GSMP 2010

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Postprzez Hubertos » poniedziałek, 27 wrz 2010, 19:40

bzyq napisał(a):o rozmieszczeniu Punktów Obserwacyjnych, jak i Pomocniczych Punktów Obserwacyjnych decyduje pkt. 2.3.2 Załącznika 'H', więc nie jest to wymysł organizatora, żeby ustawiać sędziujących ludzi na wypadkowych.
bercik: wystarczy poczytać przepisy, by niepotrzebnie nie podnosić sobie, i innym ciśnienia.

trochę niepotrzebnie się napinacie. pierwsza patelnia była o tyle niebezpieczna, że zlikwidowana została szykana. co prawda ograniczenie wejścia torem jazdy nieco przyhamowywało, ale i tak, jak pokazały lata poprzednie, stanie w tym miejscu, gdzie samochody hamują z wysokich prędkosci, jest niebezpieczne.

co do zaostrzenia rygorów bezpieczeństwa, a co za tym idzie otaśmowania większej ilości miejsc jako potencjalnie niebezpiecznych wypowiadał się nie będę. jedynie co mogę powiedzieć, że w przypadku startujących formuł, które osiągają dużo większe prędkości, prawdopodobnie było koniecznością.


EDIT:
byłbym zapomniał. Sędzia wymachujący chorągiewką na wejściu w zakręt, jest dużo lepiej widoczny dla zawodnika, jak w połowie, czy na końcu zakrętu. Dlaczego? Zawodnik skupia się w zakręcie nad prawidłowym torem jazdy, więc nie ma czasu na rozglądanie się, czy przypadkiem nie wymachuje mu nikt nakazu zatrzymania.
Masz trochę racji, ale nie powinno się wywalać kibiców tylko na pierwszą i drugą patelnię, poza tym ZSS wywalał z miejsc bardzo bezpiecznych.........po prostu paranoja
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno


Postprzez MarcinRally » poniedziałek, 27 wrz 2010, 19:59

Racja bzyq, a ja gratuluje Ci wyniku :) , w wynikach widze że nawet z Gładyszem dałeś sobie rade :wink: . Oby tak dalej. Pozdrawiam i powodzenia :)
Avatar użytkownika
MarcinRally
A5
 
Posty: 749
Dołączył(a): niedziela, 25 lut 2007, 10:48
Lokalizacja: Krosno

Postprzez Hubertos » poniedziałek, 27 wrz 2010, 20:13

Problem w tym, że trasa jest tak pozarastana, że są tylko 2-3 miejsca na trasie przeznaczone dla kibiców. Nie było by problemu z kibicami gdyby się wycięło drzewa wzdłuż trasy. Wiem, że to Park Krajobrazowy, ale warto chyba wyciąć trochę drzew, by powstał profesjonalny tor z miejscami dla kibiców.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Postprzez ŁukaszWRC » poniedziałek, 27 wrz 2010, 20:36

Zżymacie się na ten niby brak miejscówek, ale mam co do tego dwa spostrzeżenia. Po pierwsze na długo przed wyścigiem była opublikowana mapka z zaznaczonymi miejscami dla kibiców, na której czarno na białym widać było gdzie można stać. A po drugie to i tak w tych miejscówkach wyznaczonych przez organizatora ludzi było mało, a w sobotę to wręcz bardzo mało, więc nie było problemu żeby się na luzaku ustawić. Poza tym powyżej drugiej patelni to w zasadzie wszystkie zakręty są na jedno kopyto, no może z wyjątkiem przedostatniego po dłuższej prostej.
Wierzcie mi że organizator na pewno nie robił niczego wbrew kibicom, bo w końcu dla kogo jest ten wyścig? Są pewne przepisy, po trasie w tę i z powrotem jeździł obserwator PZM, więc nie można było pokozaczyć z miejscówkami.
Avatar użytkownika
ŁukaszWRC
A5
 
Posty: 976
Dołączył(a): sobota, 13 sie 2005, 22:47
Lokalizacja: RKR

Postprzez Qbek » poniedziałek, 27 wrz 2010, 21:40

ŁukaszWRC napisał(a):Wierzcie mi że organizator na pewno nie robił niczego wbrew kibicom, bo w końcu dla kogo jest ten wyścig?

No właśnie sami już nie wiemy...
Już mi się nic pisać nie chce... Każdy wie jak jest, a jak ktoś myśli, że jest dobrze to niech wytrzeźwieje :roll:
I już bez przesadzania z tym bezpieczeństwem, bo jak widać co nie którzy nie widzieli co się działo na wyścigu, a wystarczyło przejść sobie całą trasy z góry na dół i na odwrót i porozglądać się...

:arrow: Agrest
Chyba Cię widziałem w sobotę rano na górnym parkingu, siedziałeś w Astrze :wink:
Qbek
N3
 
Posty: 466
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 09:39
Lokalizacja: Waw/P-śl

Postprzez Hubertos » poniedziałek, 27 wrz 2010, 22:21

ŁukaszWRC napisał(a):Zżymacie się na ten niby brak miejscówek, ale mam co do tego dwa spostrzeżenia. Po pierwsze na długo przed wyścigiem była opublikowana mapka z zaznaczonymi miejscami dla kibiców, na której czarno na białym widać było gdzie można stać.Co to jest 2 miesjca dla kibiców na trasie, która ma 20 zakrętów. A po drugie to i tak w tych miejscówkach wyznaczonych przez organizatora ludzi było mało, a w sobotę to wręcz bardzo mało, więc nie było problemu żeby się na luzaku ustawić. Poza tym powyżej drugiej patelni to w zasadzie wszystkie zakręty są na jedno kopyto, no może z wyjątkiem przedostatniego po dłuższej prostej. Skoro na jedno kopyto, to nie były niebezpieczne, więc czemu nie wolno było tam stac?
Wierzcie mi że organizator na pewno nie robił niczego wbrew kibicom, bo w końcu dla kogo jest ten wyścig? Są pewne przepisy, po trasie w tę i z powrotem jeździł obserwator PZM, więc nie można było pokozaczyć z miejscówkami.
Zróbcie więcej ,, bezpiecznych stref dal kibiców", bo niedługo zarośnie 1 i 2 patelnia i strefy dla kibiców będą tylko na starcie.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Postprzez bzyq » poniedziałek, 27 wrz 2010, 22:23

Hubertos napisał(a): Masz trochę racji, ale nie powinno się wywalać kibiców tylko na pierwszą i drugą patelnię, poza tym ZSS wywalał z miejsc bardzo bezpiecznych.........po prostu paranoja


hm.. a na zawodach są takowe?


MarcinRally:
Dzięki :) w sumie, to chyba bardziej to była kwestia szczęścia. Niemniej jednak fajnie się czyta te wyniki :)
Z kolei nie miałem żadnego podejścia eNkowym autem do Ewy, jak i do Grześka, więc miejsce na mecie jest jak najbardziej satysfakcjonujące. Może w przyszłym roku uda się pojechać coś więcej.


pozdrawiam
Ostatnio edytowano poniedziałek, 27 wrz 2010, 22:29 przez bzyq, łącznie edytowano 1 raz
Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno

Postprzez Hubertos » poniedziałek, 27 wrz 2010, 22:25

w Załużu raczej tak
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Postprzez Qbek » poniedziałek, 27 wrz 2010, 22:29

bzyqu ma racje - jedziesz na wyścig/rajd zawsze jest ryzyko :wink: Są miejsca mniej i bardziej bezpieczne, zawsze się może koło urwać i nie wiadomo gdzie byś stał ono może Cię trafić, różne rzeczy mogą się zdarzyć :wink:
Qbek
N3
 
Posty: 466
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 09:39
Lokalizacja: Waw/P-śl

Postprzez bzyq » poniedziałek, 27 wrz 2010, 22:31

Hubertos:
ja rozumiem, że jesteś być może rozżalony, ale weź głęboki oddech...
Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno

Postprzez ŁukaszWRC » poniedziałek, 27 wrz 2010, 22:33

bzyq napisał(a):Z kolei nie miałem żadnego podejścia eNkowym autem do Ewy, jak i do Grześka, więc miejsce na mecie jest jak najbardziej satysfakcjonujące. Może w przyszłym roku uda się pojechać coś więcej.


To co? Załatwiamy dwie "cedwóje" na przyszły rok? Jedną za rozsądne pieniądze już mam na oku :wink:
Avatar użytkownika
ŁukaszWRC
A5
 
Posty: 976
Dołączył(a): sobota, 13 sie 2005, 22:47
Lokalizacja: RKR

Postprzez mop » wtorek, 28 wrz 2010, 00:06

ŁukaszWRC napisał(a):
bzyq napisał(a):Z kolei nie miałem żadnego podejścia eNkowym autem do Ewy, jak i do Grześka, więc miejsce na mecie jest jak najbardziej satysfakcjonujące. Może w przyszłym roku uda się pojechać coś więcej.


To co? Załatwiamy dwie "cedwóje" na przyszły rok? Jedną za rozsądne pieniądze już mam na oku :wink:


Zrobie troche reklamy, ale szkoda zeby samochod sie marnowal. Sej Strozika - super polecam, a c2r2 max zjada na sniadanie :)
A i koszty wcale niewysokie.. mowie o srebrnym 1.4, bo bialy to inna bajka..
www.przybyszewski.org

Boje sie predkosci.

www.ferodoracing.pl
Avatar użytkownika
mop
A5
 
Posty: 510
Dołączył(a): sobota, 13 wrz 2003, 14:42
Lokalizacja: wwa

Postprzez nick555 » wtorek, 28 wrz 2010, 11:57

Tylko z całym szacunkiem mopie ale z awaryjnością aut Tomka może być różnie :) Choć ten sezon był całkiem niezły. Bjuti tacz dawało radę :)
Skupuję stare radzieckie zegarki. Jak coś masz niepotrzebnego, zapraszam, może się dogadamy.
Avatar użytkownika
nick555
A6
 
Posty: 1530
Dołączył(a): wtorek, 14 wrz 2004, 22:19
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Mick » wtorek, 28 wrz 2010, 16:53

Jeśli chodzi o białego seja, to znów zajarał się dojeżdzając do mety... darliśmy się odrazu do strażaków żeby go gasili i w miare szybko zareagowali...

Załuż dla mnie dość nudny... ale to pewnie dlatego, że mam najsłabsze autko w stawce :) jako jedyny mam chyba N-kowe CC/SC :) Ale z tego co widziałem (bo miałem dużo czasu do obserwowania z racji rozwijanych prędkości) to kibiców na trasie było na prawdę MEGA dużo :)
Cieszy mnie to, bo to oznacza, że dużą ilość ludzi interesuje ten sport i kij z tym, że mówią że tu "rajd jedzie" :lol:
HOUSE MUSIC | BEACH | SUN | PARTY
Avatar użytkownika
Mick
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek, 18 maja 2010, 09:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez gabrally » wtorek, 28 wrz 2010, 17:01

Mick napisał(a):Jeśli chodzi o białego seja, to znów zajarał się dojeżdzając do mety... darliśmy się odrazu do strażaków żeby go gasili i w miare szybko zareagowali...

Załuż dla mnie dość nudny... ale to pewnie dlatego, że mam najsłabsze autko w stawce :) jako jedyny mam chyba N-kowe CC/SC :) Ale z tego co widziałem (bo miałem dużo czasu do obserwowania z racji rozwijanych prędkości) to kibiców na trasie było na prawdę MEGA dużo :)
Cieszy mnie to, bo to oznacza, że dużą ilość ludzi interesuje ten sport i kij z tym, że mówią że tu "rajd jedzie" :lol:


Fajnie Ci szło, ale widać brakujące konie mechaniczne... :)
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron