WSMP i WPP 2013

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

WSMP i WPP 2013

Postprzez Karol » poniedziałek, 15 kwi 2013, 11:27

Zakładam temat, choć i tak pewnie będzie martwy. Brak jakichkolwiek informacji, poza pewnie opłaconymi newsami o VWCC. Strona WPP już padła? Endurance się nie odbył podejrzewam w wyniku braku zgłoszeń. Niby puchar Porsche ratuje widowisko trochę, tylu szybkich aut dawno nie było.

Brakuje bardzo Kielc i oby jak najszybciej wróciły, do tego szkoda, że nie ma pieniędzy by wykorzystać jakieś lotnisko. Inicjatywa z rallycrossem pokazała, że da się przynajmniej spróbować. Do tego wyścig endurance dla WPP, jednogodzinny z obowiązkową zmianą kierowców między 20-40 minutą na ten przykład i zmianą opon i obowiązkowo klasa do 1150 ccm. Może coś by się rozruszało chociaż oczywiście frekwencja w WPP nie jest zła.
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków


Re: WSMP i WPP 2013

Postprzez speedyzxz » poniedziałek, 15 kwi 2013, 11:57

Chłopaki z WPP szukają kogoś do prowadzenia strony

http://rajdowypoznan.com/wpp-vf9/strona-pucharu-i-inne-vt4512.htm

ale że padła to jestem zaskoczony
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: WSMP i WPP 2013

Postprzez GrzegorzChyla » poniedziałek, 15 kwi 2013, 12:16

Ja bym chciał tylko zauważyć, że VWCC nie jest częścią WSMP. Co więcej nie jest nawet mistrzostwami Polski (a puchar Kia jest MP).

Niestety kryzys w WSMP jest ogromny i widać że sytuację ratuje tylko WPP...
W WSMP mamy obecnie 4-5 zawodników w 3 klasach (czyli w najgorszym razie ukończenie wyścigu oznacza drugie miejsce w klasie...)... Smutne...

Gdyby to ode mnie zależało to bym awansował WPP do WSMP, no ale niestety to nie ode mnie zależy...
GrzegorzChyla
N3
 
Posty: 378
Dołączył(a): środa, 20 sie 2003, 08:31
Lokalizacja: Wrocław / Pęgów

Re: WSMP i WPP 2013

Postprzez marecki » poniedziałek, 15 kwi 2013, 14:30

Stańco i Gładysze odpuscili sobie WSMP ?, jak radziły sobie małe Fiaty 126 ?. W zeszłym roku na stronie wpp znalazłem informację że formuła historyczna od przyszłego sezonu t.j.2013 będzie się ścigać "już na poważnie" - czy ktoś wie coś więcej na ten temat? Co do Kielc, no jest nowa nawierzchnia ale nic więcej. Może balustrady matalowe pojawią się w maju. Natomiast nic się nie dzieje na małej pętli, mówiło się modernizacji dwóch łuków i betonowej balustradzie na linii start-meta.Ciemno to wszystko widzę.
marecki
N3
 
Posty: 350
Dołączył(a): sobota, 26 paź 2002, 16:22

Re: WSMP i WPP 2013

Postprzez Karol » poniedziałek, 15 kwi 2013, 14:37

Stańco skończył z wyścigami i przeszedł do rajdów terenowych, wszyscy Panowie z Porsche przeszli do pucharu więc GPP w zasadzie nie ma obecnie sensu. Jedyne rozwiązanie to jak dla mnie połączenie WPP z WSMP i nadawanie tytułu mistrza Polski na koniec.
na stronie AK wielkopolskiego są wyniki już, Maluchy jechały w swojej klasie, ściganie było jak najbardziej na poważnie w takim wypadku.
Polskie wyścigi muszą podnieść się z poważnego dołka i niekoniecznie do tego potrzeba torów o najwyższych standardach bezpieczeństwa i super infrastrukturze, wystarczy zobaczyć na obiekty skandynawskie czy te w krajach nadbałtyckich. Niestety przez brak obiektów do rozgrywania zawodów wyścigi w Polsce skazane są na stagnację, chyba że powrócą Kielce. Obecnie to co rozgrywane jest w Poznaniu bardziej przypomina okręgowe zawody.
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Re: WSMP i WPP 2013

Postprzez speedyzxz » poniedziałek, 15 kwi 2013, 22:10

Nie podniosą się, jak zewsząd głosy ludzi którzy po taniości kupują działki w okolicach torów, a potem petycje o zamknięcie obiektów, bo głośno.
A jeśli WSMP nie przejmie zewnętrzna firma to PZM nie pozwoli na runde na lotnisku więc to tak sobie będą wyścigi w Polsce w agonii dogorywać
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: WSMP i WPP 2013

Postprzez Glitol » wtorek, 16 kwi 2013, 19:10

Mistrzostwa Polski w wyścigach to nieporozumienie, Mercedes GT3 i Kia w jednym wyścigu na 5 aut to jakaś kpina.
WPP: klasy CCS i SCS (zarówno A i Ngrupy) - fajna walka w całej stawce choć niestety niezbyt dużo aut, bardzo ciekawy wyścig aut turystycznych ze względu na różnorodność samochodów (bardzo mocne niektóre BMW i Misiek), Maluszki fajnie choć mało aut.
Czy tylko ja mam takie wrażenie, że obecne Maluszki brzmią gorzej niż kiedyś (chyba przez te wydechy, które mają ograniczenie db)?
Ozdoba polskich dróg - pijany chłop w rowie przykryty rowerem
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Re: WSMP i WPP 2013

Postprzez Karol » wtorek, 16 kwi 2013, 21:51

Kiedyś Saleen ścigał się z Alfą Romeo i Civikiem, teraz historia zatoczyła koło :) Tak jak napisałem wcześniej nieco związuje ręce fakt działania tylko jednego toru. Robienie np 5-6 weekendów wyścigowych w Poznaniu nieco mija się z celem ale niekoniecznie jest to taki zły pomysł w zastępstwie za zagraniczne rundy gdzie trzeba podporządkować klasy pod regulaminy FIA CEZ. Na ściganie na poziomie nie ma warunków w kraju obecnie, bo jest za biednie by liczyć na klasę GT3 czy coś podobnego. Już Puchar Porsche to szczyt, chociaż nie jest to typowo Polska seria tak jak było zauważone i w przypadku VWCC. Niemniej sam WPP w takiej formie jak obecnie to trochę za mało, za mało tego ścigania jest.
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Re: WSMP i WPP 2013

Postprzez THIM » wtorek, 16 kwi 2013, 22:13

Karol napisał(a): Do tego wyścig endurance dla WPP, jednogodzinny z obowiązkową zmianą kierowców między 20-40 minutą na ten przykład i zmianą opon i obowiązkowo klasa do 1150 ccm. Może coś by się rozruszało chociaż oczywiście frekwencja w WPP nie jest zła.

Zmiana opon to droga zabawa, bo albo masz mechaników którzy to ogarną i sobie za to zażyczą, albo kolegów, którzy 3 dni przed wyścigiem Ci powiedzą, że mają imieniny cioci albo spotkanie klasowe. No i trzeba mieć 6 opon :D A zmiana kierowców to podział wydatków na dwa, więc niezły pomysł ;) Tak samo jak awansowanie WPP do rangi MP, tylko tu się kłaniają wyjazdy za granicę lub 6 rund w Poznaniu. Ale Maluchy jeżdżą za granicą, WPP w Siennej, więc da się.
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: WSMP i WPP 2013

Postprzez Wiosloman » sobota, 27 kwi 2013, 00:23

ja jestem z Kielc i panowie nie liczcie że coś się zmieni moim zdaniem powinno być więcej torów w Polsce bo dzięki temu koszy transportu się zmniejszają taniej tu niż za granicą itd i to o wiele co przyciąga sponsorów itd ,na tor wpadam rzadko bo !!!! ... nie da się patrzeć na ten burdel który uskuteczniają te pieprzone staruchy z ak kieleckiego nie robią nic kurczowo się trzymają do emerytury na zjazdy przyjeżdżają tylko maniacy kamperów którzy są starsi od żółwi na Galapagos !!! których jeremy clarkson zmieszał by z błotem !! tor sie sypie pomimo wymiany nawierzchni na odcinku leśnym od ścian odpada tynk w środku panuje komuna boksy to miejsce na kampery prezesa i kupa szmelcu zagracającego jak wózkownia w buraczanej klatce !!! brak ogłaszania reklam w gazetach radiu telewizji ,oczywiście biuro prezesa ak kieleckiego to nowa marmurowa klatka schodowa kilma w pokojach i w ogłle przepych rosyjskiego kasyna dopóki ktoś w to nie włoży pasji i serca to gówno z tego będzie i oby się to rozsypało najlepiej niech sprzedadzą na działki i powstanie nowe osiedle będzie po kłopocie
Ludzie zróbcie coś bo nie wytrzymam co pojadę na tor trafia mnie szlag żeby od 8 lat tor nie uzyskał homologacji i najważniejszą impreza jest giełda czytaj Bazar jak na narodowym po którym zostaje tylko kupa śmieci do sprzątanie
a rifle robi się z krawężników
eclestone jean tod na pomoc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wiosloman
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek, 15 kwi 2013, 01:19

Re: WSMP i WPP 2013

Postprzez Glitol » poniedziałek, 24 cze 2013, 18:03

Świeżo po Poznaniu: Haigo to bajka. Szkoda, że nie ma u nas takich aut. Formuły i Łady (szkoda, że nie 125) to coś pięknego. Mógłbym oglądać takie auta cały dzień na torze. Niestety Maluch Trophy rozczarowuje: wychodzi na to, że tylko Tadla ma przygotowane auto (tylko ten wydech!!!!)
Ozdoba polskich dróg - pijany chłop w rowie przykryty rowerem
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Re: WSMP i WPP 2013

Postprzez Glitol » wtorek, 6 sie 2013, 21:47

Po następnym Poznaniu:
1. Maluchy nareszcie walczą, jest co oglądać, kilka aut już cos jedzie (chociaż do tej pory nie wiem jak ten regulamin ma się do tego z 80-tych). Szulc w replice Barańskiego ma już naprawdę silnik.
2. wyścig CCS i SCS w deszczu - Jóźwiak w deszczu bajka!!!!! - tylko co chłopy w agrupach sobą reprezentują??????
Proszę o info o autach Wolfa i Wawera.
I brakuje formuł i dużego fiata
Ozdoba polskich dróg - pijany chłop w rowie przykryty rowerem
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce


Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron