GSMP 2010

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Postprzez Qbek » niedziela, 26 wrz 2010, 20:23

Czy ci co odpowiadają za projekty zabezpieczenia mają jakiekolwiek pojecie o bezpieczeństwie? Ja nie wiem czy oni mają oczy w dupie czy już mózg zje***y na maksa ale na pewno jedno i drugie :evil: Współczuję tylko kibicom, którzy przyjechali z daleka i się zawiedli... W pewnym momencie zapytałem się kolegi czy tu mają być jakieś rajdy terenowe jak tam gdzie nie było drzew to były taśmy, nawet po jakiś górkach między zakrętami gdzie nie było możliwości wjazdu żadnym pojazdem... Odpowiedział tylko, że może się boją, że się ziemia osunie... i wstawili kilka palików na której była zajebista biało-czerwona taśma życia... A najpiękniejsze było to jak po pierwszym podjeździe wyścigowym wszyscy ludzie schodzili na dół, między nimi zjeżdżały wyścigówki/rajdówki :wink: Z roku na rok jest coraz gorzej, to już jest totalna paranoja co się u nas dzieje, następnym razem niech w ogóle kibiców nie wpuszczają i zrobią sobie impreze zamkniętą, a tu jeszcze 5zł od łba biorą, a w zamian gówno dają... Stanie 30metrów od drogi na górce gdzie czuć tylko piwo, wódke i pijanych, okolicznych kibiców, a nie zapach 'naszego' paliwa... Szkoda mi słów, więc już kończę i czekam na lepsze czasy... :roll: z tymi czasami to żartowałem, bo panowanie tych pierd***ów się jeszcze nie skończyło... może za 10/15 lat... może nie...
Qbek
N3
 
Posty: 466
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 09:39
Lokalizacja: Waw/P-śl


Postprzez Hubertos » niedziela, 26 wrz 2010, 20:31

Niestety, ale w na Słowacji i w Czechach to samo, takie imprezy są robione tylko pod takich co przychodzą na trasę,by zaliczyć ,, zgona ", zapomniano o prawdziwych kibicach :(
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Postprzez MarcinRally » niedziela, 26 wrz 2010, 20:44

Hubertos nie przesadzaj. Rozumiem wasze sytuacje no ale jednak w tym sporcie nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze( i zawodników oczywiście) i z tego się trzeba cieszyć że o to dbają , i nie wierze że Automobilklub Małopolski ma głupich safeciarzy, jednak co jak co ale ten klub robi najlepsze imprezy GSMP w Polsce. Po prostu takie zarządzili zabezpieczenie i tak ma być. A safeciarze nie mają nic do tego, oni mają pilnować trasy tak jak im kazano , więc z nich zejdzcie :) .
Avatar użytkownika
MarcinRally
A5
 
Posty: 749
Dołączył(a): niedziela, 25 lut 2007, 10:48
Lokalizacja: Krosno

Postprzez Hubertos » niedziela, 26 wrz 2010, 21:00

Bardziej denerwują mnie goście z ZSS, a nie SAFETY
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Postprzez nick555 » niedziela, 26 wrz 2010, 21:08

Ktoś wie jak policzyć punkty za sobotę i niedziele w turystykach? Liczą się jak w Banovcach sąsiedzi nasi?
Skupuję stare radzieckie zegarki. Jak coś masz niepotrzebnego, zapraszam, może się dogadamy.
Avatar użytkownika
nick555
A6
 
Posty: 1530
Dołączył(a): wtorek, 14 wrz 2004, 22:19
Lokalizacja: Lublin

Postprzez bzyq » niedziela, 26 wrz 2010, 21:42

Ty się nie pytaj, bo masz krechę tak jak stąd, to Lublina! :P
Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno

Postprzez Qbek » niedziela, 26 wrz 2010, 22:19

Ja do safeciarzy nic nie mam, bo wiem, że oni muszą wykonywać to co im kazano i tyle, a nawet jak się trafi na jakiś fajnych to można z nimi w miłej atmosferze pooglądać wyścig, pogadać... Można by było dawać tysiące przykładów głupoty na każdej imprezie ze strony organizatorów (NIE SAFECIARZY!!!) ale po prostu mi się nie chce... Kto widział ten wie o co chodzi... I tu naprawdę nie chodzi o życie, ani bezpieczeństwo - to jest jedynie głupota i przesada... Jeśli na pierwszej patelni, przed i po napisie 'ku*wa' na barierce stali ludzie (zaraz za nią) tam gdzie uderzyła Calibra Hebzdy kupe lat temu to nikogo jakoś to nie ruszało... A jak się miał zacząć 1 podjazd wyścigowy w sobote to szanowny zss przyjechał i kazał otaśmować cały łuk po lewej stronie zaraz za pierwszą patelnią - ja wiem, miejsce bardzo nie bezpieczne... Nie mówiąc już o kopertach na górkach, wewnętrznych stronach patelni Z GŁĘBOKIMI ROWAMI i też na wzniesieniu... :?
Qbek
N3
 
Posty: 466
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 09:39
Lokalizacja: Waw/P-śl

Postprzez Hubertos » niedziela, 26 wrz 2010, 22:39

Najgorsze jest to, że nie ma wogóle miejsc do stania, bo trasa zwyczajnie zarasta drzewami i krzakami, szanowni panowie z ,,Zespołu Sędziów Smutnych" oznajmili nam, że miejsca dla kibiców są na PO 4 i PO 6, najlepiej wsadzić tam kilka tyśiecy kibiców.......................Kapitalny Pomysł. Jeśli w najbliższym czasie nic nie zrobią z tą trasą to za rok będzie można stać tylko na starcie :D .
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Postprzez Qbek » niedziela, 26 wrz 2010, 22:50

Może w przyszłym roku z tydzień przed wyścigiem jakiś wypadzik wieczorem do Załuża - pobawimy się w drwali... :) Będzie więcej miejsca do taśmowania :lol: :)
Qbek
N3
 
Posty: 466
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 09:39
Lokalizacja: Waw/P-śl

Postprzez Hubertos » niedziela, 26 wrz 2010, 22:53

Może i ja bym się wybrał XD, ale na serio to organizatorzy coś z tym powinni zrobić....... :roll:
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Postprzez Agrest » niedziela, 26 wrz 2010, 23:36

Ja byłem w sobote i ogólnie kicha jesli chodzi o miejscówy, nigdzie nie wolno było stac, ogolnie to udało sie wbic w jakies krzaki z których było cokolwiek widac, no i gratulacje dla policji ,szczegolnie dla dwóch policjantek z Rzeszowa co kazdego co koło nich przechodził chciały palowac :shock: :shock:
BO KIBICE DOCENIĄ GDY DRIVER STARA SIĘ,
KIEDY IDZIESZ PEŁNA DZIDĄ TO POKOCHAJĄ CIĘ !!! :)
Agrest
A5
 
Posty: 516
Dołączył(a): środa, 1 lip 2009, 12:05
Lokalizacja: gdzieś tam przy oesie

Postprzez Qbek » poniedziałek, 27 wrz 2010, 07:16

Nas szanowni Policjanci nawet do mety nie chcieli puścić, że nie można i trzeba jechać na Sanok i od startu dojechać... Na szczęście przyjechał 'bileciarz', wział po 5zł ale pojechaliśmy do mety :wink:
Qbek
N3
 
Posty: 466
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 09:39
Lokalizacja: Waw/P-śl

Postprzez corados » poniedziałek, 27 wrz 2010, 13:44

:arrow: MarcinRally

Po prostu takie zarządzili zabezpieczenie i tak ma być.


Rozumiem wasze sytuacje no ale jednak w tym sporcie nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze( i zawodników oczywiście) i z tego się trzeba cieszyć że o to dbają


Rozumiem twój lokalny patriotyzm w odniesieniu do organizatora,ale twojego toku rozumowania już nie, sam nie mogłem być na wyścigu, byli kumple i jak słuchałem ich opowieści to się scyzoryk w kieszeni otwierał. Jak organizator może zabronić oglądania wyścigu w miejscach w których do tej pory było wszystko ok, z powodu,że przyjechały dwie czy trzy formuły? Nie każdy jest piknikiem, dla którego liczą się tylko patelnie, najlepiej dla AK Małopolskiego by było gdyby cała rajdowa brać usytuowała się na pierwszej patelnii, tam rzucili by całe środki zabezpieczenia i by było bezpiecznie i przyjemnie. O Bezpieczeństwo dba się samemu a AK Małopolski takimi akcjami wprowadza tylko zamęt i niechęć do oglądania wyścigów górskich, bo wyścig nie dla każdego jest równoznaczny z piknikiem, a Załuż coraz bardziej idzie w tą stronę.
Avatar użytkownika
corados
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 16 cze 2008, 18:06
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez bercik » poniedziałek, 27 wrz 2010, 15:51

Hubertos napisał(a):Niestety, ale w na Słowacji i w Czechach to samo, takie imprezy są robione tylko pod takich co przychodzą na trasę,by zaliczyć ,, zgona ", zapomniano o prawdziwych kibicach :(

Niestety większość organizatorów, i o zgrozo, część safeciarzy traktuje nas kibiców jak bezmyślnych gapiów i stado baranów których trzeba zapędzić gdzieś w jaką zagrodę czy kąt żeby broń Boże nie wychylili się do widoku... Nikomu z tych "działaczy" nie przyjdzie do głowy że człowiek który przyjechał na oglądare też może kiedyś coś zabezpieczał czy może nawet startował i być może ma więcej pojęcia o bezpiecznym ustawianiu się przy odcinku niż co niektórzy "safety" czy inne zafajdane cwaniaki w żółtych kamizelkach założonych tylko dla 40PLN....
A tak w ogóle to jakoś dziwnie praktycznie wszystkie PO w Załużu były ustawione na wypadkowych. Więc pytam się, czy wg organizatorów i osób planujących to całe zabezpieczenie to ta żółta kamizelka ma ochronić osoby na PO przed wylatującym samochodem skoro dla nas niebezpieczne jest stanie na prostej za barierą?!?!?!?!?! Ludzie ruszcie trochę mózgami! Tyle ode mnie w tym temacie, bo się już zdenerwowałem. Pozdro dla wszystkich wydymanych na GSMP Załuż 2010.
Avatar użytkownika
bercik
A5
 
Posty: 702
Dołączył(a): środa, 21 maja 2008, 23:50
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Postprzez bzyq » poniedziałek, 27 wrz 2010, 18:52

o rozmieszczeniu Punktów Obserwacyjnych, jak i Pomocniczych Punktów Obserwacyjnych decyduje pkt. 2.3.2 Załącznika 'H', więc nie jest to wymysł organizatora, żeby ustawiać sędziujących ludzi na wypadkowych.
bercik: wystarczy poczytać przepisy, by niepotrzebnie nie podnosić sobie, i innym ciśnienia.

trochę niepotrzebnie się napinacie. pierwsza patelnia była o tyle niebezpieczna, że zlikwidowana została szykana. co prawda ograniczenie wejścia torem jazdy nieco przyhamowywało, ale i tak, jak pokazały lata poprzednie, stanie w tym miejscu, gdzie samochody hamują z wysokich prędkosci, jest niebezpieczne.

co do zaostrzenia rygorów bezpieczeństwa, a co za tym idzie otaśmowania większej ilości miejsc jako potencjalnie niebezpiecznych wypowiadał się nie będę. jedynie co mogę powiedzieć, że w przypadku startujących formuł, które osiągają dużo większe prędkości, prawdopodobnie było koniecznością.


EDIT:
byłbym zapomniał. Sędzia wymachujący chorągiewką na wejściu w zakręt, jest dużo lepiej widoczny dla zawodnika, jak w połowie, czy na końcu zakrętu. Dlaczego? Zawodnik skupia się w zakręcie nad prawidłowym torem jazdy, więc nie ma czasu na rozglądanie się, czy przypadkiem nie wymachuje mu nikt nakazu zatrzymania.
Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron