GSMP 2012

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Re: GSMP 2012

Postprzez Eldar » poniedziałek, 9 lip 2012, 18:59

Auto Nagórskiego nie ma 800 koni. Nie ma pewnie więcej niż 600 koni. Za to jest doinwestowane i to widać. Po pierwsze ma fajnie zestopniowaną skrzynię- widać, że Nagórski stosunkowo rzadko zmienia biegi, a Mikołajczyk wachluje jak szalony. Do tego ktoś założył w S4 naprawdę szybką przekładnię kierowniczą i to też widać.

A przede wszystkim- coś mi się zdaje, że te całe kombinowanie z tzw. aerodynamiką więcej przeszkadza. Nie sądzę żeby ktokolwiek coś policzył w Ultraleggerze, czy Subaru Bełtowskiego przy okazji zakładania tych wszystkich dyfuzorów i innych wynalazków.
Eldar
N1
 
Posty: 54
Dołączył(a): wtorek, 14 cze 2011, 22:50


Re: GSMP 2012

Postprzez Sebekrally » poniedziałek, 9 lip 2012, 22:07

Nagórski jedzie czystym torem (wygląda jakby jechał najwolniej) i nie walczy z autem jak Stec, co do Mikołajczyka widać było rezerwę. Bełt to jest jakiś dramat hamował wcześnie a zakręty jechał bez gazu :oops:
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: GSMP 2012

Postprzez CZUCZU » poniedziałek, 9 lip 2012, 22:29

Ultraleggera jest dopracowana aerodynamicznie bo robili ja goście którzy sie na tym znają, podobnie różowa pantera i subaru nagórskiego to nie polskie karoserie,
Pod tym względem i kiler i stec są w tyle ale różowa pantera to democar z japonii kiedys o tym czytałem i powinna robić kosmiczne czasy
http://www.czuczu.estrefa.pl

Głośno i bokiem na przednich łapach..
Avatar użytkownika
CZUCZU
N3
 
Posty: 425
Dołączył(a): wtorek, 29 sie 2006, 10:03
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: GSMP 2012

Postprzez Eldar » poniedziałek, 9 lip 2012, 23:14

CZUCZU napisał(a):Ultraleggera jest dopracowana aerodynamicznie bo robili ja goście którzy sie na tym znają, podobnie różowa pantera i subaru nagórskiego to nie polskie karoserie,
Pod tym względem i kiler i stec są w tyle ale różowa pantera to democar z japonii kiedys o tym czytałem i powinna robić kosmiczne czasy


Ultraleggera jest cholernie niedopracowana aerodynamicznie i to widać gołym okiem. Kto to są Ci goście, którzy się znają.

Skąd są czyje karoserie to ja doskonale wiem. Wiem też, że w 4turbo nic nie kombinują z przepływem pod podwoziem, bo to widać. Podobnie w HKS Olka Michałowskiego.

W ultraleggerze widać też, że ktoś to kto robi nie ma o tym pojęcia. Zdjęcie zderzaka to jest jakiś koszmar. Ja nie jestem orłem z fizyki, ale wiem, że wielka dziura nad dyfuzorem nie pomoże.

P.S. Różowa Pantera nie jest z Japoni tylko z Anglii.
Eldar
N1
 
Posty: 54
Dołączył(a): wtorek, 14 cze 2011, 22:50

Re: GSMP 2012

Postprzez Jarek55511 » poniedziałek, 9 lip 2012, 23:27

A co z tą Fabią Steca? Chyba w tym roku jej nie dokończą. Może Dytko Polówką wystartuje w Siennej?
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: GSMP 2012

Postprzez CZUCZU » poniedziałek, 9 lip 2012, 23:30

Jesteś pewien że pantera jest z anglii??
Bo ja czytałem że w Japoni jest kopia, trafiła do angli jako democar i dopiero do pl. W którymś gt to było
http://www.czuczu.estrefa.pl

Głośno i bokiem na przednich łapach..
Avatar użytkownika
CZUCZU
N3
 
Posty: 425
Dołączył(a): wtorek, 29 sie 2006, 10:03
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: GSMP 2012

Postprzez krugerwd » poniedziałek, 9 lip 2012, 23:38

Grzesiński rzeczywiście zapierdziela , nie ma co , ale takie podniecanie się że jest zajebisty bo ma "słabe" auto i podgryza potwory jest bez sensu.
Mnie się wydaje , że prowadzenie słabszego auta jest inne i łatwiej zbliżyć się do limitu.Oczywiście z całym szacunkiem dla umiejętności Grzesińskiego.

Ocenianie aerodynamiki tych aut gołym okiem hmmm odważne bym powiedział. :]


Pozdro!
krugerwd
N1
 
Posty: 93
Dołączył(a): środa, 1 lut 2012, 16:16

Re: GSMP 2012

Postprzez CZUCZU » poniedziałek, 9 lip 2012, 23:41

Bo widzicie Killer w kielcach na mokrym jest cieżki do pokonania. Oni mają opanowane jazde po śliskim.
Tylko się cieszyć że czołówka każdej klasy superoesów nie śmiga w gsmp bo byłoby nudno :lol:
http://www.czuczu.estrefa.pl

Głośno i bokiem na przednich łapach..
Avatar użytkownika
CZUCZU
N3
 
Posty: 425
Dołączył(a): wtorek, 29 sie 2006, 10:03
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: GSMP 2012

Postprzez Eldar » wtorek, 10 lip 2012, 00:16

krugerwd napisał(a):Ocenianie aerodynamiki tych aut gołym okiem hmmm odważne bym powiedział. :]


A ja bym wcale nie powiedział, że odważne. Fizyka jest nauką ścisłą i jeśli nie zastosuje się pewnych patentów to z dociskiem i balansem będzie kiepsko. A oba auta nie mają zastosowanych tych patentów. Coś mi się wydaje, że nikt z MEiL tego nie robił.

CZUCZU napisał(a):Jesteś pewien że pantera jest z anglii??
Bo ja czytałem że w Japoni jest kopia, trafiła do angli jako democar i dopiero do pl. W którymś gt to było


Jestem pewien, skąd się w Anglii wzięła nie wiem, ale na pewno została stamtąd przywieziona. Zresztą buda to jest standardowy kit. Auto ma takie pochodzenie jak S4 Turbo, czyli pochodzi z ligi Time Attack.
Eldar
N1
 
Posty: 54
Dołączył(a): wtorek, 14 cze 2011, 22:50

Re: GSMP 2012

Postprzez krugerwd » wtorek, 10 lip 2012, 11:51

Cóż pozostaje mieć nadzieję , że chłopaki zaglądają na nasze forum i przeczytają że mają skopaną aerodynamikę ;)))
krugerwd
N1
 
Posty: 93
Dołączył(a): środa, 1 lut 2012, 16:16

Re: GSMP 2012

Postprzez nick555 » wtorek, 10 lip 2012, 12:18

Nie wiem jak u innych, u Olka w zimie było trochę pracy nad wysokością zawieszenia. Body kit cały jest taki jak przyjechał z Anglii od Simona. Tyle że wtedy były to nakładki na blachę, teraz całość jest lekka. Nad aerodynamiką nikt nie pracował :) Zresztą, krzywy spojler z tyłu mówi za siebie :)
Skupuję stare radzieckie zegarki. Jak coś masz niepotrzebnego, zapraszam, może się dogadamy.
Avatar użytkownika
nick555
A6
 
Posty: 1530
Dołączył(a): wtorek, 14 wrz 2004, 22:19
Lokalizacja: Lublin

Re: GSMP 2012

Postprzez kiler » wtorek, 10 lip 2012, 19:57

nick555 napisał(a):Nagórski ma auto kosmicznie dobrze przygotowane, doinwestowane, analizuje każdy podjazd z telemetrii(lub jej namiastki) i coś jechać potrafi. Mikołajczyk zainwestował w potwora, krążą ploty o 800 koniach :) Jeśli to prawda, to Subaru ma pewnie podobnie. I odjeżdżają reszcie...
Killer jedzie moim zdaniem na limicie, Weźcie pod uwagę, że Sopot o tylko 3km, nie ma bardzo gdzie nadrobić jakikolwiek błąd. Poza tym ja tam nie wierzę w te enkowe 430KM :) Dla mnie te auta muszą mieć więcej. Oczywiście nikogo nie oskarżam, w rękach, nogach i głowie Killer też ma to coś :)
BTW takie porównani są ciut bez sensu imo, bo spróbujcie przejechać się 600KM i 400KM. Naprawdę jest różnica...


PS. Pusiek dobry drajwer, to i szybko pojechał :)
mm a Ty kiedy jakiś okazjonalny start?


Siema,
Wkleje wam wykres z hamowni. Nasze ngr nie są przewalone. Specyfikacja trasy w sopocie poprostu jest taka ze mozna pozwolić sobie na dobry wynik w generalce.
Juz niedługo przesiąde sie do E1 i bedzie jeszcze fajniej albo polosu zrobi sie nudno jak bedzie wygrywał tylko jeden zawodnik :p
Avatar użytkownika
kiler
 
Posty: 32
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lis 2006, 20:25
Lokalizacja: Vacat Motorsport

Re: GSMP 2012

Postprzez KiN » wtorek, 10 lip 2012, 22:51

Samochod Nagorskiego nie ma nawet 550 KM. Skrzynia tez nie ma specjalnie dobranych przelozen a jest "normalna" kłówką z subaru. Wystarczy podejsc, zapytac po co mieliby cos przekrecac.
Ale moze popatrzcie troche inaczej na to wszystko. 4turbo pojawia sie zadko w GSMP ale zawsze z sukcesami. Zaczynajac od Nygi, idac przez zeszloroczny sezon ze Stecem, a teraz na Nagorskim konczac.
Do tego patrzcie ze to jest caly team, panowie przyjezdzaja sie scigac a nie zaliczac weekendowy wypad na zabawe. Nie chce tu ujmowac nikomu ale roznie z tym podejsciem bywa.
Mnie sie marzy taki rozbudowany wywiad z kims z 4turbo w jakiejs prasie fachowej.
KiN
N1
 
Posty: 67
Dołączył(a): środa, 13 lut 2008, 10:30

Re: GSMP 2012

Postprzez KiN » wtorek, 10 lip 2012, 22:54

Ciekawe ktory z zawodnikow GrN bylby sklonny oddac np reke za to ze ma regulaminowy samochod? Takie kary za oszustwo jak ostatnio za driftowanie w arabii. Jakos GrN chyba zniknela by z GSMP bo i po co komu tyle bezuzytecznych dloni.
KiN
N1
 
Posty: 67
Dołączył(a): środa, 13 lut 2008, 10:30

Re: GSMP 2012

Postprzez Eldar » wtorek, 10 lip 2012, 23:08

Przed momentem powyżej niejaki Killer Ci napisał, że on może wlepić wykresy z hamowni, a Ty z czymś takim wyjeżdżasz :-)

BTW- co to jest normalna kłówka do Subaru? Modena, Sraps, czy jakiś przeróbek skrzyni z WRC?

I na koniec. To Seicento, co to tak szybko pojechało, to ktoś założył 222 konny silnik 1.8 temu misiu. Jakoś przestaje dziwić, że tak prędkie było :mrgreen:
Eldar
N1
 
Posty: 54
Dołączył(a): wtorek, 14 cze 2011, 22:50

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron