GSMP 2011

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Postprzez Hubertos » środa, 12 sty 2011, 22:52

Na facebooku wyczytałem, że Marcin Bełtowski szykuje B-grupowego potwora na sezon 2011, jeszcze nie dali znać jakie auto dokładnie, ale obstawiam Audi. :twisted:
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno


Postprzez Qbek » środa, 12 sty 2011, 23:16

@tomeQ_
Podczas wypadku Rondika stałem na pierwszej patelni i mogę się tylko domyślać przy jakiej prędkości uderzał w tą barierkę (którą całą wyrwał z ziemi), a później skosił kilka drzewek. Na pewno było ponad 150, długa prosta z łukiem to owszem, tam nie było zbyt bezpiecznie ale z tego co wiem, akurat tam było z głową zabezpieczone, bo pod tą chałupką na łuku (na górce) można było stać, a dalej tylko safety.
Co innego jeśli mówimy o patelniach, które dzieli może jakieś 100-150metrów. Jeśli mówimy o wewnętrznej stronie takiego zakrętu, z głębokim rowem, albo na wyjściu na skarpie. Tego nie mogę zrozumieć.
A dam tylko taki przykład.
W tym roku w Załużu, na końcu pierwszej prostej, na wprost po hamowaniu zaraz za barierką stał tłum ludzi, gdzie w tym miejscu uderzył kiedyś Hebzda Calibrą i łamał ludziom tam ręce. Nikomu nie przeszkadzało jakoś, że tam stoją, na pewno taka barierka by ich uchroniła, gdyby ktoś się nie shamował i poszedł prosto. Ale już po pierwszej patelni na tym lekkim prawym łuku, po lewej na polance, podczas 1 podjazdu wyścigowego, organizator pomyślał, że postawi kilka palików, wytaśmuje wszystko w pizdu, a kibicom karze się zebrać i iść w inne miejsce. Dla mnie to jest kompletne nieporozumienie, po prostu szkoda gadać i trzeba czekać na lepsze czasy. Nigdy zdania nie zmienie dopóki nie zobaczę, że ktoś zacznie myśleć i będzie lepiej. Z każdym wyścigiem coraz mniej chce mi się na nie jeździć. Dobrze, że mam tak blisko, bo jakby było dalej to nawet bym o nich nie myślał. Szkoda się denerwować. Jedyny sposób to akredytacja i rozum w głowie...

ed.

co do Bełta to obstawiam Audi Quattro S2 (w tej Bgrupowej budzie, albo tej co kiedyś pędzle jeździły i Kosiba ostatnio taką białą)...
Qbek
N3
 
Posty: 466
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 09:39
Lokalizacja: Waw/P-śl

Postprzez tomeQ_ » czwartek, 13 sty 2011, 00:09

Nigdzie nie jest zbyt bezpiecznie, przez pare ladnych lat widzialem wypadajace samochody w takich miejscach i w taki sposob, wybierajac takie trajektorie lotu, ze moge smialo stwierdzic iz trzeba miec szczescie zeby akurat nie byc w miejscu gdzie cos sie dzieje. U nas tasmowanie jest chore, to fakt ale zawsze mozna cos znalezc, ot chociazby w Zaluzu za pierwsza patelnia jest druga gdzie czesto jest wilgotno po wewnetrznej, albo na na szczycie tych patelni widac ze 3 poziomy trasy w dole. Czasami trzeba twardo postawic na swoim i wyperswadowac "safeciarzowi" z przypadku, narzucony plan antykibicowy, uswiadamiajac, ze posiada sie mozg i potrafi z niego korzystac, a jak to nie pomoze to i kierownikowi zabezpieczenia trzeba powiedziec pare gorzkich slow.
B grupa to pojedzie moze z raz, jaka by nie byla to nie nawiaze zadnej walki z lancerami czy subaru, badz jakakolwiek nowoczesna konstrukcja. Pozniej pewnie wsiadzie senior i bedzi gonil Golebiowskiego w hsie.
"Barbórka 2008" nasze hasło :
Płać albo spieprzaj dziadu !
tomeQ_
N2
 
Posty: 131
Dołączył(a): środa, 28 mar 2007, 09:47

Postprzez nick555 » czwartek, 13 sty 2011, 00:11

Hubertos napisał(a):Na facebooku wyczytałem, że Marcin Bełtowski szykuje B-grupowego potwora na sezon 2011, jeszcze nie dali znać jakie auto dokładnie, ale obstawiam Audi. :twisted:


W tamtym roku opanowali Subaru w końcu i zmienia? Bez sensu.

Kosiba też miał po Koziołku auto chyba :)
Skupuję stare radzieckie zegarki. Jak coś masz niepotrzebnego, zapraszam, może się dogadamy.
Avatar użytkownika
nick555
A6
 
Posty: 1530
Dołączył(a): wtorek, 14 wrz 2004, 22:19
Lokalizacja: Lublin

Postprzez bzyq » czwartek, 13 sty 2011, 02:38

Rondik miał dokręconą 5tkę, czyli ok 220.
Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno

Postprzez CZUCZU » czwartek, 13 sty 2011, 06:46

A ja dodam od soibie że na południu wyścigi musza być tak a nie inaczej zabezpieczone bo jest grono nieoprzychylnych "lokalnym wyścigom" osób na północy. Każda okazja dobra do kary
http://www.czuczu.estrefa.pl

Głośno i bokiem na przednich łapach..
Avatar użytkownika
CZUCZU
N3
 
Posty: 425
Dołączył(a): wtorek, 29 sie 2006, 10:03
Lokalizacja: Stalowa Wola

Postprzez bercik » czwartek, 13 sty 2011, 13:13

tomeQ_ napisał(a): albo na na szczycie tych patelni widac ze 3 poziomy trasy w dole. Czasami trzeba twardo postawic na swoim i wyperswadowac "safeciarzowi" z przypadku, narzucony plan antykibicowy, uswiadamiajac, ze posiada sie mozg i potrafi z niego korzystac, a jak to nie pomoze to i kierownikowi zabezpieczenia trzeba powiedziec pare gorzkich slow.

Właśnie z tamtego miejsca wygonił nas w tym roku, wydaje mi się, były dyrektor rajdu magurskiego, który jeździł i sprawdzał trasę. Na nic zdały się tłumaczenia że jestem w tym miejscu któryś rok z kolei i nic się nigdy nie działo i stoję na prostej za barierami. Dowiedziałem się że miejsca dla kibiców wyznaczone są na dole... :x :x :x :x :x :x :x
To tyle ode mnie w tym temacie, bo zaczyna mi się podnosić ciśnienie.
Avatar użytkownika
bercik
A5
 
Posty: 702
Dołączył(a): środa, 21 maja 2008, 23:50
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Postprzez marcind89 » piątek, 14 sty 2011, 17:52

no i wszystko jasne. Bełtowski buduje Audi S1 Quattro do gór.
marcind89
 
Posty: 47
Dołączył(a): niedziela, 21 lut 2010, 12:44

Postprzez allelisiorr1 » piątek, 14 sty 2011, 19:08

..no właśnie ciekawe kto będzie nim jeżdził :wink: ojciec czy syn :P
i co z Koraszewskim?!..
http://www.koraszewski.com/auta.html
"...dodaję gazu, bo za szczytem może być prosta..." -Janusz Kulig [*]

Kubicuje!!!
Avatar użytkownika
allelisiorr1
N3
 
Posty: 240
Dołączył(a): sobota, 11 kwi 2009, 19:48
Lokalizacja: Mielec

Postprzez Hubertos » sobota, 15 sty 2011, 15:15

http://www.youtube.com/watch?v=GG32cmyJJ7I&feature=sub kiedyś to po takiej drodze formuły jeździły, i można było normalnie stać, a teraz to na prostej 10 m od drogi............. :(,wiem że nie ma bezpiecznychmiejsc, no ale bez przesady......
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Postprzez Jarek55511 » wtorek, 22 lut 2011, 13:45

A wiecie może czy Czernik bedzie startował ta Subaryna?
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Postprzez bercik » wtorek, 22 lut 2011, 14:33

No właśnie, do rozpoczęcia sezonu jeszcze trochę czasu, ale może macie jakieś przecieki kto i czym???
Avatar użytkownika
bercik
A5
 
Posty: 702
Dołączył(a): środa, 21 maja 2008, 23:50
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Postprzez Hubertos » środa, 23 lut 2011, 00:09

Pewniacy to raczej: Stec, Dul, Duda, Mikolajczyk, Michałowski, Bełtowski....
marzy mi się powrót Soji w Lotusie, może Królikowski w WRC i 4Turbo. Zapewne pojawi się też Badora, Sowa?

p.s Ładny awatar Bercik :lol:
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Postprzez bercik » środa, 23 lut 2011, 08:42

Hubertos napisał(a):Pewniacy to raczej: Stec, Dul, Duda, Mikolajczyk, Michałowski, Bełtowski....
marzy mi się powrót Soji w Lotusie, może Królikowski w WRC i 4Turbo. Zapewne pojawi się też Badora, Sowa?

p.s Ładny awatar Bercik :lol:

Wiem :twisted:
Mam nadzieję że w tym roku uda się zobaczyć go na żywo.
Avatar użytkownika
bercik
A5
 
Posty: 702
Dołączył(a): środa, 21 maja 2008, 23:50
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Postprzez Glitol » środa, 23 lut 2011, 15:08

Rafał Grzesiński w IX.
Na zeszłorocznym Sopocie pokazał, że jest mega kozakiem.
Ozdoba polskich dróg - pijany chłop w rowie przykryty rowerem
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron