie dać z nim rady. Firma ochroniarska musi być, to jasne, ale w większości przypadków zatrudniają gości, u których przyrost mięśni powoduje skurcz mózgu i stają się tylko "mudzinami" wykonującymi rozkazy przełożonych bez pomyślunku.

Tyle ode mnie w temacie Limanowej, mam nadzieję że wszystko wyjaśniłem, jeżeli ktoś by miał jeszcze jakieś pytania to śmiało proszę pytać, na pewno odpowiem ;).
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
Avatar użytkownika
djescape
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 18 mar 2013, 18:02
Lokalizacja: Limanowa

Re: GSMP 2013

Postprzez CzarnyWRC » wtorek, 9 lip 2013, 16:14

witam, planuje wybrać się do sopotu na dwie rundy pod namiot. Ktoś wie czy gdzieś w okolicy jest miejsce na dobry, tani biwak? Lista zgłoszeń gdzieś jest? Pierwszy raz si ę wybieram, więc sorry za mój lakonizm. Dzięki
By czuć upadek, z wysoka spaść trzeba...
Być na dnie, by móc sięgnąć nieba...

http://www.youtube.com/user/auxqrwa
Avatar użytkownika
CzarnyWRC
N3
 
Posty: 473
Dołączył(a): poniedziałek, 16 lip 2007, 01:07
Lokalizacja: Józefów

Re: GSMP 2013

Postprzez Sebekrally » wtorek, 9 lip 2013, 16:48

Blisko trasy jest camping http://www.domkisopot.pl/kontakt.html czy tanio nie wiem nigdy nie spalem na campingu więc nie mam porownania :( Jakieś 2km os startu
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: GSMP 2013

Postprzez djescape » sobota, 13 lip 2013, 16:40

No to dzisiaj Rafał Grzesiński pokazał klasę... po Limanowej załamany, miał rezygnować, a tutaj świetne 2 przejazdy i w końcu wygrana :). Fajnie że w końcu ktoś nawiązał walkę z Tomkiem Nagórskim bo ostatnio nie miał za bardzo z kim walczyć.
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
Avatar użytkownika
djescape
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 18 mar 2013, 18:02
Lokalizacja: Limanowa

Re: GSMP 2013

Postprzez Piterson » sobota, 13 lip 2013, 16:53

djescape napisał(a):Co do tej 22 to może wytłumaczę: chodziło o to że organizował się park zamknięty. Na drodze rozłożyli się zawodnicy z camperami i namiotami, droga była dostępna tylko dla samochodów z przepustkami. Reszta musiała zostawić auta na parkingach przy pierwszej bramce albo próbować przejechać jakimiś bocznymi drogami, ewentualnie na górnym parkingu. Rozumiem że wiedzieliście o co chodzi, a ochrona nie wiedziała, ale tak w gwoli ścisłości. :)

Co do Grzesińskiego: po nieudanej sobocie postanowił odpuścić resztę sezonu, gdyż nie zadowalały go kolejne 2 i 3 miejsca. Moim zdaniem to trochę brak pokory jest, ale w sumie też bym się trochu zdenerwował nie znajdując sposobu na rywala. Ale co się dziwić, p. Tomek Nagórski jest poza zasięgiem nawet F3000, więc o czym my mówimy. Są dwie opcje: albo zostawi GSMP w spokoju, albo spróbuje wrócić za rok z naprawdę baaaardzo mocnym autem, zdolnym pokonać Subaru 4Turbo.



Udana "riposta" zawodnika Rafała G. :)

http://www.wyniki-online.pl/start.aspx
www.mudaracing.pl
Piterson
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 28 lip 2010, 10:56
Lokalizacja: Kielce

Re: GSMP 2013

Postprzez Glitol » sobota, 13 lip 2013, 17:27

Brawo Kiler, jest mokro i od razu widać kto ma jaja.
Dobry wynik Małolata (Widłak).
Ozdoba polskich dróg - pijany chłop w rowie przykryty rowerem
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Re: GSMP 2013

Postprzez nick555 » sobota, 13 lip 2013, 18:01

Weźcie pod uwagę, że Sopot jest dość krótki, jest mniej miejsc do straty/nadrobienia. Zawsze na nim są mniejsze różnice. Podobnie jest w Siennej, jeszcze krótszej bodaj.

Oczywiście nie umniejsza to sukcesu Kilera. Pokazał, że potrafi.
Skupuję stare radzieckie zegarki. Jak coś masz niepotrzebnego, zapraszam, może się dogadamy.
Avatar użytkownika
nick555
A6
 
Posty: 1530
Dołączył(a): wtorek, 14 wrz 2004, 22:19
Lokalizacja: Lublin

Re: GSMP 2013

Postprzez Sebekrally » sobota, 13 lip 2013, 20:15

Killer pokazał jaja, ogólnie mam wrażenie że do Sopot przyjechało się ścigać 4-6 gości a reszta wpadła na urlop nad morzem :(
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: GSMP 2013

Postprzez CZUCZU » niedziela, 14 lip 2013, 10:41

Generalnie kto nie musi sopotu nie jedzie. Koszt 1.5 raza większy niż inne rundy ze względu na noclegi itp.
http://www.czuczu.estrefa.pl

Głośno i bokiem na przednich łapach..
Avatar użytkownika
CZUCZU
N3
 
Posty: 425
Dołączył(a): wtorek, 29 sie 2006, 10:03
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: GSMP 2013

Postprzez Sebekrally » niedziela, 14 lip 2013, 16:48

Ale mówisz o kierowcach z niższych klas gdzie paliwo do lawety jest jednym z istotnych elementów. Noclegi wszędzie są podobne i spać trzeba również na południu chyba że mieszkasz np. w Limanowej. Więc teoria trochę naciągana.
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: GSMP 2013

Postprzez Glitol » niedziela, 14 lip 2013, 17:13

Gratki dla Kilera.
Wynik 2 podjazdu pokazuje, że gdy jest sucho to przewaga 4Turbo nie jest do zniwelowania przez samą jazdę (umiejętności kierowników są podobne).
Brawo dla S. Tretera i Widłaka.
Ozdoba polskich dróg - pijany chłop w rowie przykryty rowerem
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Re: GSMP 2013

Postprzez CZUCZU » wtorek, 16 lip 2013, 20:13

Sebek niestety nie o paliwo.
Noclegi, wyżywienie itp. są droższe. Jak dodasz do tego kiepską trasę to ilość kilometr / kasa wychodzi blado
http://www.czuczu.estrefa.pl

Głośno i bokiem na przednich łapach..
Avatar użytkownika
CZUCZU
N3
 
Posty: 425
Dołączył(a): wtorek, 29 sie 2006, 10:03
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: GSMP 2013

Postprzez Sebekrally » środa, 17 lip 2013, 00:13

Myślę że ciut przesadzasz ile realnie wydasz więcej na jedzenie w Sopocie a we wspomnianej Limanowej. Podobnie z noclegami. Trasa jest fajna mocno na odwagę i są tłumy kibiców mimo marnej promocji. Jak zrobimy wyścigo tylko na południu to sprowadzimy je do roli zaścianka. Ja wychodzę z założenia że chcieć to móc. Chłopaki z 2miasta latają cały sezon w GSMP bez wielkich budżetów.
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: GSMP 2013

Postprzez speedyzxz » środa, 17 lip 2013, 15:24

CZUCZU napisał(a):Sebek niestety nie o paliwo.
Noclegi, wyżywienie itp. są droższe. Jak dodasz do tego kiepską trasę to ilość kilometr / kasa wychodzi blado


1) są to mistrzostwa Polski
2) 2 rundy są odliczane, kogo nie stać traci szanse na lepsze pkt, a nie same pkt
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości